Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως η φωτογραφια που επισυναπτεις βρισκεται στο cloud?

Την φωτογραφία την επιλέγψ από την εφαρμογή του τηλεφώνου " Φωτογραφίες" Κρατάω back up όλου του τηλεφώνου στο icloud αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Την φωτογραφία την επιλέγψ από την εφαρμογή του τηλεφώνου " Φωτογραφίες" Κρατάω back up όλου του τηλεφώνου στο icloud αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αυτό

 

 

https://support.apple.com/el-gr/HT208481

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πάρει μια φωτό από την εφαρμογή του τηλεφώνου " φωτογραφίες" και να την στείλει ως συνημμενο με την στοκ εφαρμογή msil? Και μη με πσραπέμπετε στο apple suport γιατί αυτά που γράφει δεν ισχύουν όσον αφορά την επισύναψη Απλώς δεν την κάνει . Αν κάποιος μπορεί να το κάνει πρώτα και μετά να μου γράψει το πως , ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πάρει μια φωτό από την εφαρμογή του τηλεφώνου " φωτογραφίες" και να την στείλει ως συνημμενο με την στοκ εφαρμογή msil? Και μη με πσραπέμπετε στο apple suport γιατί αυτά που γράφει δεν ισχύουν όσον αφορά την επισύναψη Απλώς δεν την κάνει . Αν κάποιος μπορεί να το κάνει πρώτα και μετά να μου γράψει το πως , ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Από εχθές που το ανέφερες το ψάχνω. Αρχείο ναι μπορείς να το επισυνάψεις ως συνημμένο. Με την φωτογραφία έχεις δίκιο. Με το τίποτα. Ε δεν είμαστε καλά....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....

Έχουμε και λέμε: Στα αρχεία μορφής π.χ. pdf δουλεύει κανονικά η επισύναψη και εμφανίζεται ς συνημμένο στον παραλήπτη.

Όσον αφορά τώρα στο φλέγον ζήτημα με τις φωτογραφίες. Ο παραλήπτης θα δει την φωτογραφία ως συνημμένο αρχείο ΜΟΝΟ αν λαβει το email χρησιμοποιώντας mail εφαρμογή σε windows pc, tablet κ.τ.λ. Αν λάβει το email χρησιμοποιώντας iOS ή Mac συσκευή η φωτό θα του έρθει σαν σεντόνι. Έτσι λειτουργεί δυστυχώς. Δεν υπάρχει κάποια λϋση. Άρα αν ξέρεις ότι ο παραλήπτης του email σου ΔΕΝ χρησιμοποιεί κάποια iOS συσκευή να είσαι σίγουρος ότι θα λάβει τις φωτό που του έστειλες μέσω email (και τις βλέπεις σαν σεντόνο εσύ) ως συνημμένα αρχεία. Εννοείται και αντιστρόφως....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, λύθηκε το αίνιγμα, σε ευχαριστώ πάρα πολύ που ασχολήθηκες, απορώ πως δρν είχε προβληματιστεί κανείς τόδον καιρό!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....

Έχουμε και λέμε: Στα αρχεία μορφής π.χ. pdf δουλεύει κανονικά η επισύναψη και εμφανίζεται ς συνημμένο στον παραλήπτη.

Όσον αφορά τώρα στο φλέγον ζήτημα με τις φωτογραφίες. Ο παραλήπτης θα δει την φωτογραφία ως συνημμένο αρχείο ΜΟΝΟ αν λαβει το email χρησιμοποιώντας mail εφαρμογή σε windows pc, tablet κ.τ.λ. Αν λάβει το email χρησιμοποιώντας iOS ή Mac συσκευή η φωτό θα του έρθει σαν σεντόνι. Έτσι λειτουργεί δυστυχώς. Δεν υπάρχει κάποια λϋση. Άρα αν ξέρεις ότι ο παραλήπτης του email σου ΔΕΝ χρησιμοποιεί κάποια iOS συσκευή να είσαι σίγουρος ότι θα λάβει τις φωτό που του έστειλες μέσω email (και τις βλέπεις σαν σεντόνο εσύ) ως συνημμένα αρχεία. Εννοείται και αντιστρόφως....

Εστειλα από την στοκ εφαρμογή με εισαγωγή φωτογραφίας στο @οτενετ.gr & sto @gmail.com (τα 2 μειλ που έχω) τα άνοιξα από το λαπtop dell i7 που έχω σπίτι μου και ήρθε πάλι σεντόνι Μάλλον δεν δουλεύει από την στοκ εφαρμογή, το δοκίμασες και σου δούλεψε ?

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα από την στοκ εφαρμογή με εισαγωγή φωτογραφίας στο @οτενετ.gr & sto @gmail.com (τα 2 μειλ που έχω) τα άνοιξα από το λαπtop dell i7 που έχω σπίτι μου και ήρθε πάλι σεντόνι Μάλλον δεν δουλεύει από την στοκ εφαρμογή, το δοκίμασες και σου δούλεψε ?

 

Έχει την εξής ιδιοτροπία: Όταν επισυνάπτεις την φωτογραφία μέσα από το νέο email (πατώντας παρατεταμένα μέσα στο κενό κείμενο του email και μετά πατώντας το εικονίδιο των Photo που εμφανίζεται πάνω από το πληκτρολόγιο ) ΔΕΝ δουλεύει, δηλαδή ο παραλήπτης την λαμβάνει σεντόνι.

 

Όταν όμως πας μέσα από το album των photo, επιλέξεις την photo που θέλεις και πατήσεις το share button για να την στείλεις μέσω email, δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και ο παραλήπτης την λαμβάνει σαν συνημμένο αρχείο στο email του... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στείλτε και μένα ένα να δω πώς είναι το σεντόνι, δε μπορώ να αναπαράξω το πρόβλημα. dgeorge4@yahoo.com όχι dick pics :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει την εξής ιδιοτροπία: Όταν επισυνάπτεις την φωτογραφία μέσα από το νέο email (πατώντας παρατεταμένα μέσα στο κενό κείμενο του email και μετά πατώντας το εικονίδιο των Photo που εμφανίζεται πάνω από το πληκτρολόγιο ) ΔΕΝ δουλεύει, δηλαδή ο παραλήπτης την λαμβάνει σεντόνι.

 

Όταν όμως πας μέσα από το album των photo, επιλέξεις την photo που θέλεις και πατήσεις το share button για να την στείλεις μέσω email, δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και ο παραλήπτης την λαμβάνει σαν συνημμένο αρχείο στο email του... ;)

Και στις 2 περιπτώσεις την στέλνει την φωτογραφία σεντόνι, μόνο αν την στείλεις μέσω της εφαρμογής gmail sου δίνει την επιλογή με διπλό ταπ πάνω στην εικόνα " Αποστολή ως συνημμένου "

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αυτό ήταν να μου έρθει σεντόνι κανονικά;

f4e9cafe3f2ee84cc12581286ae45537.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στις 2 περιπτώσεις την στέλνει την φωτογραφία σεντόνι, μόνο αν την στείλεις μέσω της εφαρμογής gmail sου δίνει την επιλογή με διπλό ταπ πάνω στην εικόνα " Αποστολή ως συνημμένου "

 

Όχι το δοκίμασα. Όπως τα γράφω παραπάνω τουλάχιστον σε μένα με άνοιγμα hotmail στο pc...

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]https://flic.kr/p/2iU7srK

https://flic.kr/p/2iU7rFr

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://flic.kr/p/2iU7srK

Απο εφαρμογή gmail ( τα κατάφερα)

Edited by ekontax
Link to comment
Share on other sites

Me gmail πάντα δούλευε, αυτό έλεγα με διπλό ταπ στην εικόνα το βάζει στα συνημμένα, με την εφαρμογή του μειλ του τηλεφώνου δεν δουλεύει, αυτό ρωτάω αν ξέρει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Me gmail πάντα δούλευε, αυτό έλεγα με διπλό ταπ στην εικόνα το βάζει στα συνημμένα, με την εφαρμογή του μειλ του τηλεφώνου δεν δουλεύει, αυτό ρωτάω αν ξέρει κάποιος

Νομίζω ότι θα αρκεστείς στην στη χρήση της εφαρμογής του Gmail.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω τελικά γιατί αρκετά σας κούρασα, αλλά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση πως δεν το έχει επιλύσει η apple
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση πως δεν το έχει επιλύσει η apple

 

Ίσως γιατί για την Apple αυτό να μη θεωρείται πρόβλημα, αφού γίνεται attached η φωτό ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο ακριβώς μετά την αγορά και η υγεία της μπαταρίας καλά κρατεί.

 

1ddd85d34f7e60e9ffbb32230ce8f458.jpg

001000538b27285931c6ef38412cf5b7.jpg

 

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία και σε τι ποσοστό ήταν ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό και ομολογουμένως σπάνιο για οποιοδήποτε iPhone να μην έχει χάσει ούτε 1% μετά από 1 χρόνο χρήσης....
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό και ομολογουμένως σπάνιο για οποιοδήποτε iPhone να μην έχει χάσει ούτε 1% μετά από 1 χρόνο χρήσης....

 

 

 

Όχι και τόσο. Τα δυο μου τελευταία έφτασαν 1,5 χρόνο έχοντας ακόμα αυτό το νούμερο, αλλά δεν υπάρχει καμία αξιοπιστία και χρησιμότητα σε αυτή την μέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου, 14 μηνες τωρα στο 100%

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...