Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια την βάζουμε κανονικά την 14άρα;Ειναι οκ;

 

Πάντοτε είναι ρίσκο μια αναβάθμιση ειδικά ένα εντελώς νέο iOS

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις εάν έχεις υπομονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια την βάζουμε κανονικά την 14άρα;Ειναι οκ;

 

Από τη δική μου εμπειρία θα σου έλεγα... εννοείται τη βάζεις. Είναι εξαιρετική. Η συσκευή είναι ακόμα πιο smooth και όσον αφορά τα θέματα με τη μπαταρία που έχουν αναφερθεί, δεν υπάρχουν σε όλους κάτι που προφανώς έχει να κάνει με το set up της εκάστοτε συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω τώρα και εγώ!

Τι καινούργιο φέρνει?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Από τη δική μου εμπειρία θα σου έλεγα... εννοείται τη βάζεις. Είναι εξαιρετική. Η συσκευή είναι ακόμα πιο smooth και όσον αφορά τα θέματα με τη μπαταρία που έχουν αναφερθεί, δεν υπάρχουν σε όλους κάτι που προφανώς έχει να κάνει με το set up της εκάστοτε συσκευής.

 

Πάντοτε είναι ρίσκο μια αναβάθμιση ειδικά ένα εντελώς νέο iOS

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις εάν έχεις υπομονή

 

Ευχαριστω πολυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Ριπή είχε?

Γιατί τώρα μου την έβγαλε.

Τα widgets καλή φάση!

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ριπή είχε?

Γιατί τώρα μου την έβγαλε.

Τα widgets καλή φάση!

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι εχει ριπη. Σερνεις το κουμπι προς τα αριστερα σε καθετο προσανατολισμο ή προς τα κατω οταν εισαι σε οριζοντιο. Υπαρχει και επιλογη μεσα στις ρυθμισεις της καμερας για ριπη με το κουμπι της εντασης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!. μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 1). Ήρθε στο κινητό η 14 άρα και επειδή είναι μεγάλη είπα να την περάσω απο τον υπολογιστή, όμως ότι κι άν έκανα δεν μου λέει ότι υπάρχει ενημέρωση κτλ. Έβαλα άλλο καλώδιο, άλλαξα θύρα, έκλεισα άνοιξα το τηλέφωνο τίποτα, επανεκκίνησα τον υπολογιστή, πάλι τίποτα!, έ... λέω δεν βάζω το Ipad... να δώ τι θα γίνει!. Με αυτό όλα καλά, κατέβηκε η καινούργια κάπου 2,4 γίγα περίπου, αντίγραφα ασφαλείας, εξαγωγή λογισμικού κτλ, και όταν ήταν να την περάσει μου έβγαλε μήνυμα με το σφάλμα 4000, έψαξα στην apple, τέτοιο νούμερο δεν υπάρχει, (υπάρχει 4005). Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!. μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 1). Ήρθε στο κινητό η 14 άρα και επειδή είναι μεγάλη είπα να την περάσω απο τον υπολογιστή, όμως ότι κι άν έκανα δεν μου λέει ότι υπάρχει ενημέρωση κτλ. Έβαλα άλλο καλώδιο, άλλαξα θύρα, έκλεισα άνοιξα το τηλέφωνο τίποτα, επανεκκίνησα τον υπολογιστή, πάλι τίποτα!, έ... λέω δεν βάζω το Ipad... να δώ τι θα γίνει!. Με αυτό όλα καλά, κατέβηκε η καινούργια κάπου 2,4 γίγα περίπου, αντίγραφα ασφαλείας, εξαγωγή λογισμικού κτλ, και όταν ήταν να την περάσει μου έβγαλε μήνυμα με το σφάλμα 4000, έψαξα στην apple, τέτοιο νούμερο δεν υπάρχει, (υπάρχει 4005). Τι να κάνω?

 

 

 

Κάνε update το iTunes.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε update το iTunes.

 

Επειδή δεν είμαι και εξπέρ, μήπως μπορείς να μου πείς πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν είμαι και εξπέρ, μήπως μπορείς να μου πείς πως γίνεται?

 

Στον υπολογιστή σου εννοεί ο φίλος να σιγουρευτείς ότι έχεις την τελευταία έκδοση του iTunes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που έχω είναι η 12.10.9.3 Αυτή δεν είναι η τελευταία? γιατί δεν βρίσκω κάποια νεότερη!
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που έχω είναι η 12.10.9.3 Αυτή δεν είναι η τελευταία? γιατί δεν βρίσκω κάποια νεότερη!

 

Δηλαδή κανείς ενημέρωση συστήματος και δεν σου βγάζει τπτ;;;

Link to comment
Share on other sites

Την δείχνει!, όπως και στο IPAD, Όμως εγώ θέλω να την περάσω από το Itunes επειδή είναι μεγάλη!.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή κανείς ενημέρωση συστήματος και δεν σου βγάζει τπτ;;;

 

Βοήθεια - Έλεγχος για ενημερώσεις - αυτή η έκδοση του itunes (12.10.9) είναι η τρέχουσα έκδοση. Αυτό μου βγάζει!.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο iPhone σου δηλαδή τώρα δεν σου δείχνει διαθέσιμη την 14;

 

Την δείχνει!, όπως και στο IPAD, Όμως εγώ θέλω να την περάσω από το Itunes επειδή είναι μεγάλη!, το μεν τηλέφωνο (XS MAX) δεν μου λέει καθόλου ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση, στο δε ipad την κατέβασα (νομίζω 2.46 giga είναι) έκανε τα σχετικά (αντίγραφο, εξαγωγή λογισμικού κλπ) και όταν ήταν να την περάσει μου έβγαλε το σφάλμα 4000.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως πρέπει να πας στην 13 πρώτα για να εμφανίσει την 14;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μα... αυτήν έχω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την δείχνει!, όπως και στο IPAD, Όμως εγώ θέλω να την περάσω από το Itunes επειδή είναι μεγάλη!

 

Δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι τόσο. Όλοι από τη συσκευή την κάναμε την αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι τόσο. Όλοι από τη συσκευή την κάναμε την αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον που δείχνεται, όμως αυτό θα γίνεται πάντα εάν δεν το λύσω τώρα!, μόλις προσπάθησα ξανά με το τάμπλετ και πάλι τα ίδια.. Εξαγωγή λογισμικού - αντίγραφα ασφαλείας - προετοιμασία κλπ και αδύνατο παρουσιάστηκε πρόβλημα (4000)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον που δείχνεται, όμως αυτό θα γίνεται πάντα εάν δεν το λύσω τώρα!, μόλις προσπάθησα ξανά με το τάμπλετ και πάλι τα ίδια.. Εξαγωγή λογισμικού - αντίγραφα ασφαλείας - προετοιμασία κλπ και αδύνατο παρουσιάστηκε πρόβλημα (4000)

 

Εδώ πάντως λένε ότι η συσκευή δεν πρέπει να είναι κλειδωμένη με passcode όταν πάει να κάνει την αναβάθμιση το itunes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως λένε ότι η συσκευή δεν πρέπει να είναι κλειδωμένη με passcode όταν πάει να κάνει την αναβάθμιση το itunes.

 

Δεν έχω κλειδώσει τίποτα Φίλε μου καλέ!. Μέχρι πρότινος όλες τις αναβαθμίσεις έτσι τις έκανα! το μόνο που μου ζητάει όταν το συνδέω στο itunes είναι ο κωδικός τον βάζω και όλα εντάξει!. Αλλά καλά... αυτό γίνεται με το τάμπλετ και τελικά θα την κάνω από αυτό!, το τηλέφωνο που ενώ συνδέεται, γιατί δεν βλέπει την καινούργια για να μου πεί πώς υπάρχει νέα αναβάθμιση κτλ?.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή έχεις κάνει ήδη αναζήτηση στο internet, θα έχεις διαπιστώσει ότι το iTunes γενικότερα "τρώει" διαφόρων ειδών κολλήματα. Ίσως έχει να κάνει με το εκάστοτε PC και το set up του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις κάνει ήδη αναζήτηση στο internet, θα έχεις διαπιστώσει ότι το iTunes γενικότερα "τρώει" διαφόρων ειδών κολλήματα. Ίσως έχει να κάνει με το εκάστοτε PC και το set up του.

 

Άααα!, λές να φταίει το pc μου τελικά!. Θα ρωτήσω τότε ένα παιδί που δουλεύει τεχνικός σε κατάστημα με Ηλετρονικά είδη στην Πάτρα που είναι χρόνια iPhone νάκιας και ίσως γνωρίζει!. Σε ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ!. Καλό σας Βράδυ!.

Link to comment
Share on other sites

Άααα!, λές να φταίει το pc μου τελικά!. Θα ρωτήσω τότε ένα παιδί που δουλεύει τεχνικός σε κατάστημα με Ηλετρονικά είδη στην Πάτρα που είναι χρόνια iPhone νάκιας και ίσως γνωρίζει!. Σε ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ!. Καλό σας Βράδυ!.

 

 

Για δοκίμασε με επανεκκίνηση υπολογιστή και συσκευής ενώ είναι συνδεδεμενη στην USB ,ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου εμφανίζει στο κινητό τις ενημερώσεις λογισμικού; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω; Με το 14 το έκανε (το πέρασα από iTunes) και βλέπω συνεχίζει να μην δείχνει τις ενημερώσεις για ΟΤΑ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...