Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κλειδώσει τίποτα Φίλε μου καλέ!. Μέχρι πρότινος όλες τις αναβαθμίσεις έτσι τις έκανα! το μόνο που μου ζητάει όταν το συνδέω στο itunes είναι ο κωδικός τον βάζω και όλα εντάξει!. Αλλά καλά... αυτό γίνεται με το τάμπλετ και τελικά θα την κάνω από αυτό!, το τηλέφωνο που ενώ συνδέεται, γιατί δεν βλέπει την καινούργια για να μου πεί πώς υπάρχει νέα αναβάθμιση κτλ?.

 

 

Το σφάλμα 4000 νομίζω διορθώνεται αν απενεργοποιήσεις προσωρινά το Face ID και τον κωδικό.

Θα μπορέσεις να κανεις το update και μετά ενεργοποιείς πάλι τα μέτρα ασφάλειας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σφάλμα 4000 νομίζω διορθώνεται αν απενεργοποιήσεις προσωρινά το Face ID και τον κωδικό.

Θα μπορέσεις να κανεις το update και μετά ενεργοποιείς πάλι τα μέτρα ασφάλειας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Βοήθησέ με!, πώς θα το κάνω αυτό? δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα!. Και όταν μου ζητήσει κωδικό τι θα βάλω? Γράψε μου τα βήματα! Σε ευχαριστώ!.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησέ με!, πώς θα το κάνω αυτό? δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα!. Και όταν μου ζητήσει κωδικό τι θα βάλω? Γράψε μου τα βήματα! Σε ευχαριστώ!.

 

https://www.pcmag.com/how-to/how-to-temporarily-disable-face-id-on-your-iphone-x

Link to comment
Share on other sites

 

Το έκανα και αυτό! Τίποτα! Το κινητό συνεχίζει να μην το βλέπει ότι θέλει αναβάθμιση, και το τάμπλετ που δεν έχει faci id, μόλις πάει να την περάσει γράφει τα γνωστά που προανέφερα!. Μυστήριο!, και να πώ πώς δεν ασχοληθήκατε! Πάντως όποιος το βρεί, όταν περάσει από Πάτρα, κερνάω ότι θέλει!.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό! Τίποτα! Το κινητό συνεχίζει να μην το βλέπει ότι θέλει αναβάθμιση, και το τάμπλετ που δεν έχει faci id, μόλις πάει να την περάσει γράφει τα γνωστά που προανέφερα!. Μυστήριο!, και να πώ πώς δεν ασχοληθήκατε! Πάντως όποιος το βρεί, όταν περάσει από Πάτρα, κερνάω ότι θέλει!.

 

 

Μήπως δεν έχεις ορίσει το pc σου ως trusted στο itunes;

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

 

 

https://support.apple.com/en-us/HT202778

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό! Τίποτα! Το κινητό συνεχίζει να μην το βλέπει ότι θέλει αναβάθμιση, και το τάμπλετ που δεν έχει faci id, μόλις πάει να την περάσει γράφει τα γνωστά που προανέφερα!. Μυστήριο!, και να πώ πώς δεν ασχοληθήκατε! Πάντως όποιος το βρεί, όταν περάσει από Πάτρα, κερνάω ότι θέλει!.

 

Εγώ θα έβλεπα στο firewall στο pc αν υπάρχει κάτι να κόβει την σύνδεση με την apple

Εάν δεν ....θα δοκίμαζα επανεγκατάσταση του iTunes

Link to comment
Share on other sites

Απορώ με την υπομονή σου να ταλαιπωρείσαι τόσο με τo iTunes και δεν κανεις το update over the air κατευθείαν στο iPhone.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό! Τίποτα! Το κινητό συνεχίζει να μην το βλέπει ότι θέλει αναβάθμιση, και το τάμπλετ που δεν έχει faci id, μόλις πάει να την περάσει γράφει τα γνωστά που προανέφερα!. Μυστήριο!, και να πώ πώς δεν ασχοληθήκατε! Πάντως όποιος το βρεί, όταν περάσει από Πάτρα, κερνάω ότι θέλει!.

 

Σε άλλο υπολογιστή δοκίμασες;

Αυτά όλα που αναφέρεις πρέπει να έχουν σχέση με τον συγκεκριμένο υπολογιστή και κάτι που έχει σχέση με τα Windows

 

Αν γνωρίζεις πράγματα παραπάνω πρέπει να βάλεις το Revolut uninstalled και να κανείς πλήρη διαγραφή του iTunes μαζί με τα απομεινάρια στην registry

Μετά επανεκκίνηση

Ξανά εγκατάσταση του iTunes και λογικά θα δουλέψει

 

Πιο εύκολα όμως δοκίμασε σε άλλον υπολογιστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!. Προς 1). protsiner, Κάθε φορά που πάω να συνδέσω συσκευή με ρωτά εαν είναι έμπιστος αυτός ο υπολογιστής, απαντάω Ναί και συνεχίζω!. 2). pavlosdr, Αυτό δεν ξέρω που να το βρώ και πώς να το πειράξω άρα μακρυά!. 3). Lippi, Μα δεν μπορεί στα ξαφνικά να κάνει κάτι που δεν έκανε πρίν!, αυτό δεν μου κάθεται καλά... και επιμένω!. 4). Tasos19s, Σε άλλον υπολογιστή δεν δοκίμασα!, η apple στην Πάτρα μου είπε να τα πάω εκεί να την κάνουν αυτοί με τον υπολογιστή τους, άρα λογικά θα γίνει η αναβάθμιση!. Δεν γνωρίζω πολλά πράγματα ( είμαι αυτοδίδακτος στους υπολογιστές χάριν της υπομονής μου), καί έτσι θά φέρω στο σπίτι ένα φίλο του γυιού μου που γνωρίζει απο υπολογιστές για να κάνει αυτά που λέτε παραπάνω!. Σε κάθε περίπτωση θα σας ενημερώσω!. Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείξατε προκειμένου να μου βρείτε λύση!. Σας ευχαριστώ και πάλι!.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η apple στην Πάτρα μου είπε να τα πάω εκεί να την κάνουν αυτοί με τον υπολογιστή τους,

 

Γιατί έχει Apple στη Πάτρα; :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει Apple στη Πάτρα; :worry:

 

Ναί! Είναι ένα κατάστημα στην οδό Κορίνθου και Δ. Βότση με είσοδο από την οδό Κορίνθου! Θά μάθω όνομα και τηλέφωνο όταν θα πάω στο κέντρο γιατί έχω ξεχάσει πώς το https://irepair.gr/blog/article/neo-katastima---neo-simeio-gia-to-irepair-patras Αυτό είναι! Δεν είναι Apple αλλά είναι κάτι σαν επίσημο, όλοι στην Πάτρα με iPhone εκεί τα πάνε!

Edited by manfles
Link to comment
Share on other sites

Ναί! Είναι ένα κατάστημα στην οδό Κορίνθου και Δ. Βότση με είσοδο από την οδό Κορίνθου! Θά μάθω όνομα και τηλέφωνο όταν θα πάω στο κέντρο γιατί έχω ξεχάσει πώς το https://irepair.gr/blog/article/neo-katastima---neo-simeio-gia-to-irepair-patras Αυτό είναι! Δεν είναι Apple αλλά είναι κάτι σαν επίσημο, όλοι στην Πάτρα με iPhone εκεί τα πάνε!

 

 

 

Μακριά από αυτούς...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναί! Είναι ένα κατάστημα στην οδό Κορίνθου και Δ. Βότση με είσοδο από την οδό Κορίνθου! Θά μάθω όνομα και τηλέφωνο όταν θα πάω στο κέντρο γιατί έχω ξεχάσει πώς το https://irepair.gr/blog/article/neo-katastima---neo-simeio-gia-to-irepair-patras Αυτό είναι! Δεν είναι Apple αλλά είναι κάτι σαν επίσημο, όλοι στην Πάτρα με iPhone εκεί τα πάνε!

 

Για το κατάστημα δεν θα εκφέρω άποψη, γιαυτό πάντως που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι δεν έχει καμία σχέση με τα επίσημα της Apple.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναί! Είναι ένα κατάστημα στην οδό Κορίνθου και Δ. Βότση με είσοδο από την οδό Κορίνθου! Θά μάθω όνομα και τηλέφωνο όταν θα πάω στο κέντρο γιατί έχω ξεχάσει πώς το https://irepair.gr/blog/article/neo-katastima---neo-simeio-gia-to-irepair-patras Αυτό είναι! Δεν είναι Apple αλλά είναι κάτι σαν επίσημο, όλοι στην Πάτρα με iPhone εκεί τα πάνε!

 

Δεν υπάρχει κάτι "ΣΑΝ" επίσημο. Ή είναι ή δεν είναι.

Τέλος, μη κουράζεσαι άσκοπα. Τόσα χρόνια μόνο ΟΤΑ κάνω τις ενημερώσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχει έρθει η 14.1

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε στο pc το 3utools και κανε με αυτο το προγραμμα την αναβαθμιση και ασε το itunes
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από αυτούς...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Εντάξει!, αλλά γιατί? Εάν μπορείς στείλε Π.Μ. εάν δεν μπορείς, πάλι εντάξει, εγώ το κρατάω αυτό!.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει το tap στην πλάτη του κινητού για screenshot η ότι άλλη επιλογή θες.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχει έρθει η 14.1

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή έχει έρθει και σε εμένα, μέρες τώρα!, μήπως έρχεται σε εμένα πιο νωρίς επειδή το έχω πάρει στην Αμερική?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει έρθει και σε εμένα, μέρες τώρα!, μήπως έρχεται σε εμένα πιο νωρίς επειδή το έχω πάρει στην Αμερική?

 

Μήπως έχεις κάτι άλλο εκτός από iphone?

Δεν έχει βγει 14.1

Παγκόσμια εμφανίζονται οι ενημερώσεις

Αυτή την στιγμή είμαστε στην 14.0.1

 

Παίζει μήπως να έχεις κάποια έκδοση developer?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει έρθει και σε εμένα, μέρες τώρα!, μήπως έρχεται σε εμένα πιο νωρίς επειδή το έχω πάρει στην Αμερική?

 

Κάτι συμβαίνει με την συσκευή σου

Βάλε μας καμία φωτογραφία από τις ρυθμίσεις της συσκευής εκεί που λέει την έκδοση και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτή εννοούσα την 14.0.1 , ορθά με διόρθωσε ο @athanso77

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάτι άλλο εκτός από iphone?

Δεν έχει βγει 14.1

Παγκόσμια εμφανίζονται οι ενημερώσεις

Αυτή την στιγμή είμαστε στην 14.0.1

 

Παίζει μήπως να έχεις κάποια έκδοση developer?

 

Έχεις δίκιο!, 14.0.1 λέει!.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...