Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πήρα χαμπάρι ότι άλλαξε η διοίκηση.

Απλά παρατηρώ ότι νέα για apple δεν παίζουν πρωτοσέλιδα όπως παλιά.

Προσπαθώ να θυμηθώ ένα nickname που βοηθούσε αρκετά κόσμο με iPhone αλλά δεν .....

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

DINFUN

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε αυτό το φόρουμ κυριαρχεί το android και αυτοί που μισούν το iphone γιατί δεν είχαν ποτέ.

 

Δεν ισχύει αυτό ρε παιδιά, η κίνηση στα iPhone ήταν πάντα ίδια ανεξαρτήτως διοίκησης του forum γιατί όπως απλά ειπώθηκε, πρόκειται για συσκευές που τις ανοίγεις και δουλεύεις, δεν έχουν πειράγματα, modifications όπως το android.

 

Εκτός αυτού, η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που αγοράζουν τις τελευταίες συσκευές της Apple προέρχονται από παλαιότερα iPhone, οπότε ξέρουν τι να περιμένουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστό ότι ξέρεις τι να περιμένεις από ένα iphone. Για αυτό και δεν υπάρχει πολύ κίνηση. Πάντως αν θέλεις ειδικές πληροφορίες για apple υπάρχει πιο εξειδικευμένο φόρουμ για συζητήσεις από ότι εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Οι apple haters είναι περισσότεροι από τους fanboys αν το πάμε σε απόλυτα άκρα... Από εκεί και πέρα υπάρχουν δεκάδες συσκευές Android και από τη άλλη το iphone. Λογικό να υπάρχουν στο φόρουμ πολλά περισσότερα θέματα για συσκευές Android. Από την άλλη μην ξεχνάμε και τη χώρα που ζούμε. Τα iphone είναι πανάκριβα και το 80% των χρηστών αγοράζουν Android. Σε κάποια άλλη χώρα ίσως τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Αν βέβαια ανοίξει κάποιος ένα θέμα με πια συσκευή να αγοράσω, και βάλει 2-3 μοντέλα και το iphone, σίγουρα δεν θα του προτείνει κανένας να πάρει το iphone..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό ρε παιδιά, η κίνηση στα iPhone ήταν πάντα ίδια ανεξαρτήτως διοίκησης του forum γιατί όπως απλά ειπώθηκε, πρόκειται για συσκευές που τις ανοίγεις και δουλεύεις, δεν έχουν πειράγματα, modifications όπως το android.

 

 

 

Εκτός αυτού, η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που αγοράζουν τις τελευταίες συσκευές της Apple προέρχονται από παλαιότερα iPhone, οπότε ξέρουν τι να περιμένουν.

Να συμπληρώσω ότι είναι πάντα οι ίδιες συσκευές εσωτερικά, iPhone 6 με iPhone 11 βλέπεις ακριβώς τα ίδια. Ιδικά χρήστες που δεν φεύγουν από ios τι να γράψουν αφού παντού τα ίδια βρίσκουν και τα ίδια βλέπουν. Επίσης η πελατεία μειώθηκε αρκετά και αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι είναι πάντα οι ίδιες συσκευές εσωτερικά, iPhone 6 με iPhone 11 βλέπεις ακριβώς τα ίδια. Ιδικά χρήστες που δεν φεύγουν από ios τι να γράψουν αφού παντού τα ίδια βρίσκουν και τα ίδια βλέπουν. Επίσης η πελατεία μειώθηκε αρκετά και αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

 

 

Ευτυχώς υπάρχει υποστήριξη λογισμικού για μια 5ετια και το iPhone 6 με το iPhone 11 φοράνε την ίδια έκδοση. Μόνο το hardware αλλάζει και έτσι πρέπει.

Καπου αλλου αυτά είναι επιστημονική φαντασία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει στην σελ.60 post #892 αλλά μάλλον πέρασε απαρατήρητο:

 

https://forums.macrumors.com/threads/popping-noise-iphone-xs-max.2143735/

 

Το παρουσιάζουν σχεδόν 1 στα 2 XS Max...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει στην σελ.60 post #892 αλλά μάλλον πέρασε απαρατήρητο:

 

 

 

https://forums.macrumors.com/threads/popping-noise-iphone-xs-max.2143735/

 

 

 

Το παρουσιάζουν σχεδόν 1 στα 2 XS Max...

 

 

 

Με 4 σελίδες στο macrumors φτάσαμε να μιλάμε για 1 στα 2 ;

Υπερβολικό σε βλέπω.

Popping gate .....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

DINFUN

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Μπράβο αυτός.

Συνήθως μαζευόντουσαν σε κάθε παρουσίαση και κάνανε και live σχολιασμό.

Είχε δημιουργηθεί καλό παρεάκι.

Τέλος πάντων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε S συσκευες παντα το ενδιαφερον ηταν μικροτερο.

 

Δειτε σε προηγουμενα Iphone απο το 6 και μετα που καθε φορα οι S εκδοσεις ειχαν λιγοτερες σελιδε(αρα και ενδιαφερον)σε σχεση με τα προηγουμενα μοντελα πχ Iphone 6/plus σε σχεση με 6s/plus,7/plus σε σχεση με 8/plus και πλεον Iphone X σε σχεση με XS.

 

Εν μερη τι να σχολιασει καποιος στα s μοντελα?Την λιγη παραπανω ram και το νεωτερο τσιπακι ή το ιδιο design και την λιγο καλυτερη καμερα?

 

Επισης ενας απο τους βασικους λογους που προτιμαει καποιος Iphone ειναι ακριβως για να μην ασχολειται με την συσκευη του.

 

Μονο αν ειχαμε ατομα που ασχολιοντουσαν με Jailbreak θα βλεπαμε παραπανω συμμετοχη και ενδιαφερον για αυτο ακριβως τον λογο.

 

Πλεον το μονο ενδιαφερον που υπαρχει ειναι μην παρουσιαστει καποιο θεμα σε καποιο update ή πλεον στο Ios13.

 

Δειτε πχ τα airpods που δουλευουν απροβληματιστα στα iphone και δειτε και τα galaxy buds που εχουν θεματα αναλογα την συσκευη και επισης με την ομιλια.

 

Προφανως παιζει ρολο και η ιδια η συμμετοχη αλλα απο την αλλη μια χαρα υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον στο launch της καθε νεας συσκευης,δεν ειναι οτι εχουν μεινει 2 ατομα καθε φορα που αγοραζουν Iphone.

 

Ουτως ή αλλως και στο Android που αναφερουν καποιοι πλεον μονο τα θεματα των Samsung και Huawei εχουν το μεγαλυτερο ενδιαφερον και Xiaomi σε φθηνοτερα.

 

Κατι αλλες εταιρειες που ειχαν παλια μεγαλο ενδιαφερον τυπου Htc,Google(λογω nexus),Sony,LG και πλεον και Oneplus(που ανεβασε τιμες)εχει μειωθει τρελα η συμμετοχη.

 

Σιγουρα στα νεα Iphone θα υπαρχει μεγαλυτερο ενδιαφερον γιατι εχουμε αρκετες φημες για αυτα. Απο μεγαλες μπαταριες και αντιστροφη ασυρματη φορτιση,μεχρι τις 3 καμερες και οτι ολες οι συσκευες ισως να εχουν oled οθονες(αραγε και type c φετος ή του χρονου).

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά που αναφέρατε και ναι παίζουν όλα τον ρόλο τους

 

Θα διαφωνήσω ότι εσωτερικά όλα τα iPhone είναι ίδια

Το κάθε iPhone που βγαίνει έχει ουσιαστικές διαφορες που κάποιος εάν ασχοληθεί τις ξέρει, τις θέλει και τις πληρώνει

 

Μην κάνουμε το θέμα όμως Vs

 

Πριν γίνουν οι αλλαγές στην διοίκηση ναι υπήρχε μεγαλύτερη κίνηση γενικά στα άρθρα και νήματα για apple συσκευές

Πολλοί όμως φώναζαν και δεν τους άρεσε.

Πλέον υπάρχει νέα διοίκηση και έτσι κρίνει έτσι λειτουργεί

 

Εδώ είμαστε να τα λέμε πάντως γιατί είμαστε μια μεγάλη κοινότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο μεριδιο ευθυνης σε αυτο εχουν και οι τεραστιες τιμες που ειδαμε φετος σε σχεση με προηγουμενες χρονιες.

 

Οταν το φθηνοτερο μοντελο απο τα 3 που βγηκαν ηταν το Iphone XR με κουτσουρεμενα specs που ξεκιναγε απο τα 929ευρω και το XS Max του θεματος ξεκινουσε απο τα 1339ευρω το φθηνοτερο μοντελο,ε ειναι λογικο και αναμενομενο το ενδιαφερον οπως και οι αγοραστες των Iphone να ειναι μειωμενοι,ειδικα αν σκεφτουμε την κριση,την ανεργια και τους μισθους στην χωρα μας.

 

Ακομα και με βαση την λογικη δηλαδη ειναι αναμενομενη η μειωμενη κινηση που για τους ιδιους λογους ειναι μειωμενη και σε αλλα Ελληνικα site περαν του myphone.

 

Δεν ειναι τυχαιο οτι η Apple στην Ελλαδα επεσε περυσι μια θεση κατω στην 5η θεση

https://www.insider.gr/epiheiriseis/tehnologia/105998/ayta-einai-ta-kinita-me-tis-megalyteres-poliseis-stin-ellada

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μετακινήσω επαφές απο s8+ σε xs max με την εφαρμογή "move to ios" αλλά δεν τα κατάφερα.

Αφού βάζω τον κωδικό προσπάθει να συνδεθεί το ένα κινητό με το άλλο και συνέχεια αποτυγχάνει.

Υπάρχει κάποιος άλλος εύκολος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω περασμένες στη μνήμη του κινητού και δε μου τις στέλνει μέσω gmail

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις μετακίνησα τελικά στο gmail

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω περασμένες στη μνήμη του κινητού και δε μου τις στέλνει μέσω gmail

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις μετακίνησα τελικά στο gmail

 

Ευχαριστώ!

 

Να πούμε ότι πηγαίνεις Επαφές/διαχείριση και κάνεις μετακίνηση ή αντιγραφή από.....στο Gmail

 

Μετά σε ότι συσκευή και να περάσεις το Gmail σου, οι επαφές έρχονται μόλις συνδεθείς στο ίντερνετ

 

Προσοχή όμως εάν δώσουμε την παλιά συσκευή σε άλλον πχ στα παιδιά ή σε κάποιο άλλο συγγενικό πρόσωπο τότε Πρώτα Από Όλα ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΜΕ το Gmail

 

Πολλές φορές παίρνουν την συσκευή, βλέπουν μέσα επαφές, τις σβήνουν και ως δια μαγείας σβήνονται και από εσένα χωρίς να το πάρεις χαμπάρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να διαγραφεί το gmail από το κινητό χώρις να κάνεις reset τη συσκευή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο, το βρήκα στο accounts and backup> accounts> remove account

Edited by ARIS_84
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να διαγραφεί το gmail από το κινητό χώρις να κάνεις reset τη συσκευή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο, το βρήκα στο account > remove account

 

Έτσι ακριβώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε ένα πολύ κουλό το κινητό.. Πατώντας tap για να ανοίξει μου έβγαζε μόνο το wallpaper της οθόνης κλειδώματος και μετά τίποτα!!! Αναγκάστηκα και έκανα απενεργοποίηση να στρώσει.. Δεν έπιανε ούτε hard reset

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πουλάω συσκευές τις κρατάω μέχρι να μαδησουν η να βγει κάτι που να μου αρέσει, προφανώς ποτέ κάθε χρόνο και άλλο. Είχα 4s, 6s plus και τώρα xs Max μέχρι να βγει το 13 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος!!Εγω ειμαι τις αποψης στον χρονο να πωλειται,και να αγοραζεις το καινουριο μοντελο και να εχεις κι την Εγγύηση ακόμα

Του καινούργιου μοντέλου !!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος!!Εγω ειμαι τις αποψης στον χρονο να πωλειται,και να αγοραζεις το καινουριο μοντελο και να εχεις κι την Εγγύηση ακόμα

Του καινούργιου μοντέλου !!

Σε όποιον του περισσεύουν χρήματα ας το κάνει. Νομίζω ότι ένα λογικό χρονικό διάστημα είναι τα δύο χρόνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος!!Εγω ειμαι τις αποψης στον χρονο να πωλειται,και να αγοραζεις το καινουριο μοντελο και να εχεις κι την Εγγύηση ακόμα

Του καινούργιου μοντέλου !!

 

2χρονια εγγυηση εχουν τα Iphone btw,εκτος αν φερεις μοντελο απο Αμερικη.

 

Περαν τουτου προσωπικα το κρατησα λιγους μηνες το xs max οπως ειχα αναφερει πιο πισω μιας και δεν εμεινα ικανοποιημενος κυριως απο την αυτονομια της συσκευης.

 

Ελπιζω στο νεο max να βαλουν εστω 3600+μπαταρια και ανετα το κραταω το κινητο 2.5-3χρονια(λεω τοσο υπο την εννοια οτι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να κυκλοφορησει αργοτερα και σε τι τιμες/προσφορες).

 

Ουτως ή αλλως σαν συσκευες δεν τους λειπει και τιποτα το σοβαρο. Και καλες καμερες εχουν(ειδικα τωρα που θα μπει και η ultrawide),και κορυφαιο ηχο,και φοβερη οθονη και απο updates εχουν για χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ παιδιά,εννοείται οποιος εχει τα λεφτά να μεταβεί σε καινούργια συσκεύη!!

Αλλωστε το xmax δεν νομιζω οτι εχει να ζηλεψει κατι απο αλλες ναυαρχιδες!!Ειναι κινητο που ανετα θα βγαλει 3 χρονακια.

Εμενα παντως μια μερα με φουλ χρηση ιντερνετ βιντεο .κ.λ.π

την βγαζει την μερα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...