Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ παιδιά,εννοείται οποιος εχει τα λεφτά να μεταβεί σε καινούργια συσκεύη!!

Αλλωστε το xmax δεν νομιζω οτι εχει να ζηλεψει κατι απο αλλες ναυαρχιδες!!Ειναι κινητο που ανετα θα βγαλει 3 χρονακια.

Εμενα παντως μια μερα με φουλ χρηση ιντερνετ βιντεο .κ.λ.π

την βγαζει την μερα!

 

Προς το παρών δεν έχει να ζηλέψει τίποτα

Σε 1-2 χρόνια όμως, εμεις που δεν είχαμε τόσα χρήματα να το πάρουμε, θα δώσουμε χρήματα για ένα xs max παρά για s9/s10,/p20/p30/OnePlus 6t/7... και λοιπά και λοιπά

 

Θέλω να πω ότι όταν παρουσιάζονται όλα καλά είναι

 

Σε βάθος χρόνου όμως μόνο τα iPhone συνεχίζουν να κρατάνε και σε λειτουργίες και σε τιμή και σε αξία μεταπώλησης και σε όλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλα σε 2 χρονια σιγα μην ασχολειται κανεις με το xs max. Το πιο πιθανο ειναι τα νεωτερα φετινα μοντελα να αξιζουν περισσοτερο(μιας και θα εχει πεσει η τιμη τους)παρα το xs max.

 

Ειναι κατι αναλογο σαν το Iphone 8plus που κοστιζει τα ιδια με το XR.

 

Αν καποιος δεν θελει το δακτυλικο μπροστα ή την νεα αναλογια οθονης,εννοειται οτι παιρνει το νεωτερο xr στα ιδια χρηματα και μιλαμε για τωρινη ναυαρχιδα . Αρα το 8plus δεν πολυ εχει λογο υπαρξης.

 

Κατι αναλογο θα γινει και με το xs max που ουτως ή αλλως δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο σαν μοντελο.Ενα μεγαλυτερο Iphone X ειναι με νεωτερο τσιπακι.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα ασχολούνται με το XS Max, όπως τώρα ασχολούνται με το 8 (μη σου πω και το 7).

Τα iPhones παραμένουν καλή αγορά για 1-2 έτη από την αρχική τους κυκλοφορία, ειδικά αν πετύχεις και κάποια προσφορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα ασχολούνται με το XS Max, όπως τώρα ασχολούνται με το 8 (μη σου πω και το 7).

Τα iPhones παραμένουν καλή αγορά για 1-2 έτη από την αρχική τους κυκλοφορία, ειδικά αν πετύχεις και κάποια προσφορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οταν λεω να ασχολουνται δεν αναφερομαι στους κατοχους που τα εχουν παρει ηδη ή οτι απαξιωνονται,αλλα στο οτι δεν γνωριζουμε σε 2χρονια τι αλλα μοντελα θα εχουν κυκλοφορησει στην αγορα.

 

Ποιοι ειναι αυτοι που ασχολουνται σημερα με αγορα του 7plus 128gb πχ οταν ζηταει τα ιδια χρηματα με το 8plus 64gb και λιγα λιγοτερα απο το Iphone xr 128gb?

 

Αν αναφερεσαι συγκεκριμενα σε αγγελιες,οκ εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω να ασχολουνται δεν αναφερομαι στους κατοχους που τα εχουν παρει ηδη ή οτι απαξιωνονται,αλλα στο οτι δεν γνωριζουμε σε 2χρονια τι αλλα μοντελα θα εχουν κυκλοφορησει στην αγορα.

 

Ποιοι ειναι αυτοι που ασχολουνται σημερα με αγορα του 7plus 128gb πχ οταν ζηταει τα ιδια χρηματα με το 8plus 64gb και λιγα λιγοτερα απο το Iphone xr 128gb?

 

Αν αναφερεσαι συγκεκριμενα σε αγγελιες,οκ εχεις δικιο.

 

Μεγάλο λάθος κάνεις

Ρώτησε 4-5 γύρω σου εάν τους έδινες ένα iPhone 7 σε καλή τιμή τι θα σ έλεγαν

Εγώ πιστεύω θα σ άναβαν και μια λαμπάδα

Ακομα και το 6s στα 200€ μια χαρά τα αξίζει τα λεφτά του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο λάθος κάνεις

Ρώτησε 4-5 γύρω σου εάν τους έδινες ένα iPhone 7 σε καλή τιμή τι θα σ έλεγαν

Εγώ πιστεύω θα σ άναβαν και μια λαμπάδα

Ακομα και το 6s στα 200€ μια χαρά τα αξίζει τα λεφτά του

 

Καλα στην Ελλαδα δεν βγαζεις ακρη.

Οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν καν οτι τα Iphone εχουν 2 χρονια εγγυηση.

 

Περυσι στις γιορτες εβαλαν το Iphone 6s στα 370ευρω και το Iphone 6 στα 200ευρω και οι αλλοι πεσανε με τα μουτρα λες και ηταν η φοβερη προσφορα(την ιδια περιοδο που στην Αμερικη δινανε το Iphone Se στα 99δολλαρια).

https://www.news247.gr/epixeiriseis/black-friday-2018-iphone-exi-montela-apo-199-eyro.6668627.html

Ειδε ο Ελληναρας το 50% εκπτωση τιμης του Public και σου λεει ''Ω θα παρω παλιοτερη ναυαρχιδα της Apple με μονο 200ευρω''την ιδια περιοδο που στο skroutz στα 400ευρω εβρισκες το iphone 7.

Το Iphone SE οι περισσοτεροι το πηραν οχι γιατι τους βολευει το μεγεθος του ,αλλα γιατι ηταν το φθηνοτερο Iphone της αγορας.

 

Μην ψαχνετε να βρειτε λογικη στις αγορες Iphone του κοσμου στην Ελλαδα,εχουν μεινει σε εποχες πριν 6χρονια,τοτε που τα Iphone επαιζαν μπαλα μονα τους.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καλα στην Ελλαδα δεν βγαζεις ακρη.

 

Οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν καν οτι τα Iphone εχουν 2 χρονια εγγυηση.

 

 

 

Περυσι στις γιορτες εβαλαν το Iphone 6s στα 370ευρω και το Iphone 6 στα 200ευρω και οι αλλοι πεσανε με τα μουτρα λες και ηταν η φοβερη προσφορα(την ιδια περιοδο που στην Αμερικη δινανε το Iphone Se στα 99δολλαρια).

 

Το Iphone SE οι περισσοτεροι το πηραν οχι γιατι τους βολευει το μεγεθος του ,αλλα γιατι ηταν το φθηνοτερο Iphone της αγορας.

 

 

 

Μην ψαχνετε να βρειτε λογικη στις αγορες Iphone του κοσμου στην Ελλαδα,εχουν μεινει σε εποχες πριν 6χρονια,τοτε που τα Iphone επαιζαν μπαλα μονα τους.

Μια χαρά μπροστά έχει πάει η Ελλάδα σε αυτόν τον τομέα. Πλέον ψάχνεις για να βρεις χρήστη iPhone.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπροστά έχει πάει η Ελλάδα σε αυτόν τον τομέα. Πλέον ψάχνεις για να βρεις χρήστη iPhone.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Μαλλον ψαχνεις λαθος γιατι εγω προσωπικα βλεπω σχεδον παντου χρηστες Iphone,απλα συνηθως παλιοτερων μοντελων απο 8plus και πισω(ξεχωριζουν απο τις καμερες πισω ή απο το κουμπι μπροστα) :)

 

Ουτως ή αλλως η Apple στην χωρα μας ειναι μεσα στην πρωτη 5αδα των πιο καλοπουλημενων κινητων,αρα δεν πολυ ισχυει αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ψαχνεις λαθος γιατι εγω προσωπικα βλεπω σχεδον παντου χρηστες Iphone,απλα συνηθως παλιοτερων μοντελων απο 8plus και πισω(ξεχωριζουν απο τις καμερες πισω ή απο το κουμπι μπροστα) :)

 

 

 

Ουτως ή αλλως η Apple στην χωρα μας ειναι μεσα στην πρωτη 5αδα των πιο καλοπουλημενων κινητων,αρα δεν πολυ ισχυει αυτο που λες.

Εγώ ξέρω ότι πριν 4 5 χρόνια έβλεπα μέχρι και παιδάκια με iPhone. Πλέον βλέπω με huawei Samsung και xiaomi όλο τον κόσμο. Από που προκύπτει ότι είναι στην 5αδα;αλλά και πάλι μπορεί γιατί ο 6ος είναι κάτι cubot Lenovo κτλ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι πριν 4 5 χρόνια έβλεπα μέχρι και παιδάκια με iPhone. Πλέον βλέπω με huawei Samsung και xiaomi όλο τον κόσμο. Από που προκύπτει ότι είναι στην 5αδα;αλλά και πάλι μπορεί γιατί ο 6ος είναι κάτι cubot Lenovo κτλ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

https://www.insider.gr/epiheiriseis/tehnologia/105998/ayta-einai-ta-kinita-me-tis-megalyteres-poliseis-stin-ellada

 

Και εδω αναλυτικα και τα κινητα της καθε εταιρειας

https://www.zougla.gr/technology/phones-camera/article/posa-kinita-poli8ikan-stin-elada-to-2018

 

Οπως εγραψα και πιο πισω και λεει στο αρθρο

'''Η Apple, η οποία δεν έχει κάποιο κινητό στη μεσαία κατηγορία για το 2018, είδε το iPhone 6s (32GB) να ξεχωρίζει φέτος, με το iPhone XS Max στη δεύτερη θέση και το iPhone XS (64GB) να ακολουθεί στην τρίτη.'''

 

Παιζει μονο στην Ελλαδα το Iphone xr να μην πουλαει καθολου :lol:

 

Το Iphone 6s ειναι που μπηκε στα black friday. Φανταστειτε τι ξεστοκαρισμα εκαναν τα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από την άλλη φαντάσου να σου έβαζαν ένα s7... Ούτε που θα ξέρανε τι είναι.. Άσε 3-4 χρόνια κρατάει το iphone για πλάκα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε εδώ Ελλάδα πολύ η Xiaomi γιατί είναι φθηνά

Με τους μισθούς που έχουμε λογικό πολλοί να ψάχνουν φθηνές συσκευές

Πάλι όμως iPhone βλέπεις παντού.

Όχι το xs max αλλά μέχρι και το 8αρι παίζουν αρκετά λόγο χαμηλότερης τιμής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!. Τον Ιούλιο θα πάω εκδρομή στην Νέα Υόρκη και Βοστόνη, και θέλω να σας ρωτήσω τα εξής!. 1. Αξίζει η αγορά του XS MAX 64gb από εκεί? δεδομένου ότι θα έχει 1 χρόνο εγγύηση!. 2. Η τιμή του εκεί σε σχέση με εδώ έχει μεγάλη διαφορά?. 3. Τι πρέπει να προσέξω για να δουλεύει στην Ελλάδα!. Σαν μοντέλο έχει βγεί καλό?. Τώρα έχω samsung s7 edge και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά λέω επειδή θα πάω εκεί, εάν αξίζει να κάνω την αλλαγή!. Εάν γνωρίζει κάποιος άς μου απαντήσει!. Σας ευχαριστώ!.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του XS MAX 64gb από εκεί?

 

Οχι δεν αξιζει η αγορα του απο εκει,ουτε εχει τρομερες διαφορες σε τιμη απο μας εδω Ελλαδα.

Το αν αξιζει να το αγορασεις σε σχεση με αλλες android ναυαρχιδες θα το ρωτησεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!. Τον Ιούλιο θα πάω εκδρομή στην Νέα Υόρκη και Βοστόνη, και θέλω να σας ρωτήσω τα εξής!. 1. Αξίζει η αγορά του XS MAX 64gb από εκεί? δεδομένου ότι θα έχει 1 χρόνο εγγύηση!. 2. Η τιμή του εκεί σε σχέση με εδώ έχει μεγάλη διαφορά?. 3. Τι πρέπει να προσέξω για να δουλεύει στην Ελλάδα!. Σαν μοντέλο έχει βγεί καλό?. Τώρα έχω samsung s7 edge και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά λέω επειδή θα πάω εκεί, εάν αξίζει να κάνω την αλλαγή!. Εάν γνωρίζει κάποιος άς μου απαντήσει!. Σας ευχαριστώ!.

 

Ρίξε μια μάτια εδώ τις τιμές πριν φύγεις και όταν πας εκεί αναλόγως πραττεις

Μια χαρά βγήκε η συσκευή δεν έχει κανένα θέμα

Θα κοιτάξεις να είναι unlocked

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να προσέξεις

 

Νομίζω ότι από εδώ θα έπαιρνα εγώ πάντως με απόδειξη ελληνική να έχω και 2ετη εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις ελάχιστα και δίνεις το ποσό της μετρητοίς . Πολλές φορές βρέθηκα σε apple stores στην Αμερική αλλά ποτέ δεν αγόρασα από εκεί . Το τελευταίο μου κινητό XS max 256 το αγόρασα από τον Γερμανό με επιστροφή 20% και σε άτοκες δόσεις .
Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις ελάχιστα και δίνεις το ποσό της μετρητοίς . Πολλές φορές βρέθηκα σε apple stores στην Αμερική αλλά ποτέ δεν αγόρασα από εκεί . Το τελευταίο μου κινητό XS max 256 το αγόρασα από τον Γερμανό με επιστροφή 20% και σε άτοκες δόσεις .

 

Μόνο κατά της αρχική διάθεση των συσκευών πχ Σεπτέμβριο Οκτώβριο που η διαφορά είναι μεγάλη αξίζει

Αυτό τον καιρό όχι

Όπως τα λες μπορείς και με δόσεις και λοιπά και λοιπά οπότε δεν νομίζω οτι πχ για 80€ λιγότερα θα άξιζε κάποιος να μην έχει από ελληνικό κατάστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους!. Από Σκρούτζ τι θα λέγατε? γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές με τις μεγάλες εταιρίες!. Τώρα άμα η διαφορά είναι 80 - 100 ευρώ φυσικά και δεν αξίζει!. Εάν είναι γύρω στα 800- 850 ευρώ?.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους!. Από Σκρούτζ τι θα λέγατε? γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές με τις μεγάλες εταιρίες!. Τώρα άμα η διαφορά είναι 80 - 100 ευρώ φυσικά και δεν αξίζει!. Εάν είναι γύρω στα 800- 850 ευρώ?.

 

Από Skroutz κοιτάς μόνο όσα είναι άμεσα διαθέσιμα αλλιώς μπορεί να μπεις σε περιπέτειες αναμονής επ'αόριστο...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους!. Από Σκρούτζ τι θα λέγατε? γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές με τις μεγάλες εταιρίες!. Τώρα άμα η διαφορά είναι 80 - 100 ευρώ φυσικά και δεν αξίζει!. Εάν είναι γύρω στα 800- 850 ευρώ?.

 

Που το βρηκες το XS max στα 800ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Σε καλό μαγαζί (kaizer) που δεν ρισκάρεις τα λεφτά σου η τιμή είναι 1218 ευρώ.

 

* Πραγματικά πόσο ακριβό! Η τιμή αντί να πέσει έμεινε εκεί ψηλά

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους!. Από Σκρούτζ τι θα λέγατε? γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές με τις μεγάλες εταιρίες!. Τώρα άμα η διαφορά είναι 80 - 100 ευρώ φυσικά και δεν αξίζει!. Εάν είναι γύρω στα 800- 850 ευρώ?.

 

 

 

Σου έχω στείλει pm αν σε ενδιαφέρει...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει από Κώτσο όταν βγήκε με τιμολόγιο από 1339€.. Βλέπω τώρα στο Σκρουτζ κατώτερη τιμή κάπου 980€.. Πιστεύετε ότι υπάρχει αυτή η τιμή η είναι αυτό που λένε κάποιοι θα περιμένεις επ αορίστου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...