Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το βρηκες το XS max στα 800ευρω?

 

Δεν το βρήκα! Απλά λέω, επειδή στο Σκρούτζ ξεκινάει από 985 με 64gb, εάν το βρώ στην Νέα Υόρκη 800 με 850 ευρώ να το πάρω? αυτό είπα!, γιατί εάν υπολογίσουμε και τον 1 χρόνο εγγύηση που θα χάσω!. Μέχρι πόσα ευρώ είναι μια καλή τιμή, αυτό θέλω να μάθω!.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος τον ενδιαφέρει πάντως εγώ διαθέτω προς πώληση το δικό μου 64gb gold αγορασμένο από public το οποίο είναι ακριβώς σαν καινούργιο. Ούτε ίχνος γρατζουνιά, πάντα με spigen tempered και 3 θήκες. Το κινητό είναι άριστο και άθικτο, δεκτός εννοείται κάθε έλεγχος. Υγεία μπαταρίας 100% .

Ηράκλειο Κρήτης. Τιμή:1000€

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τον Νοέμβρη του 2017 που ήμουν στη Νέα Υόρκη και πήγα να δω το iPhone X σε apple store και στα δυο γνωστά gadgetadika μαγαζιά Best Buy και b&h η διαφορά τιμής σε σχέση με την Ελλάδα ήταν μεγάλη. Δεν το πήρα από εκεί γιατί τα κινητά τα παίρνω πάντα τιμολόγιο (-ΦΠΑ και το περνάω σαν έξοδο στην εφορία). Σαν ιδιώτης όμως συμφέρει πολύ.
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Τον Νοέμβρη του 2017 που ήμουν στη Νέα Υόρκη και πήγα να δω το iPhone X σε apple store και στα δυο γνωστά gadgetadika μαγαζιά Best Buy και b&h η διαφορά τιμής σε σχέση με την Ελλάδα ήταν μεγάλη. Δεν το πήρα από εκεί γιατί τα κινητά τα παίρνω πάντα τιμολόγιο (-ΦΠΑ και το περνάω σαν έξοδο στην εφορία). Σαν ιδιώτης όμως συμφέρει πολύ.
Συμφωνω. Προσφατα (τέλος Φεβ 2019 πηρα το δικό μου XS Max 256 από Αμερικη. Μου βγήκε μαζι με το φόρο πολιτειας OH 1306$ (1175€) από Apple Store, πολύ λιγοτερα από τα 1539€ που θα έπρεπε να πληρώσω εδώ από επίσημο reseller ..... ;) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Προσφατα (τέλος Φεβ 2019 πηρα το δικό μου XS Max 256 από Αμερικη. Μου βγήκε μαζι με το φόρο πολιτειας OH 1306$ (1175€) από Apple Store, πολύ λιγοτερα από τα 1539€ που θα έπρεπε να πληρώσω εδώ από επίσημο reseller ..... ;)

 

Επιλογη του καθενος ειναι αν κοιταζει μονο απο αλυσιδες ή σκρουτζομαγα ομως.

 

Επισης θα ηθελα πολυ να δω ενα τοσο ακριβο κινητο,αν παθει κατι στον 2ρο χρονο τι ψυχολογια θα εχει ο αλλος μιας και θα ειναι εκτος εγγυησης.

 

Και δεν γνωριζω αν η εδω Infoquest επισκευαζει και Αμερικανικα Iphone.

 

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογη του καθενος ειναι αν κοιταζει μονο απο αλυσιδες ή σκρουτζομαγα ομως.

 

 

 

Επισης θα ηθελα πολυ να δω ενα τοσο ακριβο κινητο,αν παθει κατι στον 2ρο χρονο τι ψυχολογια θα εχει ο αλλος μιας και θα ειναι εκτος εγγυησης.

 

 

 

Και δεν γνωριζω αν η εδω Infoquest επισκευαζει και Αμερικανικα Iphone.

 

 

 

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

 

 

 

Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς.. Αγοράζω πάντα με τιμολόγιο που σημαίνει ότι χάνω το δεύτερο χρόνο εγγύησης. Το προτιμώ όμως καθώς δεν πληρώνω το ΦΠΑ που για μένα είναι πιο σημαντικό. Άλλο 1339 άλλο 1079 κτλ κτλ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς.. Αγοράζω πάντα με τιμολόγιο που σημαίνει ότι χάνω το δεύτερο χρόνο εγγύησης. Το προτιμώ όμως καθώς δεν πληρώνω το ΦΠΑ που για μένα είναι πιο σημαντικό. Άλλο 1339 άλλο 1079 κτλ κτλ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτο που αναφερεις ειναι ασχετο με το σχολιο του συμφορουμιτη που απανταω πιο πανω.

 

Λεει οτι αγορασε απο Αμερικη το XS max 256 τελος Φλεβαρη στα 1179ευρω και οτι ηταν προσφορα.

 

Με βαση την εξελιξη τιμων απο skroutz https://www.skroutz.gr/s/15858774/Apple-iPhone-XS-Max-256GB.html

βλεπουμε οτι και Ελλαδα τοσο ξεκινουσε το XS max 256gb. Προφανως ο συγκεκριμενος αναφερεται σε τιμες αλυσιδων,αλλα δεν πουλανε μονο οι αλυσιδες(ή να αγοραζει ο κοσμος μονο απο αυτες)τα smartphones.

 

Αρα δεν ηταν προσφορα το xs max που πηρε απο Αμερικη γιατι το αγορασε στα ιδια χρηματα σε σχεση με Ελλαδα και εχει και 1χρονο λιγοτερο εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς άσχετο.. Απαντησα στο γεγονός ότι ενδεχόμενος κάποιους τους συμφέρει να αγοράσουν τη συσκευή φθηνότερα πχ από εξωτερικό (αν είναι φθηνότερα) και ας χάσουν το δεύτερο χρόνο εγγύησης. Αν πχ στην Αμερική έχει (δεν γνωρίζω) 850€ ε είναι καλύτερα αν μπορεί να το πάρει κάποιος από εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς άσχετο.. Απαντησα στο γεγονός ότι ενδεχόμενος κάποιους τους συμφέρει να αγοράσουν τη συσκευή φθηνότερα πχ από εξωτερικό (αν είναι φθηνότερα) και ας χάσουν το δεύτερο χρόνο εγγύησης. Αν πχ στην Αμερική έχει (δεν γνωρίζω) 850€ ε είναι καλύτερα αν μπορεί να το πάρει κάποιος από εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μα αυτό λέμε ότι δεν είναι φθηνότερα

Κάποιος συγκρίνει τιμή Αμερικής με τιμή Ελλάδας αλλά πχ Γερμανού COSMOTE και λοιπά

Υπάρχουν και τιμές skroutz που είναι πολύ φθηνότερα δηλαδή ίδια με Αμερική

Οποτε είσαι στα ίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική η άλλου δεν υπάρχουν αντίστοιχα μαγαζιά τύπου Skroutz; Ρωτάω δεν το γνωρίζω...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον Νοέμβρη του 2017 που ήμουν στη Νέα Υόρκη και πήγα να δω το iPhone X σε apple store και στα δυο γνωστά gadgetadika μαγαζιά Best Buy και b&h η διαφορά τιμής σε σχέση με την Ελλάδα ήταν μεγάλη. Δεν το πήρα από εκεί γιατί τα κινητά τα παίρνω πάντα τιμολόγιο (-ΦΠΑ και το περνάω σαν έξοδο στην εφορία). Σαν ιδιώτης όμως συμφέρει πολύ.

 

Τον Αύγουστο του 2017 είχα ξαναπάει στην Νέα Υόρκη και θυμάμαι είχα πάει στο b&h το έχουν Εβραίοι μου είπαν και είναι το μεγαλύτερο στην πόλη, αλλά ήταν ακριβό δεν είχε διαφορές με Ελλάδα!. Το άλλο (Best Buy) δεν το γνωρίζω καθόλου!, όμως θα το επισκεφθώ!.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως όπως και να έχει τον άλλο μήνα που θα πάω (1/7/2019) γυρίζοντας θα σας ενημερώσω για να ξέρετε και εσείς στο φόρουμ!, και επειδή θα πάω και Βοστόνη θα κοιτάξω και εκεί γιατί η φόροι είναι διαφορετικοί σε κάθε πολιτεία!.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφερεις ειναι ασχετο με το σχολιο του συμφορουμιτη που απανταω πιο πανω.

 

Λεει οτι αγορασε απο Αμερικη το XS max 256 τελος Φλεβαρη στα 1179ευρω και οτι ηταν προσφορα.

 

Με βαση την εξελιξη τιμων απο skroutz https://www.skroutz.gr/s/15858774/Apple-iPhone-XS-Max-256GB.html

βλεπουμε οτι και Ελλαδα τοσο ξεκινουσε το XS max 256gb. Προφανως ο συγκεκριμενος αναφερεται σε τιμες αλυσιδων,αλλα δεν πουλανε μονο οι αλυσιδες(ή να αγοραζει ο κοσμος μονο απο αυτες)τα smartphones.

 

Αρα δεν ηταν προσφορα το xs max που πηρε απο Αμερικη γιατι το αγορασε στα ιδια χρηματα σε σχεση με Ελλαδα και εχει και 1χρονο λιγοτερο εγγυηση.

Εχεις δίκιο, για μένα ήταν προσφορα, μια και δεν αγόρασα η θα αγοράσω ποτε iPhone από skroutzoμαγαζο. Οποτε συγκρίνοντας το με την επίσημη τιμή εδώ (έγραψα πως το πηρα από Apple Store) ήταν συμφέρουσα αγορα.

Αγορασα ουσιαστικα το AW4 δωρεαν :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους!. Από Σκρούτζ τι θα λέγατε? γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές με τις μεγάλες εταιρίες!. Τώρα άμα η διαφορά είναι 80 - 100 ευρώ φυσικά και δεν αξίζει!. Εάν είναι γύρω στα 800- 850 ευρώ?.

 

 

 

Αγόρασε το από Αμερική και κάνε κι ένα προγραμμα AppleCare+ που είναι διετίας και είσαι καλυμμένος.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις δίκιο, για μένα ήταν προσφορα, μια και δεν αγόρασα η θα αγοράσω ποτε iPhone από skroutzoμαγαζο. Οποτε συγκρίνοντας το με την επίσημη τιμή εδώ (έγραψα πως το πηρα από Apple Store) ήταν συμφέρουσα αγορα.

 

Αγορασα ουσιαστικα το AW4 δωρεαν :D

 

 

 

Από σκρουτζομαγαζο που όλα είναι ΕΕ κατά 99% κι εχεις διετία στην εγγύηση δεν θα αγόραζες αλλά αγόρασες από Αμερική.

Μάλιστα

Link to comment
Share on other sites

Από σκρουτζομαγαζο που όλα είναι ΕΕ κατά 99% κι εχεις διετία στην εγγύηση δεν θα αγόραζες αλλά αγόρασες από Αμερική. Μάλιστα
Ετσι ακριβώς, αυτο έκανα. Οποιος δεν θέλει, δεν τοκανει .... Τοσο απλα:)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο, για μένα ήταν προσφορα, μια και δεν αγόρασα η θα αγοράσω ποτε iPhone από skroutzoμαγαζο. Οποτε συγκρίνοντας το με την επίσημη τιμή εδώ (έγραψα πως το πηρα από Apple Store) ήταν συμφέρουσα αγορα.

Αγορασα ουσιαστικα το AW4 δωρεαν :D

 

Τα iPhone στα skroutzο μαγαζιά είναι από άλλο εργοστάσιο.

Assembled in Pakistan

Μην αγοράζετε από εκεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει από Σκρουτζ laptop διπλάσιας αξίας από iPhone μια χαρά.. Εννοείται ότι θα προτιμούσα και το κινητό από εκεί αλλά φέτος μιας και προηγήθηκε άλλη μεγάλη αγορά προτίμησα τις ευκολίες του Κώτσο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έλεος, έγραψα απλώς την προσωπική μου επιλογή, τόσο κακό ήταν πια ? Ας μην ακολουθήσει κανεις, δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν ..... Ο καθένας αγοράζει από εκεί που γουστάρει, τέλος !!!!:)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 μετά 8 plus και ένα μήνα τώρα με Xs Max.

Τελευταίο Android το Samsung s7 Edge.

Αυτό το iOS όσο το χρησιμοποιείς τόσο σε μαγεύει.

Σαν ναρκωτικό ένα πράγμα.

Παίζω με κινητά φίλων και με πονάνε τα μάτια μου.

 

Από χθες έπαιξα και με το wallet βάζοντας την Revolut και ευχαριστιέμαι ανέπαφες συναλλαγές με την συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 μετά 8 plus και ένα μήνα τώρα με Xs Max.

Τελευταίο Android το Samsung s7 Edge.

Αυτό το iOS όσο το χρησιμοποιείς τόσο σε μαγεύει.

Σαν ναρκωτικό ένα πράγμα.

Παίζω με κινητά φίλων και με πονάνε τα μάτια μου.

 

Από χθες έπαιξα και με το wallet βάζοντας την Revolut και ευχαριστιέμαι ανέπαφες συναλλαγές με την συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Κι εγώ έχω φυσική και εικονική κάρτα Revolut.

Πως την πέρασες στο wallet φίλε μου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά έχει λίγο δουλίτσα.

Πρέπει πρώτα να αλλάξεις region σε uk στην συσκευή.

Μετά πας στην εφαρμογή της revolut και αλλάζεις και εκεί την διεύθυνση κατοικίας σου σε uk.

Ύστερα ζητάς έκδοση virtual card που επειδή έχεις αλλάξει διεύθυνση θα σου δώσει αγγλική κάρτα.

Μπορείς να τσεκάρεις το bin της από εδώ https://binlist.net/

 

Με το που θα στην δώσει ακριβώς από κάτω θα σου προτείνει να την περάσεις στο wallet σου.

Τέλος.

 

Μην γυρίσεις την συσκευή σου σε region Greece γιατί θα πάρεις αυτό το μήνυμα

 

f9b81b7623dc5baf1367a0f70c5d0c6e.jpg

 

και θα σου αφαιρέσει την κάρτα από το wallet.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά έχει λίγο δουλίτσα.

Πρέπει πρώτα να αλλάξεις region σε uk στην συσκευή.

Μετά πας στην εφαρμογή της revolut και αλλάζεις και εκεί την διεύθυνση κατοικίας σου σε uk.

Ύστερα ζητάς έκδοση virtual card που επειδή έχεις αλλάξει διεύθυνση θα σου δώσει αγγλική κάρτα.

Μπορείς να τσεκάρεις το bin της από εδώ https://binlist.net/

 

Με το που θα στην δώσει ακριβώς από κάτω θα σου προτείνει να την περάσεις στο wallet σου.

Τέλος.

 

Μην γυρίσεις την συσκευή σου σε region Greece γιατί θα πάρεις αυτό το μήνυμα

 

f9b81b7623dc5baf1367a0f70c5d0c6e.jpg

 

και θα σου αφαιρέσει την κάρτα από το wallet.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για τις οδηγίες, αλλά αυτό

έχει πολυ δουλειά θα το αφήσω για κάποια άλλη στιγμή. Εγώ νόμιζα ότι ήταν μια απλή ρύθμιση και δεν την έβλεπα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τον Αύγουστο του 2017 είχα ξαναπάει στην Νέα Υόρκη και θυμάμαι είχα πάει στο b&h το έχουν Εβραίοι μου είπαν και είναι το μεγαλύτερο στην πόλη, αλλά ήταν ακριβό δεν είχε διαφορές με Ελλάδα!. Το άλλο (Best Buy) δεν το γνωρίζω καθόλου!, όμως θα το επισκεφθώ!.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως όπως και να έχει τον άλλο μήνα που θα πάω (1/7/2019) γυρίζοντας θα σας ενημερώσω για να ξέρετε και εσείς στο φόρουμ!, και επειδή θα πάω και Βοστόνη θα κοιτάξω και εκεί γιατί η φόροι είναι διαφορετικοί σε κάθε πολιτεία!.

 

Φίλε τα δυο αυτά μαγαζιά μας τα είπε ο Έλληνας ξεναγός για όποιον ήθελε να αγοράσει φθηνά gadget σε σχέση με τις τιμές της Ελλάδας. Το b&h δεν ξέρω αν το έχουν Εβραίοι εγώ τις τιμές του τις είδα πιο κάτω.

 

Όταν είπα για χαμηλότερες τιμές από Ελλάδα για το iPhone X δεν εννοούσα μόνο από αλυσίδες αλλά και από τα skroutzomagaza. Να θυμίσω ότι λόγω έλλειψης του iPhone X μέχρι αρχές Δεκέμβρη η διαφορά στη τιμή των αλυσίδων με το skroutz ήταν μηδαμινή.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Θα το βάλει κανείς αύριο ;

 

3699e7db25330d3e4bb34a5051bd8adb.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί; Είναι πολύ νωρίς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος αν δεν είσαι developer.

Αφού θα το πάρουμε όλοι σε stable τον Σεπτέμβριο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...