Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι γίνεται με το iMessages

Εάν έχεις Ίντερνετ τότε πηγαίνει αμέσως σαν iMessage

Εάν όχι, τότε μετά από 2 λεπτά το στέλνει και κανονικό εάν έχεις ενεργή την επιλογή

Όποτε ο παραλήπτης εάν ανοίξει το Ίντερνετ θα έχει παραλάβει το κανονικό sms και μετά θα παραλάβει και το iMessage

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και λύθηκε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τη λέει η Infoquest φίλε και η επικοινωνία που κάνει αυτή απευθείας με την apple.

Όπως έχω ξαναγράψει έχω περάσει κανονικά το δεύτερο χρόνο και σε εταιρική συσκευή (αγορασμένη με τιμολόγιο μαζί με πολλά αλλά τηλέφωνα από την εταιρία μου που μου το παρείχε) με μια απλή αίτηση προς την apple.

 

άραγε τα δυο χρόνια αφορούν και την μπαταρια;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για το θέμα αντίστοιχο νήμα, νομίζω ότι πρέπει να συνεχίσετε εκεί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπότε παιδιά καλύπτομαι και εγώ μέσα στα δύο χρόνια που έχω κάνει αγορά με τιμολόγιο?

 

Παρτε ενα τηλεφωνο να ρωτησετε την Infoquest για σιγουρια ρε παιδια.

 

Αυτα τα ψαχνουμε πριν κανουμε την αγορα,οχι αφου την εχουμε κανει.

 

Ελεος δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και προσγειώθηκε σε σχεδόν φυσιολογικές τιμές το xs. Άλλο 1200 και άλλο 990 ευρώ. Μπορεί να κάνω σκιπ στο επόμενο. Crossing my fingers να ξεφορτωθούμε το botch. Η λογική πάντως λέει ότι αν ακολουθήσει την οδό του iPad Pro 2018 δεν θα έχουμε notch. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και προσγειώθηκε σε σχεδόν φυσιολογικές τιμές το xs. Άλλο 1200 και άλλο 990 ευρώ. Μπορεί να κάνω σκιπ στο επόμενο. Crossing my fingers να ξεφορτωθούμε το botch. Η λογική πάντως λέει ότι αν ακολουθήσει την οδό του iPad Pro 2018 δεν θα έχουμε notch. Για να δούμε.

 

Τι σχεση εχει το ipad pro με το iphone? Δες τι bezel εχει το ipad για να μην φαινονται οι αισθητηρες του face id!!! Αν μπει τετοιο bezel στο iphone ζητω που καηκαμε!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και προσγειώθηκε σε σχεδόν φυσιολογικές τιμές το xs. Άλλο 1200 και άλλο 990 ευρώ. Μπορεί να κάνω σκιπ στο επόμενο. Crossing my fingers να ξεφορτωθούμε το botch. Η λογική πάντως λέει ότι αν ακολουθήσει την οδό του iPad Pro 2018 δεν θα έχουμε notch. Για να δούμε.

 

To notch θα το αντικαταστήσουν στη γενιά συσκευών του 2020 μάλλον.

Η Apple φαίνεται να κρατάει το ίδιο σχέδιο (με μικροαλλαγές φυσικά) για 3 γενιές.

Link to comment
Share on other sites

To notch θα το αντικαταστήσουν στη γενιά συσκευών του 2020 μάλλον.

Η Apple φαίνεται να κρατάει το ίδιο σχέδιο (με μικροαλλαγές φυσικά) για 3 γενιές.

 

Λες να το πάνε 3 χρονιά ίδιο σουλούπι; Ας το βάλουν πάλι και αυτό στα 1300 ευρώ και θα αναρωτιούνται γιατί ο κόσμος πάει στα προηγούμενα μοντέλα x και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά του χρόνου θα είναι η τριπλή κάμερα. Ο σχεδιασμός πάνω κάτω ο ίδιος άντε να μειωθεί το notch κάτι χιλιοστά. Α θα φοράει και Α13. Γενικά λίγα πράγματα δεν είναι για κάθε χρόνο αλλαγή. Πλέον μετά από 3 μοντέλα θα βλέπεις διάφορες που να αξίζει κάπως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα δούμε μεγάλες διάφορες στο design το 2019. Ελπίζω σε μικρότερο notch για να φαίνεται έστω το ποσοστό της μπαταρίας και σε 90 - 120 Hz Refresh rate οθόνης.

 

Οι μεγαλύτερες αλλαγές φέτος αναμένονται στο ios 13. Πάντως πολλοί θα ήθελαν ένα design στο στυλ του iPad Pro 2018 από άποψη πλαισίου. Είδωμεν...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά του χρόνου θα είναι η τριπλή κάμερα. Ο σχεδιασμός πάνω κάτω ο ίδιος άντε να μειωθεί το notch κάτι χιλιοστά. Α θα φοράει και Α13. Γενικά λίγα πράγματα δεν είναι για κάθε χρόνο αλλαγή. Πλέον μετά από 3 μοντέλα θα βλέπεις διάφορες που να αξίζει κάπως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αααα είναι σίγουρο ότι πάμε για τριετία. Έφτασε ο κορεσμός στην αγορά των συσκευών. Υπάρχουν πάντως αναφορές που δείχνουν ότι ίσως να μην πάμε στις 3 κάμερες. Αχ ρε Στιβ γιατί έφυγες. Ο Μαγειρευτος τα έχει κάνει σαλάτα. Πάει ο μινιμαλισμός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εσείς που το ξέρετε ότι θα έχει 3 κάμερες και το θεωρείται και δεδομένο;

Εγώ πάλι θεωρώ ότι θα έχουμε ακριβώς τις ίδιες συσκευές με πάλι αλλαγές μόνο εσωτερικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα leaks αυτό δείχνουν και επιπλέον ο ανταγωνισμός έχει ήδη υιοθετήσει τους τριπλούς φακούς. Εκτός αν η apple θέλει να μείνει πίσω. Δηλαδή στην κάμερα το διαφορά θα έχει αλλιώς την ίδια ακριβώς; Μόνο με Α13 δεν θα κάνει τη διαφορά ούτε στο ελάχιστο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα leaks αυτό δείχνουν και επιπλέον ο ανταγωνισμός έχει ήδη υιοθετήσει τους τριπλούς φακούς.

 

Έτσι είναι, υπάρχουν διαρροές από έγκυρες πηγές που και στο παρελθόν έχουν πέσει μεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα leaks αυτό δείχνουν και επιπλέον ο ανταγωνισμός έχει ήδη υιοθετήσει τους τριπλούς φακούς. Εκτός αν η apple θέλει να μείνει πίσω. Δηλαδή στην κάμερα το διαφορά θα έχει αλλιώς την ίδια ακριβώς; Μόνο με Α13 δεν θα κάνει τη διαφορά ούτε στο ελάχιστο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επειδή ο ανταγωνισμός έχει τι σημαίνει ότι κι η Apple τους ακολουθεί;

Σε πολλά πράγματα έχει δική της φιλοσοφία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αμο το λένε αρκετά leaks, τότε θα βγάλει. Κι αν το κάνει όπως το έχω δει σε renders, θα είναι πολύ ωραίο, καθώς δε φαίνονται κατά κάποιο τρόπο οι κάμερες πίσω από το μαύρο γυαλί. Μόνο η google με το pixel αντιστέκεται :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμο το λένε αρκετά leaks, τότε θα βγάλει. Κι αν το κάνει όπως το έχω δει σε renders, θα είναι πολύ ωραίο, καθώς δε φαίνονται κατά κάποιο τρόπο οι κάμερες πίσω από το μαύρο γυαλί. Μόνο η google με το pixel αντιστέκεται :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αντιστέκεται αλλά όχι να μείνει στα σχέδια η μία κάμερα

Την αξιοποιεί πλήρως το λογισμικό και όντως για τα δεδομένα είναι πάρα πολύ καλή ακόμα και νύχτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να πω την αλήθεια μια αναβάθμιση λογισμικού κάμερας στυλ gcam. Δεν ξέρω κατά ποσό είναι εφικτό κάτι τέτοιο στην apple. Πιστεύετε θα μπορούσε να γίνει μια τέτοια αναβάθμιση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά πράγματα έχει δική της φιλοσοφία

 

ΕΙΧΕ την δική της φιλοσοφία. Κάποτε...

 

from my 1+6

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να πω την αλήθεια μια αναβάθμιση λογισμικού κάμερας στυλ gcam. Δεν ξέρω κατά ποσό είναι εφικτό κάτι τέτοιο στην apple. Πιστεύετε θα μπορούσε να γίνει μια τέτοια αναβάθμιση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Το gcam το ξεκίνησε ας πούμε φέτος με το smart HDR σαν απάντηση στο HDR+. Το θέμα είναι ότι η Google προχώρησε και στο night sight, οπότε η Apple έχει μείνει κι άλλο πίσω στη βραδινή λήψη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΧΕ την δική της φιλοσοφία. Κάποτε...

 

from my 1+6

 

Λάθος κάνεις

Είσαι εκτός γηπέδου για αυτό δεν το βλέπεις

Δυστυχώς ακόμα ηγείται της κούρσας σε πολλά θέματα

Για αυτό και οι τόσο υψηλές τιμές των συσκευών της

Εγώ πάλι θεωρώ ότι για αυτούς που ξέρουν να δουν τι καλά προσφέρει μια Apple συσκευή τότε είναι μονόδρομος η αγορά αυτής γιατί ο ανταγωνισμός προσφέρει άλλα πράγματα

 

Μην λέω πράγματα εκτός θέματος πάντως πιστεύω ότι ακόμα η Apple συνεχίζει με την δική της φιλοσοφία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις

Είσαι εκτός γηπέδου για αυτό δεν το βλέπεις

Δυστυχώς ακόμα ηγείται της κούρσας σε πολλά θέματα

Για αυτό και οι τόσο υψηλές τιμές των συσκευών της

Εγώ πάλι θεωρώ ότι για αυτούς που ξέρουν να δουν τι καλά προσφέρει μια Apple συσκευή τότε είναι μονόδρομος η αγορά αυτής γιατί ο ανταγωνισμός προσφέρει άλλα πράγματα

 

Μην λέω πράγματα εκτός θέματος πάντως πιστεύω ότι ακόμα η Apple συνεχίζει με την δική της φιλοσοφία

 

Οι τιμές αλλάζουν. Νομίζω πως φέτος πήρε και η apple το μάθημα της. Κατάφερε λοιπόν το XR να πουλήσει περισσότερα κομμάτια από ότι το xs και το xs max μαζί και τα δυο. Δεν θεωρώ πως το Xr είναι πολύ καλύτερο από τα αλλά δυο. Θεωρώ όμως πως είναι αρκετά τίμιο για τα λεφτά του. Συνεπώς, γνώμη μου είναι πως η apple πήρε το μάθημα της και για αυτό και μείωσε τις τιμές και για αυτό προχώρησε και σε σημαντικές εκπτώσεις 20% σε μεγάλες αγορές όπως η Κινα.

 

Συμφωνώ πως η apple έχει τη δικιά της φιλοσοφία. Αυτή είναι η ηγέτιδα. Είτε λέγεται Touch ID και δεν έχουμε pin, είτε υπάρχει Face ID και κάποιοι δεν έχουν Touch ID, είτε λέγεται 3D Touch, είτε λέγεται Live Photo, είτε....είτε. Νομίζω και στο σχεδιαστικό κομμάτι η apple το έχει. Απλώς στη συγκεκριμένη περίπτωση, λίγο η παγκόσμια οικονομική κρίση, λίγο ότι κόπηκαν οι επιδοτήσεις στην Αμερική, λίγο ο κορεσμός στο επίπεδο το τεχνολογικό, ανάγκασε αρκετούς να παραμείνουν ή να φρενάρουν την αναβάθμιση. Θέλω να πιστεύω πως εάν η Apple παρουσιάσει ένα ίδιο μοντέλο με το xs θα έχει χειρότερες πωλήσεις από το xs παρ όλο που το θεωρώ αξιόλογο κινητό. Θεωρώ προσωπικά πως πάμε για την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα ηγείται της κούρσας σε πολλά θέματα

Δεν είπα ότι δεν ηγείται! Για μένα όχι απλά ηγείται, αλλά κινεί τα νήματα της παγκόσμιας τεχνολογίας.

Αλλά πλέον ενστερνίζεται και τους γύρω της. Κάποτε δεν το έκαμνε.

Έβαζε Thunderbold και όποιος ήθελε. Πέταγε εκτός το HDMI. Έκοβε τον Flash Player χωρίς ενδοιασμούς. Είχε δική της γραμμή η οποία υπηρετούσε και εξυπηρετούσε τους πελάτες της.

Τώρα, ρίχνει και λίγο αγκίστρι. Έβαλε δηλαδή και λίγο Google μέσα της. Βάζει USB 3. Θα βάλει (λένε) type c. Έβγαλε τεράστια τηλέφωνα.

Και άλλα. Πολλά.

Δεν λέω ότι τα παραπάνω είναι απαραίτητα κακά. Πολλά προφανώς είναι και καλά. Αλλά δεν κινείται πλέον ανεξάρτητα. Ακούει τεχνολογικά και τους γύρω της.

 

Το γεγονός ότι κινεί τα νήματα και έπονται όλοι οι υπόλοιποι για μένα είναι δεδομένο. Πάει την τεχνολογία όπου θέλει. Υπάρχει και σοβαρό παρασκήνιο από πίσω όμως το οποίο στήνει το υπέδαφος για να υποστηριχτούν αυτά που προωθεί. Η εταιρία πρίν ανακοινώσει κάτι έχει δουλέψει πολύ από πίσω....και έτσι μπορεί και το υποστηρίζει την day 1. Είναι μια βασική διαφορά της με την Google.

 

Υ.Γ Δεν θα αναφερθώ στα keynote τα οποία έγιναν παιδική ταινία. Με pockemon και σκ@τούλες που χαμογελάνε. H Αpple γενικά, ΔΕΝ είναι αυτή που ήταν. Η μετά S.J εποχή είναι διαφορετική.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι λογικο να ενστερνιζεται μια εταιρια το τι γινεται γυρω της. Δεν ζει στο μεταιχμιο πια. Και ειναι καλο για μας τους καταναλωτες. Παντως για το xr που λέτε εγω δεν το θεωρω τιμιο στα λεφτα του.Σε τιμες αμερικης ναι μια χαρα ειναι. Βεβαια μην ξεχναμε οτι αν ειχαμε καλους μισθους δεν θα καναμε καν τη συζητηση. Αλλα με τα ΑΝ δεν γραφεται η ιστορια.

 

Μακαρι να ακουει τι γινεται γυρω της και να μας δωσει κατι ακομα καλυτερο. Aλλα ρε παιδια ειδα και huawei mate 20 pro στα 1000 ευρω και οχι ρε φιλε δεν αξιζει τοσα. Οταν δινεις τοσα για τη συσκευη αυτη ε πρεπει η apple να το βαλει πιο πανω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...