Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από όλη την πλάκα που κάνουμε ... θέλω να δω αν μπορεί να γίνει κάποιο είδος ασφάλειας στην συσκευή.

 

Να δούμε αν υπάρχει κάποιος, που να καλύπτει την θραύση του τζαμιού σε περίπτωση πτώσης.

 

Πρέπει να είναι μόνο καινούργια η συσκευή... νομίζω?

https://www.xirogiannopoulos.gr/%ce%b1%cf%83%cf%86%ce%b1%ce%bb%ce%af%cf%83%cf%84%ce%b5-%cf%84%ce%bf-%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%84%cf%8c-%cf%83%ce%b1%cf%82-%ce%ae-%cf%84%ce%bf-tablet-%cf%83%ce%b1%cf%82-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%ce%ad/
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την αρχή του iOS 12 μέχρι σήμερα ,βλέπω ότι η συσκευή έχει γίνει τρομερά γρήγορη στην 12.1.4. Δουλεύει υποδειγματικά ! Έτσι οπως πάμε θα Φοβάμαι να κάνω τα επόμενα update χαχα

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την αρχή του iOS 12 μέχρι σήμερα ,βλέπω ότι η συσκευή έχει γίνει τρομερά γρήγορη στην 12.1.4. Δουλεύει υποδειγματικά ! Έτσι οπως πάμε θα Φοβάμαι να κάνω τα επόμενα update χαχα

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

Φτυσε το το μηχανημα!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ελειπε κιολας συσκευη με τετοια specs(το δυνατοτερο τσιπακι της αγορας και μεγαλη μνημη ram)και να μην δουλευει υποδειγματικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται ότι πρέπει να δουλεύει σωστά. Απλά επειδή βγαίνει με πρώιμο λογισμικό θέλει κάποιο καιρό μέχρι να στρώσει στις συσκευές μας . Παντού γίνεται το ίδιο δηλ

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή μηνυμάτων δυο φορές και τα γράμματα ΚΕΦΑΛΑΙΑ?

Τα νεύρα μου....

Το πρώτο λύνεται με επαναφορά όλων των ρυθμίσεων ενώ το δεύτερο δεν αλλάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή μηνυμάτων δυο φορές και τα γράμματα ΚΕΦΑΛΑΙΑ?

Τα νεύρα μου....

 

Μηνυμάτων;;;

Εννοείς εκείνα τότε που τα έλεγαν sms???

Πω πω άκου να δεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν ο παραλήπτης διαθέτει iMessage, οι γραμματοσειρά έχει (εκτός κεφαλαία ) και μικρούς χαρακτήρες ...

Μάλλον εμείς στο android έχουμε μαύρα μεσάνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο παραλήπτης διαθέτει iMessage, οι γραμματοσειρά έχει (εκτός κεφαλαία ) και μικρούς χαρακτήρες ...

Μάλλον εμείς στο android έχουμε μαύρα μεσάνυχτα.

 

Και η φούσκες είναι μπλε

Τα sms είναι πράσινα

Επίσης μια επαφή όταν πας την βρεις να πάρεις τηλέφωνο η να στείλεις μήνυμα και αυτή είναι μπλε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις (iMessage) μου βγάζει ... αναμονή για ενεργοποίηση !

Τι θέλει να πει ο ποιητής ?

Κάτι ακόμη τελευταίο , η συσκευή φοράει είτε intel είτε Qualcomm modern... αν ναι , πού το βλέπουμε ?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις (iMessage) μου βγάζει ... αναμονή για ενεργοποίηση !

Τι θέλει να πει ο ποιητής ?

Κάτι ακόμη τελευταίο , η συσκευή φοράει είτε intel είτε Qualcomm modern... αν ναι , πού το βλέπουμε ?

 

Δεν έχει ενεργοποιηθεί το iMessage

Κλείσε τον διακόπτη

Κάνε επανεκκίνηση την συσκευή

Ξανά άνοιξε τον διακόπτη

Πρέπει να έχεις μέσα μονάδες και να είσαι στο Ίντερνετ γιατί στέλνει μήνυμα για να κάνει ενεργοποίηση

 

Αν δεν γίνει πάλι τότε πάρε στην εξυπηρέτηση της εταιρείας κινητής να στο ανοίξουν γιατί κλειδώνει καμία φορά μέσα από το σύστημα τους

 

Μόλις γίνει η ενεργοποίηση είσαι έτοιμος να στέλνεις και να δέχεσαι iMessage

Μέσα εκεί στις ρυθμίσεις έχει και κάποιες επιλογές που μπορείς να τις φέρεις στα μέτρα σου

Πχ εγώ έχω κλειστή την επιλογή που λέει Να στέλνει ως κανονικό SMS.

Στέλνω μήνυμα μόνο iMessage και δεν στέλνει sms.

Άλλος το χρησιμοποιεί αυτό.

Αν δεν έχει Ίντερνετ ο παραλήπτης μετά αυτόματα αντί για iMessage το στέλνει σαν απλό sms.

Αναλόγως πως βολεύει τον καθένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και επειδή θα είναι το πρώτο μου iphone :up: θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Αρχικά επειδή θα το αγοράσω από ιντερνετικό μαγαζί, υπάρχει τρόπος μέσω του imei και του serial number να μπορέσω να ταυτοποιήσω ότι πρόκειται για μια συσκευή που προορίζεται για την ΕΕ και όχι για κάπου αλλού για να μην έχω θέματα με την κάλυψη της εγγύησης? Αν ναι, πως?Ακουσα πρόσφατα ότι ορισμένα μαγαζιά κάνουν παραεισαγωγές από πχ Μαλαισία και μετά από ένα 3μηνο χρήσης η apple κλειδώνει τις συσκευές ή κατι τέτοιο με αποτέλεσμα να αχρηστεύεται το κινητό. Αυτό ξέρετε κατά πόσον παίζει? Και κάτι τελευταίο! Από το imei και το serial number θα μπορώ να δω αν πρόκειται για καινούριο ή refurbished μοντέλο? Αν ναι πως?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για τις πολλές και ίσως βλακώδεις ερωτήσεις!

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και επειδή θα είναι το πρώτο μου iphone :up: θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Αρχικά επειδή θα το αγοράσω από ιντερνετικό μαγαζί, υπάρχει τρόπος μέσω του imei και του serial number να μπορέσω να ταυτοποιήσω ότι πρόκειται για μια συσκευή που προορίζεται για την ΕΕ και όχι για κάπου αλλού για να μην έχω θέματα με την κάλυψη της εγγύησης? Αν ναι, πως?Ακουσα πρόσφατα ότι ορισμένα μαγαζιά κάνουν παραεισαγωγές από πχ Μαλαισία και μετά από ένα 3μηνο χρήσης η apple κλειδώνει τις συσκευές ή κατι τέτοιο με αποτέλεσμα να αχρηστεύεται το κινητό. Αυτό ξέρετε κατά πόσον παίζει? Και κάτι τελευταίο! Από το imei και το serial number θα μπορώ να δω αν πρόκειται για καινούριο ή refurbished μοντέλο? Αν ναι πως?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για τις πολλές και ίσως βλακώδεις ερωτήσεις!

 

Σχεδόν όλα από αυτά που λες αποκλείεται να συμβαίνουν

Η Apple δίνει ένα χρόνο παγκόσμια εγγύηση.

Σημαίνει ότι το παίρνεις πχ από Αμερική και είσαι Ελλάδα; Έχεις εγγύηση κανονικά

Δεν κλειδώνει κανένα τηλέφωνο

Για να πάρεις τον δεύτερο χρόνο εγγύησης πρέπει να έχεις απόδειξη αγοράς από ελληνικό κατάστημα.

Απόδειξη όχι όμως τιμολόγιο

Καταστήματα που βλέπεις στο skroutz με πολλά αστεράκια δεν έχεις πρόβλημα αγοράζεις κανονικά.

Αν πάθει κάτι ή συσκευή πηγαίνεις σε επίσημους αντιπροσώπους πχ document. Δεν έχεις καμία δουλειά με το κατάστημα που αγόρασες την συσκευή

 

Οπότε αγόρασε άφοβα και μην ακούς παραπληροφόρηση από κάποιους που δήθεν ξέρουν

Η ημιμαθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια. Καλύτερα να έλεγαν Δεν γνωρίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα σήμερα και γω παραγγελία για την συσκευή και μπήκα σε αναμονή 10 μερών....

Από το 3gs πού είχα...να δω τί αλλάζει...

Υπάρχει ξεχωριστό σημείο για παρελκόμενα και είδη αξεσουάρ, κάποιο Link... βασικά θέλω μεμβράνη προστασίας... για αρχή

 

αδερφε... Τον ιδιο ενδοιασμο ειχα κ γω αλλα τελικα αλλαξα πλευρα κ πηγα σε galaxy s3.

Δεν μπορω τις αποτομες μεταβάσεις..

Link to comment
Share on other sites

αδερφε... Τον ιδιο ενδοιασμο ειχα κ γω αλλα τελικα αλλαξα πλευρα κ πηγα σε galaxy s3.

Δεν μπορω τις αποτομες μεταβάσεις..

Ποια η σχέση ενός κινητού του 2012 με μια από τις κορυφαίες λύσεις του 2019 ? Τι φοβερή κίνηση είναι αυτή? Πηγες 7 χρονια πίσω ....... Και ποιος ήταν αυτός ο ενδοιασμός που σε απέτρεψε να πάρεις το κορυφαίο XS Max ? να μου έλεγες λόγω τιμής να το καταλάβω .... Τέλος παντων, offtopic :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ποια η σχέση ενός κινητού του 2012 με μια από τις κορυφαίες λύσεις του 2019 ? Τι φοβερή κίνηση είναι αυτή? Πηγες 7 χρονια πίσω ....... Και ποιος ήταν αυτός ο ενδοιασμός που σε απέτρεψε να πάρεις το κορυφαίο XS Max ? να μου έλεγες λόγω τιμής να το καταλάβω .... Τέλος παντων, offtopic :wacko:

 

 

 

Όντως, ενώ με 5€ παραπάνω έπαιρνε galaxy s4

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπερδεύτηκε ρε παιδιά

Μήπως ήθελε να γράψει s9 η κάτι από τα τελευταία

Όχι και S3 Vs xs Max

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο HSP τρόλαρε καθώς ήθελε να απαντήσει στο φίλο το τί διαφορές θα δει από το 3GS στο XSmax.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μπερδεύτηκε ρε παιδιά

Μήπως ήθελε να γράψει s9 η κάτι από τα τελευταία

Όχι και S3 Vs xs Max

Αν είναι έτσι, αποσύρω τα σχόλια μου κασι ζητω συγγνώμη ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή προσπάθεια και χρόνο έφυγα από κατάστημα Γερμανός χωρίς να ενεργοποιηθεί η esim.

Σύνδεση COSMOTE what’s up.

Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα συσκευής ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή προσπάθεια και χρόνο έφυγα από κατάστημα Γερμανός χωρίς να ενεργοποιηθεί η esim.

Σύνδεση COSMOTE what’s up.

Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα συσκευής ...

 

Είχες συνδεθεί υποθέτω σε κάποιο WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Είχες συνδεθεί υποθέτω σε κάποιο WiFi...

Τρία άτομα πάνω από την συσκευή για δύο ώρες προσπαθούσαν χωρίς αποτέλεσμα. Με wifi, κάνοντας επανεκκίνηση, σκανάρει η κάμερα το barcode, δεν προλαβαίνει να εστιάσει σωστά , σταματάει και βγάζει μήνυμα να δοκιμάσουμε αργότερα. Μου έμεινε να πάρω την εξυπηρέτηση 13888 να δούμε μήπως γνωρίζουν κάτι παραπάνω αυτοί.

 

Σήμερα πήγα στο κατάστημα του ΟΤΕ (όχι στον Γερμάνο))και μου έδωσαν την esim σε φάκελο.

Έκαναν διακοπή την δίκη μου sim και άφησαν να κάνω όλα τα υπόλοιπα μόνος μου. Μπαίνω στα δεδομένα και κάνω την διαδικασία εισαγωγής νέας κάρτας ...και την δέχεται αμέσως , κράτησε ακριβώς 5 δευτερόλεπτα.

Αυτά για ενημέρωση ... ακόμη δεν χρεώνουν την esim.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα από αυτά που λες αποκλείεται να συμβαίνουν

Η Apple δίνει ένα χρόνο παγκόσμια εγγύηση.

Σημαίνει ότι το παίρνεις πχ από Αμερική και είσαι Ελλάδα; Έχεις εγγύηση κανονικά

Δεν κλειδώνει κανένα τηλέφωνο

Για να πάρεις τον δεύτερο χρόνο εγγύησης πρέπει να έχεις απόδειξη αγοράς από ελληνικό κατάστημα.

Απόδειξη όχι όμως τιμολόγιο

Καταστήματα που βλέπεις στο skroutz με πολλά αστεράκια δεν έχεις πρόβλημα αγοράζεις κανονικά.

Αν πάθει κάτι ή συσκευή πηγαίνεις σε επίσημους αντιπροσώπους πχ document. Δεν έχεις καμία δουλειά με το κατάστημα που αγόρασες την συσκευή

 

Οπότε αγόρασε άφοβα και μην ακούς παραπληροφόρηση από κάποιους που δήθεν ξέρουν

Η ημιμαθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια. Καλύτερα να έλεγαν Δεν γνωρίζω

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Αν βάλω το imei του κινητού στη σελίδα της apple γνωρίζεις μήπως τι στοιχεία για το κινητό θα μου εμφανίσει? τι άλλο θα πρέπει να προσέξω?

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καμία δουλειά με το κατάστημα που αγόρασες την συσκευή

 

 

Μπορει να σταματησει επιτελους να γραφεται αυτο το πραγμα.

 

Βαση νομου υπευθυνος για την εγγυηση μιας συσκευης ειναι αυτος απο τον οποιο αγοραζεις το προιον.

Αν το αγοραζεις μεσω καποιου πωλητη,αυτος πρεπει να κοψει το κεφαλι του για την διαδικασια του rma στα 2χρονια εγγυηση που εχει η συσκευη.

Αν το κινητο αγοραστει απο τον ιδιο τον κατασκευαστη(Oneplus)εκει ναι ο πελατης μιλαει κατευθειαν με αυτον σε περιπτωση βλαβης.

 

Και αν ο χ,ψ πωλητης στον 2ρο χρονο σας αρχισει τα κουλα περι ''δεν εχεις εγγυηση'',ζητηστε απο την Infoquest(για να μην αναφερω αρμοδιους φορεις οπως συνηγορο και ΓΓΚ)ενα email να τους το τριψετε στην μουρη για να φανε τα λογια τους.

 

Το εχω γραψει στο Forum καμια 50ρια φορες αλλα ο πελατης δεν ειναι υποχρεωμενος να τρεχει αυτος στα service για το κινητο.Γιαυτο υπαρχει ο πωλητης,οχι πουλησαμε το ταδε κινητο και μετα ο αλλος να κοψει το κεφαλι του.

 

Μαθετε να ζητατε αυτα που πρεπει να δειτε για ποτε θα κοπει αυτο το ''1 ετος εγγυηση μονο''.Αλλα ο κοσμος εχει σοβαροτερες ασχολιες να βλεπει τα χαζο serial στην τηλεοραση και να γυρναει για καφεδες(λογω ανεργιας)απο το να κυνηγα και να γνωριζει τα δικαιωματα του ,και παει με την νοοτροπια οτι δεν θα του συμβει κατι αρα σιγα μην ασχοληθει απο πιο πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακουσα πρόσφατα ότι ορισμένα μαγαζιά κάνουν παραεισαγωγές από πχ Μαλαισία και μετά από ένα 3μηνο χρήσης η apple κλειδώνει τις συσκευές ή κατι τέτοιο με αποτέλεσμα να αχρηστεύεται το κινητό.

 

Πολλες φορες σε τετοια σχολια παντα ρωταω το εξης.

 

-Εχεις καποιο link απο το παραπανω για να το δουμε και οι υπολοιποι?

 

Συνηθως η απαντηση που παιρνω ειναι οτι ''καπου το διαβασα και δεν το βρισκω τωρα''.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...