Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Πολλες φορες σε τετοια σχολια παντα ρωταω το εξης.

 

-Εχεις καποιο link απο το παραπανω για να το δουμε και οι υπολοιποι?

 

Συνηθως η απαντηση που παιρνω ειναι οτι ''καπου το διαβασα και δεν το βρισκω τωρα''.

 

Όπως θα διάβασες και στην ανάρτησή μου αυτό το άκουσα από ένα γνωστό και δεν το διάβασα κάπου. Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για να μάθω τι πραγματικά συμβαίνει γιατί κι εμένα μου φάνηκε περίεργο. Τέλος πάντων, δεν θέλω να διακόπτω τη ροή του νήματος με μηνύματα που ξεφεύγουν λίγο από το θέμα του. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Τρία άτομα πάνω από την συσκευή για δύο ώρες προσπαθούσαν χωρίς αποτέλεσμα. Με wifi, κάνοντας επανεκκίνηση, σκανάρει η κάμερα το barcode, δεν προλαβαίνει να εστιάσει σωστά , σταματάει και βγάζει μήνυμα να δοκιμάσουμε αργότερα. Μου έμεινε να πάρω την εξυπηρέτηση 13888 να δούμε μήπως γνωρίζουν κάτι παραπάνω αυτοί.

 

 

 

Επειδή έχω περάσει esim πρέπει να απενεργοποιηθεί πρώτα η φυσική sim και μετά σκαναρει μια χαρά

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει esim πρέπει να απενεργοποιηθεί πρώτα η φυσική sim και μετά σκαναρει μια χαρά

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

 

 

Προφανώς πρέπει να γίνει η αντικατάσταση της φυσικής με την ηλεκτρονική πρώτα, άρα και αυτόματη κατάργηση της φυσικής, αλλά αλίμονο αν δεν έκαναν κι αυτό...

 

 

Αν απλώς άνοιξαν το φάκελο και σκάναραν το qr τι θα περίμεναν να γίνει ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα άλλη υπομονή και έφυγα από το κατάστημα , θα δοκιμάσω πάλι μέσα στην εβδομάδα που μας έρχεται

 

Σε android ,υπάρχει η επιλογή ‘cast’ στις ρυθμίσεις και είχα mirror την εικόνα του κινητού στην νέα μου tv.

Υπάρχει κάτι ανάλογο εδώ για προβολή περιεχομένου του κινητού στην τηλεόραση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα άλλη υπομονή και έφυγα από το κατάστημα , θα δοκιμάσω πάλι μέσα στην εβδομάδα που μας έρχεται

 

Σε android ,υπάρχει η επιλογή ‘cast’ στις ρυθμίσεις και είχα mirror την εικόνα του κινητού στην νέα μου tv.

Υπάρχει κάτι ανάλογο εδώ για προβολή περιεχομένου του κινητού στην τηλεόραση?

 

Ναι αλλα πρεπει να εχεις apple tv η να το υποστηριζει η τηλεοραση σου (2019)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα άλλη υπομονή και έφυγα από το κατάστημα , θα δοκιμάσω πάλι μέσα στην εβδομάδα που μας έρχεται

 

 

 

Σε android ,υπάρχει η επιλογή ‘cast’ στις ρυθμίσεις και είχα mirror την εικόνα του κινητού στην νέα μου tv.

 

Υπάρχει κάτι ανάλογο εδώ για προβολή περιεχομένου του κινητού στην τηλεόραση?

 

 

 

Αν θέλεις να βλέπεις περιεχόμενο (πχ φωτο βίντεο, Netflix, Spotify κλπ) και όχι ακριβως την ίδια την οθόνη μπορείς να παρεις ένα chromecast. Εγώ το δουλεύω με το iPad και συνεργάζεται άψογα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πρεπει να εχεις apple tv η να το υποστηριζει η τηλεοραση σου (2019)

Η τηλεόραση είναι η LG OLED 65C8, μοντέλο 2018. Είχα πάρει με την αγορά της και το chromecast ultra , αλλά γρήγορα το πούλησα γιατί αποδείχτηκε, αχρείαστο

Πρεπει να μάθω, αν υποστηρίζει Apple TV..

Apple TV είναι box?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Η τηλεόραση είναι η LG OLED 65C8, μοντέλο 2018. Είχα πάρει με την αγορά της και το chromecast ultra , αλλά γρήγορα το πούλησα γιατί αποδείχτηκε, αχρείαστο

 

Πρεπει να μάθω, αν υποστηρίζει Apple TV..

 

Apple TV είναι box?

 

 

 

Airplay να δεις αν υποστηρίζει.

Apple TV είναι tv box της Apple.

Το πρότυπο διασύνδεσης όμως είναι το AirPlay.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο HSP τρόλαρε καθώς ήθελε να απαντήσει στο φίλο το τί διαφορές θα δει από το 3GS στο XSmax.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολυ τον φιλο Γιώργο.

Απλα ηθελα να δωσω μια νοτα πειραγματος στον συμφορουμιτη. Όπως κ να χει, αν κ δεν ημουν ποτε του στρατοπέδου, το xs max αν κ μεγαλο για τα δικα μου δεδομενα, ειναι μια κορυφαια ναυαρχιδα, με ολα τα καλα κ δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεόραση είναι η LG OLED 65C8, μοντέλο 2018. Είχα πάρει με την αγορά της και το chromecast ultra , αλλά γρήγορα το πούλησα γιατί αποδείχτηκε, αχρείαστο

Πρεπει να μάθω, αν υποστηρίζει Apple TV..

Apple TV είναι box?

 

Αναμένεται σύντομα υποστήριξη Airplay απο μεγάλους κατασκευαστές τηλεοράσεων. Περισσότερα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να βλέπεις περιεχόμενο (πχ φωτο βίντεο, Netflix, Spotify κλπ) και όχι ακριβως την ίδια την οθόνη μπορείς να παρεις ένα chromecast. Εγώ το δουλεύω με το iPad και συνεργάζεται άψογα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Mε 15 ευρώ από το e-bay!!! search anycast, miracast, chromecast

Link to comment
Share on other sites

Mε 15 ευρώ από το e-bay!!! search anycast, miracast, chromecast

 

Ολα το ιδιο δουλευουν; Μηπως καλυτερα με google?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω chromecast και λειτουργεί πολύ καλά με το iPhone. Δεν είναι AirPlay αλλά είναι καλύτερα ίσως, γιατί μπορείς να δουλεύεις ταυτόχρονα το iPhone και να παίζει πχ στην tv YouTube, Netflix κλπ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το chromecast ΔΕΝ υποστηρίζει airplay...

 

Το iPhone μια χαρά δουλεύει με Chromecast αλλά μόνο για YouTube

Για άλλα πράγματα θελει airplay

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο για YouTube ρε παιδιά.

Netflix, Amazon Prime, Google Movies, Spotify, Google Music, Google Photos, VLC και άπειρες άλλες δημοφιλείς εφαρμογές του iOS συνεργάζονται άψογα με το Chromecast.

 

Αν κάποιος θέλει να κάνει mirror το ίδιο το iPhone/iPad στην TV ή offline photos που ΔΕΝ είναι στο Google photos, υπάρχουν αυτές οι εφαρμογες που λειτουργουν χωρίς κανένα πρόβλημα

 

https://www.google.com/amp/s/mashtips.com/ios-apps-cast-videos-photos-to-chromecast/amp/

 

 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ αυτήν

https://itunes.apple.com/gr/app/streamer-for-chromecast/id1151425002?mt=8

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο για YouTube ρε παιδιά.

Netflix, Amazon Prime, Google Movies, Spotify, Google photos, VLC και άπειρες άλλες δημοφιλείς εφαρμογές του iOS συνεργάζονται άψογα με το Chromecast.

 

Αν κάποιος θέλει να κάνει mirror το ίδιο το iPhone/iPad στην TV ή offline photos που ΔΕΝ είναι στο Google photos, υπάρχουν αυτές οι εφαρμογες που λειτουργουν χωρίς κανένα πρόβλημα

 

https://www.google.com/amp/s/mashtips.com/ios-apps-cast-videos-photos-to-chromecast/amp/

 

 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ αυτήν

https://itunes.apple.com/gr/app/streamer-for-chromecast/id1151425002?mt=8

 

Πριν δύο χρόνια που το δοκίμασα μόνο αυτήν την χρήση έκανα

Τώρα όντως είναι και το Netflix

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το AirPlay κάνει αναμετάδοση ήχου και εικόνας που πολλές φορές δεν είναι επιθυμητό. Πχ έχω Denon ενισχυτή με AirPlay, στέλνω τη μουσική από το Spotify, αλλά αμα αποφασίσω να παίξω και κανα παιχνίδι, θα ακούγεται και αυτό από μέσα. Πρόσφατα πήρε αναβάθμιση Spotify connect ο Denon και πλέον είναι πολύ καλύτερο, καθώς στο iPhone κανεις ότι θες χωρίς να επηρεάζει τον ήχο, καθώς γλιτώνεις και αρκετή μπαταρία. Στο chromecast ισχύει ακριβώς ότι είπε protsimer, πχ θέλει να δει το πιτσιρίκι YouTube στην τηλεόραση, με το AirPlay πρέπει αναγκαστικά να βλέπει η τηλεόραση ότι και το iPhone, ενώ με chromecast βάζεις ότι θες στο YouTube και συνεχίζεις να κανεις κάτι άλλο στο iPhone. Λειτουργεί δηλαδή σαν τηλεχειριστήριο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ένδειξη, είναι πολυυύ καιρό στην συσκευή μου...https://photos.app.goo.gl/B8qh983U4Fib9MNQ8 Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ένδειξη, είναι πολυυύ καιρό στην συσκευή μου...https://photos.app.goo.gl/B8qh983U4Fib9MNQ8

 

Ενεργοποίησε και τον διακόπτη των SMS για να φύγει το μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα παρέλαβα XS Max Space Grey 256GB και Apple Watch Series 4 GPS 44mm. Απίστευτο δίδυμο, αποτι φαίνεται εκ πρωτης όψεως, καλύτερο από το προηγούμενο δίδυμο Χ και AW 3 GPS 42mm

Ιδωμεν λοιπόν :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα παρέλαβα XS Max Space Grey 256GB και Apple Watch Series 4 GPS 44mm. Απίστευτο δίδυμο, αποτι φαίνεται εκ πρωτης όψεως, καλύτερο από το προηγούμενο δίδυμο Χ και AW 3 GPS 42mm

Ιδωμεν λοιπόν :D

 

Πάρε και AirPods μην χαλάς την σειρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν είμαι της μουσικής, γιαυτο και δεν πηρα.... ΥΤα ακουστικά σόλες τις συσκευές μου μένουν πάντα ανέπαφα στο κουτί τους ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και AirPods μην χαλάς την σειρά

Καλύτερα να περιμένει τα AirPods 2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένει τα AirPods 2

 

Η ουσία είναι να έχεις Apple watch GSM όμως για να κάνεις και κλήσεις με τα airpods

Αλλιώς δεν το θεωρώ ολοκληρωμένο το πακέτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...