Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έχω παράλληλα και το Huawei Mate 10 pro, για να δούμε ποιο θα αντέξει στη μάχη :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν θα ξανά έπαιρνα κινητό θα ήταν 1. iPhone 2. Blackberry και τελευταία επιλογή το Android.

 

Αλήθεια τώρα; Blackberry OS το 2019;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα; Blackberry OS το 2019;

 

Εάν δεν είχα χρήματα, αν δεν ήθελα να πάρω ξανά έστω ένα παλιό iPhone , από το να πάω στο Android θα επέλεγα blackberry passport

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να ενεργοποιήσεις την ίδια εφαρμογή δύο φορές στο iphone xs max.

δηλαδή να έχω το whatsapp/viber/facebook κλπ. στο κινητό δύο φορές όμως μία για τον ένα αριθμό και μία για τον άλλο, δηλαδή προσωπικό και εταιρικό, όπως γίνεται στα android που είναι δίκαρτα.

αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τί έκανε η google και βγάζει τα αποτελέσματα του search σε μονόστηλα;

Πχ bdb5ef0b4b83df671c218295770cda55.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί έκανε η google και βγάζει τα αποτελέσματα του search σε μονόστηλα;

Πχ bdb5ef0b4b83df671c218295770cda55.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μήπως άλλαξες μέγεθος γραμματοσειράς;

Εμένα κανονικά τα εμφανίζει

 

Όλα στο κόκκινο βλέπω τα έχεις

Βάλε και λίγο πρίζα. Σήμα δεν μπορείς να βάλεις έτσι κι αλλιώς. Είναι τα καλά δίκτυα αυτά που διαφημίζουν 95% κάλυψη δήθεν

Εμείς τόσες χιλιάδες άλλοι είμαστε πάντα στο 5%

Πως γίνεται δεν ξέρω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μόλις δοκίμασα και από iPad

e583d4f1a584a38ff1ca866168989250.jpg

 

Και σήμα μπορώ να βάλω :) απλά το έχω εκτός πρίζας από τότε που βγήκε το WiFi calling

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Το μαχ είναι το καλύτερο (δεν έχει την καλύτερη οθόνη αλλά σε αυτά τα επίπεδα είναι ανεπαίσθητες οι διάφορες) αλλά τα λεφτά του δεν τα δικαιολογεί με τίποτα.

Για τις μπαταριες λένε ότι το καλύτερο είναι να παίζεις στα 20-80, ουσιαστικά να σπας τις φορτίσεις από μια 1-100 σε δυο πενηνταρικα στο περίπου.

Όσο για την φόρτιση με γρήγορο φορτιστή, φυσικά τραβάει όσο θέλει αλλά τραβάει περισσότερο από ότι του δίνει ο κλασικός φορτιστής με αποτέλεσμα η γρήγορη φόρτιση Μα μην είναι ότι καλύτερο για την μπαταρία.

Ιδανικά είναι καλό να υπάρχει ένας τέτοιος φορτιστής και να χρησιμοποιείται μόνο όταν υπάρχει ανάγκη για γρήγορη φόρτιση ενώ στη καθημερινότητα θα φορτίζει με τον μικρό.

Η απλ θα μπορούσε εύκολα να έχει έναν 2 αμπερ μέσα στη συσκευασία αλλά προφανώς επίτηδες έχει έναν τόσο αργό φορτιστή μόλις του 1 αμπερ!

Η αργή φόρτιση είναι πάντα καλύτερη σε όλων των ειδών τις μπαταριες.

 

Άσχετο αλλά,είχε κανείς το mate 20 pro;;;

Λέω να δώσω το χρ για να το δοκιμάσω αν και είμαι υπερευχαριστημενος.

Να το κάνω ή θα ψάχνω να το ξαναπάρω πίσω;

Edited by nikos36
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τη θηκη προτεινετε ως crystal clear αλλα να παρεχει προστασια military drop οπως οι spigen? Μεχρι 15€ budget

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άσχετο αλλά,είχε κανείς το mate 20 pro;;;

Λέω να δώσω το χρ για να το δοκιμάσω αν και είμαι υπερευχαριστημενος.

Να το κάνω ή θα ψάχνω να το ξαναπάρω πίσω;

 

Ρωτάς σε λάθος μέρος μιας και εδώ δε συζητάμε ούτε για το Xr, ούτε για το Mate 20 Pro. Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετάβαση από XS σε XS max . Πολύ πιο όμορφο το μικρό κινητό αλλά δεν με εξυπηρετούσε πλέον . Ήθελα λίγο καλύτερη αυτονομία και μεγαλύτερη οθόνη . Όχι ότι αξίζει η μετάβαση . Απλά βρήκα ευκαιρία για τράμπα χέρι χέρι .

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετάβαση από XS σε XS max . Πολύ πιο όμορφο το μικρό κινητό αλλά δεν με εξυπηρετούσε πλέον . Ήθελα λίγο καλύτερη αυτονομία και μεγαλύτερη οθόνη . Όχι ότι αξίζει η μετάβαση . Απλά βρήκα ευκαιρία για τράμπα χέρι χέρι .

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

Ειναι αισθητη η διαφορα στην μπαταρια?Η ισχυουν αυτα που γραφονται οτι ναι μεν ειναι παραπανω η αυτονομια αλλα τιποτα το φοβερο?

 

Συνηθως στα προηγουμενα Plus μοντελα η διαφορα ηταν αισθητη,βεβαια και οι μπαταριες ηταν μεγαλυτερες απο τα μικροτερα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αισθητη η διαφορα στην μπαταρια?Η ισχυουν αυτα που γραφονται οτι ναι μεν ειναι παραπανω η αυτονομια αλλα τιποτα το φοβερο?

 

Συνηθως στα προηγουμενα Plus μοντελα η διαφορα ηταν αισθητη,βεβαια και οι μπαταριες ηταν μεγαλυτερες απο τα μικροτερα μοντελα.

 

Στα παλαιότερα μοντέλα η διαφορά ήταν μεγαλύτερη

Πλέον η ψαλίδα έχει κλείσει

Λίγο πολύ ίδια είναι τα τηλέφωνα. Ένα κλικ καλύτερο το xs max

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αισθητη η διαφορα στην μπαταρια?Η ισχυουν αυτα που γραφονται οτι ναι μεν ειναι παραπανω η αυτονομια αλλα τιποτα το φοβερο?

 

 

 

Συνηθως στα προηγουμενα Plus μοντελα η διαφορα ηταν αισθητη,βεβαια και οι μπαταριες ηταν μεγαλυτερες απο τα μικροτερα μοντελα.

 

 

 

Εγώ πήρα το δικό μου από τράμπα με τον αδελφό μου γιατί δεν τον βόλευε το μέγεθος, εγώ θα έπαιρνα μικρότερο γιατί ήθελα να πάρω κάτι πιο μικρό μετά από 3,5 χρόνια με plus iPhones.

Από το πρώτο εικοσιτετράωρο διαμαρτυρήθηκε για τεράστια διαφορά στην αυτονομία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση είμαι από το πρωί ,και δείχνει αρκετή διαφορά . Εγώ πιστεύω θα βγάζω κανα δίωρο σε χρήση τουλάχιστον παραπάνω από το μικρό . Απλά την ημέρα θα την βγάζω άνετα ενώ πριν με κυρίευε ένα άγχος ,ειδικά κάποιες μέρες που θα το έλιωνα περισσότερο . Βέβαια είπαμε το μικρό σε μέγεθος ακόμα κ την αυτονομία που έχει τώρα μια χαρά είναι . Αν το μετανιώσω το ξαναπαίρνω αχαχ

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα, αλλά θα μπει πρίζα για φόρτιση . Δεν νομίζω ότι θα δω κάποια διαφορά . Αυτονομία θα δω σε δυο μέρες περίπου ..

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το XS Max εδώ και μία εβδομάδα περίπου και έχω θέμα με τα notifications του Mail και του AppStore. Σε καμία από τις 2 εφαρμογές δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις για νέο e-mail ή update αντίστοιχα, παρά μόνο όταν ανοίξω την εκάστοτε εφαρμογή.

 

Όταν λέω notification, ούτε banner, ούτε lock screen ούτε καν badge. Από τις ρυθμίσεις των notifications τα έχω όλα on.

 

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό; Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το XS Max εδώ και μία εβδομάδα περίπου και έχω θέμα με τα notifications του Mail και του AppStore. Σε καμία από τις 2 εφαρμογές δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις για νέο e-mail ή update αντίστοιχα, παρά μόνο όταν ανοίξω την εκάστοτε εφαρμογή.

 

Όταν λέω notification, ούτε banner, ούτε lock screen ούτε καν badge. Από τις ρυθμίσεις των notifications τα έχω όλα on.

 

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό; Έχει κανείς να προτείνει κάτι; Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Τι email χρησιμοποιείς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι email χρησιμοποιείς;

 

Χρησιμοποιώ e-mail λογαριασμούς του domain μου, δεν είναι δηλαδή Gmail, Outlook, κτλ.

 

Τα πρόσθεσα από Settings > Passwords & Accounts > Add Account > Other

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ e-mail λογαριασμούς του domain μου, δεν είναι δηλαδή Gmail, Outlook, κτλ.

 

Τα πρόσθεσα από Settings > Passwords & Accounts > Add Account > Other

Για να σε ειδοποιεί θα πρέπει να λαμβάνει μηνύματα είτε με βάση κάποιο χρονοδιάγραμμα ή έχοντας τη δυνατότητα push ο server. Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν θα σου δείξει επειδή δεν θα λάβει αυτόματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να σε ειδοποιεί θα πρέπει να λαμβάνει μηνύματα είτε με βάση κάποιο χρονοδιάγραμμα ή έχοντας τη δυνατότητα push ο server. Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν θα σου δείξει επειδή δεν θα λάβει αυτόματα.

 

Το push είναι on στη συσκευή (Settings > Passwords & Accounts > Fetch New Data), αλλά στους λογαριασμούς από δίπλα έχει Fetch. Δεν υπάρχει το Push σαν επιλογή. Μπορεί να είναι αυτό;

 

Όσον αφορά τον server, στην προηγούμενη συσκευή (Note 3) λάμβανα κανονικά τα mail με ειδοποιήσεις τη στιγμή που φτάνανε.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το push είναι on στη συσκευή (Settings > Passwords & Accounts > Fetch New Data), αλλά στους λογαριασμούς από δίπλα έχει Fetch. Δεν υπάρχει το Push σαν επιλογή. Μπορεί να είναι αυτό;

 

Όσον αφορά τον server, στην προηγούμενη συσκευή (Note 3) λάμβανα κανονικά τα mail με ειδοποιήσεις τη στιγμή που φτάνανε.

 

Ναι ο apple mail client δεν συνεργάζεται για Push με τον server σου. Βάλε άλλο mail app. (Προτείνω outlook)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο apple mail client δεν συνεργάζεται για Push με τον server σου. Βάλε άλλο mail app. (Προτείνω outlook)

 

 

 

Εγώ έχω το εταιρικο εμαιλ στην στοκ εφαρμογή και έχω μια χαρά push notifications.

Μου εμφανίζει το κάθε μήνυμα την στιγμή που λαμβάνεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...