Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Eυχαριστώ πολύ αλλά δεν με βοηθάει πολύ, κάτι πιο απλό μέσα από το τηλέφωνο υπάρχει ??

 

Μέσα από το τηλέφωνο γίνεται και αυτό. Υπάρχει και η λύση μέσω iTunes. Κάτι πιο απλό δεν υπάρχει στο iOS. Αν έχεις στο μυαλό σου κάτι όπως το Android, εδώ το ξεχνάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το τηλέφωνο γίνεται και αυτό. Υπάρχει και η λύση μέσω iTunes. Κάτι πιο απλό δεν υπάρχει στο iOS. Αν έχεις στο μυαλό σου κάτι όπως το Android, εδώ το ξεχνάς.

Μέσα από το τηλέφωνο πως γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος εμφανίζεται το σύμβολο του airplay και ένα κομμάτι από μια μουσική λίστα του κινητού (είναι σε φάση pause). Τι πρέπει να κάνω για να μην εμφανίζεται, είναι εκνευριστικό. Έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις για τη Μουσική αλλά τίποτα.

Επίσης εμφανίζεται και στο κέντρο ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος εμφανίζεται το σύμβολο του airplay και ένα κομμάτι από μια μουσική λίστα του κινητού (είναι σε φάση pause). Τι πρέπει να κάνω για να μην εμφανίζεται, είναι εκνευριστικό. Έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις για τη Μουσική αλλά τίποτα.

Επίσης εμφανίζεται και στο κέντρο ελέγχου.

Eχω κάνει τα πάντα να μη το βλέπω αλλά όταν συνδέω τα air pods εμφανίζεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα ( πιστεύω είναι bug της 14.2 )

Link to comment
Share on other sites

Eχω κάνει τα πάντα να μη το βλέπω αλλά όταν συνδέω τα air pods εμφανίζεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα ( πιστεύω είναι bug της 14.2 )

 

Όχι φίλε το βρήκα στο youtube τελικά. Πήγαινε Ρυθμίσεις - Γενικά - Airplay και Handoff και απενεργοποίησε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε το βρήκα στο youtube τελικά. Πήγαινε Ρυθμίσεις - Γενικά - Airplay και Handoff και απενεργοποίησε από εκεί.

To έκανα σλλά πάλι το βγάζει το μνμ ( το airpod δεν δουλεύει στη μουσική ) κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

To έκανα σλλά πάλι το βγάζει το μνμ ( το airpod δεν δουλεύει στη μουσική ) κάτι τέτοιο

 

Έχεις δίκιο, μου το ξαναέβγαλε κι εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Και με τα ακουστικά με καλώδια πάλι το κάνει

Και με τα AirPods όπως είπατε

Bug είναι θα λυθεί ας ελπίσουμε σύντομα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με τη 14.2 αντιμετωπίζω και πρόβλημα για πρώτη φορά με τη native εφαρμογη email. Για να λάβω τα emails πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Με τη 14.2 αντιμετωπίζω και πρόβλημα για πρώτη φορά με τη native εφαρμογη email. Για να λάβω τα emails πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή.

 

Για τα μηνύματα στο gmail εννοείς έτσι δεν είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα στο gmail εννοείς έτσι δεν είναι ;

 

Ναι φίλε ακριβώς για το gmail λέω. Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε ακριβώς για το gmail λέω. Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα πριν.

 

Έχει απαντηθεί χιλιάδες φορές εδώ

Πάντα είχες αυτό πρόβλημα ...που δεν φταίει η apple ....αλλά τώρα το παρατήρησες

Ο Gmail λογαριασμός στην native εφαρμογή email του IOS δεν εχει push notifications ...Το μονο που εχει ειναι μετακληση δηλ να ορισεις να σου ερχονται τα μηνυματα με χρονικο πλαισιο ...δηλ καθε 10 λεπτα η καθε μια ωρα κλπ

Δοκίμασε να κατεβάσεις μια άλλη εφαρμογή email....όπως spark η gmail η outlook κλπ

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί χιλιάδες φορές εδώ

Πάντα είχες αυτό πρόβλημα ...που δεν φταίει η apple ....αλλά τώρα το παρατήρησες

Ο Gmail λογαριασμός στην native εφαρμογή email του IOS δεν εχει push notifications ...Το μονο που εχει ειναι μετακληση δηλ να ορισεις να σου ερχονται τα μηνυματα με χρονικο πλαισιο ...δηλ καθε 10 λεπτα η καθε μια ωρα κλπ

Δοκίμασε να κατεβάσεις μια άλλη εφαρμογή email....όπως spark η gmail η outlook κλπ

 

Για να το λες έτσι θα είναι, δεν το είχα προσέξει επειδή μέχρι πριν λίγο καιρό χρησιμοποιούσα της Edison. Μάλλον θα επιστρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες έτσι θα είναι, δεν το είχα προσέξει επειδή μέχρι πριν λίγο καιρό χρησιμοποιούσα της Edison. Μάλλον θα επιστρέψω.

 

ετσι οπως σου το ειπε ειναι

εχει χρονια που εγινε αυτο δεν ειναι σημερινο η χθεσινο

βαλε την gmail εφαρμογη απο το app store εαν θελεις αμεσα email

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου έτυχε μια ανταλλαγή με iphone 11 σαν καινούργιο με το δικό μου xsmax 2 ετών σε άριστη κατάσταση , αξίζει νομίζετε η αλλαγή?
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε μια ανταλλαγή με iphone 11 σαν καινούργιο με το δικό μου xsmax 2 ετών σε άριστη κατάσταση , αξίζει νομίζετε η αλλαγή?

 

Αν πρόκειται για το απλό το 11αρι εγώ δεν θα την έκανα την αλλαγή.

Εκτός ότι θα μου φαινότανε μικρό σε σχέση με το max, δεν θα μου προσέφερε τίποτα παραπάνω που να αξίζει την μετάβαση.

Γνώμη μου...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για το απλό το 11αρι εγώ δεν θα την έκανα την αλλαγή.

Εκτός ότι θα μου φαινότανε μικρό σε σχέση με το max, δεν θα μου προσέφερε τίποτα παραπάνω που να αξίζει την μετάβαση.

Γνώμη μου...

Για την κάμερα θα το σκεφτόμουν( νυχτερινές ) και για την μπαταρία ( μήπως είναι καλύτερη - δεν ξέρω )

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα θα το σκεφτόμουν( νυχτερινές ) και για την μπαταρία ( μήπως είναι καλύτερη - δεν ξέρω )

 

 

Κοιτά το 11ρι στα σημεία είναι καλύτερο το μόνο μειονέκτημα είναι ο οθόνη. Επειδή είχε τύχει και έπιασα για κάποιες μέρες ένα 11ρι η οθόνη και το μικρότερο μέγεθος με χάλασε περισσότερο από τις βραδινές πχ που με την εφαρμογή NeuralCam κάπως τα φέρνεις στα ίσια. Μπαταρία δεν ξέρω νομίζω είναι καλύτερα στο 11

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει και χαμηλότερη ανάλυση το απλό 11αρι

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει τέτοια μετάβαση σχεδόν σε καμία των περιπτώσεων

Το κυριότερο που είναι η οθονη έχει διαφορά την οποία όταν την καταλάβεις τότε είναι αργά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γειά σας! Έκανα την αναβάθμιση (14,3) και στην επόμενη φόρτιση είχε κολλήσει στο 81%, δεν πήγαινε παραπάνω! τελικά το άφησα μέχρι το πρωί να δώ τι θα γίνει!, και είχε φορτίσει κανονικά! (100%). Σήμερα πρόσεξα ότι μου είχε βγάλει ένα μήνυμα που έλεγε Βελτιστοποιημένη φόρτιση, Για μείωση ....... και όταν πήγα στην μπαταρία, υγεία μπαταρίας, είδα ότι ήταν ενεργοποιημένη η λειτουργία αυτή! Το τηλέφωνο το έχω 18 μήνες και η μπαταρία μου δείχνει μέγιστη χωρητικότητα 98%. Τι μου προτείνεται? Να το αφήσω έτσι? ή να απενεργοποιήσω την βελτιστοποιημένη φόρτιση? Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άστο όπως είναι. Η λειτουργία του είναι όταν η φόρτιση φτάσει στο 80%, από εκεί και πάνω φορτίζει πολύ αργά για να μην επιβαρύνεται η μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Έκανα την αναβάθμιση (14,3) και στην επόμενη φόρτιση είχε κολλήσει στο 81%, δεν πήγαινε παραπάνω! τελικά το άφησα μέχρι το πρωί να δώ τι θα γίνει!, και είχε φορτίσει κανονικά! (100%). Σήμερα πρόσεξα ότι μου είχε βγάλει ένα μήνυμα που έλεγε Βελτιστοποιημένη φόρτιση, Για μείωση ....... και όταν πήγα στην μπαταρία, υγεία μπαταρίας, είδα ότι ήταν ενεργοποιημένη η λειτουργία αυτή! Το τηλέφωνο το έχω 18 μήνες και η μπαταρία μου δείχνει μέγιστη χωρητικότητα 98%. Τι μου προτείνεται? Να το αφήσω έτσι? ή να απενεργοποιήσω την βελτιστοποιημένη φόρτιση? Σας ευχαριστώ!

 

Το είναι μια έξυπνη λειτουργία που μαθαίνει τις ώρες που το φορτίζεις

Όταν το αφήνεις πολλές ώρες, φορτίζει μέχρι το 80 κανονικά και μετά πάει πολύ σιγά μέχρι το 100 ώστε πχ το πρωί όταν ξυπνήσεις να το βρεις με 100 αλλά να έχει φορτίσει σιγά σιγά

 

Το θέμα είναι όμως ότι δεν δουλεύει σωστά ούτε σε καθημερινή βάση

Μπορεί τώρα να μην σου ξανά δουλέψει για 1 μήνα

Μπορεί να δουλέψει και να μην δουλέψει έτσι στο άσχετο

 

Παρόλα αυτά άφησε το όμως και όπως πάει

Σαν σκέψη είναι καλό. Σαν υλοποίηση ακόμα θέλει δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...