Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω σ'αυτό τι έχεις να πεις; (Αυτό είναι από istorm αλλά το ίδιο γράφουν και όλες οι αλυσίδες)

 

 

 

2019-01-11-23-42-58.png

 

 

 

ΠΛΑΙΣΙΟ

 

 

 

2019-01-12-00-02-17.jpg

 

 

 

Επειδή το γράφουν όπως το γράφουν δεν σημαίνει ότι είναι νόμιμο. Και παλιότερα έγραφαν ένα έτος ενώ ίσχυαν ξεκάθαρα 2. Το θέμα είναι ποσό θέλει και μπορεί ο καθένας να το κυνηγήσει.

Απο καταχρηστικές και παράνομες βλακείες είναι γεμάτη η αγορά και ειδικά τα μεγάλα μαγαζιά που είδους ισχύ και δεν ΕΑΣ δονείται κανένας να τους τραβήξει το αυτί. Προχθές διάβαζα όρους του ΜΜ για παραγγελία από internet όπου ο νόμος είναι ξεκάθαρος για την αναιτιολόγητη επιστροφή εντός 14 ημερών και όμως αυτοί στους γενικούς τους όρους είχαν όρο ότι αυτό δεν ισχύει αν η παράδοση έγινε στο κατάστημα (με επιλογή στην παραγγελία για παραλαβή από το κατάστημα) λες και αλλάζει κάτι ουσιαστικό στην περίπτωση αυτή.

Σε μια χώρα ********* που δεν υπάρχει καμία προστασία ο καθένας θα πει ότι τον βολεύει και όπου πιάσει. Το πρόβλημα είναι όταν καταναλωτές τα τρώνε ολα αυτά αμάσητα και δεν διαμαρτύρονται.

 

Επαναλαμβάνω το κριτήριο δεν είναι ούτε μπορεί να είναι ο τρόπος λογιστικής απεικόνισης της συναλλαγής αλλά η χρήση του. Ως δικηγόρος αγόραζω το τηλέφωνο με τιμολόγιο γιατί το περνάω στα έξοδα. Αν σε έλεγχο διαπιστωθεί ότι δεν δικαιολογείται η δαπάνη γιατί δεν είναι παραγωγική δηλαδή δεν με βοηθάει στη δουλειά μου τότε θα είμαι και δίπλα χαμένος; Ούτε εγγύηση λόγω τιμολογίου ούτε έκπτωση από τα έσοδα ;

Δεν γίνονται αυτά.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν συνεργάζονται

 

Ότι hands free και να βάλεις στο iPhone δεν θα ακούς ειδοποιήσεις στην συσκευή

 

Πρέπει κάθε φορά που συνδέεται να πηγαίνεις να αλλάζεις μια ρύθμιση

 

Στα AirPods αυτό γίνεται αυτόματα μέσο αισθητήρα που έχουν τα ακουστικά και τον εκμεταλλεύεται το iOS

 

Επίσης φορτίζουν με lightning όποτε μια φασαρία λιγότερη

 

Επίσης είτε φορέσεις το ένα είτε το άλλο η εναλλαγή του μικροφώνου γίνεται αυτόματα

 

Και αλλά υπάρχουν αλλά τώρα δεν τα έχω διαθέσιμη στο μυαλό μου

Υπαρχει μια ερμηνεια οτι αυτος που αγοραζει για επαγγελματικη χρηση (τιμολογιο) δεν προστατευεται απο το νομο περι καταναλωτη, επειδη λογω της επαγγελματικης του ενασχολησης, δεν βρισκεται στην αδυναμη θεση που συνηθως βρισκεται ο καταναλωτης και επομενως δεν εχει αναγκη ιδιαιτερης προστασιας.

 

Αυτο κατα τη γνωμη μου (νομικος ειμαι) θα επρεπε να ισχυει μονο για οσους αγοραζουν με τιμολογιο με σκοπο την εμπορια (και επομενως πραγματι δεν ειναι καταναλωτες) και οχι πχ εγω που αγοραζω καθε 3 χρονια ενα κινητο και απλως το χρησιμοποιω και για τη δουλεια μου.

 

Edit: ειδα οτι στη συνεχεια το αναλυεις και εσυ.

Συμφωνουμε.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια ερμηνεια οτι αυρος που αγοραζει για επαγγελματικη χρηση (τιμολογιο) δεν προστατευετσι απο το νομο περι κσταναλωτη, επειδη λογω της επαγγελμαρικης του ενασχολησης δεν βρισκεται στην αδυναμη θεση που συνηθως βρισκεται ο καταναλωτης και επομενως δεν εχει αναγκη ιδιαιτερης προστασιας.

 

Αυτο κατα τη γνωμη μου (νομικος ειμαι) θα επρεπε να ισχυει μονο για οσους αγοραζουν με τιμολογιο με σκοπο την εμπορια (και επομενως πραγματι δεν ειναι καταναλωτες) και οχι πχ εγω που αγοραζω καθε 3 χρονια ενα κινητο και απλως το χρησιμοποιω και για τη δουλεια μου.

 

Να κόψετε τιμολόγιο για να κάνεις εμπόριο ναι το καταλαβαίνω

Να κόψεις τιμολόγιο ενώ έχεις μανάβικο και στο τέλος να μην έχεις εγγύηση αυτό δεν το καταλαβαίνω.

Έχεις σαν καταναλωτής μια συσκευή για το μαγαζί σου. Ποιός ο λόγος να μην σε καλύπτει η εγγύηση;

 

Νομίζω ότι η συσκευή πρέπει να έχει εγγύηση με το IMEI και μόνο. Όποιος θέλει ας την έχει στα χέρια του. Όταν πάθει κάτι σύμφωνα με τα δεδομένα της εταιρείας πρέπει να το καλύπτει με 2ετη εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να κόψετε τιμολόγιο για να κάνεις εμπόριο ναι το καταλαβαίνω

 

Να κόψεις τιμολόγιο ενώ έχεις μανάβικο και στο τέλος να μην έχεις εγγύηση αυτό δεν το καταλαβαίνω.

 

Έχεις σαν καταναλωτής μια συσκευή για το μαγαζί σου. Ποιός ο λόγος να μην σε καλύπτει η εγγύηση;

 

 

 

Νομίζω ότι η συσκευή πρέπει να έχει εγγύηση με το IMEI και μόνο. Όποιος θέλει ας την έχει στα χέρια του. Όταν πάθει κάτι σύμφωνα με τα δεδομένα της εταιρείας πρέπει να το καλύπτει με 2ετη εγγύηση

Τασο, ο νομος για την προστασια του καταναλωτη προστατευει τους καταναλωτες και δινει και ορισμο του καταναλωτη.

Οταν καποιος αγοραζει με τιμολογιο (aka για επαγγελματικη χρηση) τιθεται θεμα κατα ποσο εμπιπτει στην εννοια του καταναλωτη ή οχι. Και οπως καταλαβαινεις καποιοι πονηροι δεν χανουν ευκαιρια να εκμεταλλευτουν το θεμα και να αρνηθουν τα νομιμα.

 

Ομως, η ορθη θεση και ερμηνεια ειναι αυτη που λες.

Οταν το παιρνεις και το χρησιμοποιεις , εισαι καταναλωτης. Οταν το παιρνεις με σκοπο τη μεταπωληση , την ενοικιαση κλπ κλπ, τοτε δεν εισαι κατανσλωτης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα,κατοχος Iphoxe xmax εδω και 2 εβδομαδες..Ηθελα να ρωτησω για την φορτιση,ειναι καλο να το φορτιζουμε με τον φορτιστη του ipad??Γιατι με τον δικο του τις θελει 2,5 ωριτσες για πληρη φωρτιση..Και ποσο ειναι καλο για την υγεια της μπαταριας να την αφηνουμε να πεφτει,κατω απ το 20%?

Ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μη εξάντληση της μπαταρίας είναι νέο φρούτο; το διαβάζω και αλλού.. Δεν πρέπει να γίνονται πλήρεις φορτίσεις;

Εγώ σε όσα κινητά κάνω πλήρη φόρτιση (το βράδυ) η μπαταρία διατηρείται καλύτερα. Σε ένα χρόνο έντονης και καθημερινής χρήσης του Χ εξαντλωντας συχνά την μπαταρία είμαι στο 98% health.

Η γυναίκα μου που κάνει φορτίσεις και ενδιάμεσα ή δεν το αφήνει να πέσει χαμηλά έχει πέσει πολύ το battery health.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα,κατοχος Iphoxe xmax εδω και 2 εβδομαδες..Ηθελα να ρωτησω για την φορτιση,ειναι καλο να το φορτιζουμε με τον φορτιστη του ipad??Γιατι με τον δικο του τις θελει 2,5 ωριτσες για πληρη φωρτιση..Και ποσο ειναι καλο για την υγεια της μπαταριας να την αφηνουμε να πεφτει,κατω απ το 20%?

Ευχαριστω !!

 

Το ίδιο είναι είτε με τον δικό του είτε με του iPad

Έχει προστασία η μητρική από μόνη της τραβάει όσο χρειάζεται

Για εσένα όμως που θέλεις το κινητό στο χέρι και όχι στην πρίζα τότε είναι καλύτερα με του iPad

Μην το φοβάσαι αυτό θα τραβήξει 1,5Α ή όσο είναι σχεδιασμένο ανάλογα αν είναι ανοιχτή η οθόνη και πόσο ποσοστό έχεις εκείνη την στιγμή

Όταν ειναι χαμηλά το ποσοστό τραβάει πολύ ρεύμα.

Όσο φορτίζει μετά πέφτει

Όταν φορτίζεις αλλά έχεις ανοιχτή οθόνη τότε πάλι δεν τραβάει τόσο πολύ ρεύμα

Όλα αυτά τα κανονίζει ο επεξεργαστής η μητρική και το κύκλωμα προστασίας που έχουν όλα τα κινητά

Δεν χρειάζεται να γνωρίζει ο τελικός χρήστης λεπτομέρειες πάνω σε αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι καλο να το φορτιζουμε οταν πηγαινει κατω απο 20%?

Διαβασα σε ενα αθρο οτι για λιγο χρονικο διαστημα οταν πηγαινει ατο 50% να φορτιζουμε,αλλοι λενε δεν κανει να πηγαινει στο 100%

Αλλοι μικροφορτισεις..

Λιγο μπερδεμα ολο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οποτε ειναι καλο να το φορτιζουμε οταν πηγαινει κατω απο 20%?

Διαβασα σε ενα αθρο οτι για λιγο χρονικο διαστημα οταν πηγαινει ατο 50% να φορτιζουμε,αλλοι λενε δεν κανει να πηγαινει στο 100%

Αλλοι μικροφορτισεις..

Λιγο μπερδεμα ολο το θεμα..

 

Μη το σκέφτεσαι και πολύ... φόρτισε το όποτε σε εξυπηρετεί (κατά προτίμηση με το δικό του ή επώνυμους φορτιστές) μιας και δεν υπάρχει κάποιος επίσημος οδηγός για τη φόρτιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να το φορτίσεις η μπαταρία μετά από ένα χρόνο θα έχει μειωθεί αισθητά.. Γενικά μειώνεται μέρα με τη μέρα χωρίς επιστροφή ανεπαίσθητα..

και εγώ έχω ακούσει απίστευτες θεωρίες για φόρτιση. Άλλοι λένε να το πας όσο γίνεται χαμηλότερα και μετά.. Άλλοι λένε πως κάτω από 40% δεν κάνει να πέφτει.. Άλλοι πως πρέπει να το βγάζεις με τη μια όταν φτάσει 100%.. Άλλοι πως όταν πιάσει 100% δεν τραβάει άλλο όποτε δεν έχεις θέμα να το αφήσεις και όλο βράδυ..

Εγώ κάνω αυτό που με βολεύει. Το βράδυ έχω γύρω στο 35% πάνω κάτω. Το βάζω για φόρτιση και το πρωί που ξυπνάω κατά τις 6 το βγάζω. Όταν δεν πηγαίνω δουλειά μπορεί να το αφήσω ως έχει όλο βράδυ και το πρωί-μεσημέρι να το βάλω για φόρτιση ανάλογα τις ανάγκες μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Exoυμε γράψει αρκετές φορές για την σωστή χρήση των μπαταριών λιθίου.

Η βασική αρχή ομως ειναι.. Οσες περισσότερες άτακτες φορτίσεις και έλλειψη υψηλων θερμοκρασιών στην μπαταρία ειναι το Ευαγγέλιο. Βέβαια ο ρυθμιστής φόρτισης της μπαταρίας τα ελέγχει όλα για εσάς .

Σιγουρα παντως οπως λέει και ο tasos ας χαρούμε τις συσκευές μας και μην τρελαινόμαστε. Σε άλλο σάιτ υπόθηκε οτι κάποιος δεν το φορτίζει σε σπίτι με βιομηχανικό ρεύμα διότι παρουσιάζονται υπερτάσεις ( πιάνουμε την ηλεκτρολογία αλα john strong). Mην τρελένεστε

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω αν κάποιος φίλος πήρε το iPhone xs max και πριν είχε το iPhone x. Πώς του φαίνεται αυτή η αλλαγή αξίζει το κόπο? Η διαφορά στην οθόνη είναι καλύτερη?

Επίσης θα ήθελα να μάθω τη γνώμη σας για το τηλέφωνο και αν τώρα υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω αν κάποιος φίλος πήρε το iPhone xs max και πριν είχε το iPhone x. Πώς του φαίνεται αυτή η αλλαγή αξίζει το κόπο? Η διαφορά στην οθόνη είναι καλύτερη?

Επίσης θα ήθελα να μάθω τη γνώμη σας για το τηλέφωνο και αν τώρα υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

 

Είναι αρκετή η διαφορά

Το xs max έχει την καλύτερη οθόνη σε κινητό

Ότι και να λένε οι άλλοι δυστυχώς η ευτυχώς αυτή είναι η αλήθεια

Το μέγεθος της συσκευής είναι ίδιο με το 6-6s-7-8 plus οπότε από εκεί μπορείς κιόλας να κρίνεις αν σε βολεύει η όχι

Προβλήματα όχι δεν υπάρχουν

Ίσως έναν φορτιστη μεγαλυτερο τον χρειάζεσαι γιατί αργεί με τον φορτιστή που έχει μέσα στην συσκευασία να φορτίσει

 

Για μένα είναι η κορυφαία συσκευή όλα τα χρόνια.

 

Βέβαια μην ξεχνάμε και την τσουχτερή τιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετή η διαφορά

Το xs max έχει την καλύτερη οθόνη σε κινητό

Ότι και να λένε οι άλλοι δυστυχώς η ευτυχώς αυτή είναι η αλήθεια

Το μέγεθος της συσκευής είναι ίδιο με το 6-6s-7-8 plus οπότε από εκεί μπορείς κιόλας να κρίνεις αν σε βολεύει η όχι

Προβλήματα όχι δεν υπάρχουν

Ίσως έναν φορτιστη μεγαλυτερο τον χρειάζεσαι γιατί αργεί με τον φορτιστή που έχει μέσα στην συσκευασία να φορτίσει

 

Για μένα είναι η κορυφαία συσκευή όλα τα χρόνια.

 

Βέβαια μην ξεχνάμε και την τσουχτερή τιμή

 

Την καλυτερη οθονη σε iphone κινητο θες να πεις :D

 

Γιατι το site που βραβευσε το Iphone για την καλυτερη οθονη για το 2018,εδωσε το ιδιο βραβειο και σε αλλα 2 κινητα το Note 9 και το pixel3xl αν δεν κανω λαθος.

 

Οχι οτι αυτο αλλαζει το γεγονος οτι το XS max δεν ειναι φοβερη/κορυφαια συσκευη αν και προσωπικα θα ηθελα να ειχε λιγο καλυτερη μπαταρια.Το γεγονος δηλαδη οτι ενα κινητο το λες max και περαν απο την οθονη η μπαταρια του κραταει πχ λιγοτερο απο του xr δεν ειναι οτι το καλυτερο.

 

Διαβαζα τις προαλλες κυριως σε εξωτερικο ποσοι πηγαν στο XS max και ειτε δεν τους βολεψε η μεγαλη οθονη(προφανως μαζι με θηκη)και πηγαν σε καποιο αλλο,ειτε οσοι ηθελαν την καλυτερη αυτονομια να πηγαιναν σε Iphone XR.

 

Γενικα οπως εχω ξαναπει και πιο παλια,μεγα φαουλ για μενα αυτο που εκαναν με το xs max.Μονο η μεγαλυτερη οθονη και η λιγο μεγαλυτερη μπαταρια απο το xs δεν ειναι σοβαροι λογοι αγορας σε σχεση με τα Plus μοντελα παλιοτερα,ειδικα εκει που εχουν φτασει οι τιμες.

Ναι μεν δεν χαντακωσανε ετσι την μικροτερη εκδοση(XS)αλλα χαντακωσανε την μεγαλυτερη(πρωην Plus και τωρα Max).

 

Και μαλλον το πηραν χαμπαρι γιαυτο και ακουγεται οτι ενα απο τα επομενα Iphone θα εχει 3 καμερες(μαλλον το ακριβοτερο Plus).

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Την καλυτερη οθονη σε iphone κινητο θες να πεις :D

 

Γιατι το site που βραβευσε το Iphone για την καλυτερη οθονη για το 2018,εδωσε το ιδιο βραβειο και σε αλλα 2 κινητα το Note 9 και το pixel3xl αν δεν κανω λαθος.

 

Οχι οτι αυτο αλλαζει το γεγονος οτι το XS max δεν ειναι φοβερη/κορυφαια συσκευη αν και προσωπικα θα ηθελα να ειχε λιγο καλυτερη μπαταρια.Το γεγονος δηλαδη οτι ενα κινητο το λες max και περαν απο την οθονη η μπαταρια του κραταει πχ λιγοτερο απο του xr δεν ειναι οτι το καλυτερο.

 

Διαβαζα τις προαλλες κυριως σε εξωτερικο ποσοι πηγαν στο XS max και ειτε δεν τους βολεψε η μεγαλη οθονη(προφανως μαζι με θηκη)και πηγαν σε καποιο αλλο,ειτε οσοι ηθελαν την καλυτερη αυτονομια να πηγαιναν σε Iphone XR.

 

Γενικα οπως εχω ξαναπει και πιο παλια,μεγα φαουλ για μενα αυτο που εκαναν με το xs max.Μονο η μεγαλυτερη οθονη και η λιγο μεγαλυτερη μπαταρια απο το xs δεν ειναι σοβαροι λογοι αγορας σε σχεση με τα Plus μοντελα παλιοτερα,ειδικα εκει που εχουν φτασει οι τιμες.

Ναι μεν δεν χαντακωσανε ετσι την μικροτερη εκδοση(XS)αλλα χαντακωσανε την μεγαλυτερη(πρωην Plus και τωρα Max).

 

Και μαλλον το πηραν χαμπαρι γιαυτο και ακουγεται οτι ενα απο τα επομενα Iphone θα εχει 3 καμερες(μαλλον το ακριβοτερο Plus).

 

100% το αδικείς

Δεν μιλάω στα λόγια

Έχω δει τις συσκευές με λεπτομέρεια

Και το xs max το έχει φίλος κάθε μέρα μαζί είμαστε

Και το note 9 φίλος πάλι συχνά βρισκόμαστε

Ο ίδιος πλέον πήρε το pixel XL 3

Τα έχω δει τα έχω δουλέψει μπορώ να κρίνω

Η οθόνη του xs max βγαίνει μέσα από το κινητό και βγάζει μάτια

Είναι η καλύτερη

Αν κάποιους βολεύει η όχι η συσκευή δεν την κάνει καλή η κακή

Και κάποιους δεν τους βολεύει το X. Το θεωρούν μικρό

Γούστα είναι αυτά

 

Μπαταρία επίσης έχει καλή

Το XR ίσως καλύτερη λόγο ανάλυσης οθόνης

Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω αν κάποιος φίλος πήρε το iPhone xs max και πριν είχε το iPhone x. Πώς του φαίνεται αυτή η αλλαγή αξίζει το κόπο? Η διαφορά στην οθόνη είναι καλύτερη?

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω τη γνώμη σας για το τηλέφωνο και αν τώρα υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Εγώ είμαι τέτοια περίπτωση και θα σε ξενίσει σίγουρα στο max η αίσθηση χοντροκομμενου που έχει λόγω μεγέθους και μικρής για το μέγεθος ανάλυσης

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ είμαι τέτοια περίπτωση και θα σε ξενίσει σίγουρα στο max η αίσθηση χοντροκομμενου που έχει λόγω μεγέθους και μικρής για το μέγεθος ανάλυσης

 

Χοντροκομμένο το XS Max; Ψηλότερο και φαρδύτερο ναι, χοντροκομμένο όχι.

 

Όσον αφορά την ανάλυση, παραμένει η ίδια, 458ppi έχει το μικρό, 458ppi έχει και το μεγάλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χοντροκομμένο το XS Max; Ψηλότερο και φαρδύτερο ναι, χοντροκομμένο όχι.

 

 

 

Όσον αφορά την ανάλυση, παραμένει η ίδια, 458ppi έχει το μικρό, 458ppi έχει και το μεγάλο.

 

 

 

Χοντροκομμένη η απεικόνιση. Με ίδιο ppi σε μεγαλύτερες διαστάσεις χάνει πάντα η απεικόνιση του μεγαλύτερου σε διάσταση.

Το περίμενα με καλύτερη ανάλυση.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Χοντροκομμένη η απεικόνιση. Με ίδιο ppi σε μεγαλύτερες διαστάσεις χάνει πάντα η απεικόνιση του μεγαλύτερου σε διάσταση.

Το περίμενα με καλύτερη ανάλυση.

 

Εμένα με βολεύει που τα δείχνει έτσι μεγάλα

Για αυτό έχουμε μεγάλη οθόνη να βλέπεις άνετα

Στο Android παίρνεις συσκευή με 6,2 οθόνη και τα δείχνει ψείρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χοντροκομμένη η απεικόνιση. Με ίδιο ppi σε μεγαλύτερες διαστάσεις χάνει πάντα η απεικόνιση του μεγαλύτερου σε διάσταση.

Το περίμενα με καλύτερη ανάλυση.

 

Η ανάλυση ίδια είναι, απλά σε ενοχλεί που όλα είναι αναλογικά σε μεγένθυση. Το χοντροκομμένο σημαίνει άλλο πράγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη παραλαμβάνω και εγώ το silver 64 GB.

Είναι σε προσωρινή έλλειψη μου είπαν από την COSMOTE γιαυτό και θα το έχω την Τετάρτη ή το αργότερο την Πέμπτη.

Αναγκαστικά θα περιμένω γιατί είναι από επιδότηση ανανέωσης συμβολαίου.

Επιστρέφω πίσω μετά από 2 χρόνια περίπου, για να δούμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη παραλαμβάνω και εγώ το silver 64 GB.

Είναι σε προσωρινή έλλειψη μου είπαν από την COSMOTE γιαυτό και θα το έχω την Τετάρτη ή το αργότερο την Πέμπτη.

Αναγκαστικά θα περιμένω γιατί είναι από επιδότηση ανανέωσης συμβολαίου.

Επιστρέφω πίσω μετά από 2 χρόνια περίπου, για να δούμε...

 

Δεν μπορείς μακριά από το iPhone. Σετάρεις και χρησιμοποιείς χωρίς προβλήματα. Στο άλλο στρατόπεδο σεταρεις σου φεύγει η μπαταρία ενώ κοιμάσαι, παίρνεις κάτι σφάλμα ότι πρέπει να διακοπεί η συγκεκριμένη εφαρμογή και πάει λέγοντας.

 

Εάν θα ξανά έπαιρνα κινητό θα ήταν 1. iPhone 2. Blackberry και τελευταία επιλογή το Android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς μακριά από το iPhone. Σετάρεις και χρησιμοποιείς χωρίς προβλήματα. Στο άλλο στρατόπεδο σεταρεις σου φεύγει η μπαταρία ενώ κοιμάσαι, παίρνεις κάτι σφάλμα ότι πρέπει να διακοπεί η συγκεκριμένη εφαρμογή και πάει λέγοντας.

 

Εάν θα ξανά έπαιρνα κινητό θα ήταν 1. iPhone 2. Blackberry και τελευταία επιλογή το Android.

 

Δεν είναι τόσο τραγικά όπως τα λες

Υπάρχουν αξιόλογες συσκευές και στο Android

Pixel XL, OnePlus, s9 plus,

Διαφορετικής φιλοσοφίας όμως λειτουργία και θεωρώ λίγο δυσκολότερη κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...