Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω για αγορά ρολογιού και σκέφτομαι για το συγκεκριμένο της Samsung watch.

 

Επειδή το μοντέλο αυτό όπως βλέπω είναι 2 ετών, εσείς που έχετε άποψη, αξίζει τώρα η αγορά του? Ή είναι προτιμότερο κάτι νεότερο?

 

 

 

Η μπαταρία πόσο σας βγάζει?

 

Σε σύγκριση με Huawei GT2 πχ τι θα διαλέγατε?

 

 

 

Αν παίζει ρόλο έχω κινητό Samsung A70

 

 

 

Θα προσπαθήσω να διαβάσω και εδώ μέσα παλιότερα σχόλιά σας..

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Περίμενε 2 βδομάδες να παρουσιαστεί το νέο και το ξανασυζητάμε τότε αν αξίζει η αγορά του.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε 2 βδομάδες να παρουσιαστεί το νέο και το ξανασυζητάμε τότε αν αξίζει η αγορά του.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Η άποψη μου για το φίλο που ρωτάει:

Θα είναι πολύ ακριβό στην αρχή το καινούργιο. Είναι καλύτερο το galaxy watch από το Huawei. Πάρε με τα 180€ το watch και δεν θα το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei δεν είναι smartwatch ειναι απλά ένα ρολόι με κάποιες smart λειτουργίες. Δεν αξίζει ούτε ένα ευρώ να δώσεις.

Αφού έχεις και Samsung κινητό πάρε το galaxy. Το καινούριο θα βγει ακριβό αρκετά.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ Σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο θα βγει στα 400€ αρχική.. θα είναι ίδιο σχέδιο με το watch με μικρό αλλαγές στα κουμπιά και στο καπάκι.

Θα έχει 340mah μπαταρία στα το active 2.

Όποιος νομίζει ότι αξίζει τα λεφτά του....καλό βόλι.

Link to comment
Share on other sites

Για τις smart λειτουργίες του θα αξίζει για όποιον έχει να τα διαθέσει, αλλιώς θα είναι πολύ καλή επιλογή όταν φτάσει στα επίπεδα του active2 στα 194 που είναι τώρα.

Μπαταρία, δυστυχώς, μεγάλο μείον γιατί θα θέλει κάθε δύο μέρες, το πολύ, φόρτιση αν βέβαια το χρησιμοποιείς κανονικά και όχι με κάποια κλειστά ή το βράδυ να είναι σβηστό κ. τ. λ. .

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μόνη extra smart λειτουργία του θα είναι το καρδιογραφημα (που στο active 2 ακόμα δεν το έχουν ενεργοποιήσει και κάτι μου λέει ότι θα βάλουν πράγματα από το Apple watch 5).

Τα λεμε σε κανα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Για τις smart λειτουργίες του θα αξίζει για όποιον έχει να τα διαθέσει, αλλιώς θα είναι πολύ καλή επιλογή όταν φτάσει στα επίπεδα του active2 στα 194 που είναι τώρα.

Μπαταρία, δυστυχώς, μεγάλο μείον γιατί θα θέλει κάθε δύο μέρες, το πολύ, φόρτιση αν βέβαια το χρησιμοποιείς κανονικά και όχι με κάποια κλειστά ή το βράδυ να είναι σβηστό κ. τ. λ. .

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μένα η μπαταρία είναι καθοριστικό. Εάν δεν βάλουν 450mAh τουλάχιστον, με βλέπω για πάντα με το watch

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η μπαταρία είναι καθοριστικό. Εάν δεν βάλουν 450mAh τουλάχιστον, με βλέπω για πάντα με το watch

 

Θέλουν να το κάνουν πιο ελαφρύ μόνο και μόνο για αυτό ρίχνουν την αυτονομία.

Είδαν οτι στο active 2 είχε καλές πωλήσεις και αφού βγάλει κουτσά στραβά δυο μέρες πάνε προς αυτή τη κατεύθυνση (όπως φυσικά και το apple watch που έχει τις πιο πολλές πωλήσεις).

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο δίλημμα ήμουν και αγόρασα τελικά το active 2.

Έψαχνα κάτι πιο ελαφρύ ,μου άρεσε στα δικά μου γούστα , βγήκε λίγο πιο μετά οπότε ίσως πάρει περισσότερα update , Kai λίγο καλύτερους αισθητήρες απ' το Galaxy.

Όπως και να έχει στις τιμές που είναι τώρα αυτά τα δύο τα θεωρώ μονόδρομος γιατί αν περιμένουμε κάθε φορά πότε θα πέσει η τιμή του νέου που θα βγει δεν θα αγοράσουμε ποτέ.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Μπαταρία το Watch πόσο σας βγάζει μετά από τόσο καιρό χρήσης?

 

Για το καινούργιο που αναφέρθηκε, φαντάζομαι θα πάρει καιρό (αφού ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί) για να βγει στην αγορά, να έρθει Ελλάδα κλπ, συν ότι θα είναι πολύ ακριβό.

 

Η τιμή που αναφέρθηκε παραπάνω στα 180€, που το έχετε βρει τόσο. Στα μαγαζιά παίζει στα 249€ από ότι βλέπω.

Από μαγαζιά skroutz είναι οκ πιστεύετε οι αγορές? Έχουν κάποιο μειονέκτημα?

 

To Watch εμένα μου αρέσει περισσότερο σαν στυλ και μέγεθος από το Active2. Το θεωρώ πιο "ρολόι", ειδικά για αντρικό χέρι. Συν ότι το περιστρεφόμενο μέρος μπορεί να προστατέψει και την οθόνη από χτυπήματα..

Edited by leonkalf

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω 1 χρόνο από αλλαγή μπαταρίας και μου κρατάει 4-5 μέρες . Το μόνο διαφορετικό που κάνω είναι το βράδυ να το βάζω σε airplane mode και έχω απενεργοποιήσει το ξύπνημα με τη στεφάνη . Το βράδυ μπορεί να έχανα και 15% μπαταρία μόνο από ανούσιο αναμα της οθόνης .

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Μπαταρία το Watch πόσο σας βγάζει μετά από τόσο καιρό χρήσης?

 

Για το καινούργιο που αναφέρθηκε, φαντάζομαι θα πάρει καιρό (αφού ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί) για να βγει στην αγορά, να έρθει Ελλάδα κλπ, συν ότι θα είναι πολύ ακριβό.

 

Η τιμή που αναφέρθηκε παραπάνω στα 180€, που το έχετε βρει τόσο. Στα μαγαζιά παίζει στα 249€ από ότι βλέπω.

Από μαγαζιά skroutz είναι οκ πιστεύετε οι αγορές? Έχουν κάποιο μειονέκτημα?

 

To Watch εμένα μου αρέσει περισσότερο σαν στυλ και μέγεθος από το Active2. Το θεωρώ πιο "ρολόι", ειδικά για αντρικό χέρι. Συν ότι το περιστρεφόμενο μέρος μπορεί να προστατέψει και την οθόνη από χτυπήματα..

 

Αυτές τις ερωτησεις για τα skroutzομαγαζα τις καμαναμε πριν 8 χρόνια.. είμαστε 2020.

Πάρε από κάποιο μεγάλο με φυσικό κατάστημα και πολλές αξιολογήσεις.

Δεν έχουν καμία διαφορά από τα ελληνικα.

Κραταει τρις μέρες με όλα ανοιχτά και Bluetooth.

Αμα δεν εχεις το Bluetooth ανοιχτό (που δεν θα το έχεις trust me) και τις νύχτες να το βάζεις σε εξοικονόμηση ενέργειας.. πας κοντά 5 μέρες και το φορτίζεις την τελευταία μέρα το βράδυ.

Εγω ποτέ δεν έχω ξεμείνει από μπαταρία μετά από 12μηνες χρήση... συνήθως το φορτίζω στο 25-30% όταν κάνω κάνα μπανακι.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να πάρεις την έκδοση LTE X για να μπορείς να συνδέεσαι σε δίκτυο Cosmote να κοιτάξεις να πάρεις κάποιο από Ελλάδα και όχι από σκρουτζομάγαζο, Έτσι την πάτησα εγώ με ένα Αυστριακό το οποίο δεν μπορούσε να συνδεθεί σε Ελληνικό δίκτυο με e sim και τελικά το πούλησα και πήρα άλλο από Ελλάδα το οποίο φυσικά το χρυσοπλήρωσα...

Πάντως τώρα που υπάρχει η δυνατότητα να έχεις τον ΙΔΙΟ αριθμό με το κινητό και στο watch αξίζει η αγορά.

Έχει ένα πάγιο νομίζω 5 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το απλό να πάρεις (ΒΤ χωρις LTE) αφού έχεις Samsung κινητό, και με το ρολόι χωρίς το κινητό, αν το έχεις συνδεδεμένο σε δίκτυο WiFi πάλι θα μπορείς να λαμβάνεις και να κάνεις κλήσεις, μηνύματα, και γενικά να βλέπεις όλες τις ειδοποιήσεις του κινητού σα να το είχες δίπλα σου.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το απλό να πάρεις (ΒΤ χωρις LTE) αφού έχεις Samsung κινητό, και με το ρολόι χωρίς το κινητό, αν το έχεις συνδεδεμένο σε δίκτυο WiFi πάλι θα μπορείς να λαμβάνεις και να κάνεις κλήσεις, μηνύματα, και γενικά να βλέπεις όλες τις ειδοποιήσεις του κινητού σα να το είχες δίπλα σου.
Να συμπληρώσω ότι θα πρέπει να είναι στο ίδιο δίκτυο συνδεδεμένα και τα δύο...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Αφήνεις στο σπίτι το κινητό συνδεδεμένο στο δίκτυο του σπιτιού σου και το ρολόι μπορεί να είναι συνδεδεμένο στο wifi πχ της δουλειάς σου.

 

Λαμβάνεις κανονικά κλήσεις, μηνύματα και ειδοποιήσεις. Όπως και κάνεις κλήσεις στέλνεις μηνύματα κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Αφήνεις στο σπίτι το κινητό συνδεδεμένο στο δίκτυο του σπιτιού σου και το ρολόι μπορεί να είναι συνδεδεμένο στο wifi πχ της δουλειάς σου.

 

Λαμβάνεις κανονικά κλήσεις, μηνύματα και ειδοποιήσεις. Όπως και κάνεις κλήσεις στέλνεις μηνύματα κτλ κτλ.

Πως ακριβώς γίνεται αυτό;

Υπάρχει ειδική λειτουργία - ρύθμιση στα Samsung κινητά;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, εκεί είναι η ρύθμιση.

 

Οδηγίες θα βρείτε εδώ (νομίζω έχει ξαναμπεί):

 

https://gr.gizchina.com/2019/12/14/galaxy-watch-kliseis-kai-minymata-meso-wi-fi-how-to/amp/

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Αφήνεις στο σπίτι το κινητό συνδεδεμένο στο δίκτυο του σπιτιού σου και το ρολόι μπορεί να είναι συνδεδεμένο στο wifi πχ της δουλειάς σου.

 

Λαμβάνεις κανονικά κλήσεις, μηνύματα και ειδοποιήσεις. Όπως και κάνεις κλήσεις στέλνεις μηνύματα κτλ κτλ.

 

Το εχω κανει αλλα κλησεις δεν μπορεις να απαντησεις παρα μονο στα μηνυματα και ποιος σε καλεσε.

Εκτος και εαν συμβαινει κατι με το δικο μου.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Και να απαντήσεις αλλά και να κάνεις μπορείς. Ίσως πρέπει όπως αναφέρθηκε να ξανακάνεις την διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Με κινητό Huawei δεν γίνεται με κάποιο τρόπο να καταφέρουμε να δουλέψει αυτή η λειτουργία με το WiFi;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Με κινητό Huawei δεν γίνεται με κάποιο τρόπο να καταφέρουμε να δουλέψει αυτή η λειτουργία με το WiFi;

 

Όχι δεν μπορεί να γίνει γιατί δεν είναι θέμα αποκλειστικά του ρολογιού αλλά των Samsung account... μονο κινητά της Samsung έχουν αυτόν τον συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τελικά το πήρα προχθές το ρολογάκι! Μπήκα στην παρέα, 2η μέρα σήμερα στη φάση εξοικείωσης.. :rolleyes:

 

Ερώτηση: την πίεση σώματος/αίματος δεν την υπολογίζει? Μόνο το active2?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τελικά το πήρα προχθές το ρολογάκι! Μπήκα στην παρέα, 2η μέρα σήμερα στη φάση εξοικείωσης.. :rolleyes:

 

Ερώτηση: την πίεση σώματος/αίματος δεν την υπολογίζει? Μόνο το active2?

Ούτε το active 2 δεν το κάνει... πρέπει να το ενεργοποιήσεις μόνος σου με πατέντα και να το ρυθμίσεις με πιεσόμετρο για αν πιάσει την πίεση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...