Jump to content

TWIN Sim/Δύο κάρτες SIM με το ίδιο αριθμό κινητού


pryt4n1s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε, έχω περάσει από όλα τα δίκτυα κινητής κ από αρκετόυς παρόχους σταθερής, η cosmote προσφέρει συνολικά τις περισσότερες κ ποιοτικότερες υπηρεσίες από όλες τις εταιρίες, με επιπλέον όμως κόστος. Είναι άσχημο να κρίνεις μία εταιρία από ένα μεμονομένο γεγονός. Από εκεί κ πέρα φαίνεται ότι το πρόβλημα σου αναφέρεται ότι δεν έχει γίνει πρόβλεψη στις twin sim για το cosmote wifi, στην θέση σου (αν κ εφόσον ειναι αυτό το πρόβλημα) θα το ανέφερα στην τεχνική υποστήριξη ώστε να το διερευνήσουν, να προσφέρουν λύση στους υφιστάμενος κ νέους χρήστες που χρησιμοποιούν την συγκεκριμένη υπηρεσία. Τέλος να σου θυμίσω, ότι κλήσεις μέσω wifi δεν προσφέρει καμία αλλη εταιρία στην Ελλάδα, εμένα προσωπικά με έχει σώσει απειρες φορές διότι λόγω εργασίας δουλευω σε χώρους που δεν έχουν καλό σήμα κινητού. Κ τέλος δεν πληρώνομαι από την cosmote αν αυτή την εντύπωση δημιουργήσω...

Δεν αμφισβητώ τη χρησιμότητα της συγκεκριμένης υπηρεσίας, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι τελικά έφταιξε αυτό. Σημειώνω ότι δεν μου μπλοκάρισε η twin sim το WiFi calling. Το αντίθετο είχα, δηλαδή μόνο κλήσεις μέσω διαδικτύου (κανονικά, και μέσω 4G και μέσω WiFi), αλλά όχι μέσω 2G. Δεν ξέρω τι φταίει, ίσως το κρατήσω απενεργοποιημένο το WiFi calling για μερικές μέρες και θα το ενεργοποιήσω μετά, να δω αν όντως υπάρχει πρόβλημα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ίσως θα έπρεπε να γραφτεί στο topic VolteVowifi,

αλλά, παρά τη θετικότατη ύπαρξη του μόνο σε αυτή την εταιρία εδώ και τόσο καιρό, δημιουργούνται πολλά conflicts με άλλες υπηρεσίες.

Εμένα από το καλοκαίρι που μας πέρασε που ενεργοποίησα το VoLTE , έβαλε μόνο του τηλεφωνητή χωρίς να κάνω τίποτα που με χρέωνε με κανονική κλήση σε έναν 16 ψήφιο αριθμό (τον τηλεφωνητή) μάλιστα όταν δεν προλάβαινα την κλήση .

Διορθώθηκε η χρέωση μου με απεύθυνση στην εξυπηρέτηση πελατών , αλλά δε μπορώ να αφαιρέσω τον τηλεφωνητή όταν δεν προλαβαίνω να απαντήσω την κλήση όποιο τρόπο κι αν χρησιμοποίησα.

 

Φοβάμαι να απενεργοποιήσω το VoLTE, καθώς το Samsung J5 (2016) που το ενεργοποίησα το καλοκαίρι και δουλεύει κανονικότατα από τότε,

ίσως να μην μπορεί να το ξαναενεργοποιήσει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472120

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα έπρεπε να γραφτεί στο topic VolteVowifi,

αλλά, παρά τη θετικότατη ύπαρξη του μόνο σε αυτή την εταιρία εδώ και τόσο καιρό, δημιουργούνται πολλά conflicts με άλλες υπηρεσίες.

Εμένα από το καλοκαίρι που μας πέρασε που ενεργοποίησα το VoLTE , έβαλε μόνο του τηλεφωνητή χωρίς να κάνω τίποτα που με χρέωνε με κανονική κλήση σε έναν 16 ψήφιο αριθμό (τον τηλεφωνητή) μάλιστα όταν δεν προλάβαινα την κλήση .

Διορθώθηκε η χρέωση μου με απεύθυνση στην εξυπηρέτηση πελατών , αλλά δε μπορώ να αφαιρέσω τον τηλεφωνητή όταν δεν προλαβαίνω να απαντήσω την κλήση όποιο τρόπο κι αν χρησιμοποίησα.

 

Φοβάμαι να απενεργοποιήσω το VoLTE, καθώς το Samsung J5 (2016) που το ενεργοποίησα το καλοκαίρι και δουλεύει κανονικότατα από τότε,

ίσως να μην μπορεί να το ξαναενεργοποιήσει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472120

 

Θα περάσω ένα λινκ της εδώ συζήτησης και στο νήμα του WiFi calling, μήπως έχουν κι άλλοι πρόβλημα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας έχω το εξής πρόβλημα με την twin sim.Eνω εδώ και πολύ καιρό που έχω τις κάρτες δεν είχα ποτέ θέμα τώρα έχω το εξής πρόβλημα.Καταρχην την μια κάρτα την έχω σε δικαρτο κινητό και την άλλη σε ένα φθηνό samsung το οποίο χρησιμοποιώ για δεδομένα και το κάνω hotspot.Για αυτό πήρα και twin sim για να το χρησιμοποιώ το δεύτερο σαν hotspot.Μεχριστιγμης ποτέ δεν είχα θεμα τι εννοώ ότι και οι δύο συσκευές ήταν σε λειτουργία απλώς ανοιγα τα δεδομένα από το φθηνό samsung και έκανα την δουλειά μου.Να σημειώσω ότι πέρασαν πολλά κινητά από τα χέρια μου.Σημερα που αγόρασα το xiaomi mi 9 δεν μου λειτουργούν τα δεδομένα στην δεύτερη συσκευή στο στο samsung.Στν πρώτη συσκευή εννοείται δεν τα έχω ενεργοποιημένα ούτε καν σαν προεπιλογή γιατί έχω δικάρτο.Mετα πολλά τεστ που έκανα κατέληξα για να λειτουργήσουν τα δεδομένα στην δεύτερη συσκευή πρέπει να μην λειτουργεί καθόλου η κάρτα στην πρώτη.Δηλαδη το δοκίμασα βάζοντας airplane mode η απενεργοποίηση sim της πρώτης συσκευής.Ξερει κανένας τι παίζει μήπως φταίει το συγκεκριμένο xiaomi?Aλλα και το προηγούμενο xiaomi είναι που είχα. Edited by sifario

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το εξής πρόβλημα με την twin sim.Eνω εδώ και πολύ καιρό που έχω τις κάρτες δεν είχα ποτέ θέμα τώρα έχω το εξής πρόβλημα.Καταρχην την μια κάρτα την έχω σε δικαρτο κινητό και την άλλη σε ένα φθηνό samsung το οποίο χρησιμοποιώ για δεδομένα και το κάνω hotspot.Για αυτό πήρα και twin sim για να το χρησιμοποιώ το δεύτερο σαν hotspot.Μεχριστιγμης ποτέ δεν είχα θεμα τι εννοώ ότι και οι δύο συσκευές ήταν σε λειτουργία απλώς ανοιγα τα δεδομένα από το φθηνό samsung και έκανα την δουλειά μου.Να σημειώσω ότι πέρασαν πολλά κινητά από τα χέρια μου.Σημερα που αγόρασα το xiaomi mi 9 δεν μου λειτουργούν τα δεδομένα στην δεύτερη συσκευή στο στο samsung.Στν πρώτη συσκευή εννοείται δεν τα έχω ενεργοποιημένα ούτε καν σαν προεπιλογή γιατί έχω δικάρτο.Mετα πολλά τεστ που έκανα κατέληξα για να λειτουργήσουν τα δεδομένα στην δεύτερη συσκευή πρέπει να μην λειτουργεί καθόλου η κάρτα στην πρώτη.Δηλαδη το δοκίμασα βάζοντας airplane mode η απενεργοποίηση sim της πρώτης συσκευής.Ξερει κανένας τι παίζει μήπως φταίει το συγκεκριμένο xiaomi?Aλλα και το προηγούμενο xiaomi είναι που είχα.

 

Αν διαβάσεις από την αρχή το θέμα, θα δεις ότι οι twin SIMs είναι πανομοιότυπες, και γι' αυτό μόνο μία μπορεί να είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο σε κάθε δεδομένη στιγμή (δεν παίζει ρόλο εάν την θέλεις για δεδομένα ή για κλήσεις). Ο πιο συνήθης τρόπος να αλλάζεις μεταξύ των δύο είναι κλείσιμο ή λειτουργία πτήσης στην μία, ώστε να συνδεθεί η άλλη. Όταν είναι ενεργές και οι δύο συσκευές, περιοδικά προσπαθούν να ξανασυνδεθούν στο δίκτυο, επομένως δεν μπορείς αξιόπιστα να ξέρεις ποιά είναι ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις από την αρχή το θέμα, θα δεις ότι οι twin SIMs είναι πανομοιότυπες, και γι' αυτό μόνο μία μπορεί να είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο σε κάθε δεδομένη στιγμή (δεν παίζει ρόλο εάν την θέλεις για δεδομένα ή για κλήσεις). Ο πιο συνήθης τρόπος να αλλάζεις μεταξύ των δύο είναι κλείσιμο ή λειτουργία πτήσης στην μία, ώστε να συνδεθεί η άλλη. Όταν είναι ενεργές και οι δύο συσκευές, περιοδικά προσπαθούν να ξανασυνδεθούν στο δίκτυο, επομένως δεν μπορείς αξιόπιστα να ξέρεις ποιά είναι ενεργή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Ναι διάβασα όλο το νήμα απλώς έχω τη απορία γιατί τόσο καιρό δεν είχα θέμα και τις είχα και τις 2 ανοιχτές ήταν θέμα τύχης?Χθες σε κάποιες προσπάθειες που έκανα κατάλαβα κάτι παίζει με τα δίκτυο γιατί όταν γυρναω την μια κάρτα μόνο σε 4g δουλεύει η άλλη.ΤλΠρος το παρόν θα κάνω αυτό που λες θα απενεργοποιών την μια καρτα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλο μηνα!

πανω σε αυτο που λετε εγω απο τοτε που εχω ποτε δεν κλεινω συσκευη απλά παιζει ΠΑΝΤΑ οποια ανοιξει δευτερη.

Δεν ξερω αν σε ολους παιζει ετσι ισως ειναι θεμα συσκευων αλλα εχω δουλεψει με 3 κινητα και ενα usbstick 4G και συμπεριφερονται το ιδιο.

Οπου ανοιξει δευτερη φορα η ιδια καρτα εκεινη η συσκευη παιζει, η αλλη δειχνει να εχει σημα αλλα δεν λαλαει! :lol: μολις κλεισει η δευτερη ολα καλα στην πρωτη και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλο μηνα!

πανω σε αυτο που λετε εγω απο τοτε που εχω ποτε δεν κλεινω συσκευη απλά παιζει ΠΑΝΤΑ οποια ανοιξει δευτερη.

Δεν ξερω αν σε ολους παιζει ετσι ισως ειναι θεμα συσκευων αλλα εχω δουλεψει με 3 κινητα και ενα usbstick 4G και συμπεριφερονται το ιδιο.

Οπου ανοιξει δευτερη φορα η ιδια καρτα εκεινη η συσκευη παιζει, η αλλη δειχνει να εχει σημα αλλα δεν λαλαει! :lol: μολις κλεισει η δευτερη ολα καλα στην πρωτη και παλι!

 

Ίσχυε και σε μένα αυτό όταν είχα...αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν η συσκευή που ανοιγε 2η η μόλις τις άνοιγα και τις 2 έκανα μια κλήση από αυτή που ήθελα να έχει σήμα..

Link to comment
Share on other sites

Ίσχυε και σε μένα αυτό όταν είχα...αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν η συσκευή που ανοιγε 2η η μόλις τις άνοιγα και τις 2 έκανα μια κλήση από αυτή που ήθελα να έχει σήμα..

 

καλημέρα! την τελευταια φορα που το εκανα, η πρωτη συσκευή δλδ το κινητο μου xiaomi mi max 2 κολλησε και δεν δουλευε η sim, μετα από ένα restart εφτιαξε. Δεν το ειχε ξανακανει αυτό οποτε απλα το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

Αμα παρω δυο σιμ για τον ιδιο αριθμο, και την μια την εχω στο κινητο για κλησεις και την αλλη στο mifi και τα εχω ταυτοχρονα ανοιχτα, θα εχω καποιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν είναι σχεδιασμένο να δουλεύουν ταυτόχρονα. Έτσι και το κάνεις μπορεί πχ να βλέπεις ότι είναι δει δίκτυο το κινητό και να μην χτυπάει αν σε καλούν.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Αμα παρω δυο σιμ για τον ιδιο αριθμο, και την μια την εχω στο κινητο για κλησεις και την αλλη στο mifi και τα εχω ταυτοχρονα ανοιχτα, θα εχω καποιο προβλημα;

 

εμενα οποια συσκευη ανοιξει δευτερη παιζει.....και καμια φορα μπορει να κολλησει ακομα και αν την κλεισω και να μην παιζει η πρωτη και να θελει ανοιξε κλεισε την sim.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Το λογικο στην περιπτωση που και οι 2 sim ειναι ενεργοποιημενες ταυτοχρονα, (παρολω που η cosmote λεει οτι δεν πρεπει) ειναι να παιρνει το σημα οποια ενεργοποιηθει τελευταια.

 

Π.Χ. Ξεχασα το κινητο στο σπιτι, αλλα εχω ενα δευτερο στο αυτοκινητο. Δεν μπορω να επικοινωνησω με κανενα στο σπιτι για να απενεργοποιησει τη συσκευη μου. Λογικο λοιπον ειναι μολις ανοιξω το κινητο στο αυτοκινητο, να παρει αυτο το σημα και να βγει εκτος του σπιτιου.

 

ΕΛΑ ΟΜΩΣ που τηλεφωνησα στην cosmote και μου ειπαν οτι η πρωτη συσκευη κραταει το σημα!

 

Τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Το λογικο στην περιπτωση που και οι 2 sim ειναι ενεργοποιημενες ταυτοχρονα, (παρολω που η cosmote λεει οτι δεν πρεπει) ειναι να παιρνει το σημα οποια ενεργοποιηθει τελευταια.

 

Π.Χ. Ξεχασα το κινητο στο σπιτι, αλλα εχω ενα δευτερο στο αυτοκινητο. Δεν μπορω να επικοινωνησω με κανενα στο σπιτι για να απενεργοποιησει τη συσκευη μου. Λογικο λοιπον ειναι μολις ανοιξω το κινητο στο αυτοκινητο, να παρει αυτο το σημα και να βγει εκτος του σπιτιου.

 

ΕΛΑ ΟΜΩΣ που τηλεφωνησα στην cosmote και μου ειπαν οτι η πρωτη συσκευη κραταει το σημα!

 

Τελικα τι ισχυει?

 

Δεν είναι τόσο απλό. Για να φύγει από τη μέση: Αυτό που σου είπαν είναι λάθος.

Η τελευταία συσκευή που συνδέεται στο δίκτυο καταχωρείται ως ενεργή και εκεί δρομολογούνται οι κλήσεις.

Αν όμως μια άλλη συσκευή για κάποιο λόγο επανασυνδεθεί (πχ αλλάξει από 4G σε 3G λόγω σήματος), θα "κλέψει" εκείνη τη γραμμή.

Ο μοναδικός ασφαλής τρόπος να ξέρεις ποιά είναι ενεργή είναι να είναι η άλλη κλειστή. Εάν θέλεις να "πάρεις" τη γραμμή σε συγκεκριμένη συσκευή, αποσυνδέεσαι/ξανασυνδέεσαι ή απλά κάνεις μια εξερχόμενη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, δεν είναι παράλογο να μην ξέρουν την απάντηση σε μια ερώτηση που αφορά λειτουργία εκτός προδιαγραφών/σχεδιασμού. Αφού επίσημα είναι φτιαγμένο να δουλεύει με μια κάρτα ενεργή.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επειδη εχω και εγω πολυ καιρο οσες φορες το εχω δοκιμασει και μεχρι προσφατα ΠΑΝΤΑ μου δουλευει η δευτερη συσκευη.

Οσον αφορα την COSMOTE εμενα μου ειχαν πει οταν την εκανα οτι πρεπει ΠΑΝΤΑ να κλεινω την πρωτη συσκευη γιατι παρουσιαζει προβληματα και κολλαει κτλ κτλ.

Μου εχει τυχει και αυτο να κολλησει και ενω εχω κλεισει μετα την δευτερη η πρωτη να μεινει χωρις σημα!!!

μετα απο restart εφτιαξε ηταν το κινητο.

Επισημα δλδ λενε οτι πρεπει να κλεινουμε την πρωτη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επειδη εχω και εγω πολυ καιρο οσες φορες το εχω δοκιμασει και μεχρι προσφατα ΠΑΝΤΑ μου δουλευει η δευτερη συσκευη.

Οσον αφορα την COSMOTE εμενα μου ειχαν πει οταν την εκανα οτι πρεπει ΠΑΝΤΑ να κλεινω την πρωτη συσκευη γιατι παρουσιαζει προβληματα και κολλαει κτλ κτλ.

Μου εχει τυχει και αυτο να κολλησει και ενω εχω κλεισει μετα την δευτερη η πρωτη να μεινει χωρις σημα!!!

μετα απο restart εφτιαξε ηταν το κινητο.

Επισημα δλδ λενε οτι πρεπει να κλεινουμε την πρωτη συσκευη.

 

Η υπηρεσία υλοποιείται με ίδιες κάρτες (κλώνους) από το εργοστάσιο. Το δίκτυο δεν καταλαβαίνει διαφορά. Οπότε αν μια κάρτα εμφανιστεί σε μια κεραία και πάρει TMSI, όταν ανοίξεις και το άλλο θα δημιουργηθεί καινούργιο TMSI που θα ακυρώσει το πρώτο. Είναι ισοδύναμο με να τραβήξεις την μπαταρία από το πρώτο τηλ, να αλλάξεις τις κάρτες και να ανοίξεις το δεύτερο τηλ.

Οπότε κάθε φορά όποιος έχει κάνει register τελευταίος στο δίκτυο έχει επικοινωνία, ο άλλος μένει ξεκρέμαστος και δεν θα το καταλάβει μέχρι να προσπαθήσει μόνος του να επικοινωνήσει με το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πάντως εγώ που χρησιμοποιώ μερικές φορές την δεύτερη κάρτα σε datastick, βάζω πρώτα το stick να ανοίξει το ιντερνετ και μετά ανοίγω το τηλέφωνο.

Έτσι παίζουν και τα δυο ταυτόχρονα

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ που χρησιμοποιώ μερικές φορές την δεύτερη κάρτα σε datastick, βάζω πρώτα το stick να ανοίξει το ιντερνετ και μετά ανοίγω το τηλέφωνο.

Έτσι παίζουν και τα δυο ταυτόχρονα

 

εγω οσες φορες το εχω κανει παιζει μονο το 2ο.

Σε αυτο που λες οταν το δοκιμαζα μου επαιζε μονο το κινητο, το ιντερνετ το εδειχνε συνδεδεμενο αλλα δεν δουλευε στην πραξη.

Δεν ξερω αν τωρα εχει αλλαξει κατι παει πολυυυυυςςς καιρος απο τοτε, πλεον δεν εχω δυνατοτητα δοκιμης.

Link to comment
Share on other sites

εγω οσες φορες το εχω κανει παιζει μονο το 2ο.

Σε αυτο που λες οταν το δοκιμαζα μου επαιζε μονο το κινητο, το ιντερνετ το εδειχνε συνδεδεμενο αλλα δεν δουλευε στην πραξη.

Δεν ξερω αν τωρα εχει αλλαξει κατι παει πολυυυυυςςς καιρος απο τοτε, πλεον δεν εχω δυνατοτητα δοκιμης.

 

Αυτό συμβαίνει υποχρεωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει υποχρεωτικά.

 

ο φιλος στο ποστ 244 δεν λεει το ιδιο ομως...γιαυτο απαντησα και εγω μετα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πήρα σήμερα twin sim από την cosmote. Σε κατάστημα Γερμανός. Πλήρωσα 15 ευρώ εφάπαξ. Έπρεπε να πληρώσω τόσα? Γιατί είχα διαβάσει ότι ήταν δωρεάν αλλά οκ.

 

Μια ερώτηση. Μου είπαν όταν την αγόρασα ότι αν κάνω το λάθος και τις ανοίξω ταυτόχρονα μπορεί να χαλάσουν και να χρειαστεί να πάω ξανά για ενεργοποίηση . Ισχύει κάτι τέτοιο? Γιατί διαβάζω πολλούς που γράφουν ότι ανοίγουν κα8 τα δυο κινητά ταυτόχρονα και απλά λειτουργεί το δεύτερο που άνοιξε τελευταίο. Τι Ισχύει τελικά?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν δεν είναι σιγουρα εκτός περιπτώσεων νέας σύνδεσης/φορητητας.

Αν τις ανοίξεις μαζί δεν θα παθοουν κάτι απλά θα λαμβάνεις εισερχόμενη κίνηση σε αυτό που το δίκτυο θεωρεί οτι έκανε την πιο πρόσφατη κίνηση με το δίκτυο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παλια ειχαν €10 αλλα ποτε δεν ηταν τζαμπα. Σιγουρα καλυτερα απο την Wind που σε χρεωνει και παγιο καθε μηνα.

Οσο για τη χρηση, αυτα που λεει και ο Παναγιωτης και εχουν ξαναειπωθει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...