Jump to content

TWIN Sim/Δύο κάρτες SIM με το ίδιο αριθμό κινητού


pryt4n1s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω στα συμβόλαια όλοι έχουν με χρέωση. Στα καρτοκινητά είναι με εφάπαξ χρέωση, πλην της wind που δεν στο δίνει καθόλου.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομίζω στα συμβόλαια όλοι έχουν με χρέωση. Στα καρτοκινητά είναι με εφάπαξ χρέωση, πλην της wind που δεν στο δίνει καθόλου.

 

Sent from my Mi A3

 

Η Cosmote τη δίνει με εφάπαξ χρέωση, είτε σε συμβόλαιο είτε σε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Καλησπερα μια ερώτηση και

πρόκειται για καρτοτηλεφωνο. μπορεί κάποιος να βγάλει το ίδιο νουμερο σε δυο SM κάρτες?

 

Ναι, twin sim λέγεται. Πας σε κατάστημα και το ζητάς, θα σου δώσουν δύο νέες sim

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά, για COSMOKAPTA: δίνουν κάρτες από αυτές στυλ αντάπτορα όπου είναι nano+micro+κλασική η κάθεμια από αυτές, ή ζητάμε ακριβώς τι θέλουμε; Εάν ισχύει το δεύτερο, παίζει micro + micro?
Link to comment
Share on other sites

Παλιά είχε σίγουρα. Και 2 micro, και νομίζω συνδιασμούς. Την τελευταία φορά που άλλαξα πήρα 2 nano. Πρέπει να ρωτήσεις γιατί εξαρτάται από το κάθε μαγαζί τι απόθεμα έχει.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βγήκε ο "αντικαταστάτης" της twin sim

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/multisim.html

 

Μονο για συμβόλαια και με συνδρομή 5 ευρώ το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Μονο για συμβόλαια και με συνδρομή 5 ευρώ το μήνα

 

Αστο. Δεν χρειάζεται καν να ανοιξω το link

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο "αντικαταστάτης" της twin sim

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/multisim.html

 

Με 5€/κάρτα/μήνα και να εξαιρούνται προγράμματα Καρτοσυμβολαίου, Καρτοκινητών, Business Cost Control και Mobile Internet, να τις χαίρονται :).

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό πάντως από την twin sim. Αν είναι μέχρι 4 συσκευές και να χτυπάνε ταυτόχρονα, ακούγεται αρκετά χρήσιμο.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

4 συσκευές με πέντε ευρώ την μία δηλαδή 20 ευρώ τον μήνα είναι πολλά λεφτά και είναι τζάμπα λεφτά ( για μένα) ...ας τα δώσουν άλλοι που τους περισσεύουν :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Twin sim στον What's up αριθμό μου από τον Σεπτέμβριο του 2009. Είναι άψογη υπηρεσία.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι πολύ σύντομα θα παύσει η διάθεση νέων Twin SIM (με την εφ' άπαξ χρέωση), και σε δεύτερο χρόνο (μετά από καποιους μήνες) θα σταματήσει και η λειτουργία τους σε όσους έχουν πάρει ήδη...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι πολύ σύντομα θα παύσει η διάθεση νέων Twin SIM (με την εφ' άπαξ χρέωση), και σε δεύτερο χρόνο (μετά από καποιους μήνες) θα σταματήσει και η λειτουργία τους σε όσους έχουν πάρει ήδη...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορεί να συμβεί αυτό μπορεί και όχι

 

H esim πάντως είναι μεγάλη ευκολία αν δεν υπάρχει το χαράτσι

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι πολύ σύντομα θα παύσει η διάθεση νέων Twin SIM (με την εφ' άπαξ χρέωση), και σε δεύτερο χρόνο (μετά από καποιους μήνες) θα σταματήσει και η λειτουργία τους σε όσους έχουν πάρει ήδη...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν νομίζω πως μπορεί να σταματήσει να σου δουλεύει η twin sim. Η twin είναι σαν να έχεις μια οποιαδήποτε sim κλωνοποιημένη. Ο αριθμός τους είναι ίδιος. Μόνο αν την σταματήσουν(σου κόψουν τη λειτουργία) επίτηδες, αλλά δεν μπορεί να γίνει χωρίς προειδοποίηση. Χώρια που μου φαίνεται απίθανο να κάτσουν να ψάξουν ποιος έχει πάρει διπλή για να το κάνουν αυτό....

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορεί να συμβεί είναι αν χρειαστεί να την αλλάξεις (π.χ. λόγω βλάβης είτε επειδή θέλεις νάνο) να σου που δεν έχουμε οπότε την πάτησες

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να καταργήσουν την δεύτερη από το δίκτυο δεν γίνεται, αλλά μπορούν να δουν ποιοι έχουν Twin και να τους αναγκάσουν να τις αντικαταστήσουν.

Με το 5G και με ims κλπ σίγουρα θα υπάρχουν θέματα στις κάρτες κλώνους, η υλοποίηση της multisim είναι σαν τεχνολογία πιο "σύγχρονη".

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις πρόβλημα αν την χρησιμοποιείς σωστά; Δηλαδή να κλείνεις την μια όταν ανοίγεις τη 2η.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...