Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου είπαν ότι δεν φταίει το ότι είναι από αλλού αγορασμένη. Τέλος πάντων θα δείξει. Με την Vodafone κανένα θέμα και με το 5G έχει βελτιωθεί αισθητά 
Πετάω μια ιδέα, δεν ξέρω, αλλά πιθανολογώ αυτό είναι γιατί δεν έχει λογική να μην σου ανοίγει το εικονίδιο 5G,εστω και γιαλαντζι να είναι και εφόσον προσπαθείς να συνδεθείς και σε άλλους σταθμούς και όχι μόνο σε έναν συγκεκριμένο (ώστε να εξαλειψουμε τις πιθανότητες) αλλά μπας και είναι θέμα της sim? Προσπάθησε να τους πείσεις να στην αλλάξουν δωρεάν, να αποκλεισεις και αυτό το ενδεχόμενο).

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πετάω μια ιδέα, δεν ξέρω, αλλά πιθανολογώ αυτό είναι γιατί δεν έχει λογική να μην σου ανοίγει το εικονίδιο 5G,εστω και γιαλαντζι να είναι και εφόσον προσπαθείς να συνδεθείς και σε άλλους σταθμούς και όχι μόνο σε έναν συγκεκριμένο (ώστε να εξαλειψουμε τις πιθανότητες) αλλά μπας και είναι θέμα της sim? Προσπάθησε να τους πείσεις να στην αλλάξουν δωρεάν, να αποκλεισεις και αυτό το ενδεχόμενο).

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί ανέφερες κιόλας ότι στο άνοιξε και στιγμιαία. Κάποια πατάτα παίζει με την εγγραφή δικτύου υποθέτω. Πήγαινε και σε ένα κατάστημα και πες τους ρε παιδιά, εσείς έχετε στο κινητό σας 5G,ειναι εντάξει (να φύγει και αυτό το ενδεχόμενο - αν έχεις χρόνο φυσικά).

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου θυμίζει πριν πολλά χρόνια αν θυμάσαι που είχαν απεριόριστη datasim με 50 ευρώ τον μήνα και μετά ξαφνικά μια μέρα στα πάντα βάλανε όριο τα 20gb και φυσικά στο καπάκι ακολούθησε και η βονταφον. Η Wind τότε ακόμα πάλευε στην Περσία με τον Πίου
 
Με την πτώση των τιμών, θα πέσει και η ποιότητα. Αυτοί το περίμεναν, εμείς δεν το περιμέναμε προφανώς (βασικά προσωπικά το περίμενα, άλλοι νομίζουν ότι δεν θα έχει διαφορά, ενώ στη πραγματικότητα πρέπει να ανέβει η κατανάλωση πρώτα για να πέσουν οι τιμές και όχι να μειώσεις πρώτα τις τιμές για να αυξηθεί η κατανάλωση - γι αυτό θα είμαστε πάντα σε κρίση, αφού το εύκολο κέρδος έχει γίνει αυτοσκοπός των πάντων και ιδίως των μεγάλων πλέον). Γενικότερα ο κόσμος έχει γίνει κακός καταναλωτής σε πράματα που δεν θα έπρεπε κατ εμέ. Παρόλα αυτά, πιστεύω θα προσαρμοστει η εταιρεία και αφού άντεξε έτσι, ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Ας τουμπανιασουν επιπλέον τους σταθμούς που καταγράφουν με μεγάλη κίνηση. Σίγουρα πάντως αυτό που λες με τη σταθερή ισχύει. Πολλές τρύπες, κυρίως σε περιοχές με μικρή κίνηση (πχ μόνο κατοικίες, όχι μαγαζιά, υπηρεσίες κλπ) μάλλον τις αφήνουν για να τραβήξουν πολλές FTTH συνδέσεις

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση αυτού που έσβησε ΠΑΛΙ την 341852, υπάρχει ακόμα!! (Cellmapper)

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ωχ, ξεκινήσαμε πάλι τα ίδια μου φαίνεται...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, VasilisSam said:

Προς ενημέρωση αυτού που έσβησε ΠΑΛΙ την 341852, υπάρχει ακόμα!! (Cellmapper)

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτός ο κάποιος παρίστανε τον υπάλληλο της cosmote και taggare υψηλόβαθμα στελέχη στο LinkedIn για να παραπονεθεί για την κάτω ραχούλα. Αυτά. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παλιά ήταν ο χρήστης cosmote στην εφαρμογή τώρα τον λένε life και αποτι βλέπω σβήνει αβερτα πάλι κυρίως gsm όμως.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα αποτελέσματα από, τα υπαρξιακά του καθενός, άσχημες "εμπειρίες" στην παιδική ηλικία, και φυσικά η έλλειψη γερής δόσεως από καλό σεξ...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, memoriesradio said:

Αυτά είναι τα αποτελέσματα, από τα υπαρξιακά του καθενός, άσχημες "εμπειρίες" στην παιδική ηλικία, όπως επίσης και η αποχή από το σεξ...

Δεν παίζεσαι 😅😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα αποτελέσματα, από τα υπαρξιακά του καθενός, άσχημες "εμπειρίες" στην παιδική ηλικία, όπως επίσης και η αποχή από το σεξ...
Πόσο συμφωνώ...
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, memoriesradio said:

Αυτά είναι τα αποτελέσματα από, τα υπαρξιακά του καθενός, άσχημες "εμπειρίες" στην παιδική ηλικία, και φυσικά η όποια αποχή από το σεξ...

Το τελευταίο είναι ένα από τα μείζονα θεματα του δυτικού κοσμου για να τα λέμε όπως είναι τα πράγματα και να το γενικεύσουμε. 
Δυτικη πρωτοτυπία το ότι βλέπεις πολυ κόσμο στα 30 με ελάχιστη η και ανύπαρκτη ερωτική ζωη. Στις μεσογειακές χώρες τα πράγματα είναι κάπως καλυτερα. Που να δεις στη Σουηδία…

Υπαρχει τεχνική υποστήριξη στο cellmapper για να επαναφερθούν οι διαγραμμένες  κεραιες τουλάχιστον; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, panos.k2 said:

Το τελευταίο είναι ένα από τα μείζονα θεματα του δυτικού κοσμου για να τα λέμε όπως είναι τα πράγματα και να το γενικεύσουμε. 
Δυτικη πρωτοτυπία το ότι βλέπεις πολυ κόσμο στα 30 με ελάχιστη η και ανύπαρκτη ερωτική ζωη. Στις μεσογειακές χώρες τα πράγματα είναι κάπως καλυτερα. Που να δεις στη Σουηδία…

Υπαρχει τεχνική υποστήριξη στο cellmapper για να επαναφερθούν οι διαγραμμένες  κεραιες τουλάχιστον; 

Στη Σουηδία ανύπαρκτη η ερωτική ζωή; Ε όχι, διαφωνώ! 😂

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mixtri said:

Στη Σουηδία ανύπαρκτη η ερωτική ζωή; Ε όχι, διαφωνώ! 😂

Εγώ είχα δυσκολευτεί στην αρχή, μετά βρήκα τροπους και πιο κυριλέ μερη και όλα καλά. Μου κανε εντύπωση πως πολλοί άνθρωποι εκεί, είχε ξένοι ειτε Σουηδοί δεν ενδιαφέρονται καθόλου για την ερωτική τους ζωη. 

Δε νομίζω να υπάρχει πιο ξενερωτη χώρα! 
Ουσιαστική Διασκέδαση 0. Κόντεψα να τρελαθώ τους πρώτους μήνες. Θεωρούν διασκέδαση το να πηγαίνουν τα βραδια και να πίνουν χωρίς αύριο. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2023 at 1:08 ΠΜ, waeo said:

Έχω παρατηρήσει μόνο από την 103561 εκεί στα στρατόπεδα.
 

Σε όλη την πόλη έχουν βγάλει άδεια για 4 συνολικά. Οι τρεις πέρα από την 103561 είναι μια για τον σταθμο Αμφιτρίτη (3140), μια στην cosmote (103141) και μια κοντά στον Σκλαβενίτη (103777). 
 

Πιστεύω πως θα ήταν πολύ καλύτερα για τις περιοχές με θέμα κάλυψης αν είχε μπει/όταν μπει σε όλους τους παραπάνω σταθμούς για να κλείσουν οι «τρύπες». 

Η 103561 έχει δώσει τις τελευταίες μέρες καλύτερες ταχύτητες. Ήταν μια απο τις κεραιες που κάποια στιγμή τον Ιούλιο είχε μεγάλο θέμα, έδινε με το ζόρι 30mbps και το έλεγχαν. 

IMG_0871.png

IMG_0873.thumb.png.c0bc2b25c94f1732035f45ce4200d095.png

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

Η 103561 έχει δώσει τις τελευταίες μέρες καλύτερες ταχύτητες. Ήταν μια κεραία που κάποια στιγμή τον Ιούλιο είχε μεγάλο θέμα, έδινε με το ζόρι 30mbps και το έλεγχαν. 

IMG_0871.png

IMG_0872.png

Αυτή καλύπτει μεγάλο μέρος εκεί στην Αλεξανδρούπολη βλέπω. Μάλλον τελείωσαν τα απεριόριστα ή φρόντισαν το backhaul. Εκτός και αν ήταν ένα συγκεκριμένο cell που τα χε παίξει από τη κίνηση, δνε ξέρω.. Στο μεταξύ νομίζω είδα ότι έβγαλαν πρόσφατα άδεια για κάπου εκεί σε σας. Νέα Χιλή, κάπου στα δυτικά θυμάμαι 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντά στα στρατόπεδα αυτή τη στιγμή, όχι κέντρο. Περίπου 1χλμ βόρεια του κέντρου είναι η μέτρηση. 
Σε κάποια φάση το καλοκαίρι τα παίξανε πολλές κεραίες και σε θέμα backhaul και σε θέμα κεραίας. Ώρες ολόκληρες έβγαιναν τελείως off κεραίες ενώ είχε ολοκληρωθεί υποτίθεται η αναβάθμιση. Είχαν επανέλθει στην πρότερη κατάσταση αλλά τώρα φαίνεται πως το δούλεψαν σοβαρά. Εννοείται παίζει ρόλο και ότι άδειασε από κίνηση…

5 minutes ago, johnny_htc said:

Στο μεταξύ νομίζω είδα ότι έβγαλαν πρόσφατα άδεια για κάπου εκεί σε σας. Νέα Χιλή, κάπου στα δυτικά θυμάμαι 

Δε βρήκα κάτι στις πρόσφατες αδειοδοτήσεις για Δυτικά… ίσως να είναι πιο πριν και να μην το εμφανίζει.  

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Είμαι κοντά στα στρατόπεδα αυτή τη στιγμή, όχι κέντρο. Περίπου 1χλμ βόρεια του κέντρου είναι η μέτρηση. 
Σε κάποια φάση το καλοκαίρι τα παίξανε πολλές κεραίες και σε θέμα backhaul και σε θέμα κεραίας. Ώρες ολόκληρες έβγαιναν τελείως off κεραίες ενώ είχε ολοκληρωθεί υποτίθεται η αναβάθμιση. Είχαν επανέλθει στην πρότερη κατάσταση αλλά τώρα φαίνεται πως το δούλεψαν σοβαρά. Εννοείται παίζει ρόλο και ότι άδειασε από κίνηση…

Δε βρήκα κάτι στις πρόσφατες αδειοδοτήσεις για Δυτικά… ίσως να είναι πιο πριν και να μην το εμφανίζει.  

Λοιπόν, καλά θυμόμουν τελικά. Έβγαλαν μια άδεια, αλλά την είχα δει στο διαύγεια. Για κάποιο λόγο δεν το βγάζει στο keraies.eett, το ψαξα και γω. Και συγγνώμη, δεν είναι προς Νέα Χιλή, αλλά λίγο πιο δυτικά του κέντρου ας πούμε. Ανεβάζω το screenshot. 

Screenshot_20231015_203716_PDF Reader - Hi Read.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2023 at 11:22 ΜΜ, VasilisSam said:

Ο χρήστης life στο cellmapper ο γνωστός που προκαλεί το χάος με το έτσι γουστάρω ανέκαθεν ας απαντήσει γιατί σβήνει ενεργές κεραίες από την εφαρμογή. Η κεραία στη ΔΕΘ παίζει κανονικά ακόμα. 712c87cd0f5e8567d77cc181043e3962.jpgb0a3beee0bab9bdaf538c907629bdfda.jpg

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Είχα 3 εβδομάδες να μπω στο θέμα.

Πάλι άρχισε το τρόλλ να σβήνει; Έλεος δηλαδή. Μήνυμα μαζί με screenshot στο support του Cellmapper, θα τον κανονίσουν αυτοί. 😎 Μέχρι να επανέλθει με νέο όνομα... 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

 

Είχα 3 εβδομάδες να μπω στο θέμα.

Πάλι άρχισε το τρόλλ να σβήνει; Έλεος δηλαδή. Μήνυμα μαζί με screenshot στο support του Cellmapper, θα τον κανονίσουν αυτοί. 😎 Μέχρι να επανέλθει με νέο όνομα... 

Σβήστε και εσείς ότι κεραίες είναι κοντά στο σπίτι του για αντίποινα...

Vodafone.thumb.jpg.d8fc20b8ff197b517bccc96044bc59a5.jpg

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Η 103561 έχει δώσει τις τελευταίες μέρες καλύτερες ταχύτητες. Ήταν μια απο τις κεραιες που κάποια στιγμή τον Ιούλιο είχε μεγάλο θέμα, έδινε με το ζόρι 30mbps και το έλεγχαν. 

IMG_0871.png

IMG_0873.thumb.png.c0bc2b25c94f1732035f45ce4200d095.png

Σε Ν78 από αυτή έπιανα πολύ καλύτερες ταχύτητες 100 up και 800 down. 

Χαίρομαι που φαίνεται να λύθηκε το θέμα που είχε αυτή αλλά γενικά όταν το έγραψα αυτό τον Απρίλη αναφερόμουν στην κάλυψη από Ν28. Έχουμε κάτι νεότερο;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnny_htc said:

Λοιπόν, καλά θυμόμουν τελικά. Έβγαλαν μια άδεια, αλλά την είχα δει στο διαύγεια. Για κάποιο λόγο δεν το βγάζει στο keraies.eett, το ψαξα και γω. Και συγγνώμη, δεν είναι προς Νέα Χιλή, αλλά λίγο πιο δυτικά του κέντρου ας πούμε. Ανεβάζω το screenshot. 

Screenshot_20231015_203716_PDF Reader - Hi Read.jpg

Οπα! Νέα κεραία βλέπω καλό, θα βοηθήσει λογικά στην αποσυμφόρηση της 103561.

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

 
Είχα 3 εβδομάδες να μπω στο θέμα.
Πάλι άρχισε το τρόλλ να σβήνει; Έλεος δηλαδή. Μήνυμα μαζί με screenshot στο support του Cellmapper, θα τον κανονίσουν αυτοί.  Μέχρι να επανέλθει με νέο όνομα... 

Μέχρι και τις φωτογραφίες έσβησε των κεραιών.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τη παρεα, το πρωι σημερα στο λιμανι της Ελευσινας
Screenshot_2023-10-07-07-07-36-94_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.thumb.jpg.ee59069913fbe64bb523fc40e8778f59.jpg
Δε φαίνεται τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Οπα! Νέα κεραία βλέπω καλό, θα βοηθήσει λογικά στην αποσυμφόρηση της 103561.
Στα ανατολικά πώς πάει; Σύμφωνα με cellmapper, θέλει ένα φύτεμα και από κει..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μέχρι και τις φωτογραφίες έσβησε των κεραιών.
Δεν του άρεσαν, δεν ήταν καλαίσθητες. Θα πάει ο ίδιος να τις βγάλει όλες μια προς μια, κρεμασμένος και πάνω τους αν χρειαστεί

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...