Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Why global versions of MIUI Beta will be no more released after July 1? http://c.mi.com/thread-2231945-1-0.html

 

Όλες οι global beta σταματάνε.

Τώρα για τα δεδομένα...το πιο πιθανόν θα χρειαστεί επαναφορά. Μέχρι 1η Ιουλίου θα το δούμε....

Μην ξεχνάτε όμως ότι υπάρχει και ρίσκο με τις dev.

Προσωπική άποψη... Σιγά σιγά backup για επαναφορά.. θα βοηθήσει και το κινητό λίγο...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω συνέχεια σε περιοχή Ινδία το έχει βγάλει από την πρώτη στιγμή και το έχω κάνει

Ίσως φταίει που μενω Κύπρο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να μου θυμισετε πως αλλάζουμε περιοχή;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Πρόσθετες Ρυθμίσεις - Περιοχή

 

Κι εγώ σε ότι Xiaomi έχω, πάντα επιλέγω Ινδία.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Αγόρασα χθες το κινητό άλλα όταν με καλούν εμφανίζεται μόνο ο ήχος κλήσης χωρίς καμία ένδειξη στην οθόνη. Το ίδιο συμβαίνει και όταν καλώ εγώ κάποιον. Δηλαδή η κλήση πραγματοποιείται χωρίς καμία ένδειξη στην οθόνη και χωρίς να μπορώ να την τερματίσω. Τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Αγόρασα χθες το κινητό άλλα όταν με καλούν εμφανίζεται μόνο ο ήχος κλήσης χωρίς καμία ένδειξη στην οθόνη. Το ίδιο συμβαίνει και όταν καλώ εγώ κάποιον. Δηλαδή η κλήση πραγματοποιείται χωρίς καμία ένδειξη στην οθόνη και χωρίς να μπορώ να την τερματίσω. Τι κάνω λάθος;

 

Μηπως εχεις βαλει κανενα τζαμακι που κρυβει τον αισθητήρα εγγύτητας?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις βαλει κανενα τζαμακι που κρυβει τον αισθητήρα εγγύτητας?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι δεν έχω βάλει τζαμάκι. Απλά ήταν μια ρύθμιση μέσα στις κλήσεις τελικά. Τώρα παίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι δεν έχω βάλει τζαμάκι. Απλά ήταν μια ρύθμιση μέσα στις κλήσεις τελικά. Τώρα παίζει κανονικά

 

Μπορείς να μας πεις και εμάς να μην ψάχνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις και εμάς να μην ψάχνουμε;

 

Στις ρυθμίσεις των κλήσεων υπάρχει ένα πεδίο που λέει λίστα αποκλεισμών. Αυτό πρέπει να είναι ανενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όσοι έχετε την τελευταία dev παραμένει το πρόβλημα με το ξεκλείδωμα με fingerprint sensor; Σε μένα έχει γίνει πολύ χειρότερο από πριν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όσοι έχετε την τελευταία dev παραμένει το πρόβλημα με το ξεκλείδωμα με fingerprint sensor; Σε μένα έχει γίνει πολύ χειρότερο από πριν.

 

Με: Ελληνική dev-stable,lineage,pixel experience δεν είχα ποτέ θέμα με fingerprint.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με το τελευταίο update δε δείχνει να "είναι καλά" η μπαταρία...

 

6 ώρες και 40 λεπτά οθόνη, μέχρι το 28%, όταν τέτοια διάρκεια την είχε περίπου στο 40%...

 

Ελπίζω να θέλει "στρώσιμο"..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με: Ελληνική dev-stable,lineage,pixel experience δεν είχα ποτέ θέμα με fingerprint.
με eu dev ειχε θεμα παντως
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, με το τελευταίο update δε δείχνει να "είναι καλά" η μπαταρία...

 

 

 

6 ώρες και 40 λεπτά οθόνη, μέχρι το 28%, όταν τέτοια διάρκεια την είχε περίπου στο 40%...

 

 

 

Ελπίζω να θέλει "στρώσιμο"..

Αν είσαι στην dev δες στο security το auto start

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα 2.5 ημερες με φωτεινότητα πάνω από την μέση και 7:30ωρες οθόνη. Πόσο πιο καλά;Αυτή την στιγμή είμαι στο 70% με 3.5 ώρες οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot-2019-06-19-14-53-21-999-com-miui-securitycenter.png

Screenshot-2019-06-19-14-53-04-210-com-miui-securitycenter.png

Screenshot-2019-06-19-14-52-55-977-com-miui-securitycenter.png

Link to comment
Share on other sites

Με: Ελληνική dev-stable,lineage,pixel experience δεν είχα ποτέ θέμα με fingerprint.

 

Να σε ρωτήσω επειδή βλέπω δοκίμασες αρκετές ρομ ποια σε έκατσε καλύτερα? Είμαι με pixel experience τώρα και βλέπω στροφαρει καλύτερα από official global και eu dev που φορούσα νωρίτερα αλλά ξενερώνω που δεν έχει τα gestures της miui και είμαι με τα κουμπάκια κάτω. Και κάτι ακόμα πριν βγάλω φωτογραφία είτε με τη κλασική είτε με gcam πριν τραβήξω τη φωτογραφία αν κάνω ζουμ πάνω από τη μέση βλέπω αρκετό θα έλεγα θόρυβο το βλέπετε και εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω επειδή βλέπω δοκίμασες αρκετές ρομ ποια σε έκατσε καλύτερα? Είμαι με pixel experience τώρα και βλέπω στροφαρει καλύτερα από official global και eu dev που φορούσα νωρίτερα αλλά ξενερώνω που δεν έχει τα gestures της miui και είμαι με τα κουμπάκια κάτω. Και κάτι ακόμα πριν βγάλω φωτογραφία είτε με τη κλασική είτε με gcam πριν τραβήξω τη φωτογραφία αν κάνω ζουμ πάνω από τη μέση βλέπω αρκετό θα έλεγα θόρυβο το βλέπετε και εσείς?

Αν και δεν εχω το κινητο πολυ καιρό (1 μηνα περιπου) εχω δοκιμασει και τις τρεις που προανεφερα θα ελεγα Pixel experience και εγώ, αν και ξαναγύρισα σε Ελληνική dev και σ αυτη θα μείνω μάλλον , γιατί είχα θέμα με αποσυνδέσεις usb otg 64gb που το χρησιμοποιώ για twrp backup.

Τώρα για την Φωτογραφική μηχανή δεν πολυασχολουμαι ας πει την γνωμη του κάποιος άλλος φίλος

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω δοκιμασει παρα πολλες ρομς εδω και πολλα χρονια απο το παλιο μου κινητο. Pixel experience, lineage os, resurrection remix, dev eu.

Εχω επιλεξει dev eu γιατι τρεχει πολυ γρηγορα χωρις κολληματα. Αφηνει πραγματα να τρεχουν στο παρασκηνιο πλεον μπορεις να κανεις multi tasking, τα εικονιδια των ειδοποιησεων εγιναν οπως σε ολα τα android τηλεφωνα επιτελους με το miui10 και εφτιαξαν και τις ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος(αν και η διαδικασια χωρις να υπαρχει λογος ειναι διαδικασια δυο βηματων αλλα αφου το φτιαξεις μια φορα μενει για παντα). Εικονιδια ειδοποιησεων και dark theme εννοειται πως τα εχεις ολα. Οσο για την καμερα με την eu dev εχεις την stock εφαρμογη για βιντεο σε 60 fps και ταυτοχρονα με την bsg gcam τα αποτελεσματα στις φωτο εξαιρετικα. Οσο για αυτο που λες με το ζουμ ειναι λογικο μετα τη μεση να εχει θορυβο φιλε τι περιμενες με τον μικρο φακο. Να σου πω βεβαια οτι αφου τραβηξεις την φωτογραφια θα ειναι καλυτερη απο αυτο που βλεπεις στο viewfinder.

Link to comment
Share on other sites

Με: Ελληνική dev-stable,lineage,pixel experience δεν είχα ποτέ θέμα με fingerprint.

 

Ποιά σου άρεσε περισσότερο από lineage και pixel experience? Στο παρελθόν είχα βάλει σε ένα redmi note 4 lineage και πήγαινε εντελώς απροβλημάτιστα.

 

άκυρο, απαντήθηκε πιο πάνω.

Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στην dev δες στο security το auto start

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Μπα.. Global stable... Θα το κοιτάξω, πάντως...

 

Edit: Κανένα app δεν είχε δικαιώματα autostart...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιά καλησπέρα.

Τώρα με το update και τα 60fps 4K στο video, θα πρέπει να κατεβάσω νέα έκδοση του Gcam ή θα κάνει μόνο του update;

Το ρωτάω αυτό γιατί, δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου app. Στο app Cam του κινητού υπάρχει.

Για την μπαταρία, το δουλεύω για μία ώρα περίπου, μόνο με WiFi ανοιχτό και ζορίζεται να βγάλει την μέρα.

Ίσως να φταίω εγώ σε αυτό αλλά, face unlock, ΒΤ, data και gps ανενεργά.

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Κουκλιά καλησπέρα.

Τώρα με το update και τα 60fps 4K στο video, θα πρέπει να κατεβάσω νέα έκδοση του Gcam ή θα κάνει μόνο του update;

Το ρωτάω αυτό γιατί, δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου app. Στο app Cam του κινητού υπάρχει.

Για την μπαταρία, το δουλεύω για μία ώρα περίπου, μόνο με WiFi ανοιχτό και ζορίζεται να βγάλει την μέρα.

Ίσως να φταίω εγώ σε αυτό αλλά, face unlock, ΒΤ, data και gps ανενεργά.

Βίντεο τραβάς με τη stock κάμερα, φώτο με gcam. Απλό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...