Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα

Νέος κάτοχος του κινητού εδώ και τέσσερις μέρες (128gb)

Μετά από τέσσερα + χρόνια με το LG G2, οι εντυπώσεις μου μόνο άριστες μπορεί να είναι.

Ταχύτητα που δεν είχα ξαναδεί σε κινητό μου.

Και μπαταρία Τέρας !!!

Μετά από τρία update και download σχεδόν 4gb data σε εφαρμογές και Android και σκάλισμα με τις ώρες να μάθω που είναι τί μέσα στα μενού (το G2 είχε 5.0.2) η μπαταρία δεν τελειώνει με τίποτα.

Και τώρα την βοήθεια σας:

Επειδή παρακολουθώ αρκετό καιρό το forum για το Poco και έχω μπερδευτεί λίγο, μπορεί να μου πει κάποιος πια έκδοση τις gcam να κατεβάσω, και από πού.

Σας ευχαριστώ.

Το τηλέφωνό όταν το άνοιξα ήταν με Android 8.1.0. και MIUI 9.6 και τώρα έχει Android 9 και MIUI 10.3

Μετά από αλλαγή περιοχής σε Ινδία πήρε και την 10.3.4.0

Edited by mike71
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/#apk735 Παράδειγμα , εδώ έχει από ότι βλέπω συγκεντρωμένες τις gcam. Τώρα για το ποια έκδοση, δεν έχω ιδέα. Διάλεξε μία :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Νέος κάτοχος του κινητού εδώ και τέσσερις μέρες (128gb)

Μετά από τέσσερα + χρόνια με το LG G2, οι εντυπώσεις μου μόνο άριστες μπορεί να είναι.

Ταχύτητα που δεν είχα ξαναδεί σε κινητό μου.

Και μπαταρία Τέρας !!!

Μετά από τρία update και download σχεδόν 4gb data σε εφαρμογές και Android και σκάλισμα με τις ώρες να μάθω που είναι τί μέσα στα μενού (το G2 είχε 5.0.2) η μπαταρία δεν τελειώνει με τίποτα.

Και τώρα την βοήθεια σας:

Επειδή παρακολουθώ αρκετό καιρό το forum για το Poco και έχω μπερδευτεί λίγο, μπορεί να μου πει κάποιος πια έκδοση τις gcam να κατεβάσω, και από πού.

Σας ευχαριστώ.

Το τηλέφωνό όταν το άνοιξα ήταν με Android 8.1.0. και MIUI 9.6 και τώρα έχει Android 9 και MIUI 10.3

Μετά από αλλαγή περιοχής σε Ινδία πήρε και την 10.3.4.0

Για μένα κατέβασε τη bsg. Χωρίς αναβαθμίσεις κάθε 3 μέρες και όλα δουλεύουν τέλεια και σωστά. Η τελευταία αναβάθμιση ήταν τον Απρίλη. Οι μόνες αλλαγές στις ρυθμίσεις quality hdr+ σε high, final jpg quality σε 100% και disable zoom in portrait mode αν βγαζεις τετοιες φώτο.

 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/b-s-g-google-camera-port-developed-mi-8-t3843130

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις την κάρτα sim και κάρτα μνήμης, λέει στο τηλέφωνο sim2.

Αν βάλεις την κάρτα sim εκεί που είναι η κάρτα μνήμης θα λέει sim1.

 

Αυτό είναι χαζομάρα των κινέζων... εκεί που είναι η καρτα μνήμης εκεί πρέπει να είναι η sim2...

Την αλλάζω από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με EU dev θα πάρουμε αναβάθμιση?

Τσέκαρα τώρα και στην 9.6.13 πάλι δε βλέπω poco μεσα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος battery drain, με τη 10.2.3.0; Με το πρώτο ~30% (από ~90%), έχω περίπου 2-3 ώρες sot, είτε έχω τις κάρτες μου στη συσκευή, είτε όχι.

 

Μόνο messenger lite, από ενεργοβόρες εφαρμογές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος battery drain, με τη 10.2.3.0; Με το πρώτο ~30% (από ~90%), έχω περίπου 2-3 ώρες sot, είτε έχω τις κάρτες μου στη συσκευή, είτε όχι.

 

 

 

Μόνο messenger lite, από ενεργοβόρες εφαρμογές.

Όταν sot βγάζει 6-7 ώρες και με το 30% έχεις ήδη 2-3, μήπως θέλεις να ξαναδείς πως εννοείς το battery drain?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Όταν sot βγάζει 6-7 ώρες και με το 30% έχεις ήδη 2-3, μήπως θέλεις να ξαναδείς πως εννοείς το battery drain?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε βγάζω 6-7 ώρες. 8-10....

 

Και είχα αυξημένη θερμοκρασία. Όχι τίποτα τραγικό, αλλά αισθητό.

 

Να δούμε ΠΟΤΕ θα πάρουμε το stable update, που βιάστηκαν να τραβήξουν πίσω. Ίσως αυτό το διορθώνει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν σε eu stable εχεις μονιμες ειδοποιησεις και dark mode ?
Link to comment
Share on other sites

Stable νέα πότε υπολογίζεται να βγεί? έχουμε μείνει ακόμη στην 10.3.4.0

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Stable νέα πότε υπολογίζεται να βγεί? έχουμε μείνει ακόμη στην 10.3.4.0

 

Σήμερα το ζήτησα και καπάκι βγήκε νέα stable 10.3.5.0

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Κωμωδία το νέο update 10.3.5.0. ΠΑΛΙ δεν έχουμε μόνιμες ειδοποιήσεις. Εννοείται όχι dark mode, αυτό είναι σε μια...λίστα με μελλοντικές υλοποιήσεις (σύμφωνα με τον Alvin).

 

Αντ'αυτού έχουμε δυνατότητα αναδιάταξης του ρολογιού στην οθόνη κλειδώματος και άχρηστο animation όταν συνδέουμε το κινητό για φόρτιση.

 

Τουλάχιστον πήραμε security patch μετά από πόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να φτιαχτεί επιτέλους το wi fi drain με το Speedport plus?? Γραφει Sorting principles for WiFi networks... Τι εννοεί άραγε ο ποιητής;;
Δεν νομίζω να είναι θέμα του κινητού αυτό. Είναι γενικό θέμα με κάποια modem/router που δίνουν οι πάροχοι.

 

Το φτιάχνει εύκολα κλείνοντας το wifi αυτών των σάπιων router και βάζοντας επάνω ένα access point του 30ευρου σαν https://www.skroutz.gr/s/16177628/TP-LINK-Archer-C50-v4.html ή https://www.skroutz.gr/s/14330784/Tenda-AC6.html και θα έχεις και πολύ καλύτερη σύνδεση παντού.

Link to comment
Share on other sites

Κωμωδία το νέο update 10.3.5.0. ΠΑΛΙ δεν έχουμε μόνιμες ειδοποιήσεις. Εννοείται όχι dark mode, αυτό είναι σε μια...λίστα με μελλοντικές υλοποιήσεις (σύμφωνα με τον Alvin).

 

Αντ'αυτού έχουμε δυνατότητα αναδιάταξης του ρολογιού στην οθόνη κλειδώματος και άχρηστο animation όταν συνδέουμε το κινητό για φόρτιση.

 

Τουλάχιστον πήραμε security patch μετά από πόσο καιρό.

 

είδες τις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος; απλά ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Κωμωδία το νέο update 10.3.5.0. ΠΑΛΙ δεν έχουμε μόνιμες ειδοποιήσεις. Εννοείται όχι dark mode, αυτό είναι σε μια...λίστα με μελλοντικές υλοποιήσεις (σύμφωνα με τον Alvin).

 

Αντ'αυτού έχουμε δυνατότητα αναδιάταξης του ρολογιού στην οθόνη κλειδώματος και άχρηστο animation όταν συνδέουμε το κινητό για φόρτιση.

 

Τουλάχιστον πήραμε security patch μετά από πόσο καιρό.

Το θέμα με της ειδοποίηση λύνεται με πρόγραμμα εδώ και καιρό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με της ειδοποίηση λύνεται με πρόγραμμα εδώ και καιρό

 

Έπρεπε να το είχε δώσει η Pocomi, ποιά είναι αυτή η εφαρμογή φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το είχε δώσει η Pocomi, ποιά είναι αυτή η εφαρμογή φίλε μου?
έπρεπε κανονικά αλλά και έτσι κανείς δουλειά

 

notch notification for miui

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 10.3.5 , ε εντάξει δεν είδα και κάτι φανταστικό ή καινούργιο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aπό 10.3.4 πήγες στην 10.3.5.....περίμενες κάτι συνταρακτικό?:lol:

 

Χαχα ναι χαχαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...