Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, έχω δει τις αλλαγές στην οθόνη κλειδώματος. Άχρηστες. Απλά αλλάζει θέση και μορφή το ρολόι.

 

Επίσης γνωρίζω ότι υπάρχει εφαρμογή, την οποία και χρησιμοποιώ, για μόνιμες ειδοποιήσεις (λέγεται Notch notifications for MIUI στο play store). Το θέμα είναι να δοθεί από τη xioami λύση, χωρίς έξτρα εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να φτιαχτεί επιτέλους το wi fi drain με το Speedport plus?? Γραφει Sorting principles for WiFi networks... Τι εννοεί άραγε ο ποιητής;;

 

Αυτό είναι θέμα router. Δεν λύνεται τίποτα. Ούτε η ίδια η SERCOMM (ο ΟΕΜ του plus) δεν δίνει κάτι της προκοπής, υποτίθεται ότι η cosmote θα ανέβαζε χτες το update το τελευταίο (.322). Δεν υπάρχει πουθενά αυτό. Από ότι ακούω, δεν λύνει τίποτα, το έδωσε σε κάποιους που θεώρησε ότι μπορούν να κάνουν χρέη beta testing μάλλον.

Έβαλα μπροστά ένα παλιότερο router tecnicolor td5336 (το οποίο παραδόξως είχε εξαιρετικό σήμα WiFi) και τέρμα το battery drain στο κινητό μου (mi max 2) αλλά ΚΑΙ στης κοπέλας μου (poco f1). Ούτε καν θέλεις access point και έξτρα χρήματα, αν έχεις παλιότερο router που ξέρεις ότι δουλεύει. Το μετατρέπεις σε access point/repeater και τέλος. Αν τώρα τα 5Ghz είναι επιτακτική ανάγκη, αγοράζεις κάποιο αντίστοιχο repeater/ΑΡ σαν το archer που προτάθηκε και τέλος τα drain και οι βλακείες της κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να εχει ειδκοποιησεις σε dev εδω και 4-5 ενημερωσεις και στην stable να μη μπορουν να τις βαλουν ?

εγω και μονο γι αυτο πηγα σε dev eu

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα router. Δεν λύνεται τίποτα. Ούτε η ίδια η SERCOMM (ο ΟΕΜ του plus) δεν δίνει κάτι της προκοπής, υποτίθεται ότι η cosmote θα ανέβαζε χτες το update το τελευταίο (.322). Δεν υπάρχει πουθενά αυτό. Από ότι ακούω, δεν λύνει τίποτα, το έδωσε σε κάποιους που θεώρησε ότι μπορούν να κάνουν χρέη beta testing μάλλον.

Έβαλα μπροστά ένα παλιότερο router tecnicolor td5336 (το οποίο παραδόξως είχε εξαιρετικό σήμα WiFi) και τέρμα το battery drain στο κινητό μου (mi max 2) αλλά ΚΑΙ στης κοπέλας μου (poco f1). Ούτε καν θέλεις access point και έξτρα χρήματα, αν έχεις παλιότερο router που ξέρεις ότι δουλεύει. Το μετατρέπεις σε access point/repeater και τέλος. Αν τώρα τα 5Ghz είναι επιτακτική ανάγκη, αγοράζεις κάποιο αντίστοιχο repeater/ΑΡ σαν το archer που προτάθηκε και τέλος τα drain και οι βλακείες της κοσμοτέ.

 

Οταν όμως στο πολύ εγγύς μέλλον σε πάει ο ΟΤΕ σε voip θα ξαναγυρίσεις στο στοκ ρούτερ γιατί αλλιώς δεν θα έχεις τηλέφωνο.:lol::shifty:

Μόλις έκαναν την δικιά μου γραμμή και πριν ένα μήνα των γονιών μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να εχει ειδκοποιησεις σε dev εδω και 4-5 ενημερωσεις και στην stable να μη μπορουν να τις βαλουν ?

εγω και μονο γι αυτο πηγα σε dev eu

 

Η eu dev από πολλές απόψεις είναι πολύ καλύτερη από την κανονική dev αλλά λογικό είναι ο μέσος χρήστης να μη θέλει να περάσει twrp και να φλασαρει έτσι. Πέρασα την τελευταία dev δν έχω δει κάτι να μη δουλεύει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα router. Δεν λύνεται τίποτα. Ούτε η ίδια η SERCOMM (ο ΟΕΜ του plus) δεν δίνει κάτι της προκοπής, υποτίθεται ότι η cosmote θα ανέβαζε χτες το update το τελευταίο (.322). Δεν υπάρχει πουθενά αυτό. Από ότι ακούω, δεν λύνει τίποτα, το έδωσε σε κάποιους που θεώρησε ότι μπορούν να κάνουν χρέη beta testing μάλλον.

Έβαλα μπροστά ένα παλιότερο router tecnicolor td5336 (το οποίο παραδόξως είχε εξαιρετικό σήμα WiFi) και τέρμα το battery drain στο κινητό μου (mi max 2) αλλά ΚΑΙ στης κοπέλας μου (poco f1). Ούτε καν θέλεις access point και έξτρα χρήματα, αν έχεις παλιότερο router που ξέρεις ότι δουλεύει. Το μετατρέπεις σε access point/repeater και τέλος. Αν τώρα τα 5Ghz είναι επιτακτική ανάγκη, αγοράζεις κάποιο αντίστοιχο repeater/ΑΡ σαν το archer που προτάθηκε και τέλος τα drain και οι βλακείες της κοσμοτέ.

 

https://imgur.com/mtCYpOD

Ετσι τα εχω στο H300S της vodafone και απο 25% battery drain που ειχε την πρωτη νυχτα με τις μαμα ρυθμισεις με αυτες εχω 3%-4%.

Μπορεις να το πας και στα 2% αλλα μπουκωνει.

Απο εργοστασιακα το εχουν στην τερμα υψηλη αποδοση ωστε να αποφυγουν τα τυχων προβληματα και συνεπως κλησεις στο τεχνικο τμημα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οταν όμως στο πολύ εγγύς μέλλον σε πάει ο ΟΤΕ σε voip θα ξαναγυρίσεις στο στοκ ρούτερ γιατί αλλιώς δεν θα έχεις τηλέφωνο.:lol::shifty:

Μόλις έκαναν την δικιά μου γραμμή και πριν ένα μήνα των γονιών μου.

 

Δεν κατάλαβες τι έγραψα όμως :)

Λέω:

Έβαλα ΜΠΡΟΣΤΑ ένα ρούτερ παλιό. Δεν κατήργησα το router του ΟΤΕ. Αν ήθελα να το καταργήσω (που θα έπρεπε να τα "σκάσω :P ), θα έπαιρνα ένα άλλο, θα έβαζα κωδικούς τηλεφωνίας κλπ κλπ και όλα καλά (και ήρεμο το κεφάλι :lol: ).

Το router του ΟΤΕ δίνει το ίντερνετ. Και στο PC μου αλλά και στο άλλο router. Το άλλο απλά αναμεταδίδει το WiFi!

Είμαι VOIP εδώ και 2 χρόνια :p Η τηλεφωνία λειτουργεί κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://imgur.com/mtCYpOD

Ετσι τα εχω στο H300S της vodafone και απο 25% battery drain που ειχε την πρωτη νυχτα με τις μαμα ρυθμισεις με αυτες εχω 3%-4%.

Μπορεις να το πας και στα 2% αλλα μπουκωνει.

Απο εργοστασιακα το εχουν στην τερμα υψηλη αποδοση ωστε να αποφυγουν τα τυχων προβληματα και συνεπως κλησεις στο τεχνικο τμημα.

 

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το entry 2i (πέρα από το κακό γενικώς wifi του). Με το plus μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι έχεις δίκιο. Το κάνουν πολλοί πλέον με τον τρόπο σου. Εγώ έχω tp link repeater στο οποίο έχω κουμπωμένο με ethernet την tv της κρεβατοκάμαρας (για μεγαλύτερη ταχύτητα) και το speedport το έχω δίπλα στο pc κουμπωμένο επίσης με ethernet (είμαι φαν της αξιόπιστης ενσύρματης ταχύτητας). Wifi μόνο για την tv του σαλονιού και τα mobiles (tablet, smartphones κτλ).

 

Είμαι με VDSL 50αρα σε entry 2i ευτυχώς. :)

 

/οφτοπικ

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Α ναι έχεις δίκιο. Το κάνουν πολλοί πλέον με τον τρόπο σου. Εγώ έχω το tp link repeater στο οποίο έχω κουμπωμένο με ethernet την tv της κρεβατοκάμαρας (για μεγαλύτερη ταχύτητα) και το speedport το έχω δίπλα στο pc κουμπωμένο επίσης με ethernet (είμαι φαν της αξιόπιστης ενσύρματης ταχύτητας). Wifi μόνο για την tv του σαλονιού και τα mobiles (tablet, smartphones κτλ).

 

Είμαι με VDSL 50αρα.

 

/οφτοπικ

 

[οφφτοπικ] αυτό μπορώ να το κάνω κι εγώ (πχ να ανοίξω το wifi του plus για το htpc μόνο), αλλά το μυστήριο είναι πως, το wifi του tecnicolor είναι καλύτερο :lol: παρότι δεν έχει ac κλπ "καλούδια". [/οφφτοπικ]

Link to comment
Share on other sites

Η eu dev από πολλές απόψεις είναι πολύ καλύτερη από την κανονική dev αλλά λογικό είναι ο μέσος χρήστης να μη θέλει να περάσει twrp και να φλασαρει έτσι. Πέρασα την τελευταία dev δν έχω δει κάτι να μη δουλεύει καλά.
εγω δε το κουναω απο eu dev και οταν παρει και stable με ειδοποιησεις θα παω εκει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μόλις μου ήρθε η ενημέρωση για stable 10.3.5. , και την κατεβάζω τώρα..

Ξέρει κανένας αν υπάρχει κάποια διαφορά στην μπαταρία λόγω του update? Δηλάδη αν θα κρατάει περισσότερο ή λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μόλις μου ήρθε η ενημέρωση για stable 10.3.5. , και την κατεβάζω τώρα..

 

Ξέρει κανένας αν υπάρχει κάποια διαφορά στην μπαταρία λόγω του update? Δηλάδη αν θα κρατάει περισσότερο ή λιγότερο;

Φιλαράκι πριν μια ώρα βγήκε το update... πότε να προλάβει κανείς να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα για το αν είναι χειρότερη ή καλύτερη η τελευταία αναβάθμιση όσο αναφορά την μπαταρία....Ή μήπως θέλεις να μαντέψει κάποιος;; Κάτι ερωτήσεις που κάνουν μερικοί...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα απλά αν παρατήρησε κάποιος,χαλάρωσε
Τι να παρατηρήσει κάποιος...αν χάνει ή έχει κερδίσει 0.0001% καλύτερη αυτονομία σε μια ώρα....

Χαλαρός είμαι!! Άλλοι δεν είναι και δεν θέλουν να δεχτούν την πραγματικότητα!!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις ένα access point και απλά λύνεις το πρόβλημα σου. Ποτέ δεν θα καθόμουν στο wifi από τα router που δίνουν.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το entry 2i (πέρα από το κακό γενικώς wifi του). Με το plus μόνο.

 

Κι εμένα με το παλιό router δεν είχα θέμα αλλά τωρα με το νέο είχα και το έλυσα με τις ρυθμίσεις που έδωσα στην φώτο.

Συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που λες που κολλάει;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις ένα access point και απλά λύνεις το πρόβλημα σου. Ποτέ δεν θα καθόμουν στο wifi από τα router που δίνουν.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

To tecnicolor td5336, είναι παραδόξος εξαιρετικό σε αυτό τον τομέα και μου έκανε εντύπωση, αλλιώς θα είχα πάρει το tp link να τελειώνω. Ίσως το πράξω αν χρειαστώ καλύτερο wifi :)

 

Τι να παρατηρήσει κάποιος...αν χάνει ή έχει κερδίσει 0.0001% καλύτερη αυτονομία σε μια ώρα....

Χαλαρός είμαι!! Άλλοι δεν είναι και δεν θέλουν να δεχτούν την πραγματικότητα!!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδελφέ δεν είσαι χαλαρός, με όλο τον σεβασμό! Δεν ήξερε ο άνθρωπος ότι βγήκε πριν λίγο το update και έκανε μια ερώτηση, μην τον φας για αυτό. Το έκανες ανατολικό ζήτημα μέσα σε 1 σειρά. Ήλθε, είδε , ρώτησε :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εμένα με το παλιό router δεν είχα θέμα αλλά τωρα με το νέο είχα και το έλυσα με τις ρυθμίσεις που έδωσα στην φώτο.

Συγνώμη κιόλας αλλά αυτό που λες που κολλάει;

 

Με το battery drain. Επειδή αναφέρεσαι γενικότερα στα ρούτερ των παρόχων :) (πχ λες για της Voda, ενώ το battery drain problem έχει αναφερθεί για το speedport plus και μόνο , εκτός και αν άλλοι έχουν αυτή την πρωτοτυπία :lol:

 

Επίσης, for what it's worth...

http://c.mi.com/thread-2231945-1-0.html

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

10.3.5.0 Stable

 

Widevine L1 υποστήριξη, που την πέρασαν κάποιοι στα ψιλά. Πού είναι εκείνοι που έγραφαν σελίδες και σελίδες για το Netflix;... :rolleyes:

 

Security Patch Μαΐου

 

Τα εικονίδια των ειδοποιήσεων είναι πλέον έγχρωμα, στο notification shade.

 

Το ρολόι έχει άλλες 2 διαφορετικές θέσεις στην οθόνη κλειδώματος.

 

Κάποια στιγμή θα postάρω όλο το log.

 

P.S.: Είναι ιδέα μου ή μίκρυνε το μέγεθος του firmware;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

10.3.5.0 Stable

 

Widevine L1 υποστήριξη, που την πέρασαν κάποιοι στα ψιλά. Πού είναι εκείνοι που έγραφαν σελίδες και σελίδες για το Netflix;... :rolleyes:

 

Security Patch Μαΐου

 

Τα εικονίδια των ειδοποιήσεων είναι πλέον έγχρωμα, στο notification shade.

 

Το ρολόι έχει άλλες 2 διαφορετικές θέσεις στην οθόνη κλειδώματος.

 

Κάποια στιγμή θα postάρω όλο το log.

 

P.S.: Είναι ιδέα μου ή μίκρυνε το μέγεθος του firmware;

 

 

οι ειδοποιήσεις μένουν ή εξαφανίζονται;

δεν ξέρω αν το διαβάσατε αλλά καταργούν τις εκδόσεις dev. όλοι θα περάσουμε σε σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Με το battery drain. Επειδή αναφέρεσαι γενικότερα στα ρούτερ των παρόχων :) (πχ λες για της Voda, ενώ το battery drain problem έχει αναφερθεί για το speedport plus και μόνο , εκτός και αν άλλοι έχουν αυτή την πρωτοτυπία :lol:

 

Εγώ απλα αναφέρθηκα σε ένα πρόβλημα το οποίο αντιμετώπισα κι εγώ και το έλυσα. Η ίδια λύση δούλεψε και στα plus και επειδή η φώτο είναι από το δικό μου router ανέφερα και το μοντέλο.

Τώρα ο λόγος ο οποίος πολλά "νέα" router έχουν το ιδιο drain είναι off topic.

 

Mr_47 εδώ είμαστε και μπράβο που μετά από μήνες κάνατε το πρώτο βήμα για το Netflix το οποίο άσχετα που ακόμα παίζετε σε χαμηλή ανάλυση λόγω μη υποστήριξης από το Netflix αλλά τότε που δεν είχατε ούτε το widevine λέγατε ότι δεν σας χρησιμεύσει. Τώρα που μπήκε η υποστήριξη έστω και με μπακαλιστικο τρόπο ξαφνικά σας είναι χρήσιμο.

Παντός να πείτε ευχαριστώ σε εμάς τους κομπλεξικους γιατί χάρη στο κράξιμο μας μπήκε.

Καλη συνέχεια γιατί δεν έχω όρεξη πάλι να γίνει το ίδιο με τότε και ρίχνετε σε εμάς το φταίξιμο για το "κατεστραμενο" νήμα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

οι ειδοποιήσεις μένουν ή εξαφανίζονται;

δεν ξέρω αν το διαβάσατε αλλά καταργούν τις εκδόσεις dev. όλοι θα περάσουμε σε σταθερή.

 

Όχι, δε μένουν...

 

Mr_47 εδώ είμαστε και μπράβο που μετά από μήνες κάνατε το πρώτο βήμα για το Netflix το οποίο άσχετα που ακόμα παίζετε σε χαμηλή ανάλυση λόγω μη υποστήριξης από το Netflix αλλά τότε που δεν είχατε ούτε το widevine λέγατε ότι δεν σας χρησιμεύσει. Τώρα που μπήκε η υποστήριξη έστω και με μπακαλιστικο τρόπο ξαφνικά σας είναι χρήσιμο.

Παντός να πείτε ευχαριστώ σε εμάς τους κομπλεξικους γιατί χάρη στο κράξιμο μας μπήκε.

Καλη συνέχεια γιατί δεν έχω όρεξη πάλι να γίνει το ίδιο με τότε και ρίχνετε σε εμάς το φταίξιμο για το "κατεστραμενο" νήμα.

 

Εδώ είσαι και μπράβο, αλλά φαίνεται σε άλλα site δεν είσαι, γιατί αν ήσουν θα έβλεπες ότι στο Netflix κατήργησαν τον περιορισμό αυτό, για να μπορούν να βλέπουν όλοι full hd, ανεξαρτήτως widevine l1. Και ναι, το έβαλαν ακόμα και μετά την αλλαγή του περιορισμού, μήπως και σταματήσετε να μιλάτε. Αλλά, πού τέτοια τύχη...

 

Ναι, αθώα μου παιδιά.... Bb σου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

οι ειδοποιήσεις μένουν ή εξαφανίζονται;

δεν ξέρω αν το διαβάσατε αλλά καταργούν τις εκδόσεις dev. όλοι θα περάσουμε σε σταθερή.

 

 

Επίσης, for what it's worth...

http://c.mi.com/thread-2231945-1-0.html

 

Το ανέφερα με το link πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Με την 10.3.5 μου κρασάρει το ραδιόφωνο στα 2 δευτερόλεπτα, στην προηγούμενη έκδοση δούλευε κανονικά. Μάλλον θα λυθεί, όπως εγώ θα έχουν και άλλοι στείλει αναφορά.
Link to comment
Share on other sites

Με την 10.3.5 μου κρασάρει το ραδιόφωνο στα 2 δευτερόλεπτα, στην προηγούμενη έκδοση δούλευε κανονικά. Μάλλον θα λυθεί, όπως εγώ θα έχουν και άλλοι στείλει αναφορά.

 

Δοκίμασα το ραδιόφωνο, μετά το post σου. Δεν κράσαρε.

 

Κάνε τα παρακάτω:

 

Επίλεξε το ραδιόφωνο και βάλ'το στο παρασκήνιο.

 

Από τη multitasking screen, κάνε παρατεταμένο άγγιγμα στο tile του ραδιοφώνου και επίλεξε το εικονίδιο των ρυθμίσεων.

 

Εκεί επίλεξε το clear cache και μετά το force stop.

 

Επέστρεψε στη home screen, άνοιξε τη multitasking screen και αφαίρεσε με swipe το tile του ραδιοφώνου.

 

Άνοιξε εκ νέου το ραδιόφωνο και γράψε ξανά εδώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...