Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω παρατηρήσει ότι το Poco κάνει εύκολα γρατσουνιές στην οθόνη. Πρώην κάτοχος htc desire, iphone 5 ,6 ,6s πάντα χωρίς τζαμάκι μπροστά. Το poco φαίνεται να είναι ευαίσθητο σε γρατσουνιές στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Αφού ρε συ στο φόρουμ γράφει poco will be later. Οπότε λογικά θα βγει απλά μπορεί να αργήσει λίγο.

 

 

 

Επίσης ήμαστε αρκετά κοντά νομίζω σιγά σιγά στο να αρχίσουν οι dev του miui 11. Τέτοια εποχή πέρυσι είχαν αρχίσει περίπου οι αντίστοιχες του 10. Γενικα το miui 10 το βρήκα εξαιρετικό και τεράστια αναβάθμιση από το 9. Δεν περιμένω πάλι μεγάλες αλλαγές αλλά διορθώσεις στα ήδη καλά στοιχεία του 10.

Δεν θα βγει αυτή την εβδομάδα. Δεν υπάρχει 9.6.5 για το poco

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω παρατηρήσει ότι το Poco κάνει εύκολα γρατσουνιές στην οθόνη. Πρώην κάτοχος htc desire, iphone 5 ,6 ,6s πάντα χωρίς τζαμάκι μπροστά. Το poco φαίνεται να είναι ευαίσθητο σε γρατσουνιές στην οθόνη.

Gorilla glass 3 εχει που ειναι μεν πιο παλιο(του 2016) αλλα σιγουρα πιο καινουριο απο τη προστασια των κινητων που ανεφερες. Μπορει απλα να ετυχε, εγω το εχω χωρις τζαμακι 8 μηνες τωρα δεν εχω δει κατι περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) Αν βάλω την κάρτα μνήμης μου βγάζει μια sim λογικό αλλά sim 2 ενώ δεν υπάρχει sim1 κάνω κάτι λάθος;

 

Επίσης το Dual 4G ενεργό με μια κάρτα sim η δεν παίζει κάποιο ρόλο;

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω παρατηρήσει ότι το Poco κάνει εύκολα γρατσουνιές στην οθόνη. Πρώην κάτοχος htc desire, iphone 5 ,6 ,6s πάντα χωρίς τζαμάκι μπροστά. Το poco φαίνεται να είναι ευαίσθητο σε γρατσουνιές στην οθόνη.

 

Χωρίς τζαμάκι το έχω και εγώ μήνες τώρα.. καμία γρατζουνιά... Με υπέρ χρήση !!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς τζαμάκι το έχω και εγώ μήνες τώρα.. καμία γρατζουνιά... Με υπέρ χρήση !!

 

Gorilla glass 3 εχει που ειναι μεν πιο παλιο(του 2016) αλλα σιγουρα πιο καινουριο απο τη προστασια των κινητων που ανεφερες. Μπορει απλα να ετυχε, εγω το εχω χωρις τζαμακι 8 μηνες τωρα δεν εχω δει κατι περιεργο.

 

Μια από τα ίδια και εγώ χωρίς τζάμι και δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η αδράνεια κινητού είναι πάντα δεύτερη στην κατανάλωση με περίπου 12%. Σε όλους έτσι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η αδράνεια κινητού είναι πάντα δεύτερη στην κατανάλωση με περίπου 12%. Σε όλους έτσι είναι;
Δες την δική μου, σήμερα από την ώρα που το έβγαλα από την μπριζα είμαι με 4G,

ήθελα να δω πως τα πάει εκτός WiFi.

Βράχος η μπαταρία του. 098585334c79d211e8951f5927cb4acf.jpg0e80e8af0a35bd0fb90a655abf508b56.jpgfee7e044a6fa52f20abd1877d8bc1f2f.jpg3d8d75bb789ff2592425bde566fd2584.jpg68722764b55ff2339ad0b70ca6a27a61.jpg

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν έχω παράπονο από την αυτονομία, βγάζω 2 μέρες με 6 ώρες οθόνη και την φωτεινότητα μονίμως λίγο πάνω απο τη μέση.Πιστεύω καλά είναι. Η αδράνεια κινητού γιατί τρώει τόσο πολύ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσύ λογικά την έχεις πολύ παρακάτω την φωτεινότητα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Εσύ λογικά την έχεις πολύ παρακάτω την φωτεινότητα οθόνης.

Την έχω αυτόματα. Η μπαταρία είναι κτήνος δεν κάνω περιορισμούς στην οθόνη.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτόματο είναι πολύ χαμηλή δεν με βολεύει εμένα, εκτός κι αν υπάρχει και κάποια άλλη ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καμία rom εκτός miui που μπορούμε να του περάσουμε και να έχει dark mode και μόνιμες ειδοποιήσεις πάνω αριστερά?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν έχω παράπονο από την αυτονομία, βγάζω 2 μέρες με 6 ώρες οθόνη και την φωτεινότητα μονίμως λίγο πάνω απο τη μέση.Πιστεύω καλά είναι. Η αδράνεια κινητού γιατί τρώει τόσο πολύ;

Από τη στιγμή που είσαι ευχαριστημένος με τη διάρκεια της μπαταρίας, μη δίνεις και τόσο μεγάλη σημασία στα νούμερα της xiaomi.

Απ' ότι έχω καταλάβει είναι ότι να 'ναι. Να αρχίσεις να ανησυχείς αν δεις αδικαιολόγητη κατανάλωση.

Εμένα για παράδειγμα στο redmi note 7 το ποσοστό της αδράνειας έρχεται πρώτο και μάλιστα με διαφορά από αυτό της οθόνης.

Είναι γύρω στο 37%!:lol:

Από τη στιγμή όμως που μου βγάζει από το 100 στο 20, 2η και 7ω με 5μιση ώρες sot, δεν ασχολούμαι. Τι άλλο να ζητήσω δηλαδή;;;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi announced that from July 5 a new update policy of the weekly versions of MIUI will come into force. Smartphones that are one year old from the moment of release will be automatically withdrawn from the support of the weekly MIUI and after that they will continue to receive only stable versions of MIUI.

 

In addition, Xiaomi also decided to suspend the weekly MIUI updates for entry-level Redmi smartphones. Unfortunately, the manufacturer does not specify which models of Redmi are considered “entry level”. Most likely we are talking about the base line Redmi 6, 6A, 7, 7A. Nevertheless, we recall that the device will continue to receive stable updates for several years.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Έρχονται ωραία πράγματα στην beta. Μόλις ήρθε 9.6.10 close betae5f1c5d6c43ab419bdacbd98c47aa457.jpgc0459760bfdc6cc4733647886cf2c4a6.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ωραιο αυτο,με το quick reply.Το συγκεκριμενο feature το ειχε το iOS απο την εκδοση 10 στα μηνυματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αυτο,με το quick reply.Το συγκεκριμενο feature το ειχε το iOS απο την εκδοση 10 στα μηνυματα.
Στο viber και το Instagram υπάρχει αυτή θ δυνατότητα ήδη

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους θέλω να ρωτήσω όταν βάλουμε την μια κάρτα sim όταν ανοίγει σας βγάζει sim 2 ;

 

Όταν βάζεις την κάρτα sim και κάρτα μνήμης, λέει στο τηλέφωνο sim2.

Αν βάλεις την κάρτα sim εκεί που είναι η κάρτα μνήμης θα λέει sim1.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει κανεις τι παιζει με αυτην την εφαρμογη καμερας;PleasureGlow_6.2.030
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει κανεις τι παιζει με αυτην την εφαρμογη καμερας;PleasureGlow_6.2.030
Είναι η τελευταία για το poco

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία για το poco

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

αλλαζει το μενου μεσα και μου φανηκε λιγο διαφορετικη ενω ειχα συνηθησει τις προηγουμενες και ξαναεβαλα ποιο παλια
Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία για το poco

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ναι το ξέρω ότι είναι η τελευταία για το poco απλώς γιατί δεν την λέει google camera

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλαζει το μενου μεσα και μου φανηκε λιγο διαφορετικη ενω ειχα συνηθησει τις προηγουμενες και ξαναεβαλα ποιο παλια

 

Το μενου ειναι ιδιο δεν αλλαζει,μηπως περασες καποια αλλη;

Link to comment
Share on other sites

Έβγαινε το μενού από αριστερά νομιζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα που την κατέβασα όλα καλά τελικα

Μάλλον κάτι είχα κατεβάσει λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...