Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω την παρεα.Νεος κατοχος απο χθες..Γνωριζει καποιος αν η δυνατοτητα να κρυφτει το notch θα γινει σε μελλοντικη αναβαθμιση;Επισης υπαρχει καποιος οδηγος για να το γυρισω σε adroid 8;
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκετε μέσα στο μενού;

Οθόνη /προβολή

5b29019cb0eca8eaba6f80c6ee05d6e3.jpg

Το ανασηκωστε τρώει μπαταρία όχι το διπλό κτύπημα, το έχω τσεκάρει.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Stable update στα τέλη Ιουνίου. Χωρίς dark mode μάλλον. Να δούμε τί ετοιμάζουν τόσους μήνες. Όλες οι συσκευές έχουν πάρει dark mode. Ακόμα δεν έχουμε δει μόνιμες ειδοποιήσεις πανω αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορα θεματα με dark mode αλλα καποιες φορες τρωνε φλασιες και οταν μπαινεις στις ρυθμισεις δεν φαινεται τιποτα και εχω αλλαξει καμια δεκαρια θεματα αλλα το ιδιο συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορα θεματα με dark mode αλλα καποιες φορες τρωνε φλασιες και οταν μπαινεις στις ρυθμισεις δεν φαινεται τιποτα και εχω αλλαξει καμια δεκαρια θεματα αλλα το ιδιο συνεχεια.

Πάντως σε dev eu και dark theme έχουμε που δουλεύει κομπλέ και ειδοποιήσεις κανονικα

Εγώ γι αυτό πήγα από stable rom σε dev eu

Link to comment
Share on other sites

Stable update στα τέλη Ιουνίου. Χωρίς dark mode μάλλον. Να δούμε τί ετοιμάζουν τόσους μήνες. Όλες οι συσκευές έχουν πάρει dark mode. Ακόμα δεν έχουμε δει μόνιμες ειδοποιήσεις πανω αριστερά.

Το έχω ξαναρωτησει χωρίς να απαντήσει κάποιος.. Αν είχαμε αλλάξει χώρα σε Ινδία και κατεβάσαμε μετά την 10.3.4.0 θα την πάρουμε κι εμείς την έκδοση που λες;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, τελευταία μου παραπονιούνται ότι ακούνε την φωνή τους κατά την διάρκεια τής κλήσης έχουμε ακούσει κάτι; Poco pie 9 σταθερή 10.3.4
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναρωτησει χωρίς να απαντήσει κάποιος.. Αν είχαμε αλλάξει χώρα σε Ινδία και κατεβάσαμε μετά την 10.3.4.0 θα την πάρουμε κι εμείς την έκδοση που λες;;

 

Βασικά, έτσι ίσως την πάρεις και νωρίτερα, όταν βγει. Μπορείς όμως ανά πάσα στιγμή να ξαναβάλεις τη χώρα σε Ελλάδα ή οποία χώρα θες, ανά πάσα στιγμή και όσες φορές θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας κύριοι, τελευταία μου παραπονιούνται ότι ακούνε την φωνή τους κατά την διάρκεια τής κλήσης έχουμε ακούσει κάτι; Poco pie 9 σταθερή 10.3.4

 

Υπάρχουν τέτοια παράπονα από πολλούς. Και σε μένα έχει συμβεί. Υποτίθεται θα φτιάξει με το επόμενο update.

 

Μιλώντας για τα updates και επειδή μια στο τόσο παρακολουθώ τα tweets του Alvin Tse, αναφέρει το προφανές, ότι όποια αλλαγή είναι να γίνει, πρώτα θα φανεί στις Dev και beta roms. Οπότε με αυτό το δεδομένο αλλά και με τα λεγόμενά του σε άλλα tweets, δε θα δούμε dark mode στο επόμενο update. Ακατανόητο αλλά έτσι είναι.

 

Το ερώτημά μου είναι αν οι χρήστες beta, ΟΧΙ οι χρήστες DEV, έχετε στις τελευταίες beta ειδοποιήσεις μόνιμες, κανονικά πάνω αριστερά. Είναι πολύ σημαντικό feature για εμένα και για αυτό το λόγο χρησιμοποιώ τη γνωστή εφαρμογή notchtest προσωρινά.

Link to comment
Share on other sites

Σε global dev δε ξέρω να πω αλλά σε eu dev υπάρχει κανονικά και dark mode και ειδοποιήσεις μόνιμες πάνω αριστερά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κύριοι, τελευταία μου παραπονιούνται ότι ακούνε την φωνή τους κατά την διάρκεια τής κλήσης έχουμε ακούσει κάτι; Poco pie 9 σταθερή 10.3.4

 

Μου έχει συμβεί και εμένα, μία φορά αλλά δυστυχώς την συγκεκριμένη φορά ήταν για να πάω σε συνέντευξη. Όσες επανακλήσεις και να κάναμε μεταξύ μας το πρόβλημα παρέμενε. Μετά όλα καλά, αλλά του έχω κρατήσει κακία του τηλεφώνου από τότε. Άλλη μια φορά πιο παλιά μου έχει παρουσιάσει το πρόβλημα με την απόρριψη κλήσεων και να έρχονται μηνύματα ότι έλαβα κλήση ενώ ήμουν κατειλημμένος. Επίσης για μήνες η εφαρμογή ραδιόφωνο κρασάριζε.

 

Πάντα είμαι σε τελευταία stable.

 

Για τα δικά μου γούστα, το κινητό τα βασικά πρέπει να τα κάνει απόλυτα καλά με μηδενικό ποσοστό αποτυχίας. Αν μπορούσα να βρω εξίσου καλή κάμερα + ραδιόφωνο σε mid range price, θα το είχα ξεφορτωθεί, αφού δεν παίζω παιχνίδια και για την χρήση που κάνω σήμερα πια δεν χρειάζεται εξεζητημένος επεξεργαστής, ένας 660 αρκεί. Καλή οθόνη, καλά ακουστικά και μικρόφωνο με εξουδετέρωση θορύβων, αξιόπιστο λογισμικό με μηδέν πειραματισμούς, αυτά πραγματικά μετράνε σε εμένα.

 

Είπα τον πόνο μου και ξαλάφρωσα, γιατί και το προηγούμενο xiaomi μου είχε πρόβλημα ένα πρωί με το hotspot, ξαφνικά, σε διακοπές που έπρεπε να δίνω internet στην οικογένεια, και έπρεπε να περάσω lineage OS όταν γύρισα Αθήνα για να συνέλθει.

 

Επίσης να πω ότι το τηλέφωνο τον τελευταίο μήνα δουλεύει απροβλημάτιστα, 0 σφάλματα, αλλά κάπου έχει χαθεί αυτή η αίσθηση εμπιστοσύνης.

Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε νέa συσκευή στην οικογένεια και είμαι σε δίλημμα: Αγοράζω το RedmiNote7 4/64 ή δίνω το PocoF1 64GB και παίρνω το 128GB ? Ή μήπως να περιμένω το PocoF2 (ή όπως αλλιώς θα λέγεται) ?
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να περιμενεις...αλλα και τι μπατζετ εχεις ειναι θεμα γιατι το k20 pro θα εχει 350 και πανω + οτι δεν εχει στερεοφωνικα ηχεια γιατι και εγω σσκεφτομαι να το δοκιμασω το redmi note 7 δεν μου αρεσε το πηρα αλλα μου φανηκε παντοφλα ολα εχουν τα καλα και τα κακα τους το θεμα ειναι τι βαζεις εσυ σε προτεραιοτητα σε ενα κινητο
Link to comment
Share on other sites

βγηκε η 9.6.5 dev eu για ολες τις συσκευες αλλα για poco ακομα τπτ
Link to comment
Share on other sites

βγηκε η 9.6.5 dev eu για ολες τις συσκευες αλλα για poco ακομα τπτ
Δεν θα υπάρξει για το poco. Η eu βασίζεται στην κινεζική. Για το poco ισχύει ότι δεν βγαίνει κινεζική και λόγω κινεζικών διακοπών δεν θα υπάρξει global έκδοση αυτή τη βδομάδα. Έδωσαν μόνο στους close beta tester την Δευτέρα την 9.6.3 με αρκετά προβλήματα στην κάμερα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρξει για το poco. Η eu βασίζεται στην κινεζική. Για το poco ισχύει ότι δεν βγαίνει κινεζική και λόγω κινεζικών διακοπών δεν θα υπάρξει global έκδοση αυτή τη βδομάδα. Έδωσαν μόνο στους close beta tester την Δευτέρα την 9.6.3 με αρκετά προβλήματα στην κάμερα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ααααα γιατι στις αλλες συσκευες δωσανε κανονικα

δλδ ποτε θα βγαλουν για το poco ?

Link to comment
Share on other sites

ααααα γιατι στις αλλες συσκευες δωσανε κανονικα

 

δλδ ποτε θα βγαλουν για το poco ?

Οι άλλες συσκευές βασίζονται στην κινεζική έκδοση. Λογικά την άλλη Παρασκευή

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ααααα γιατι στις αλλες συσκευες δωσανε κανονικα

δλδ ποτε θα βγαλουν για το poco ?

 

Αφού ρε συ στο φόρουμ γράφει poco will be later. Οπότε λογικά θα βγει απλά μπορεί να αργήσει λίγο.

 

Επίσης ήμαστε αρκετά κοντά νομίζω σιγά σιγά στο να αρχίσουν οι dev του miui 11. Τέτοια εποχή πέρυσι είχαν αρχίσει περίπου οι αντίστοιχες του 10. Γενικα το miui 10 το βρήκα εξαιρετικό και τεράστια αναβάθμιση από το 9. Δεν περιμένω πάλι μεγάλες αλλαγές αλλά διορθώσεις στα ήδη καλά στοιχεία του 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ένα πρόβλημα με το mi cloud. Ενώ δεν το εχω να συγχρονίζει τις φωτογραφίες, αυτο δείχνει γεμάτο. Έχετε κάποια ιδέα γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ένα πρόβλημα με το mi cloud. Ενώ δεν το εχω να συγχρονίζει τις φωτογραφίες, αυτο δείχνει γεμάτο. Έχετε κάποια ιδέα γιατί?

 

Δες ρυθμισεις>mi account>Mi cloud. Το home screen back up που λεει ειναι πολυ χρησιμο απλα εγω το εχω γυρισει στο off να μη κανει αυτοματα οποτε θελει back up γιατι κραταει και παλιοτερες versions και γεμιζει χωρις λογο. Οποτε δες απο εκει το manage backups και διεγραψε το παλιοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δες ρυθμισεις>mi account>Mi cloud. Το home screen back up που λεει ειναι πολυ χρησιμο απλα εγω το εχω γυρισει στο off να μη κανει αυτοματα οποτε θελει back up γιατι κραταει και παλιοτερες versions και γεμιζει χωρις λογο. Οποτε δες απο εκει το manage backups και διεγραψε το παλιοτερο.

 

Φιλαράκι σ' ευχαριστώ πολύ! Έχεις απόλυτο δίκιο! Είχε 3 backups 2 εκ των οποίων ηταν της παλιάς μου συσκευής! Τα εσβησα και τα 3 και τωρα εχω 5gb free space.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...