Jump to content

[Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα κοιτάξεις σκρούτζ, όχι best price, και μόνο κορυφαία μαγαζιά με πολλές θετικές αξιολογήσεις και να είναι ετοιμοπαράδοτα.
Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξεις σκρούτζ, όχι best price, και μόνο κορυφαία μαγαζιά με πολλές θετικές αξιολογήσεις και να είναι ετοιμοπαράδοτα.

 

Έχω κάνει αρκετές αγορες από μαγαζιά των 40 αξιολογησεων και δεν είχα θέμα. Επίσης αν δεν βιάζεσαι γιατί να αποφύγεις την αναμονή? Τις περισσότερες φορές έχει καλύτερη τιμή μιας και η παραγγελία του καταστήματος γίνεται εκείνη την στιγμή οπότε οι τιμές είναι εκείνης της ημέρας ενώ τα ετοιμοπαράδοτα μπορεί να τα έχει αγοράσει το μαγαζί πριν πχ 1ψμηνα οπότε έχουν την τιμή εκείνης της στιγμής και όχι σημερινή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου μην κοιτας bestprice , γιατι μπορει να σου φαινονται χαμηλες οι τιμες απο κατι μαγαζια kiniti, netmobile και κατι τετοια περιεργα τα οποια εχω διαβασει για πολλες απατες.Το bestprice δεν κανει καλο ελεγχο και αξιολογηση καταστηματων, γι αυτο κοιτα skroutz. Στο σκρουτζ ολα τα μαγαζια ειναι ελεγμενα απο την εταιρεια και ολα πιστοποιημενα οτι και να παρεις!

 

Μάριε, οι αμοιβές που ζητάει το σκρουτζ από τα καταστήματα είναι αρκετά υψηλότερες από αυτές του bestprice.gr γι αυτό το περιθώριο καλύτερης τιμής στο δεύτερο. Επίσης δεν έχω διαβάσει για κάποια απάτη σε αυτά τα μαγαζιά. Η οποιες αρνητικές αξιολογήσεις είναι για τον χρόνο παράδοσης. Αν δεν βιάζεται κάποιος τότε μπορεί να πετύχει πολύ καλές τιμές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Bestprice είχε ένα κατάστημα το woostore. Απάτη μεγάλη. Έφερνε κινητά παρ'εισαγωγης από χώρες εκτός Ευρώπης, λέγοντας ψέμματα ότι είναι ευρωπαϊκά μοντέλα χάνοντας τελικά την εγγύηση. Παθών! Το κατάστημα δεν υπάρχει πια γιατί έγινε χαμός με τις κριτικές. Δώσε 5-10 ευρό παραπάνω κ πάρτο από κατάστημα με 200-300 αξιολογήσεις κ 5 αστέρια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα που να το έχει ετοιμοπαράδοτο σε σχετικά χαμηλή τιμή;

Έχει καμία 20αρια καταστήματα στο Σκρουτζ που αλλάζουν τιμές 3 φορές τη μέρα για να είναι πάνω, αλλά ούτε ένα δεν το έχει άμεσα διαθέσιμο.

Αναφέρομαι πάντα στο 128 και όχι σε αυτό το μωβ/ροζ που είναι το μόνο που βρίσκεις διαθέσιμο :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το kazerstore. Από τα παλιά κ έμπιστα. Μπορεί να μην το έχει διαθέσιμο αλλά δε νομίζω να καθυστερήσει πολύ κ είσαι σίγουρος για το κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάντα από το Kaizer καταλήγω μιας και πάντα καλούν τηλεφωνικά και βγαίνει άκρη όταν δεν βρίσκω κάτι άλλο.

Απλά είναι αστεία η όλη ιστορία με τις τιμές, όταν κανείς δεν έχει στοκ..

 

Υγ. Και έτσι έγινε παλι. Πήρα τηλέφωνο, βρέθηκε στοκ σε κάποιο κατάστημα και σε αύριο ξεκινάει!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Μπαμ μπαμ η ιστορία. Ήδη στείλανε tracking και θα με περιμένει Ελλάδα το Πάσχα :D

Τσάμπα η μανούρα με τα υπόλοιπα καταστήματα τόσες μέρες!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν καιγομουν να το εχω αυριο, θα εκανα ο,τι κι εσυ.

Αλλα αφου θα το παρεις σε 20 μερες, γιατι να δωσεις εστω κι ενα σεντ παραπανω απο τη χαμηλοτερη τιμη, ενος καταστηματος ομως με πολλες θετικες κριτικες?

 

Καλοριζικο οπως και να 'χει, απλως μου φανηκε παραδοξη η περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην κοιτας bestprice , γιατι μπορει να σου φαινονται χαμηλες οι τιμες απο κατι μαγαζια kiniti, netmobile και κατι τετοια περιεργα τα οποια εχω διαβασει για πολλες απατες.Το bestprice δεν κανει καλο ελεγχο και αξιολογηση καταστηματων, γι αυτο κοιτα skroutz. Στο σκρουτζ ολα τα μαγαζια ειναι ελεγμενα απο την εταιρεια και ολα πιστοποιημενα οτι και να παρεις!

 

Παντως Απο Kiniti.net πεταγομαι ελευσινα και τα παιρνω μονο μου εκει δα πισω απο τις γραμμες του τρενου...:p

Ολα κομπλε εδω και ενα χρονο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν καιγομουν να το εχω αυριο, θα εκανα ο,τι κι εσυ.

Αλλα αφου θα το παρεις σε 20 μερες, γιατι να δωσεις εστω κι ενα σεντ παραπανω απο τη χαμηλοτερη τιμη, ενος καταστηματος ομως με πολλες θετικες κριτικες?

 

Καλοριζικο οπως και να 'χει, απλως μου φανηκε παραδοξη η περιπτωση.

Γιατί με όσα καταστήματα είχανε "1-7 μέρες" διαθεσιμότητα, όταν επικοινώνησα μαζί τους μου είπανε 10 με 25 μέρες.

Δηλαδή υπήρχε περίπτωση να μην παραλάβω.

Επίσης πολλά καταστήματα δεν είχανε καν PayPal σαν τρόπο πληρωμής, οπότε 5 εργάσιμες μέρες το λιγότερο για να φανεί το εμβασμα.

Όπως και να χει, έκλεισα ήδη το s8+ στα 330€ οπότε απλά βγήκε 250€ η αναβάθμιση αντί για 225€!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως Απο Kiniti.net πεταγομαι ελευσινα και τα παιρνω μονο μου εκει δα πισω απο τις γραμμες του τρενου...:p

Ολα κομπλε εδω και ενα χρονο...

Από εκεί σκέφτομαι και εγώ την Δευτέρα, μια που οι κριτικές δεν είναι άσχημες. Θα τους ρωτήσω μόνο αν κάνουν DOA.

Το KAIZER φυσικά γνωστό από τα παλιά και αξιόπιστο, απλά έχει 25 διαφορά επιπλέον, όπου αν δεν τίθεται θέμα αξιοπιστίας του Kiniti.net τότες δεν τα χαλαλίζω. Αν όμως τίθεται θέμα τότε χωρίς 2η κουβέντα πάω KAIZER.

Καμιά παρατήρηση;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από phonegallery το οποίο θεωρώ ότι είναι από τα πλέον αξιόπιστα με 12 ευρώ διαφορά από το πιο φθηνό.

DOA, και εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας μέσα φυσικά.

 

Μου είπαν για 20 μέρες εκτός και αν έχουν κάποιο στην άκρη. Όπως και να έχει το προχώρησα.

 

Τιμή με έξοδα αποστολής 574 ευρώ. Πληρωμή με κάρτα Εθνικής go4more η οποία ελπίζω να έχει ακόμη κάποια σοβαρή επιστροφή ποσού!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από phonegallery το οποίο θεωρώ ότι είναι από τα πλέον αξιόπιστα με 12 ευρώ διαφορά από το πιο φθηνό.

DOA, και εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας μέσα φυσικά.

 

Μου είπαν για 20 μέρες εκτός και αν έχουν κάποιο στην άκρη. Όπως και να έχει το προχώρησα.

 

Τιμή με έξοδα αποστολής 574 ευρώ. Πληρωμή με κάρτα Εθνικής go4more η οποία ελπίζω να έχει ακόμη κάποια σοβαρή επιστροφή ποσού!

Δίνουν και δώρο usb 16gb από ότι είδα.

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν και δώρο usb 16gb από ότι είδα.

 

Ναι σωστά! Μου διέφυγε να το αναφέρω!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από phonegallery το οποίο θεωρώ ότι είναι από τα πλέον αξιόπιστα με 12 ευρώ διαφορά από το πιο φθηνό.

DOA, και εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας μέσα φυσικά.

 

Μου είπαν για 20 μέρες εκτός και αν έχουν κάποιο στην άκρη. Όπως και να έχει το προχώρησα.

 

Τιμή με έξοδα αποστολής 574 ευρώ. Πληρωμή με κάρτα Εθνικής go4more η οποία ελπίζω να έχει ακόμη κάποια σοβαρή επιστροφή ποσού!

Καλή επιλογή , πολύ σοβαρό μαγαζί!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από phonegallery το οποίο θεωρώ ότι είναι από τα πλέον αξιόπιστα με 12 ευρώ διαφορά από το πιο φθηνό.

DOA, και εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας μέσα φυσικά.

 

Μου είπαν για 20 μέρες εκτός και αν έχουν κάποιο στην άκρη. Όπως και να έχει το προχώρησα.

 

Τιμή με έξοδα αποστολής 574 ευρώ. Πληρωμή με κάρτα Εθνικής go4more η οποία ελπίζω να έχει ακόμη κάποια σοβαρή επιστροφή ποσού!

 

Κορυφαίο μαγαζί και αξιόπιστο.

Έχω ψωνίσει note8 από εκεί.

Έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Βέβαια το 20μέρες δεν χωνεύεται αλλά στο λένε από πριν και πιθανόν θα στο φέρουν νωρίτερα, να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από phonegallery το οποίο θεωρώ ότι είναι από τα πλέον αξιόπιστα με 12 ευρώ διαφορά από το πιο φθηνό.

DOA, και εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας μέσα φυσικά.

 

Μου είπαν για 20 μέρες εκτός και αν έχουν κάποιο στην άκρη. Όπως και να έχει το προχώρησα.

 

Τιμή με έξοδα αποστολής 574 ευρώ. Πληρωμή με κάρτα Εθνικής go4more η οποία ελπίζω να έχει ακόμη κάποια σοβαρή επιστροφή ποσού!

 

Σε συνέχεια του παραπάνω....

 

Το πρωί χτύπησε το τηλέφωνο από την COURIER και προς μεγάλη μου έκπληξη ήταν το ΝΟΤΕ 9! Κατά συνέπεια όλα άψογα έως τώρα με το phonegallery! Μάλιστα σήμερα είδα ότι ήταν κατά 8 ευρώ πιο ακριβό από χθες που το πλήρωσα!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι αγαπητε στα σκουρα φαινεται,οχι στο αν θα ερθει το κινητο ή οχι στην ωρα του.

 

Δεν αγοραζετε κατι απο Κινα για να υπαρχει τετοιος φοβος.Το λεω αυτο γιατι πανω κατω κατι τετοια διαβαζω και στις αξιολογησεις που γραφονται.

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι αγαπητε στα σκουρα φαινεται,οχι στο αν θα ερθει το κινητο ή οχι στην ωρα του.

 

Δεν αγοραζετε κατι απο Κινα για να υπαρχει τετοιος φοβος.Το λεω αυτο γιατι πανω κατω κατι τετοια διαβαζω και στις αξιολογησεις που γραφονται.

 

Φυσικά! Απλά για ακόμη μια φορά όλα πήγανε καλά, έστω και σε αυτό πρώτο επίπεδο. Ελπίζω να μη χρειαστεί να το δοκιμάσω και αλλού!

 

 

Κατά τα άλλα παιδιά, τώρα κάνω αναβάθμιση και φυσικά μετά επαναφορά. Επειδή τώρα στην αρχή έρχονται από όσο είδα αρκετές αναβαθμίσεις, μικρές και μεγάλες, κάθε φορά κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Το αντέχετε;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω επαναφορά μέρα από αναβάθμιση, πάνω κάτω 8 χρόνια :lol:

Επαναφορά κάνεις μόνο αν διαπιστώσεις προβλήματα που άλλοι χρήστες δεν έχουν.

Εάν χρειαζόταν κάθε μήνα μετά από το κάθε update wipe, ποιος άνθρωπος με δουλειά και υποχρεώσεις θα έπαιρνε τέτοια συσκευή; :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα οι η τιμή του έπεσε στα 560 ευρώ περίπου, πιστεύετε ότι αξίζει σαν αγορά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...