Jump to content

[Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και η κοπέλα μου είπε πως θα μπουν στην κάρτα σε περίπου 1 μήνα, μπήκαν άμεσα. Αύριο φουλαρω το ψυγείο από τον μασουτη και θα πάρω δωράκι την σύζυγο από hondos center. Έτσι θα ησυχάσω για λίγο από την γκρίνια της ώστε να αφοσιωθώ στη νέα μου συσκευή.... :lol: :lol:

Προφανώς έχουν pos της εθνικής...

Πρέπει να γράφει και τους πόντους στην απόδειξη του

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

200ευρουλακια

Μια χαρούλα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Από τις ελάχιστες φορές όπου οι γνωστές αλυσίδες είναι πιο φθηνές από τα σκρουτζομάγαζα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από τις ελάχιστες φορές όπου οι γνωστές αλυσίδες είναι πιο φθηνές από τα σκρουτζομάγαζα......

Από τις παράγκες σίγουρα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και η κοπέλα μου είπε πως θα μπουν στην κάρτα σε περίπου 1 μήνα, μπήκαν άμεσα. Αύριο φουλαρω το ψυγείο από τον μασουτη και θα πάρω δωράκι την σύζυγο από hondos center. Έτσι θα ησυχάσω για λίγο από την γκρίνια της ώστε να αφοσιωθώ στη νέα μου συσκευή.... :lol: :lol:
Σωστός. Όπως σου το είπα μπαίνουν κατευθείαν, όλα καλά περιμένουμε εντυπώσεις.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Όπως σου το είπα μπαίνουν κατευθείαν, όλα καλά περιμένουμε εντυπώσεις.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Να πω την αλήθεια, δεν περιμένω να δω κάτι τρομερό σε σχέση με το Note 8 που έχω τώρα (εκτός από την μπαταρία) αλλά το μικρόβιο μίλησε (όπως πάντα....) :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και η κοπέλα μου είπε πως θα μπουν στην κάρτα σε περίπου 1 μήνα, μπήκαν άμεσα. Αύριο φουλαρω το ψυγείο από τον μασουτη και θα πάρω δωράκι την σύζυγο από hondos center. Έτσι θα ησυχάσω για λίγο από την γκρίνια της ώστε να αφοσιωθώ στη νέα μου συσκευή.... :lol: :lol:
Σατανικό ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω την αλήθεια, δεν περιμένω να δω κάτι τρομερό σε σχέση με το Note 8 που έχω τώρα (εκτός από την μπαταρία) αλλά το μικρόβιο μίλησε (όπως πάντα....) :lol:
Κώστα θα εκπλαγείς..Μετά από λίγη χρήση το 8 θα σου φαίνεται αργό. Επίσης μπαταρία καμία σχέση..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέραν από ταχύτητα και μπαταρία να αναφέρουμε και το Bluetooth πενάκι που κάνει θαύματα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι για όποιον έχει αγοράσει με τιμολόγιο, επειδή είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω έτσι.....

Έκανα την παραγγελία από σκρουτζομαγαζο στα 753€ και μετά από τον απαιτούμενο έλεγχο των εγγράφων που μου ζήτησαν, μετά από 10 μέρες, μου έστειλαν προτιμολόγιο για να κάνω την κατάθεση και να προχωρήσουν στην αποστολή. Το ποσό που ζητάνε προς κατάθεση είναι 604.20 και 3.32 για την αποστολή.

Το ΦΠΑ που αφαιρείται, δεν είναι το 24% για αυτές τις περιπτώσεις;

Γιατί εάν είναι, στα 753 που έχω κάνει την παραγγελία, βγαίνει περίπου 575, ενώ για να βγει 604 που ζητάνε, πρέπει να το χρεώνουν γύρω στα 790.....

Υπολογίζω κάτι λάθος ή δεν πάει έτσι;

Τηλέφωνο δεν υπάρχει περίπτωση να τους πιάσεις εκτός αν καταφέρω να πάω από εκεί, γι'αυτό ρωτάω....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για όποιον έχει αγοράσει με τιμολόγιο, επειδή είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω έτσι.....

Έκανα την παραγγελία από σκρουτζομαγαζο στα 753€ και μετά από τον απαιτούμενο έλεγχο των εγγράφων που μου ζήτησαν, μετά από 10 μέρες, μου έστειλαν προτιμολόγιο για να κάνω την κατάθεση και να προχωρήσουν στην αποστολή. Το ποσό που ζητάνε προς κατάθεση είναι 604.20 και 3.32 για την αποστολή.

Το ΦΠΑ που αφαιρείται, δεν είναι το 24% για αυτές τις περιπτώσεις;

Γιατί εάν είναι, στα 753 που έχω κάνει την παραγγελία, βγαίνει περίπου 575, ενώ για να βγει 604 που ζητάνε, πρέπει να το χρεώνουν γύρω στα 790.....

Υπολογίζω κάτι λάθος ή δεν πάει έτσι;

Τηλέφωνο δεν υπάρχει περίπτωση να τους πιάσεις εκτός αν καταφέρω να πάω από εκεί, γι'αυτό ρωτάω....

 

604,20+24%=749.20

 

Δεν κανεις αποφορολογιση, απλα δεν προστειθεται ο ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

604,20+24%=749.20

 

Δεν κανεις αποφορολογιση, απλα δεν προστειθεται ο ΦΠΑ

 

Α, εμένα έτσι με βόλευε.....δεν έχω κάνει και λογιστής :lol:

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Α, εμένα έτσι με βόλευε.....δεν έχω κάνει και λογιστής :lol:

Ευχαριστώ και χρόνια πολλά!

Οταν θες να δεις πόσο κάνει χωρίς ΦΠΑ μια γρήγορη πράξη είναι η τελική τιμή δια το συντελεστή ΦΠΑ δηλαδή

749.20/1,24=604.19

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μεχρι 13 του μηνα ο Κωτσος εχει τα Note κινητα με 20% επιστροφη σε ποντους go4more(για επομενη αγορα)και αρα βγαινει στα 840ευρω και εχει μερικα αμεσα διαθεσιμα.

 

Προσφορα επισης εχει και σε ενα Note 9 8gb ram/512gb χωρου στην τιμη του μικροτερου μοντελου,δηλαδη στα 840ευρω με επιστροφη.

Το τελευταιο βγαινει φθηνοτερα μεχρι και απο skroutz.

 

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/189462-samsung-galaxy-note-9-512gb-black

https://www.kotsovolos.gr/site/promocontent.jsp?cmsid=21912

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη έκδοση από τα 880 ευρω ανέβηκε στα 910. Σκούρα τα πράματα :ninja: .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στηριζω τις ελπιδες μου στο s10, για να πεσει το νοτε9.

 

θα πέσει το Νote 9 αλλα σίγουρα μετά από 3 μήνες+ θα έχει διαφορα. Oυσιαστικά το Νote 9 μπορεί να είναι πιο παλιό απο το s10 αλλα είναι Νote και αργή να πέσει. Tώρα έχει 730 euro το Note 9. θα πάει κάνα 630 euro ως Mάιο όπως και το Νote 8 περυσι. Eίναι όλα υπολογισμένα. Πιο κάτω από 600 euro με τίποτα. Να κοιτάς και το best price γιατί πέρυσι το note 8 είχε 620 euro στο bestprice και στο skroutz 730. Και όλοι το περνάν από το best price. Να πας σε Note 9, η Mate 20 pro, η σε s10+ άμα μπορείς. Tα πιο ολοκληρωμένα κινητά είναι αυτά. Σε κανένα κατώτερης χρονολογίας.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Λογω πενας, τα νοτε ειναι μονοδρομος για μενα απο το νοτε2 και μετα.

Αλλα τοσο με το νοτε8 οσο και τωρα με το νοτε9 η κατασταση με τις τιμες εχει ξεφυγει εντελως.

Με το νοτε4 που εχω, κανω μια χαρα τη δουλεια μου. Αλλα ο συνδυασμος 512 μνημης, στερεο ηχειων και μεγαλης μπαταριας με κανει να λοξοκοιταζω προς το 9αρι.

Κι ας εχει κουτσουρεψει βλακωδως η σαμσουνγκ τις δυνατοτητες της πενας.

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιθεση με παλιοτερες γενιες ή σε αλλες εταιρειες που πηγαινες στην επομενη ναυαρχιδα γιατι ειχε καποιο νεο feature(ip68,ασυρματη φορτιση,στερεο ηχεια,1440p amoled οθονη,μεγαλυτερη μπαταρια κλπ),στα S9+ και κυριως στο Note 9 φτασαμε στο peak του πιο πληρους κινητου,ειδικα στο note που εχει και καλη αυτονομια/μπαταρια.

 

+Θυρα ακουστικων

+Notification led

+Γρηγορη φορτιση

+Ασυρματη φορτιση

+Αδιαβροχο ip 68

+6/8gb ram(κυριως στο Note το τελευταιο)σε αντιθεση με πιο παλια που δεν βλεπαμε παραπανω ram για πλακα.

+128/512gb αποθηκευτικου χωρου με δυνατοτητα micro sd στο note.

+Dual sim

+4000μπαταρια στο note

+Απουσια notch(πλεον και τα επομενα galaxy θα εχουν)

+Στερεο ηχεια

+1440p amoled οθονη(μια απο τις καλυτερες του 2018 και εν μερη και του 2019)

+καλα ακουστικα μεσα στο κουτι

Βαλτε στα παραπανω και το πενακι που πλεον λογω bluetooth το κανανε και τηλεκοντρολ ενα πραγμα σε μερικες δυνατοτητες και τελος.

 

Δεν ειναι τυχαιο που οταν πρωτοβγηκε το Note το πρωτο πραγμα που ειπε ο κοσμος ειναι οτι ειναι ισως το μονο κινητο να δικαιολογει τα 1000ευρω αρχικη τιμη.

 

Κοινως σε αντιθεση με το Note 8 που το χαντακωσε η μπαταρια και τα στερεο ηχεια,το note 9 ειναι ισως το μοναδικο κινητο που πιστευω θα εχει ζητηση οχι μονο φετος το 2019 αλλα και του χρονου το 2020 ανετα και αρα μην περιμενετε τεραστια πτωση τιμης πχ 450ευρω μεχρι το Πασχα.

 

Στο S10 πχ βλεπω οι μονες αλλαγες κυριως να ειναι στο τσιπακι και στην λιγο καλυτερη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Λογω ημερων τρεχει η γνωστη προσφορα με 20% επιστροφη σε ποντους για καρτες Eurobank(για επομενη αγορα)και στο note9 με την μικρη εκπτωση που εχει βγαινει χοντρικα στα 759ευρω.

 

Αυτο κυριως για οσους κοιτανε απο μεγαλες αλυσιδες και επισης το Πλαισιο εχει ολα τα χρωματα διαθεσιμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σας.ηθελα να ρωτήσω Ποια έκδοση από της 2 128 η την 512 λέτε,αξίζει την διαφορά χρημάτων, επειδή θα το πάρω από πλαίσιο με δόσεις μέσω καταστήματος γιατί είναι πολλά τα λεφτά για μετρητά. Πρόκειται να βάλω 2 κάρτες SIM αρα δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω κάρτα μνήμης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έγραψες μόνο σου...2 κάρτες...οπότε η 512 έκδοση μονόδρομος!

 

Θα συμφωνήσω... παίρνεις το "μεγάλο" και ησυχάζεις. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψες μόνο σου...2 κάρτες...οπότε η 512 έκδοση μονόδρομος!
Θα συμφωνήσω... παίρνεις το "μεγάλο" και ησυχάζεις. ;)
Ανάλογα ρε παιδιά για κάποιον που δεν χρησιμοποιεί πολλά αρχείο και τα μικρό είναι αρκετό

Εδώ εγώ με 2 κάρτες έχω 30giga μουσική σε μορφή flac και άλλα 60giga σωσμένα τραγούδια tidal και είμαι οκ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...