Jump to content

[Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται μου είπαν σήμερα στο Πλαίσιο ότι το trade in συνεχίζει άτυπα μέχρι τέλος του μήνα. Βέβαια έτσι όπως έχουν πέσει οι τιμές στο skroutz δεν ξέρω πια αν συμφέρει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σε ποια τιμή? Σύμφωνα με το chat τους:

 

Η συγκεκριμένη ενέργεια έχει λήξει οπότε δεν υπάρχει κάποια δυνατότητα απόσυρσης της παλιάς σας συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ποια τιμή? Σύμφωνα με το chat τους:

 

Η συγκεκριμένη ενέργεια έχει λήξει οπότε δεν υπάρχει κάποια δυνατότητα απόσυρσης της παλιάς σας συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το Note 8 ρώτησα έτσι από περιέργεια και μου είπαν 550€. Και ότι θα ισχύσει άτυπα μέχρι τέλος του μήνα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το Note 8 ρώτησα έτσι από περιέργεια και μου είπαν 550€. Και ότι θα ισχύσει άτυπα μέχρι τέλος του μήνα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σε ποιο κατάστημα;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στα 623 συν ΦΠΑ βγαίνει από κατάστημα στο bestprice για όσους έχετε απαλλαγή αξίζει στα 623 1.5 μήνα έχει στην αγορά.

 

 

c78cc93189522956266c739ec4a36e7a.jpg

 

Το θέμα είναι ότι όταν τους λες "θέλω τιμολόγιο" σου απαντούν πως για τα τιμολόγια ισχύει η τιμή καταστήματος....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όταν τους λες "θέλω τιμολόγιο" σου απαντούν πως για τα τιμολόγια ισχύει η τιμή καταστήματος....

Στο παραπάνω το πήγα μέχρι αυτό το στάδιο για να δω ότι θα αφαιρέσει ΦΠΑ. Κάποια όμως κάνουν αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω το πήγα μέχρι αυτό το στάδιο για να δω ότι θα αφαιρέσει ΦΠΑ. Κάποια όμως κάνουν αυτό που λες.

 

Επειδή το συγκεκριμένο κατάστημα το είδα χθες, πρόσεξες τις κριτικές?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημειωση: για μια κερδοφορα επιχείρηση το πραγματικό τελικό κόστος είναι το 71% της καθαρής τιμής, αφου γλιτώνει 29% φόρο κερδών. Ετσι, κατι που κάνει 1.240 ευρώ, τελικά της κοστίζει ακριβως 710 ευρώ (γλιτώνει 530 ευρω εναντι λιανικής).

 

Το 512αρι παντως ακομα "βραχος" στα 1100+. Γμτ!

 

Πες τα. Μοιραζόμαστε τις ίδιες αγωνιες :p . Αντε ρε παιδιά κι εχει αρχίσει να γερνάει το Note Edge μου. 512αρι θέλω, τωρα το εθέλω :cool: (αλλά σε τριψηφια τιμή με ΦΠΑ).

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

King και τα υπόλοιπα παιδιά, προσοχή στα καταστήματα. Μην πέφτετε με τα μούτρα λόγω της χαμηλής τιμής. Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει 3/4 αρνητικές αξιολογήσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

King και τα υπόλοιπα παιδιά, προσοχή στα καταστήματα. Μην πέφτετε με τα μούτρα λόγω της χαμηλής τιμής. Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει 3/4 αρνητικές αξιολογήσεις.

 

Έχει σημασία τι είδους αρνητικές έχει. Το συγκεκριμένο όπως είδα έχει αρνητικές λόγω ακύρωσης παραγγελιών. Μικρό το κακό δηλαδή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημειωση: για μια κερδοφορα επιχείρηση το πραγματικό τελικό κόστος είναι το 71% της καθαρής τιμής, αφου γλιτώνει 29% φόρο κερδών. Ετσι, κατι που κάνει 1.240 ευρώ, τελικά της κοστίζει ακριβως 710 ευρώ (γλιτώνει 530 ευρω εναντι λιανικής).

 

 

 

Πες τα. Μοιραζόμαστε τις ίδιες αγωνιες :p . Αντε ρε παιδιά κι εχει αρχίσει να γερνάει το Note Edge μου. 512αρι θέλω, τωρα το εθέλω :cool: (αλλά σε τριψηφια τιμή με ΦΠΑ).

 

Βάλε και το ΕΦΚΑ που γλιτώνεις (26,95%)....

Το 512 δεν πέφτει για τον ίδιο λόγο που το single είναι πιο ακριβό από το Dual. Δεν "περπατάει".....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία τι είδους αρνητικές έχει. Το συγκεκριμένο όπως είδα έχει αρνητικές λόγω ακύρωσης παραγγελιών. Μικρό το κακό δηλαδή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε και το ΕΦΚΑ που γλιτώνεις (26,95%)....

Το 512 δεν πέφτει για τον ίδιο λόγο που το α όλο είναι πιο ακριβό από το Dual. Δεν "περπατάει".....

 

Και όχι μόνο. Και λάθος αποστολή αντικειμένων και καμιά ενημέρωση γενικότερα και από τον ειρωνικό τρόπο που απαντάνε από κάτω (όταν το θυμηθούν) καταλαβαίνω ότι δεν χρειάζεται να μπλέξει κάποιος και να χάσει το χρόνο του.

 

Η λογική θα έλεγε ότι το 512 επειδή ακριβώς δεν φεύγει, θα έπρεπε να κατρακυλήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

765 έχει το μαύρο 128gb

άντε να παίρνουμε σειρά

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο. Και λάθος αποστολή αντικειμένων και καμιά ενημέρωση γενικότερα και από τον ειρωνικό τρόπο που απαντάνε από κάτω (όταν το θυμηθούν) καταλαβαίνω ότι δεν χρειάζεται να μπλέξει κάποιος και να χάσει το χρόνο του.

 

Η λογική θα έλεγε ότι το 512 επειδή ακριβώς δεν φεύγει, θα έπρεπε να κατρακυλήσει.

 

Σκέψου πχ τα καταστήματα προμηθεύονται μια παρτίδα "μικρά" και μια "μεγάλα". Τα μικρά θα φύγουν και θα παραγγείλουν νέα παρτίδα της οποίας η τιμή θα έχει ήδη πέσει (αφού έχει περάσει κάποιο χρονικό διάστημα οπότε λογικά έπεσαν) Τα μεγάλα παραμένουν στο ράφι με την αρχική τιμή. Αυτό επαναλαμβανεται κι έτσι πχ σήμερα τα καταστήματα έχουν μικρά που τα παρέλαβαν την προηγούμενη εβδομάδα (άρα με σημερινές τιμές) κι έχουν μεγάλα τα οποία παρέλαβαν πχ πριν 5μηνες (με τις αρχικές τιμές).

Αυτό συμβαίνει και με τα single vs dual. Η λογική λέει ότι το Dual θα έπρεπε να είναι λίγο πιο ακριβό ή στη χειρότερη ίσης αξίας. Είναι??? Όχι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία τι είδους αρνητικές έχει. Το συγκεκριμένο όπως είδα έχει αρνητικές λόγω ακύρωσης παραγγελιών. Μικρό το κακό δηλαδή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε και το ΕΦΚΑ που γλιτώνεις (26,95%)....

Το 512 δεν πέφτει για τον ίδιο λόγο που το single είναι πιο ακριβό από το Dual. Δεν "περπατάει".....

Ακόμα και κατάστημα με αρνητικές αγοράζω εφόσον είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμη με το επόμενο. Σε κανέναν δεν χρωστάμε τιποτα. Το εφκα θα πάει στο 20% που και πάλι είναι πολύ στα πολλά κέρδη. Ότι γλιτώνεις καλό είναι.

 

Περνεις 750 ευρώ κινητό 140 ΦΠΑ και από τα 610 γλιτώνεις 450 ευρώ που θα πήγαιναν εφορία και εφκα. Πάντα με γνωμονα ότι έχεις περιθώριο για έξοδα αλλιώς αν τα έχεις φτάσει δεν γλιτώνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τρολλ: Αν τα εχεις φτασει ή τα εχεις ξεπερασει κιολας τα εξοδα αγαπητε, τοτε το τελευταιο που θα σε νοιαξει ειναι το οποιοδηποτε smartphone. Θα πρεπει να σε νοιαξει πως θα βρεις μια φρατζολα ψωμι να ταϊσεις τον εαυτο σου.

Οπως κανουν αλλωστε τοσες χιλιαδες μικροεπιχειρηματιες που τοσα χρονια παρουσιαζουν συνεχομενες μικρες ή μεγαλες ζημιες, κι ομως συνεχιζουν να κρατουν τα ζημιογονα μαγαζια ανοιχτα.

 

Παντως ακομα και να εχεις ξεπερασει τα εξοδα, ο ΦΠΑ εκπιπτει κανονικα, απλως θα συμψηφιστει στον επομενο μηνα/τριμηνο. Το ΕΦΚΑ ειναι αυτο που δεν μειωνεται, απο ενα ποσο και κατω.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και κατάστημα με αρνητικές αγοράζω εφόσον είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμη με το επόμενο. Σε κανέναν δεν χρωστάμε τιποτα. Το εφκα θα πάει στο 20% που και πάλι είναι πολύ στα πολλά κέρδη. Ότι γλιτώνεις καλό είναι.

 

Περνεις 750 ευρώ κινητό 140 ΦΠΑ και από τα 610 γλιτώνεις 450 ευρώ που θα πήγαιναν εφορία και εφκα. Πάντα με γνωμονα ότι έχεις περιθώριο για έξοδα αλλιώς αν τα έχεις φτάσει δεν γλιτώνεις κάτι.

 

Τελικά τα καταστήματα που το είχαν κάτω από 800 εξαφανίστηκαν. Μάλλον μουφα για να βγουν πρώτοι στην λίστα. Τσάμπα διαφήμιση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και κατάστημα με αρνητικές αγοράζω εφόσον είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμη με το επόμενο. Σε κανέναν δεν χρωστάμε τιποτα. Το εφκα θα πάει στο 20% που και πάλι είναι πολύ στα πολλά κέρδη. Ότι γλιτώνεις καλό είναι.

 

Περνεις 750 ευρώ κινητό 140 ΦΠΑ και από τα 610 γλιτώνεις 450 ευρώ που θα πήγαιναν εφορία και εφκα. Πάντα με γνωμονα ότι έχεις περιθώριο για έξοδα αλλιώς αν τα έχεις φτάσει δεν γλιτώνεις κάτι.

bre king τόσο πολύ θέλεις να ρίξεις την τιμή; ρίξε κι άλλο, ρίξε, χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Αυτή την στιγμή το φτηνότερο ετοιμοπαράδοτο που μπορείς να βρεις είναι 850€ δηλαδή όσο περίπου το αγοράσαμε οι περισσότεροι day one με την τότε προσφορά της Samsung :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

bre king τόσο πολύ θέλεις να ρίξεις την τιμή; ρίξε κι άλλο, ρίξε, χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Αυτή την στιγμή το φτηνότερο ετοιμοπαράδοτο που μπορείς να βρεις είναι 850€ δηλαδή όσο περίπου το αγοράσαμε οι περισσότεροι day one με την τότε προσφορά της Samsung :wink:

λάθος είσαι

αρκετές παράγκες το έχουν κάτω από τα 850€,και έπεται συνέχεια....

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...