Jump to content

[Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 579
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε ναι, αν καιγεσαι να το παρεις αυτη τη στιγμη, πας στα €893. Αν μπορεις να περιμενεις 5 μερες, γλιτωνεις €70.

 

Οσον αφορα το ποσο "ατοκες" ειναι οι δοσεις....

Χωρις να ξερω ποσο ακριβως ειναι τα τρεχοντα επιτοκια των πιστωτικων καρτων, παιρνω υποθετικα ενα ετησιο επιτοκιο πιστωτικης καρτας 15%. Αν πας λοιπον στο φθηνοτερο σκρουτζομαγαζο και αγορασεις τη συσκευη με 12 εντοκες δοσεις μεσω πιστωτικης καρτας, θα σου κοστισει:

 

823×1.15=946,45

 

Λιγο φθηνοτερα δηλαδη απο τις "ατοκες" δοσεις της αλυσιδας.

 

Η μονη τους διαφορα λοιπον ειναι το πενθημερο της αναμονης.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μόλις πριν λίγο είδα ότι ο kotsovolos έχει το 512 σε προσφορά στα 949€...εκανα ηλεκτρονική παραγγελία σε 12 δόσεις..

 

Ρίξε μια ματιά μήπως τρέχει καμία προσφορά σε κάρτες (πχ επιστροφή ή μεγάλο bonus)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που εχει πλησιασει πολυ η τιμη του 512/8 στο οριο που εχω θεσει για να το παρω, σκαει η παρουσιαση του τερατος s10+ με το 1 τερα, και διαβαζω οτι θα εχει κεραμικη πλατη.

Τα υπολοιπα gizmos (και το 1 τερα) τα θεωρω περιττα, αλλα η αντικατασταση του πισω γυαλιου με ανθεκτικο και grippy κεραμικο υλικο ειναι μεγαλη υποθεση, και σιγουρα θα περασει και στο νοτε10.

Αρα, τι κανουμε? Αλλο ενα χρονο με το αξιοπρεπεστατο νοτε4 ή βουρ στον πατσα και εχει ο Θεος?

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που εχει πλησιασει πολυ η τιμη του 512/8 στο οριο που εχω θεσει για να το παρω, σκαει η παρουσιαση του τερατος s10+ με το 1 τερα, και διαβαζω οτι θα εχει κεραμικη πλατη.

Τα υπολοιπα gizmos (και το 1 τερα) τα θεωρω περιττα, αλλα η αντικατασταση του πισω γυαλιου με ανθεκτικο και grippy κεραμικο υλικο ειναι μεγαλη υποθεση, και σιγουρα θα περασει και στο νοτε10.

Αρα, τι κανουμε? Αλλο ενα χρονο με το αξιοπρεπεστατο νοτε4 ή βουρ στον πατσα και εχει ο Θεος?

 

Σκέψου την τιμή που θα έχει το Note 10 όταν έρθει και έχεις την απάντηση......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, προφανως δεν θα το παρω την πρωτη μερα κυκλοφοριας, αλλα εχεις δικιο. Αν ξεκινησει απο €1500 το "κεραμικο" μοντελο, θα πεσει το πολυ στο χιλιαρικο μεσα σε 6 μηνες.

Αρα βουρ στο 9αρι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα σκρουτομαγαζα τείνει να γίνει θέμα. Φίλος έκανε παραγγελία μέσο τιμολογίου από ένα σκρουτομαγαζο και έχει πέρασε ένας μήνας και.... Χωρις ακόμα να έχει γίνει έγκριση ώστε να το σταλεί. Σκεφτόμουν να το κάνω με την ίδια μέθοδο αλλά βλέπω ότι υπάρχει σοβαρό θέμα!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι γενικευσεις οδηγουν σε λαθος συμπερασματα. Δεν ειναι ολα τα σκρουτζομαγαζα ιδια οπως δεν ειναι ιδιοι πχ οι επιβατες ενος λεωφορειου.

Αρα ρωτας καποιον γνωστο σου που τον εμπιστευεσαι, για να σου προτεινει καποιο, ή απλα βασιζεσαι στις θετικες αξιολογησεις ενος σκρουτζομαγαζου. Εγω εμπιστευμαι μαγαζια που εχουν το ελαχιστο, ενα μεγαλο τριψηφιο αριθμο θετκων κριτικων, και δεν εχω απογοητευτει ποτε

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Μαζι με την αποτομη πτωση της θερμοκρασιας, επεσε αποτομα και η τιμη του 8/512.

Αντε, άλλα €20 να χαμηλωσει και θα φτανω να το πιασω.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ψάχνω.. αλλά σε κατάστημα που είναι μόνο διαδικτυακό δεν εμπιστεύομαι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά που είναι πρώτα στη λίστα του skroutz είναι όλα διαδικτυακά και έχω κάποιες επιφυλάξεις... Από την άλλη η άμεση παράδοση ανεβάζει τη τιμή κατά λίγο... Όποιος ενδιαφέρεται για το 8/512 ας ενημερώνει το νήμα με τις τιμές που παίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ψάχνω.. αλλά σε κατάστημα που είναι μόνο διαδικτυακό δεν εμπιστεύομαι...

 

Αν έχει αξιολογήσεις τότε μη φοβάσαι. Έχω αγοράσει αρκετές φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι που με προβληματίζει...; Κοιτάω 2 συγκεκριμένα μαγαζιά στο skroutz το ένα από αυτά ναι μεν έχει ιδανική τιμή για έμενα για άμεση αγορά(Phonegallery Store) (... ξέρει κιόλας κανένας τι διάφορα έχει με το άλλο phonegallery.gr ? είναι σαν το kaizer που τα είχαν 2 και χώρισαν ; ) ωστόσο δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με το κατάστημα, επειδή κάθε μέρα μπαίνω συνεχεία και το παρακολουθώ για την πτώση της τιμής και τις κρητικές θέλω να ρωτήσω σε αυτό το σημείο το κατάστημα αυτό μέρα με την μέρα γιατί έχει και λιγότερες κρητικές ; από εκεί που είχε 336 έχει φτάσει στην παρούσα φάση 299 ....!! τι φάση οοοεεοο ;;;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλυτερα να ρωτησεις τους ιδιους.

Πολυ χρησιμη παρατηρηση παντως αυτη με τις αξιολογησεις.

 

Εν τω μεταξυ, ενω η θερμοκρασια παραμενει χαμηλα, η τιμη του 8/512 ξανατσιμπησε το 50ρικο που ειχε χασει. Γμτ!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το 6/128 στο Alphagadget αμεσα διαθεσιμο στα 645 ευρω...νομιζω πως θα κανω την κινηση...το 8/512 πηρε την ανιουσα παλι ...οντως ενα 50αρι σε 1-2 μερες...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι που με προβληματίζει...; Κοιτάω 2 συγκεκριμένα μαγαζιά στο skroutz το ένα από αυτά ναι μεν έχει ιδανική τιμή για έμενα για άμεση αγορά(Phonegallery Store) (... ξέρει κιόλας κανένας τι διάφορα έχει με το άλλο phonegallery.gr ? είναι σαν το kaizer που τα είχαν 2 και χώρισαν ; ) ωστόσο δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με το κατάστημα, επειδή κάθε μέρα μπαίνω συνεχεία και το παρακολουθώ για την πτώση της τιμής και τις κρητικές θέλω να ρωτήσω σε αυτό το σημείο το κατάστημα αυτό μέρα με την μέρα γιατί έχει και λιγότερες κρητικές ; από εκεί που είχε 336 έχει φτάσει στην παρούσα φάση 299 ....!! τι φάση οοοεεοο ;;;

 

Απ' ότι θυμάμαι, η βαθμολογία (αξιολόγησης καταστήματος) βγαίνει με βάση τον τελευταίο χρόνο (12μηνο) και ο αριθμός των αξιολογήσεων μπορεί να μεταβάλλεται και προς τα πάνω και προς τα κάτω. Αν δηλαδή τον 2ο/2018 το είχαν αξιολογήσει 60 και το 2ο/2019 το αξιολόγησαν 30, θα υπάρχει μια μείωση κατά 30 αξιολογήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι θυμάμαι, η βαθμολογία (αξιολόγησης καταστήματος) βγαίνει με βάση τον τελευταίο χρόνο (12μηνο) και ο αριθμός των αξιολογήσεων μπορεί να μεταβάλλεται και προς τα πάνω και προς τα κάτω. Αν δηλαδή τον 2ο/2018 το είχαν αξιολογήσει 60 και το 2ο/2019 το αξιολόγησαν 30, θα υπάρχει μια μείωση κατά 30 αξιολογήσεις.

Δεν φαινεται να εχεις δικιο.

Η τελευταια (παλαιοτερη) 299η αξιολογηση του phonegallery εχει ημερομηνια 23/12/16.

Αν ξοδευες μισο λεπτο θα μπορουσες κι εσυ να το ελεγξεις.

 

edit: Ενω η παλαιοτερη αξιολογηση του μαγαζιου συνεχιζει να εχει ημερομηνια 23/12/16, το συνολο των αξιολογησεων επεσε στις 294!? WTF?

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την επόμενη εβδομάδα θα γίνει η παραγγελία σε μαύρο. Είναι κανένα μαγαζί από τα παρακάτω που έχει κακή φήμη ή να προσέξω κάτι; Εγγύηση πάντως βλέπω ότι δίνουν κανονικά.

 

https://www.bestprice.gr/item/2155391868/samsung-galaxy-note-9-128gb-dual.html

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μην την πατήσεις! Πρώτα θα ζητήσεις το imei της συσκευης από το κατάστημα . Μετά θα πάρεις τηλ την Samsung hellas να σιγουρευτείς ότι το κινητο έχει κανονικά ευρωπαϊκή εγγύηση, κ μετά προχωράς σε αγορά!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην κοιτας bestprice , γιατι μπορει να σου φαινονται χαμηλες οι τιμες απο κατι μαγαζια kiniti, netmobile και κατι τετοια περιεργα τα οποια εχω διαβασει για πολλες απατες.Το bestprice δεν κανει καλο ελεγχο και αξιολογηση καταστηματων, γι αυτο κοιτα skroutz. Στο σκρουτζ ολα τα μαγαζια ειναι ελεγμενα απο την εταιρεια και ολα πιστοποιημενα οτι και να παρεις!
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν πάντως και σε πολύ καλές τιμές second hand από μηνών μέχρι ημερών...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...