Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα βάζω ξυπνητήρι στην στοκ εφαρμογή και δεν χτυπάει κρασαρει και αυτό οπότε το θυμηθεί.

Έκανα clean data και cache το πρόβλημα δεν διορθώθηκε οπότε κατέληξα σε factory reset και σήμερα το ξανά έκανε. Συμβαίνει και σε άλλους? Από όσα κινητά είχα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ξυπνητήρι και έχω στο note..

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα βάζω ξυπνητήρι στην στοκ εφαρμογή και δεν χτυπάει κρασαρει και αυτό οπότε το θυμηθεί.

Έκανα clean data και cache το πρόβλημα δεν διορθώθηκε οπότε κατέληξα σε factory reset και σήμερα το ξανά έκανε. Συμβαίνει και σε άλλους? Από όσα κινητά είχα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ξυπνητήρι και έχω στο note..

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Όχι, δεν έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα.

Πιθανόν κάποια 3η εφαρμογή το προκαλεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γιατί στις περισσότερες φώτο που βγάζω με φλας τις βγάζει με μια ομίχλη να το πω μια αστρικά να το πω μια λαμπάδα προς το γαλάζιο....μια απ' όλα...Τι φταίει???

 

Δεν έχω δοκιμάσει χωρίς θήκη οπότε οταν δοκιμάσεις μας λές.

Σου το κάνει πάντα? εμένα ας πούμε το κάνει μόνο σε κλειστό χώρο που υπάρχει κάπνα. θεωρώ ότι αντανακλά το flash πάνω στο καπνό.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει χωρίς θήκη οπότε οταν δοκιμάσεις μας λές.

Σου το κάνει πάντα? εμένα ας πούμε το κάνει μόνο σε κλειστό χώρο που υπάρχει κάπνα. θεωρώ ότι αντανακλά το flash πάνω στο καπνό.

 

Κ στο μπαλκόνι πχ που βγαζω πάλι το κάνει ενώ το s7 edge k to mate 10 pro που είχα δεν το έκανε. Τώρα δεν έχω δοκιμάσει να βγάλω την θήκη γιατί είναι κ πακέτο να την βγάλω αλλά δεν ξέρω αν φταίει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Κ στο μπαλκόνι πχ που βγαζω πάλι το κάνει ενώ το s7 edge k to mate 10 pro που είχα δεν το έκανε. Τώρα δεν έχω δοκιμάσει να βγάλω την θήκη γιατί είναι κ πακέτο να την βγάλω αλλά δεν ξέρω αν φταίει αυτό...

Η θήκη σου είναι διάφανη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, που μπορώ να δω πληροφορίες για το κινητό σχετικά με χωρα προορισμού, refurbish check και ημερομηνία κατασκευής πριν ανοίξω το κουτί; Γίνεται σε κάποια σελίδα με το imei;
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη φταίει κατά 90%

 

Χωρίς την θήκη τις έβγαλε όλες κανονικά...10 φώτο που τράβηξα...όταν έβαλα την θήκη έβγαλα 3 φώτο συνεχόμενες κ τις έβγαλε οκ.τωρα τι να πω???

Link to comment
Share on other sites

Sos!

Πήγα το πρωί να ανοίξω το κινητό ( το είχα κλείσει το βράδυ) και παταγα το κουμπί του power τίποτα νεκρό, σαν να μην το παταγα δεν άνοιγε η συσκευή... μετά το συνέδεσα στο φορτιστή άναψε η οθόνη είχα 100 μπαταρία, το αποσύνδεσα και μετά πάτησα το κουμπί powerκαι πήρε κανονικά... το έκλεισα και το ενεργοποίησα 2-3 φορες και όλα εντάξει... Γιατί λέτε να το έκανε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, στο galaxy app store έδωσε ενημέρωση για Συλλογή, εδώ δυνατότητα μετατροπής HEIF σε JPEG Στην κοινοποίηση όπως στο S10... Οπότε αναμένουμε ενημέρωση λογισμικού ειδικα για κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την θήκη τις έβγαλε όλες κανονικά...10 φώτο που τράβηξα...όταν έβαλα την θήκη έβγαλα 3 φώτο συνεχόμενες κ τις έβγαλε οκ.τωρα τι να πω???

Ποιοτικές θήκες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα! Από σήμερα, ευτυχής κάτοχος του Νote 9. Προερχόμενος από το 8άρι, στο λίγο που το δούλεψα, δε βλέπω τρελές διαφορές βέβαια, αλλά μου αρέσει πάρα πολύ. Πήρα το δίκαρτο και με ικανοποίηση βλέπω ότι έχει πλήρη μενού ελληνικών, το 8άρι ήταν η αμερικανική έκδοση ήταν λειψά :p
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα , μετά από note 8 και ενα συντομο περασμα μου απo ΜΙ mix 3 και Vivo NEX S, τσίμπησα το συγκεκριμενο κινητο.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε αν γίνεται μεσω καποιας ρύθμισης - ειτε απο εφαρμογη να έχω το κινητό με καποια συγκεκριμενα gestures (πχ double tap την οθονη για να ενεργοποιηθεί ή το αναποδο). :blink:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα , μετά από note 8 και ενα συντομο περασμα μου απo ΜΙ mix 3 και Vivo NEX S, τσίμπησα το συγκεκριμενο κινητο.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε αν γίνεται μεσω καποιας ρύθμισης - ειτε απο εφαρμογη να έχω το κινητό με καποια συγκεκριμενα gestures (πχ double tap την οθονη για να ενεργοποιηθεί ή το αναποδο). :blink:

 

Κοιτα λιγο αυτη εδω: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kimcy929.doubletaptoscreenoff

 

Μπορεις να κοιταξεις και τον Nova.Πληρη παραμετροποιηση και με πολλα gestures

να δουλευουν οπως εσυ θελεις.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς την θήκη τις έβγαλε όλες κανονικά...10 φώτο που τράβηξα...όταν έβαλα την θήκη έβγαλα 3 φώτο συνεχόμενες κ τις έβγαλε οκ.τωρα τι να πω???
Είχα και εγώ τον ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν ήταν οι θήκες... σκουπισα με ένα μαλακό πανάκι την πίσω κάμερα και όλα οκ. Πιστεύω ότι μαζεύει δακτυλιες και σκόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι καινούργιοι ανεβάστε κανένα screenshot με sot από μπαταρία να δούμε τι ψάρια πιάνει

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που να μετατραπεί τις φωτογραφίες από το gallery σε pdf;

 

Ευχαριστώ

CamScanner

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι καινούργιοι ανεβάστε κανένα screenshot με sot από μπαταρία να δούμε τι ψάρια πιάνει

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ενδιαφέρει και εμένα, πάνω που πήγα να το ποσταρο

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εδώ πως ανεβάζουν φωτογραφία. Πάντως αυτή τη στιγμή έχω 16 ώρες χρήση κινητού με 6 ώρες sot και στο 12% μπαταρία. Πολύ ευχαριστημένος. Έχω μόνιμα ανοιχτά δεδομένα, GPS, Bluetooth. Κλήσεις περίπου 60 λεπτά ημερησίως. 4 μηνών συσκευή με 95. 5 health.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι καινούργιοι ανεβάστε κανένα screenshot με sot από μπαταρία να δούμε τι ψάρια πιάνει

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πάντως έχω ανεβάσει υλικό..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7800579

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά.. Σίγουρα το έχετε ξαναπεί..

 

Για καλώδιο dex έχουμε κάνα λινκ να πάρουμε κάνα καλό? Νομίζω είναι διαφορετικό από αυτό του s8...

 

Προτιμώ από Ελλάδα αλλά εάν υπάρχει δοκιμασμένο και από Amazon...

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...