Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η χρήση του καθενός μπορεί να διαφέρει.

 

7 ώρες μπορεί να κάνει κάποιος αν είναι όλη μέρα σε Wi-Fi και να χρησιμοποιεί το τηλ του περιστασιακά .

 

 

Αν εσύ έχεις 4 ώρες οθόνης και οι 3 είναι YouTube ή games ή καθαρά χρήση data σε social αντί Wi-Fi τότε είναι απόλυτα φυσιολογικό.

 

Προσωπικά σε μένα που κάνω πολύ βαριά χρήση με aod scheduled , φωτεινότητα αυτόματη, data και Wi-Fi όλη μέρα ανοιχτά,συγχρονισμός on, maps , full YouTube, game,social ,email exchange βγάζω από 4.30 με 6 ώρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Αν το βάλεις λίγο το πρωί μέχρι να ετοιμαστείς και με ένα φορτιστή στο αμάξι quick charge δεν πρόκειται να ξεμείνεις ποτέ ...

 

Μην ασχολείστε ψυχαναγκαστικα με αριθμούς οθόνης και ,απολαύστε την ΚΙΝΗΤΆΡΑ σας στο 100% άφοβα τόσα λεφτά δώσαμε..

 

 

 

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Όταν ανοίγω το live messages μου βγάζει μικρή οθόνη για να γράψω.Απο όσο έχω δει σε διάφορα βίντεο ή οθόνη είναι σίγουρα μεγαλύτερη!!Κάτι χάνω???Μήπως είναι θέμα του nova Launcher???b2562598c0dde8f2ed3b62640b2af1a3.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σιγουρα δεν ειναι απο τον nova laucher γιατι το κανει και χωρις αυτον.Κατι αλλο ειναι.Μπορει καποιος να βοηθησει??

 

?????καποιος???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αν περάσει από τα χέρια σου το mi9 θέλω να μου πεις για την οθόνη του. Αναλυτικά και πως στέκεται απέναντι στις ναυαρχίδες της Samsung. Ξέρω ότι σε καμία περίπτωση δεν θα έχει την ποιότητα και την ζωντάνια της Samsung αλλά αν είναι σαν 1+ η mi8 δεν αγγίζω καν μιας και τα άλλα 2 τα είχα για 2 μέρες το καθένα και τα έστειλα γιατί η οθόνη τους ήταν για τα πανηγύρια.

 

Κώστα γιατί ξενερωσες με τη Samsung;

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

 

Λάζαρε δε θα το πάρω. Το είδα σε φίλο. Συνεχίζει να είναι για τα πανηγύρια και το πιο ωραίο είναι ότι βλέπεις χρήστες 6/6t, mi8 (όλα πέρασαν μπόλικες φορές από τα χέρια μου) κλπ να σου λένε ότι παίζει στην κορυφή η οθόνη τους. Αντε βγάλε άκρη...

ΥΓ ποιος έχει τώρα γυαλί και καμιά θήκη να αγοράσω γιατί δεν προλαβαίνω και τα μαγαζιά; :)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Κώστα σε καταλαβαίνω, τα ίδια μπινελίκια έριχνα και εγώ μέχρι όμως που το είδα. Η τρύπα με άφησε αδιάφορο το μπεζελ κάτω όμως τραγικό. Αποφάσισα να μείνω στο note κυρι2για την πένα.

Πάντως αν δεν το έχεις δει live δες το και ίσως αλλάξεις γνώμη.

Λάζαρε δε θα το πάρω. Το είδα σε φίλο. Συνεχίζει να είναι για τα πανηγύρια και το πιο ωραίο είναι ότι βλέπεις χρήστες 6/6t, mi8 (όλα πέρασαν μπόλικες φορές από τα χέρια μου) κλπ να σου λένε ότι παίζει στην κορυφή η οθόνη τους. Αντε βγάλε άκρη...

 

ΥΓ ποιος έχει τώρα γυαλί και καμιά θήκη να αγοράσω γιατί δεν προλαβαίνω και τα μαγαζιά; :)

Mi8 6t κτλ αν λέει κάποιος ότι η οθόνες τους είναι στην κορυφή μπορώ να το πάρω σαν αστείο η σαν ασχετοσύνη η σαν θέλω να πείσω οπωσδήποτε τον εαυτό μου ότι δεν είμαι κορόιδο πήρα ότι προσφέρουν οι πανάκριβες top class ναυαρχίδες στη μισή τιμή. Και φυσικά σύμφωνα με τα λεγόμενα σου έγινε πάλι αυτό που φοβόμουν, φτηνιαρικη οθόνη για να μπορέσω να πουλήσω σε ανταγωνιστικη τιμή. Αλλιώς θα ανέβαζε τιμή εν μέρη λογικό αλλά τι να τον κάνω το 855 και αν τρέχει τα πάντα νεράκι όταν κάθε φορά που το ανοίγω θα βλέπω αυτή την "χάρτινη", "άοσμη" οθόνη.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πειράξει τα dpi απο τα developer options; (minimum width λέγεται η επιλογή και το "μαμά" είναι 411)
Φίλε μου ευχαριστώ!!Αυτό ήταν!!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Κώστα σε καταλαβαίνω, τα ίδια μπινελίκια έριχνα και εγώ μέχρι όμως που το είδα. Η τρύπα με άφησε αδιάφορο το μπεζελ κάτω όμως τραγικό. Αποφάσισα να μείνω στο note κυρι2για την πένα.

Πάντως αν δεν το έχεις δει live δες το και ίσως αλλάξεις γνώμη. Mi8 6t κτλ αν λέει κάποιος ότι η οθόνες τους είναι στην κορυφή μπορώ να το πάρω σαν αστείο η σαν ασχετοσύνη η σαν θέλω να πείσω οπωσδήποτε τον εαυτό μου ότι δεν είμαι κορόιδο πήρα ότι προσφέρουν οι πανάκριβες top class ναυαρχίδες στη μισή τιμή. Και φυσικά σύμφωνα με τα λεγόμενα σου έγινε πάλι αυτό που φοβόμουν, φτηνιαρικη οθόνη για να μπορέσω να πουλήσω σε ανταγωνιστικη τιμή. Αλλιώς θα ανέβαζε τιμή εν μέρη λογικό αλλά τι να τον κάνω το 855 και αν τρέχει τα πάντα νεράκι όταν κάθε φορά που το ανοίγω θα βλέπω αυτή την "χάρτινη", "άοσμη" οθόνη.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

 

Ε ναι Λαζαρε. Δε γινεται να τιμολογουν χαμηλα με σοβαρα σπεκς σε ολους τους τομεις. Ειδικα στο κομματι οθονη κανουν παντα σοβαρη εκπτωση και παιρνουν πχ από Samsung οθονες που εβαζε πριν 4-5 χρονια… Μην ασχολείσαι. Καλυτερα ένα Samsung-Huawei 1,5 ετους σε προσφορα (τυπου p20 pro και s9 plus, που θα παιξουν σε προσφορες το Πασχα) για δευτερο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το xiaomi mi 8.

H οθόνη είναι της Samsung βήτα διαλογής,. ήθελα να το πουλήσω από την 2η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα iconx 2018 με galaxy watch και κανένα πρόβλημα σε αποστάσεις ακόμα και 8 μέτρων από το κινητό. Μήπως πρέπει να περιμένεις κανένα software update?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα περιμένω να δω πως θα πάει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έχει περάσει από τα χέρια του κάποιου μέλους το νοτε 9 κ το ματε 20 προ?Θέλω εντυπώσεις κ Ποιο είναι καλυτερο κ σε ποιον τομέα.Εγω είμαι κάτοχος νότες 9.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα iconx 2018 με galaxy watch και κανένα πρόβλημα σε αποστάσεις ακόμα και 8 μέτρων από το κινητό. Μήπως πρέπει να περιμένεις κανένα software update?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν βλέπεις βίντεο ο ο ήχος είναι σωστά συγχρονισμενος;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έχει περάσει από τα χέρια του κάποιου μέλους το νοτε 9 κ το ματε 20 προ?Θέλω εντυπώσεις κ Ποιο είναι καλυτερο κ σε ποιον τομέα.Εγω είμαι κάτοχος νότες 9.
Ο v@gelis τα έχει ταυτόχρονα και τα 2. Θα σου πει αναλυτικά.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ο v@gelis τα έχει ταυτόχρονα και τα 2. Θα σου πει αναλυτικά.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F[/QUOT

 

 

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου v@gelis περιμένω φίλε μου να τοποθετηθεις όσο ποιό αναλυτικά μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έχει περάσει από τα χέρια του κάποιου μέλους το νοτε 9 κ το ματε 20 προ?Θέλω εντυπώσεις κ Ποιο είναι καλυτερο κ σε ποιον τομέα.Εγω είμαι κάτοχος νότες 9.

Είχα Note 9 128g, πήρα Mate 20 Pro και ξαναγύρισα σε Note 9 512gb... Για εμένα το Mate 20 Pro ηταν λίγο καλύτερο στην μπαταρία (ενα 5 με 8%), καλύτερες φωτογραφίες (μονο με την πισω κάμερα) σε συνθήκες σκότους, πιο μικρή και ελαφριά συσκευή με ir blaster...

Σε όλα τα υπόλοιπα είναι καλύτερο το Note 9...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις βίντεο ο ο ήχος είναι σωστά συγχρονισμενος;

 

Ναι κανονικά! Σαν οποιοδήποτε bluetooth handsfree στο οποίο τα ακουστικά συνδέονται με καλώδιο...

Link to comment
Share on other sites

Ο v@gelis τα έχει ταυτόχρονα και τα 2. Θα σου πει αναλυτικά.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F[/QUOT

 

 

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου v@gelis περιμένω φίλε μου να τοποθετηθεις όσο ποιό αναλυτικά μπορείς..

 

Note 9: Αποδοση βιντεο, spen, πληθωρικο, ηχεια, one ui (100 χρονια μπροστα απο τον τραγελαφο emui)

Mate 20 pro: Καμερα (still photos), αυτονομια, ir, ταχυτητα φορτισης, πιο μανιτζεβελο, marginal improvement στη cpu (ή αλλιως οριακα πιο γρηγορο)

Ανωτερο πακετο συνολικα το mate. Προσωπικα γυρισα στο νοτε για βασικη συσκευη, γιατι το "κιβωτιο" στυλ του μου κανει περισσοτερο, ειναι πιο πληθωρικη συσκευη, δε μπορω χωρις το spen, ενω επισης θελω δραμαμινες κατα τη χρηση του "motel επαρχιακης οδου" emui...

Link to comment
Share on other sites

 

Note 9: Αποδοση βιντεο, spen, πληθωρικο, ηχεια, one ui (100 χρονια μπροστα απο τον τραγελαφο emui)

Mate 20 pro: Καμερα (still photos), αυτονομια, ir, ταχυτητα φορτισης, πιο μανιτζεβελο, marginal improvement στη cpu (ή αλλιως οριακα πιο γρηγορο)

Ανωτερο πακετο συνολικα το mate. Προσωπικα γυρισα στο νοτε για βασικη συσκευη, γιατι το "κιβωτιο" στυλ του μου κανει περισσοτερο, ειναι πιο πληθωρικη συσκευη, δε μπορω χωρις το spen, ενω επισης θελω δραμαμινες κατα τη χρηση του "motel επαρχιακης οδου" emui...

 

Είσαι κομμάτι φίλε v@gelis με έκανες κ γέλασα έτσι όπως τα περιέγραψες να'σαι καλά ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

 

Note 9: Αποδοση βιντεο, spen, πληθωρικο, ηχεια, one ui (100 χρονια μπροστα απο τον τραγελαφο emui)

Mate 20 pro: Καμερα (still photos), αυτονομια, ir, ταχυτητα φορτισης, πιο μανιτζεβελο, marginal improvement στη cpu (ή αλλιως οριακα πιο γρηγορο)

Ανωτερο πακετο συνολικα το mate. Προσωπικα γυρισα στο νοτε για βασικη συσκευη, γιατι το "κιβωτιο" στυλ του μου κανει περισσοτερο, ειναι πιο πληθωρικη συσκευη, δε μπορω χωρις το spen, ενω επισης θελω δραμαμινες κατα τη χρηση του "motel επαρχιακης οδου" emui...

Μόνο και μόνο από τις ευκολίες του oneui θεωρώ το note πιο ολοκληρωμένο συνολικά. Για εμένα του software είναι τουλάχιστον το 50% μιας συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια

εχω θεμα με το play store στο 9αρι.Δεν μου κανει εγκατασταση (ληψη σε εκρεμμοτητα ) καμιας εφαρμογης ουτε και ενημερωνει .Εχω σβησει το cache και τα δεδομενα ,το ξαναεχω εγκαταστησει αλλα εκει τα ιδια.Εχει καμια ιδεα καποιος να βοηθησει ?

H ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 30...ΜΕΤΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γιατί στις περισσότερες φώτο που βγάζω με φλας τις βγάζει με μια ομίχλη να το πω μια αστρικά να το πω μια λαμπάδα προς το γαλάζιο....μια απ' όλα...Τι φταίει???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γιατί στις περισσότερες φώτο που βγάζω με φλας τις βγάζει με μια ομίχλη να το πω μια αστρικά να το πω μια λαμπάδα προς το γαλάζιο....μια απ' όλα...Τι φταίει???

 

Κάνε μια δοκιμή χωρίς θήκη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή χωρίς θήκη.

 

 

Λες να φταίει αυτό??Θα δοκιμάσω φίλε σ'ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση πειραζει αμα κανω τις αναβαθμισεις χωρις την καρτα σιμ ;
Όχι, δε πειράζει. Αν βάλεις όμως κάρτα Cosmote θα σου πει να κάνεις πάλι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα περάσει μόνο του το λογισμικό της cosmote.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε πειράζει. Αν βάλεις όμως κάρτα Cosmote θα σου πει να κάνεις πάλι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα περάσει μόνο του το λογισμικό της cosmote.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο παλι απο που προκυπτει???!!!!:blink::blink::blink::blink::blink:Αυτο γινεται μονο αν καποια συσκευη ειναι "διαφημιστικη" της Cosmote (η' οποιας αλλης εταιρειας!!).Μονο τοτε περναει υλικο της εκαστοτε εταιρειας.Οταν θα βαλει καρτα μιας εταιρειας θα περαστουν μονο καποιες ρυθμισεις της εταιρειας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

εκτος αν καπου το χανω...

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...