Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έρθω πάλι στο κορεάτικο μαντρί σήμερα ή αύριο με ένα ακόμα Note 9.Αυτη τη φορά σε μπλε. Θα κάνει παρέα στο mate 20 pro μου. Μου έλειψε η γραφίδα και το one ui... Με τη μπαταρία με τις final εκδόσεις τι έχετε δει παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθω πάλι στο κορεάτικο μαντρί σήμερα ή αύριο με ένα ακόμα Note 9.Αυτη τη φορά σε μπλε. Θα κάνει παρέα στο mate 20 pro μου. Μου έλειψε η γραφίδα και το one ui... Με τη μπαταρία με τις final εκδόσεις τι έχετε δει παιδιά;

 

θεωρω πως η 8 ηταν καλυτερη, κατα τη γνωμη μου και με τη χρηση που κανω, αλλα οι διαφορες πιστευω ειναι μικρες. ΣΕ βαρια χρηση δεν ξερω αν διαφοροποιειται αυτο, αλλα εμενα η αποδοση ειναι σταθερα 2 μερες οπως ηταν. Απλα νομιζω οτι με την 8 τελειωνα τη 2η μερα με 5% παραπανω χοντρικα.

με το καλο να ερθεις, και δως του χρονο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως η 8 ηταν καλυτερη, κατα τη γνωμη μου και με τη χρηση που κανω, αλλα οι διαφορες πιστευω ειναι μικρες. ΣΕ βαρια χρηση δεν ξερω αν διαφοροποιειται αυτο, αλλα εμενα η αποδοση ειναι σταθερα 2 μερες οπως ηταν. Απλα νομιζω οτι με την 8 τελειωνα τη 2η μερα με 5% παραπανω χοντρικα.

με το καλο να ερθεις, και δως του χρονο..

 

Κοίτα εμένα με νοιάζει να βγάζω τη μέρα. Ένα μήνα έχω μείνει χωρίς note, οποτε λογικά με αυτό θα μείνω μέχρι το 10, γιατί χωρίς γραφίδα δε μπορώ... Το μαζεψα μόλις. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την pie με ota. Σκέφτομαι να βάλω το security patch του Μαρτίου με smart switch. Βασικά υπάρχει διαφορά από το ota; Και το βασικότερο, θα μου διαγράψει τα δεδομένα αν κάνω updateμεσω smart switch; Δεν θέλω να ξαναφτιάχνουν από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ο security patch κι όχι μόνο (581ΜΒ αρχείο) Μαρτίου στο Ν8 ήταν φοβερό...Το τηλέφωνο πυροβολάει και η μπαταρία επίσης εξαιρετική...Όλα αστραπιαία και σμουθ...και φέτος με συσκευή της σαμμυ, great job ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη μη το φοβασαι...και κανε μια καλη και βαλε την AOD να δειχνει μονο οταν ακουμπας την οθονη....θα σου δωσει ενα boost ασφαλειας στη μπαταρια,μικρο μεν αλλα οσο τοσο που λενε! Αυτο ηταν πολυ καλη προσθηκη σαν επιλογη απο τη Σαμυ. Αντε αγορινα μου,καλως ηρθες...κι εγω μενω εδω πλεον και μονο στο 10αρι NOTE οταν παω....Τελος τα πολλα πειραματα....(μαλλον!:lol:) Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη μη το φοβασαι...και κανε μια καλη και βαλε την AOD να δειχνει μονο οταν ακουμπας την οθονη....θα σου δωσει ενα boost ασφαλειας στη μπαταρια,μικρο μεν αλλα οσο τοσο που λενε! Αυτο ηταν πολυ καλη προσθηκη σαν επιλογη απο τη Σαμυ. Αντε αγορινα μου,καλως ηρθες...κι εγω μενω εδω πλεον και μονο στο 10αρι NOTE οταν παω....Τελος τα πολλα πειραματα....(μαλλον!:lol:)
Καλησπέρα, από το AOD συνέχεια ανοιχτό, με το να είναι ανοιχτό μόνο σε tap the screen δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά σε καταναλωση; Εγώ το έχω σε tap the screen, θα κερδίσω κάτι αξιόλογο σε αυτονομία εάν το κλείσω τελείως; Επειδή χρησιμοποιώ και smartwatch να πω την αλήθεια και να το κλείσω τελείως δεν θα μου λείψει. Note 9 μόνο δεν υπαρχει κατι αλλο...:-) Και Note 10 αν και εφόσον...:-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθω πάλι στο κορεάτικο μαντρί σήμερα ή αύριο με ένα ακόμα Note 9.Αυτη τη φορά σε μπλε. Θα κάνει παρέα στο mate 20 pro μου. Μου έλειψε η γραφίδα και το one ui... Με τη μπαταρία με τις final εκδόσεις τι έχετε δει παιδιά;
Βαγγέλη σούπερ είναι. Δεν έχω κάνει ούτε επαναφορά εργοστασιακών. Μόνο clear cache.

0908701cca0c5168e66770fcbed2ff56.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από το AOD συνέχεια ανοιχτό, με το να είναι ανοιχτό μόνο σε tap the screen δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά σε καταναλωση; Εγώ το έχω σε tap the screen, θα κερδίσω κάτι αξιόλογο σε αυτονομία εάν το κλείσω τελείως; Επειδή χρησιμοποιώ και smartwatch να πω την αλήθεια και να το κλείσω τελείως δεν θα μου λείψει. Note 9 μόνο δεν υπαρχει κατι αλλο...:-) Και Note 10 αν και εφόσον...:-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aυτο κανω κι εγω.....κατι δινει...μονο οταν αγγιζω την οθονη ανοιγει....αστο ετσι!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Aυτο κανω κι εγω.....κατι δινει...μονο οταν αγγιζω την οθονη ανοιγει....αστο ετσι!
Πως το κάνουμε αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-κλειδωμα οθονης-always on display-λειτουργια προβολης-πατηστε για εμφανιση.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη μη το φοβασαι...και κανε μια καλη και βαλε την AOD να δειχνει μονο οταν ακουμπας την οθονη....θα σου δωσει ενα boost ασφαλειας στη μπαταρια,μικρο μεν αλλα οσο τοσο που λενε! Αυτο ηταν πολυ καλη προσθηκη σαν επιλογη απο τη Σαμυ. Αντε αγορινα μου,καλως ηρθες...κι εγω μενω εδω πλεον και μονο στο 10αρι NOTE οταν παω....Τελος τα πολλα πειραματα....(μαλλον!:lol:)

 

Μόνο έχοντας δεύτερη συσκευή κάποια άλλη και βασική το Note μπορώ, δε γίνεται αλλιώς ρε γμτ. Είναι κόλλημα το spen, χρόνια τώρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγέλη σούπερ είναι. Δεν έχω κάνει ούτε επαναφορά εργοστασιακών. Μόνο clear cache.

0908701cca0c5168e66770fcbed2ff56.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να πω. Μαγεία. Εγώ γιατί δεν καταφέρνω πάνω από 4,5 ώρες στο note 9, τι κατάρα είναι αυτή; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Μαγεία. Εγώ γιατί δεν καταφέρνω πάνω από 4,5 ώρες στο note 9, τι κατάρα είναι αυτή; :lol::lol:

Βαγγέλη εσύ είσαι από τους πιο heavy users με τα πάντα ανοιχτά γιαυτό και τα νούμερα σου είναι πάντα οριακά. (WiFi, data, Bluetooth, AOD, Nfc, gps, wearable clock κτλ)

Εμένα ποτέ δεν με έχει αφήσει το Note 9 πριν τις 40 ώρες με 4,5 οθόνη οπως και το P20 pro, Mate 20 Pro, Mate 10...σε αντίθεση με τα Note 8, S9+ που πήγαιναν το πολύ 35 ώρες με 3,5 οθόνη.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εσύ είσαι από τους πιο heavy users με τα πάντα ανοιχτά γιαυτό και τα νούμερα σου είναι πάντα οριακά. (WiFi, data, Bluetooth, AOD, Nfc, gps, wearable clock κτλ)

Εμένα ποτέ δεν με έχει αφήσει το Note 9 πριν τις 40 ώρες με 4,5 οθόνη οπως και το P20 pro, Mate 20 Pro, Mate 10...σε αντίθεση με τα Note 8, S9+ που πήγαιναν το πολύ 35 ώρες με 3,5 οθόνη.

Κάπως έτσι το χρησιμοποιώ και εγώ, όλα τέζα και smartwatch. Τις προάλλες που είπα να το αφήσω να πέσει κάτω από 40% έφτασα 48 ώρες με 3ωρες 50λεπτα οθόνη, μπόλικο spotify και είχα και υπόλοιπο 15%

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Όταν ανοίγω το live messages μου βγάζει μικρή οθόνη για να γράψω.Απο όσο έχω δει σε διάφορα βίντεο ή οθόνη είναι σίγουρα μεγαλύτερη!!Κάτι χάνω???Μήπως είναι θέμα του nova Launcher???b2562598c0dde8f2ed3b62640b2af1a3.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σιγουρα δεν ειναι απο τον nova laucher γιατι το κανει και χωρις αυτον.Κατι αλλο ειναι.Μπορει καποιος να βοηθησει??

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εσύ είσαι από τους πιο heavy users με τα πάντα ανοιχτά γιαυτό και τα νούμερα σου είναι πάντα οριακά. (WiFi, data, Bluetooth, AOD, Nfc, gps, wearable clock κτλ)

Εμένα ποτέ δεν με έχει αφήσει το Note 9 πριν τις 40 ώρες με 4,5 οθόνη οπως και το P20 pro, Mate 20 Pro, Mate 10...σε αντίθεση με τα Note 8, S9+ που πήγαιναν το πολύ 35 ώρες με 3,5 οθόνη.

 

Τι να πω Κώστα. Το έχω αποδεχτεί ότι με τη μπαταρία θα κάνω συμβιβασμό. Μου κάνουν όμως όλα τα υπόλοιπα αυτής της συσκευής (spen, πληθωρική, το αγαπημένο μου One ui κλπ). Το κακό είναι ότι έδωσα κι όλα τα αξεσουάρ που είχα και ψάχνω πάλι σοβαρό γυαλι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο έχοντας δεύτερη συσκευή κάποια άλλη και βασική το Note μπορώ, δε γίνεται αλλιώς ρε γμτ. Είναι κόλλημα το spen, χρόνια τώρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τι να πω. Μαγεία. Εγώ γιατί δεν καταφέρνω πάνω από 4,5 ώρες στο note 9, τι κατάρα είναι αυτή; :lol::lol:

Καλώς ήρθες πάλι Βαγγο και εγώ μια από τα ίδια μέχρι το note 10 άφησα το s10 προς το παρόν. (αλλά με τσιγκλαει άσχημα το mi9 σαν δεύτερη συσκευή φυσικά) 4.5 ώρες; :D ας γελάσω εγώ αν περάσω τις 3.5 το θεωρώ θαύμα. Αλλά τα πάντα όλα ανοιχτά φουλ συγχρονισμους και σκληρή χρήση εννοείται χωρίς παιχνίδια. Αλλά τη μέρα μου τη βγάζει ότι και να γίνει οπότε είμαι οκ.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

και εγω περιπου τα ιδια ανοιχτο bt για το garmin,ολη μερα ανοιχτα wifi kai 4g χωρις aod και λιγο gps

βγαζω περιπου μιαμιση μερα με 4 και κατι ωρες sot

Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος

31f627f70db93ff45095d376a211cca9.jpg0e841d212b0cdd5ae5cd834bc4f0a21a.jpg

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες πάλι Βαγγο και εγώ μια από τα ίδια μέχρι το note 10 άφησα το s10 προς το παρόν. (αλλά με τσιγκλαει άσχημα το mi9 σαν δεύτερη συσκευή φυσικά) 4.5 ώρες; :D ας γελάσω εγώ αν περάσω τις 3.5 το θεωρώ θαύμα. Αλλά τα πάντα όλα ανοιχτά φουλ συγχρονισμους και σκληρή χρήση εννοείται χωρίς παιχνίδια. Αλλά τη μέρα μου τη βγάζει ότι και να γίνει οπότε είμαι οκ.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

 

Λάζαρε στις 3,5 παίζω κι εγω στην καθημερινότητα μου. 4,5 wifi χαλαρα σπίτι. Χαχα

Ωραίο το μι9, περίμενε λίγο, θα το πάρεις και σε καλύτερη τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει σίγουρα θα μπορούσε να έχει καλύτερη αυτονομία με βάση τη χωριτικότητα της μπαταρίας. Βέβαια δεν πρόκειται να σε αφήσει μέσα στην ημέρα από τη στιγμή που δεν είσαι όλη μέρα από το κινητό. Εγώ με προσεκτική χρήση (καθώς είπα να περιμένω το Note 10 για να αλλάξω αλλά με έχει ξενερώσει η Samsung οπότε παίζει να κρατήσω περισσότερο από έναν χρόνο το 9) το φορτίζω κάθε δύο ημέρες για να διατηρηθεί σε καλά επίπεδα η μπαταρία. Και φυσικά με αργή και βασανιστική φόρτιση. :p

Στη δεύτερη μέρα είμαι γύρω στις 5:30 ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αν περάσει από τα χέρια σου το mi9 θέλω να μου πεις για την οθόνη του. Αναλυτικά και πως στέκεται απέναντι στις ναυαρχίδες της Samsung. Ξέρω ότι σε καμία περίπτωση δεν θα έχει την ποιότητα και την ζωντάνια της Samsung αλλά αν είναι σαν 1+ η mi8 δεν αγγίζω καν μιας και τα άλλα 2 τα είχα για 2 μέρες το καθένα και τα έστειλα γιατί η οθόνη τους ήταν για τα πανηγύρια.

 

Κώστα γιατί ξενερωσες με τη Samsung;

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε ρε παιδιά για 3.5 ώρες sot γιατί θα με κάνετε να αναθεωρήσω πολλά. Με το s9 μου βγάζει 3.30 ώρες με data και 5 με WiFi. Και είμαι σε αναζήτηση note 9 ώστε να ανέβω αισθητά επίπεδο..... Μην τα λέτε απότομα χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην λέτε ρε παιδιά για 3.5 ώρες sot γιατί θα με κάνετε να αναθεωρήσω πολλά. Με το s9 μου βγάζει 3.30 ώρες με data και 5 με WiFi. Και είμαι σε αναζήτηση note 9 ώστε να ανέβω αισθητά επίπεδο..... Μην τα λέτε απότομα χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα παιδιά που βγάζουν 3.5 ώρες, αν είχαν το δικό σου θα ήταν στις 2.5...

Οποτε μην τα μπερδεύεις. Εγώ πχ βγάζω σταθερά 5-6 ώρες με 3++ ώρες ομιλίας στις 2 μέρες με νότε 9 με κανονική χρήση. Κάθε ένας έχει διαφορετικες ανάγκες και απαιτήσεις αλλά όλα είναι σχετικά ως προς τους χρόνους.

 

Πχ χθες:

 

47389929561_a77fd89ba4_z.jpgScreenshot_20190316-015600_Settings by Nikos Bletas, on Flickr

 

47389929521_f7b63cee7b_z.jpgScreenshot_20190316-015606_Settings by Nikos Bletas, on Flickr

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κώστα γιατί ξενερωσες με τη Samsung;

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

 

Έχω ξενερώσει πάρα πολύ με τις κωλότρυπες στην οθόνη. Aυτά που κορόιδευα δεν μπορώ να τα λουστώ ούτε καν για το πενάκι που είμαι μέγας fan. Δεν μου αρέσει καθόλου το νέο σχέδιο. Ούτε το πηγούνι μου αρέσει ούτε οι τρύπες. Δεν μπορώ να τα συνηθίσω. Πάνω από όλα θέλω η συσκευή που έχω σχεδόν 16 ώρες την ημέρα πάνω μου, να μου αρέσει οπτικά. Έ δεν χωνεύεται με τίποτα το S10+ και κλασικά η μπάλα θα πάρει και το Note 10. Επίσης έχω τεράστιο θέμα με την διαφαινόμενη έλλειψη του LED notification. Οπότε θα κάνω pass το Note 10 και θα μείνω με το πανέμορφο Note 9 όσο αντέξω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...