Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@dimperts

Πάρε τηλέφωνο στην Αθήνα Samsung, δώσε το imei, και ρώτησε για ποια χώρα προορίζεται η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα μετά από 4+ χρόνια με το ΝΟΤΕ 4C και πριν την Μεγάλη εβδομάδα θα έχω πάρει το 9αρι με τα 128 GB!

 

Παρήγγειλα ήδη θήκη γνήσια s-view, τζάμι και θέλω και κάρτα τουλάχιστον 256 GB. Αν πάρω 256 GB θα πάρω samsung evo που την έχω δοκιμασμένη και είναι εγγύηση.

Βρήκα όμως την παρακάτω, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την ποιότητα. Καμιά άποψη;

https://www.skroutz.gr/s/17832741/Transcend-300S-SDXC-512GB-Class-10-U3-V30.html

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα μετά από 4+ χρόνια με το ΝΟΤΕ 4C και πριν την Μεγάλη εβδομάδα θα έχω πάρει το 9αρι με τα 128 GB!

 

Παρήγγειλα ήδη θήκη γνήσια s-view, τζάμι και θέλω και κάρτα τουλάχιστον 256 GB. Αν πάρω 256 GB θα πάρω samsung evo που την έχω δοκιμασμένη και είναι εγγύηση.

Βρήκα όμως την παρακάτω, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την ποιότητα. Καμιά άποψη;

https://www.skroutz.gr/s/17832741/Transcend-300S-SDXC-512GB-Class-10-U3-V30.html

 

Υπάρχει ένα πρόβλημα με τη συγκεκριμένη... Δεν θα σου χωράει στο τηλέφωνο...:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα μετά από 4+ χρόνια με το ΝΟΤΕ 4C και πριν την Μεγάλη εβδομάδα θα έχω πάρει το 9αρι με τα 128 GB!

 

Παρήγγειλα ήδη θήκη γνήσια s-view, τζάμι και θέλω και κάρτα τουλάχιστον 256 GB. Αν πάρω 256 GB θα πάρω samsung evo που την έχω δοκιμασμένη και είναι εγγύηση.

Βρήκα όμως την παρακάτω, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την ποιότητα. Καμιά άποψη;

https://www.skroutz.gr/s/17832741/Transcend-300S-SDXC-512GB-Class-10-U3-V30.html

Καλορίζικο. Σε sd πάνε σε Samsung evo plus U3. Αυτή που έβαλες είναι πιο μεγάλη δεν είναι Micro.

 

3d63c53a58594be643ecdfb805c52afc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόβλημα με τη συγκεκριμένη... Δεν θα σου χωράει στο τηλέφωνο...:lol::lol::lol:

:lol::lol:Ωχ έχεις δίκιο!!! Παρασύρθηκα!!

Καλορίζικο. Σε sd πάνε σε Samsung evo plus U3. Αυτή που έβαλες είναι πιο μεγάλη δεν είναι Micro.

 

3d63c53a58594be643ecdfb805c52afc.jpg

 

Eυχαριστώ!Οπότε πάλι EVO!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Topet καλώς να μας έρθεις και εσύ και εγώ από Σάββατο είμαι με Note 9 512 από το Note 4 C και το κινητό απλά τα σπάει.....

Μέχρι στιγμής είμαι στην 3 φόρτιση μόλις την ολοκλήρωσα στέλνω screen shot από τα ποσοστά της μπαταρίας με 2 φορτίσεις. Νομίζω λογικά αποτελέσματα αν και βλέπω τρώει πολύ το ui android system e.t.c να φανταστώ είναι τα αρχικά αυτά πάντα που τρώνε μπαταρία μέχρι να πάρει τα data για την διαμόρφωση. ; On screen time δεν βγάζει πολύ και χάνει ένα 5% στάνταρ κάθε βράδυ σε stand by σε ένα οχτάωρο δηλαδή είναι λογικό αυτό; ή είχα ανεβασμένα πολύ τα στάνταρ και τις απαιτήσεις μου και το βλέπω εγώ λάθος και θα φτιάξει μετά τις 4 φορτίσεις Επίσης μια παρατήρηση δεν ξέρω αν φταίει η 9αρα η το κινητό μου με πετάει στο άκυρο τα fast login με fingerprint από τις εφαρμογές δεν ξέρω τι φάση :/ το σεταρω πάλι κρατάει μια μέρα και ξαφνικά μπορεί να με το πετάξει any idea ?a6a47e8e907bd17727df833df00e5627.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κώστα με γεια!!:) Πλέον θα τα λέμε από εδώ!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κανένα κινητό δε με έχει ταλαιπωρήσει τόσο πολύ όσον αφορά στην εύρεση ενός σωστού tempered glass. Έχω αλλάξει 3 έως τώρα αξίας από 10 έως 20 ευρώ και το ένα κόλλησε και ξεκόλλησε , το άλλο δεν έπιανε όλη την οθόνη ούτε καν τις άκρες και το τρίτο δεν έβγαζε τον αέρα και συνεπώς δεν πατούσε στη μια πλευρά. Ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο καλό κι όχι πανάκριβο ούτως ώστε να ασφαλίσει το κινητό τουλάχιστον για 10 μήνες ακόμη που θα ήθελα να το έχω; Μέχρι να πέσει η τιμή του note 10 δηλαδή. Θα ήθελα να είναι full face . Ευχαριστώ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία, γιατί το Note 9 dual είναι πιο φθηνό από το single sim?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία, γιατί το Note 9 dual είναι πιο φθηνό από το single sim?

 

Οπως συμβαίνει με όλες τις συσκευές οταν κυκλοφορούν... Στην πραγματικότητα δεν έχουν καμία διαφορά αλλα έχει να κάνει με το ποσό τιμολογιακά αγοράζει το κάθε μαγαζί...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ειμαι κατοχος νοτε 9.Σκεφτομαι το μι9 Τι γνωμη σας παρακαλω πολυ για καμερα οθονη κ ειδοποιησεις παντα σε σχεση με το νοτε 9.Αν ηταν καποιος κατοχος νοτε 9 κ πηγε μι9 τοτε ακομα καλυτερα.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ειμαι κατοχος νοτε 9.Σκεφτομαι το μι9 Τι γνωμη σας παρακαλω πολυ για καμερα οθονη κ ειδοποιησεις παντα σε σχεση με το νοτε 9.Αν ηταν καποιος κατοχος νοτε 9 κ πηγε μι9 τοτε ακομα καλυτερα.Ευχαριστω.

 

Αν έχεις το Note 9,δεν πας στο MI 9....Άποψη μου πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι εκτός κι αν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι διαφορετικά για τους συνειδητοποιημένους είναι μονόδρομος
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι εκτός κι αν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι διαφορετικά για τους συνειδητοποιημένους είναι μονόδρομος

 

Και το πενάκι να μην χρησιμοποιείς συχνά,πάλι δεν πας από Note 9 σε MI 9...Δεν ξέρω στην κάμερα πως τα πάει,αλλά εγώ προσωπικά δεν θα έκανα αυτή την αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Για την αλλαγή εννοούσε πιθανότητα να δοκιμάσει και το πολύ αξιόλογο xiaomi...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για την αλλαγή εννοούσε πιθανότητα να δοκιμάσει και το πολύ αξιόλογο xiaomi...

 

Το ΜΙ 9,είναι τίμιο και πολύ καλή συσκευή,με ιδιαίτερα ανταγωνιστική τιμή για το πακέτο που προσφέρει...

Εγώ μίλησα προσωπικά για μένα τι θα έκανα....

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΙ 9,είναι τίμιο και πολύ καλή συσκευή,με ιδιαίτερα ανταγωνιστική τιμή για το πακέτο που προσφέρει...

Εγώ μίλησα προσωπικά για μένα τι θα έκανα....

 

Στην τιμή που παίζει το Note 9 τώρα νομίζω είναι αστείο να μιλάμε για σύγκριση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που παίζει το Note 9 τώρα νομίζω είναι αστείο να μιλάμε για σύγκριση..

 

Πόσο μάλλον να έχεις το Note 9,και να σκέφτεσαι να το κάνεις αλλαγή με το ΜΙ9....

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μάλλον να έχεις το Note 9,και να σκέφτεσαι να το κάνεις αλλαγή με το ΜΙ9....

 

Καλά προφανώς,γιατί θα χάσεις και λεφτά. Είπαμε να λέμε καμία υπερβολή αλλά να δώσεις ένα εργαλείο πλήρες για να πας σε ένα κινητό με 5 ελλείψεις και κατώτερο σε κάμερα, το βρίσκω ανόητο απλά. Χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον, καθαρά την κίνηση κρίνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά Εγώ έχω χάλια μπαταρία με το πολύ 3-4 ώρες οθόνη, κυρίως YouTube και αρκετό browsing , εδώ που είμαι έχω χάλια σήμα ούτε μια γραμμή δεν βγάζει οπότε μιλάω μέσω vowifi ( Cosmote ) είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη διαφορά τιμής στα δύο μοντέλα με μια ή με 2 κάρτες

 

Έχουν διαφορά στην ρύθμιση του επεξεργαστή. Ο λόγος είναι οι θερμοκρασίες που αναπτύσσονται

Κάπου είχα βρει αναλυτική πληροφόρηση για το πως είναι χρονισμένος και συγχρονισμένος ο κάθε επεξεργαστής για τα δύο αυτά μοντέλα αλλά δεν μπορώ να το βρω ξανά για να το κάνω post.

 

Εξάλλου αν προσπαθήσετε να βρείτε ακόμα πιο τεχνικές λεπτομέρειες για το κάθε μοντέλο θα δείτε ότι δεν θα το καταφέρετε

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Κανένα κινητό δε με έχει ταλαιπωρήσει τόσο πολύ όσον αφορά στην εύρεση ενός σωστού tempered glass. Έχω αλλάξει 3 έως τώρα αξίας από 10 έως 20 ευρώ και το ένα κόλλησε και ξεκόλλησε , το άλλο δεν έπιανε όλη την οθόνη ούτε καν τις άκρες και το τρίτο δεν έβγαζε τον αέρα και συνεπώς δεν πατούσε στη μια πλευρά. Ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο καλό κι όχι πανάκριβο ούτως ώστε να ασφαλίσει το κινητό τουλάχιστον για 10 μήνες ακόμη που θα ήθελα να το έχω; Μέχρι να πέσει η τιμή του note 10 δηλαδή. Θα ήθελα να είναι full face . Ευχαριστώ

Πάρε αυτό που είχα δώσει στο "σχετικό με τα αξεσουάρ του κινητού μας", είναι φτηνό (3 ε), κουμπώνει σε όλη την οθόνη και δουλεύει άριστα με το πενάκι...τα σπάει....μην ξοδεύεσαι άλλο!!! Είναι film, αλλά με μια διπλή πανέμορφη θήκη (3 ε) το κινητό σου θα μείνει εντελώς άθικτο.....Εγγύηση!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό που είχα δώσει στο "σχετικό με τα αξεσουάρ του κινητού μας", είναι φτηνό (3 ε), κουμπώνει σε όλη την οθόνη και δουλεύει άριστα με το πενάκι...τα σπάει....μην ξοδεύεσαι άλλο!!! Είναι film, αλλά με μια διπλή πανέμορφη θήκη (3 ε) το κινητό σου θα μείνει εντελώς άθικτο.....Εγγύηση!
Link μεμβράνης;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτό που είχα δώσει στο "σχετικό με τα αξεσουάρ του κινητού μας", είναι φτηνό (3 ε), κουμπώνει σε όλη την οθόνη και δουλεύει άριστα με το πενάκι...τα σπάει....μην ξοδεύεσαι άλλο!!! Είναι film, αλλά με μια διπλή πανέμορφη θήκη (3 ε) το κινητό σου θα μείνει εντελώς άθικτο.....Εγγύηση!

 

Αχχχχχχ κάπου θα το βρω. Που θα μου πάει. Ευχαριστώ πολύ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά Εγώ έχω χάλια μπαταρία με το πολύ 3-4 ώρες οθόνη, κυρίως YouTube και αρκετό browsing , εδώ που είμαι έχω χάλια σήμα ούτε μια γραμμή δεν βγάζει οπότε μιλάω μέσω vowifi ( Cosmote ) είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To speedort του OTE προκαλεί τρελό drain στα κινητά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...