Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γίνεται βρε παιδιά γιατί κλείνουν οι εφαρμογές μόνες τους μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού;
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την QuickBird https://play.google.com/store/apps/details?id=bank.idea.quickcall ή οποία αναγνωρίζει τα ελληνικά και δεν χρειάζεται να ηχογραφήσεις!

Ψάχνω κάποια που να μην θέλει σύνδεση στο internet

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

ερχόμενος απο Oneplus 6 , καλως σας βρηκα., μια ερωτηση σχετικα με volte , vowifi και κρυψιμο της status bar πως γινονται ; επισης μπορω να εχω gestures αντι για κουμπια (status bar);;
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται βρε παιδιά γιατί κλείνουν οι εφαρμογές μόνες τους μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού;

...γιατί το κινητό μας είναι μαγικό!!!!

Έλα μου ντε έχω σχεδόν την ίδια απορία.... Γιατί εξαφανίζονται τα εικονίδια από τις εγκατεστημένες εφαρμογές?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

ερχόμενος απο Oneplus 6 , καλως σας βρηκα., μια ερωτηση σχετικα με volte , vowifi και κρυψιμο της status bar πως γινονται ; επισης μπορω να εχω gestures αντι για κουμπια (status bar);;
Σε Android pie έχει gestures τα οποία είναι και σούπερ Smooth

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω αυτες τις μερες. Μολις το ανοιξω πως μπορω να βαλω ολες τις αναβαθμισεις μεχρι την Pie, αλλα χωρις αυτη?

 

Ακουω πολυ κακα σχολια και δε θελω καινουριο κινητο να μου βγει ''κατεστραμμενο''

 

Ευχαριστω

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω αυτες τις μερες. Μολις το ανοιξω πως μπορω να βαλω ολες τις αναβαθμισεις μεχρι την Pie, αλλα χωρις αυτη?

 

 

 

Ακουω πολυ κακα σχολια και δε θελω καινουριο κινητο να μου βγει ''κατεστραμμενο''

 

 

 

Εχυαριστω

What????

Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα... Σηκώνω τα χέρια ψηλά...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω αυτες τις μερες. Μολις το ανοιξω πως μπορω να βαλω ολες τις αναβαθμισεις μεχρι την Pie, αλλα χωρις αυτη?

 

Ακουω πολυ κακα σχολια και δε θελω καινουριο κινητο να μου βγει ''κατεστραμμενο''

 

Ευχαριστω

 

αν σκεφτεσαι ετσι...απλα μην το αγορασεις!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτεσαι ετσι...απλα μην το αγορασεις!!!

 

Το εχει φιλαρακι και μου ανεφερε οτι εχει θεμα με την εφαρμογη Notes και τη μπαταρια. Το χρησιμοποιει για τη δουλεια οπως το θελω και γω και του πεθαινει μεσα στη μερα απο μπαταρια. Ουσιαστικα απο επαγγελματικης αποψης του ειναι αχρηστο αυτη τη στιγμη το τηλεφωνο. Ισχυει αυτο σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

Το εχει φιλαρακι και μου ανεφερε οτι εχει θεμα με την εφαρμογη Notes και τη μπαταρια. Το χρησιμοποιει για τη δουλεια οπως το θελω και γω και του πεθαινει μεσα στη μερα απο μπαταρια. Ουσιαστικα απο επαγγελματικης αποψης του ειναι αχρηστο αυτη τη στιγμη το τηλεφωνο. Ισχυει αυτο σε εσας?
Κλείνεις τον αυτόματο συγχρονισμό με το Samsung cloud και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κλείνεις τον αυτόματο συγχρονισμό με το Samsung cloud και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ. Θα του το προτεινω σαν λυση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω αυτες τις μερες. Μολις το ανοιξω πως μπορω να βαλω ολες τις αναβαθμισεις μεχρι την Pie, αλλα χωρις αυτη?

 

Ακουω πολυ κακα σχολια και δε θελω καινουριο κινητο να μου βγει ''κατεστραμμενο''

 

Ευχαριστω

 

Κανενα προβλημα δεν εχει η Pie. Ισα ισα που βλεπω πως εχει μια σπιρταδα παραπανω απο την Oreo.

Για το battery drain υπαρχει η λυση του Ηλια, αν και δεν ειναι σιγουρο πως θα εχεις drain. Σ' εμενα παρολο που το χρησιμοποιω αρκετα δεν υπαρχει καποια αφυσικη καταναλωση πχ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κλείνεις τον αυτόματο συγχρονισμό με το Samsung cloud και δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε κάποιους έχει εμφανιστεί αυτό το bug δεν νομίζω ότι είναι στην πλειοψηφία. Εγώ χρησιμοποιώ το notes με συγχρονισμό και η κατανάλωση που έχει είναι ελάχιστη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα με τη PIE και μαλιστα τη περασα απλα απο πανω...μη λεμε οτι θελουμε.....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Α ρε ομορφονιέ! Επεκτείνεσαι βλέπω!

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το εχει φιλαρακι και μου ανεφερε οτι εχει θεμα με την εφαρμογη Notes και τη μπαταρια. Το χρησιμοποιει για τη δουλεια οπως το θελω και γω και του πεθαινει μεσα στη μερα απο μπαταρια. Ουσιαστικα απο επαγγελματικης αποψης του ειναι αχρηστο αυτη τη στιγμη το τηλεφωνο. Ισχυει αυτο σε εσας?

 

το δικο μου δεν εμφανιζει κανενα θεμα με την τελευταια (pie) αναβαθμιση!!!Οσον αφορα την μπαταρια...απλα εντυπωσιασμενος!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ερχόμενος απο Oneplus 6 , καλως σας βρηκα., μια ερωτηση σχετικα με volte , vowifi και κρυψιμο της status bar πως γινονται ; επισης μπορω να εχω gestures αντι για κουμπια (status bar);;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.edgegestures

εχω αυτό, το αγορασα, αλλα δεν μπορω να το δουλεψω, στις ρυθμισεις του,, ξερω λιγα αγγλικα,,...

Link to comment
Share on other sites

έχεις κανείς τα galaxy earbuds μαζί με το note9 να μας πει εντυπώσεις;

γιατί οι δικές μου είναι άσχημες ως προς την απόσταση και τη σύνδεση.

'Εχοντας απόσταση μισό μέτρο καλά είναι και η σύνδεση είναι περίπου σταθερή αν έχω ενεργό το dual audio.

Αν βάλω το κινητό σε τσέπη παντελονιού τότε αποσυνδέονται.

Αν δεν έχω ενεργό το dual audio τότε η μουσική χάνεται με κάθε κίνηση, πρέπει να είμαι άγαλμα κάποιες φορές.

Επίσης και με το dual audio ενεργό, μετά από συνεχή ακρόαση για ώρα αν κάνω κάποια κίνηση, π.χ. να στρίψω το κεφάλι τότε έχει σπασίματα στην ακρόαση.

 

Επειδή έχω ένα ζευγάρι true wireless ακουστικά bluetooth άλλης μάρκας paired με το note9, εκείνα είναι σταθερότατα όπου και να είναι το τηλέφωνο, όσο και να κινούμε.

Είτε τα έχω ανοικτά παράλληλα με τα galaxy είτε είναι ανοικτά μόνο αυτά.

 

Πάντα παράλληλα έχω το galaxy watch.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει φιλαρακι και μου ανεφερε οτι εχει θεμα με την εφαρμογη Notes και τη μπαταρια. Το χρησιμοποιει για τη δουλεια οπως το θελω και γω και του πεθαινει μεσα στη μερα απο μπαταρια. Ουσιαστικα απο επαγγελματικης αποψης του ειναι αχρηστο αυτη τη στιγμη το τηλεφωνο. Ισχυει αυτο σε εσας?

 

Σε εμένα δεν εμφανίστηκε ουδέποτε αυτό το bug. Και χρησιμοποιώ λόγω δουλειάς καθημερινά για αρκετή ώρα το Samsung Notes.

Link to comment
Share on other sites

έχεις κανείς τα galaxy earbuds μαζί με το note9 να μας πει εντυπώσεις;

γιατί οι δικές μου είναι άσχημες ως προς την απόσταση και τη σύνδεση.

'Εχοντας απόσταση μισό μέτρο καλά είναι και η σύνδεση είναι περίπου σταθερή αν έχω ενεργό το dual audio.

Αν βάλω το κινητό σε τσέπη παντελονιού τότε αποσυνδέονται.

Αν δεν έχω ενεργό το dual audio τότε η μουσική χάνεται με κάθε κίνηση, πρέπει να είμαι άγαλμα κάποιες φορές.

Επίσης και με το dual audio ενεργό, μετά από συνεχή ακρόαση για ώρα αν κάνω κάποια κίνηση, π.χ. να στρίψω το κεφάλι τότε έχει σπασίματα στην ακρόαση.

 

Επειδή έχω ένα ζευγάρι true wireless ακουστικά bluetooth άλλης μάρκας paired με το note9, εκείνα είναι σταθερότατα όπου και να είναι το τηλέφωνο, όσο και να κινούμε.

Είτε τα έχω ανοικτά παράλληλα με τα galaxy είτε είναι ανοικτά μόνο αυτά.

 

Πάντα παράλληλα έχω το galaxy watch.

Εγώ έχω τα iconx 2018 με galaxy watch και κανένα πρόβλημα σε αποστάσεις ακόμα και 8 μέτρων από το κινητό. Μήπως πρέπει να περιμένεις κανένα software update?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με streaming videos στους browsers ? Δοκίμασα chrome, brave, firefox, duck, αλλά και της Samsung, αλλά μονίμως το ίδιο θέμα. Το video δεν το εμφανίζει καθόλου σε mobile view, και όταν επιλέγω το desktop view, άλλες φορές το εμφανίζει και άλλες δείχνει απλά το πλαίσιο. Το ίδιο video, σε άλλη συσκευή (όχι Note 9) παίζει κανονικά είτε σε mobile view είτε σε desktop. Μου συμβαίνει εδώ και κανα 2μηνο περίπου για κάποιο περίεργο λόγο. Έχω κάνει και clear cache στους browsers, και clear ότι data είχε για το εκάστοτε site.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα:

http://www.snowreport.gr/snowcam/kalavrita/live.html

 

thanx.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο παιδιά. Ίσως είναι ιδέα μου αλλά θυμάμαι στο Note 4 με κάποια εφαρμογή έβλεπα το πόσες φορές έχω βγάλει το πενάκι από τη θέση του για να το χρησιμοποιήσω.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

να ρωτήσω αν έχει κανείς πρόβλημα με streaming videos στους browsers ? Δοκίμασα chrome, brave, firefox, duck, αλλά και της Samsung, αλλά μονίμως το ίδιο θέμα. Το video δεν το εμφανίζει καθόλου σε mobile view, και όταν επιλέγω το desktop view, άλλες φορές το εμφανίζει και άλλες δείχνει απλά το πλαίσιο. Το ίδιο video, σε άλλη συσκευή (όχι Note 9) παίζει κανονικά είτε σε mobile view είτε σε desktop. Μου συμβαίνει εδώ και κανα 2μηνο περίπου για κάποιο περίεργο λόγο. Έχω κάνει και clear cache στους browsers, και clear ότι data είχε για το εκάστοτε site.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα:

http://www.snowreport.gr/snowcam/kalavrita/live.html

 

thanx.

 

Δοκίμασα και με Opera browser και κάνει το ίδιο σε mobile αλλα σε desktop έκανα 3-4 δοκιμές και τα ανοίγει πάντα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με Opera browser και κάνει το ίδιο σε mobile αλλα σε desktop έκανα 3-4 δοκιμές και τα ανοίγει πάντα...

 

Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω στο Note 9 (δεν έχω εγκαταστήσει ούτε blockers ούτε τίποτα), ή αν φταίει το ίδιο το site (παρότι μου το κάνε και σε κάποια άλλα, ενώ σε άλλα δεν το κάνει). Κοιτάζω και τον κώδικα της σελίδας μπας και φταίει κάτι απ τη δική τους μεριά. Το θέμα όμως είναι γιατί σε άλλες συσκευές παίζει κανονικά και σε mobile view (πχ σε Xiaomi).

 

btw, και opera που δοκίμασα τώρα, πάλι τα ίδια. και σε desktop view δείχνει το μαύρο πλαίσιο και τις περισσότερες φορές δεν παίζει (δεν εννοώ το timelapse που έχει, εννοώ το live).

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα iconx 2018 με galaxy watch και κανένα πρόβλημα σε αποστάσεις ακόμα και 8 μέτρων από το κινητό. Μήπως πρέπει να περιμένεις κανένα software update?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα βίντεο έχει καθυστέρηση ο ήχος;;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...