Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι δεν είχε μείνει τίποτα μέσα από κόλλα. Ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα.

 

Τι συμβουλή μου δίνεις για να μην τρέξει καθόλου κόλλα στα πλάγια, όταν πάρω το κινητό πάλι στα χέρια μου?

 

Ευχαριστώ

Να αφήσεις το t max και να πάρεις το whitestone dome.. Η να βρεις ακόμη έναν κ να πάρετε το πακέτο με τα 2 για μας σας βγει από 30.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να αφήσεις το t max και να πάρεις το whitestone dome.. Η να βρεις ακόμη έναν κ να πάρετε το πακέτο με τα 2 για μας σας βγει από 30.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω ήδη ένα πακέτο Whitestone dome που θα το βάλω με το που μου έρθει το κινητό, απλά με ανησυχεί αν θα έχω το ίδιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Με 2 κάρτες πάνω , μια Vodaphone ,και μιa Cosmote ,εχω συχνά διακοπές στον ήχο κατά την κλήση , συγκεκριμένα εγω τους ακούω πάντα !! ,ένω οι άλλοι δεν ακούν τίποτα όσο διαρκεί το πρόβλημα , εχω παρατηρήσει κάποιες φόρες να επανέρχεται ο ήχος κατά την κληση , ,,σχεδόν 99% οι κλησεις αφορούν το δίκτυο της Vodaphone ,, Έχει κάποιος άλλος φίλος παρόμοιο πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Το smartswitch επαναφέρει και ρυθμίσεις συσκευής όπως ringtones, ξυπνητήρι, quick toggles, fonts και ρυθμίσεις εφαρμογών πχ Twitter, Gmail, κλπ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ναι εννοείται, όλα κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 2 κάρτες πάνω , μια Vodaphone ,και μιa Cosmote ,εχω συχνά διακοπές στον ήχο κατά την κλήση , συγκεκριμένα εγω τους ακούω πάντα !! ,ένω οι άλλοι δεν ακούν τίποτα όσο διαρκεί το πρόβλημα , εχω παρατηρήσει κάποιες φόρες να επανέρχεται ο ήχος κατά την κληση , ,,σχεδόν 99% οι κλησεις αφορούν το δίκτυο της Vodaphone ,, Έχει κάποιος άλλος φίλος παρόμοιο πρόβλημα ?

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάω, ειμαι ακριβώς στο ιδιο setup (sim1 Vodafone, sim2 Cosmote, με κλησεις κυρίως Vodafone και data σε vodafone) και δεν αντιμετωπίζω κάποιο προβημα ως τώρα. Σε Android 8 είμαι.

Link to comment
Share on other sites

setup (sim1 Vodafone, sim2 Cosmote, με κλησεις κυρίως Vodafone και data σε vodafone)

Ακριβως το ίδιο setup και εγω ,, μου έιχε κάνει εντύπωση απο τις πρώτες ώρες που το χρησιμοποίησα ,αυτη η αλλαγή που παρατηρήθηκε αμέσως ,καθώς εντός του σπιτιού είχα πάντα θέμα ,αλλα οταν εβγαινα στο μπαλκόνι υπήρχε αμεση διόρθωση ,

κατί που απο την αρχή δεν συνέβηκε και το παρατήρησα γρήγορα ,, ώχ είχα πει τότε ,λες ??? :X

Βεβαια όταν εχεις συχνά το πρόβλημα και σε ανοικτούς χώρους η κατά την οδήγηση ,, τότε κάτι δεν πάει καλά !!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ίδιο setup και εγω ,, μου έιχε κάνει εντύπωση απο τις πρώτες ώρες που το χρησιμοποίησα ,αυτη η αλλαγή που παρατηρήθηκε αμέσως ,καθώς εντός του σπιτιού είχα πάντα θέμα ,αλλα οταν εβγαινα στο μπαλκόνι υπήρχε αμεση διόρθωση ,

κατί που απο την αρχή δεν συνέβηκε και το παρατήρησα γρήγορα ,, ώχ είχα πει τότε ,λες ??? :X

Βεβαια όταν εχεις συχνά το πρόβλημα και σε ανοικτούς χώρους η κατά την οδήγηση ,, τότε κάτι δεν πάει καλά !!

 

Αν και δεν θα πω καμιά ... σοφία(!), να δοκίμαζες μόνο με την vodafone μεσα στο τηλέφωνο? Μήπως του φταιει η sim και με μιά αλλαγή sim ξεμπερδέψεις.. Τλχ να τσεκάρεις οτι δεν φταίει η ταυτόχρονη υπαρξη δύο sim cards.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω από μαγαζί Skroutz το Samsung Note 9 αντί για Πλαίσιο, Κωτσόβολο κτλ. θα προκύψει κάτι αρνητικό που πρέπει να προσέξω;

Η διαφορά τιμής είναι μεγάλη... Προφανώς θα έχει συζητηθεί αυτό αλλά δεν το γνωρίζω και ήθελα μια γνώμη. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Εγώ το πήρα από skroutz.

Το μαγαζί να έχει πολλές πωλήσεις, πχ όχι 40 πωλήσεις, και 35 σχόλια θετικά.

Πριν μου το στείλουν, ζήτησα το imei, και τηλεφώνησα στην Αθήνα Samsung, και μου είπαν , ότι είναι ευρωπαϊκής εισαγωγή, αρα έχει 2 χρόνια εγγύηση στην Ελλάδα.

Και όταν παρέλαβα, Πριν!!!!, ανοίξω το κουτί, δεν χάλασα την ταινία ασφαλείας, ξαναπήρα τηλέφωνο στην Αθήνα Samsung, για μια 2η επιβεβαίωση..

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάτι περίεργο σήμερα.Τα μηνύματα έρχονταν στο κινητό 5 λεπτά νωρίτερα από ό,τι στο desktop.Γιατί άραγε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο στο gmail.

Πρώτα έρχονται στο κινητό, μετά στον υπολογιστή, συμβαίνει και σε μένα, και δεν μπορώ να το εξηγήσω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....να ρωτήσω κάτι...για να μην ψάχνω Έτσι....προέρχομαι από s9 plus με pie beta....για το note 9 με exynos πόσες beta βγήκανε....2?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....να ρωτήσω κάτι...για να μην ψάχνω Έτσι....προέρχομαι από s9 plus με pie beta....για το note 9 με exynos πόσες beta βγήκανε....2?
Ναι, 2 beta μέχρι στιγμής.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο αν κάποιος γνωρίζει....το note 9 που θα πάρω είναι με itv δλδ #italy firmware θα περαστεί κανονικά η pie beta Έτσι δεν είναι....Γιατί το s9 plus που έχω είναι με Greece euro...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πάρω το Note 9 512gb στα 1049 όσο έχει το 128άρι Ελληνικής αντιπροσωπείας ή να επιλέξω το ίδιο από σκρουτζ με 940 ευρώ Ευρωπαϊκό;

Τελικά μετά από ψάξιμο το παράγγειλα από μαγαζί Σκρουτζ στα 820 το 512gb σε μπλε χρώμα. Θα παραλάβω 28/12 και ανυπομονώ. :):)

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Και η έξυπνη κίνηση, για να είσαι καλυμμένος.

Όταν παραλάβεις, πριν ανοίξεις

το κουτί, πριν κόψεις την ταινία ασφαλείας, στο κουτί απέξω έχει το imei.

Παίρνεις τηλέφωνο στην Αθήνα Samsung, και τσεκαρεις ότι είναι ευρωπαϊκής εισαγωγή ς, άρα θα έχει διετή εγγύηση.

 

Ακόμα καλύτερα, ζήτησε να σου στείλουν το imei, στο email σου, πριν σου στείλει το κινητό.

( Εγώ την πάτησα σε άλλη συσκευή, άλλης εταιρείας...).

Link to comment
Share on other sites

Εχτες πήγα να.βάλω ένα tempered nillkin στους fixers.

Αυτός έκανε μια δοκιμή με ένα καινούργιο γυαλάκι με κόλλα παντού σε όλη την επιφάνεια αλλά.Δεν.έκατσε καλά και έτσι το αφαίρεσε και έβαλε το nillkin.

Το προηγούμενο νιλκιν.κάπου το ράγισα και έτσι ξαναπληρωσα ένα 20αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου ήρθα σήμερα το note 9 και το σεταρα κανονικά. Το πρόβλημα είναι ότι κάνω ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει ότι διαθέτω την τελευταία ενώ δεν είναι η τελευταία. Έχει ενημέρωση ασφάλειας του Σεμπτεβριου ακομα. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν κάνω μια κλήση μου βγάζει επιλογή για σημαντική κλήση. Γνωρίζει κανείς τι αλλάζει αν το ενεργοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πάρω το Note 9 512gb στα 1049 όσο έχει το 128άρι Ελληνικής αντιπροσωπείας ή να επιλέξω το ίδιο από σκρουτζ με 940 ευρώ Ευρωπαϊκό;

Τελικά μετά από ψάξιμο το παράγγειλα από μαγαζί Σκρουτζ στα 820 το 512gb σε μπλε χρώμα. Θα παραλάβω 28/12 και ανυπομονώ. :):)

 

Ωπ! Σε ποιο μαγαζι βρηκες €820 το 512αρι? Εγω βλεπω €893 στο σκρουτζ και €850 (αλλα απο "αναξιοπιστο" για τα γουστα μου μαγαζι) στο best price.

Link to comment
Share on other sites

Και η έξυπνη κίνηση, για να είσαι καλυμμένος.

Όταν παραλάβεις, πριν ανοίξεις

το κουτί, πριν κόψεις την ταινία ασφαλείας, στο κουτί απέξω έχει το imei.

Παίρνεις τηλέφωνο στην Αθήνα Samsung, και τσεκαρεις ότι είναι ευρωπαϊκής εισαγωγή ς, άρα θα έχει διετή εγγύηση.

 

Ακόμα καλύτερα, ζήτησε να σου στείλουν το imei, στο email σου, πριν σου στείλει το κινητό.

( Εγώ την πάτησα σε άλλη συσκευή, άλλης εταιρείας...).

Θα κάνω αυτό που λες. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Σε ποιο μαγαζι βρηκες €820 το 512αρι? Εγω βλεπω €893 στο σκρουτζ και €850 (αλλα απο "αναξιοπιστο" για τα γουστα μου μαγαζι) στο best price.

 

Μαλλον θα το πηρε απο καπου χωρις ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω ανοιχτό το bluetooth, ειδοποιήσεις και ήχος κλήσης ακούγονται μόνο απο το bluetooth πως μπορώ να το κάνω να ακούγεται και από το ηχείο του κινητού?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω και εγώ το παράπονο μου.

Βεβαίως να σας προλάβω να σας ενημερώσω ότι προφανώς είμαι ΓΚΑΝΤΈΜΗΣ το γιατί.......

Έχω το κινητό από τους πρώτες μέρες που κυκλοφόρησε, εδώ και 2 μήνες μου παρουσίασε στο κάτω μέρος στην τρύπα που βγαίνει το πενάκι κάτι σαν ξεφλούδισμα στο μέγεθος τις μύτης από καρφίτσα.

Για να μην σας κουράζω σήμερα μετά από 2 μήνες περίπου έχει ένα καλό ξεφλούδισμα και φαίνεται άσχημα.

Να σας πω ότι από από την πρώτη μέρα είναι σε θήκη Spigen και τζαμακί Dome.

Σήμερα πήγα στο σέρβις τις Samsung στη Θεσσαλονίκη και....... κλασικά σαν Ελληνικό Σέρβις η απάντηση τις κοπέλας (που κατά τα άλλα ήταν ευγενέστατη) " μα καλά πως το κάνατε??? " τις εξηγώ όλα τα πιο πάνω και βλέποντας ότι μάλλον θα τη "φάω" τι ρωτάω δεν με καλύπτει η εγγύηση???

Παίρνει το κινητό μου και πηγαίνει στον τεχνικό τους και επιστεφομτάς μου λέει κατά λέξη "ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΎΠΤΕΙ Η ΕΓΓΎΗΣΗ ΔΙΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΉ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΉ ΦΘΟΡΆ".

Παιδιά δεν ξέρω πως συγκρατήθηκα απλώς τη ρώτησα μπορεί να μου το δώσει γραφτώς εάν χρειαστεί και μου είπε βεβαίως.

Και στο δια ταύτα τι παίρνουμε θήκες τζαμακιά και τι είναι αυτή η εγγύηση που πάμε και σκάμε ένα κάρω λεφτά.

Θα μου πείτε στα τόσα εκατομμύρια που κατασκευαζωνται πόσα είναι αυτά που δεν έκατσε ή δεν ψήθηκε καλά η μπογιά???

Για αυτό μίλησα για γκαντεμιά πιο πάνω.

Παιδιά δεν ξέρω τι να κάνω και προπάντων να σταματήσω το ξεφλούδισμα...

Παίζει να γράψω τον πόνο μου και στη Samsung. gr ή Samsung.com?

Σας βάζω και κάποιες φώτο.

Παιδιά πέστε μου καμιά άποψη please......

 

Γιώργος.

 

ΥΓ.... Συγνώμη για τον τόνο μου και για το.... κατεβατό.... af882b3a76f3b9021a3e502448d8b076.jpgcf958bb38b43614d98aa07babe02026e.jpgf3711986df389ec31fe0d5500785453f.jpg49ea41d0f49629eec6cd2e22e99e4264.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω και εγώ το παράπονο μου.

Βεβαίως να σας προλάβω να σας ενημερώσω ότι προφανώς είμαι ΓΚΑΝΤΈΜΗΣ το γιατί.......

Έχω το κινητό από τους πρώτες μέρες που κυκλοφόρησε, εδώ και 2 μήνες μου παρουσίασε στο κάτω μέρος στην τρύπα που βγαίνει το πενάκι κάτι σαν ξεφλούδισμα στο μέγεθος τις μύτης από καρφίτσα.

Για να μην σας κουράζω σήμερα μετά από 2 μήνες περίπου έχει ένα καλό ξεφλούδισμα και φαίνεται άσχημα.

Να σας πω ότι από από την πρώτη μέρα είναι σε θήκη Spigen και τζαμακί Dome.

Σήμερα πήγα στο σέρβις τις Samsung στη Θεσσαλονίκη και....... κλασικά σαν Ελληνικό Σέρβις η απάντηση τις κοπέλας (που κατά τα άλλα ήταν ευγενέστατη) " μα καλά πως το κάνατε??? " τις εξηγώ όλα τα πιο πάνω και βλέποντας ότι μάλλον θα τη "φάω" τι ρωτάω δεν με καλύπτει η εγγύηση???

Παίρνει το κινητό μου και πηγαίνει στον τεχνικό τους και επιστεφομτάς μου λέει κατά λέξη "ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΎΠΤΕΙ Η ΕΓΓΎΗΣΗ ΔΙΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΉ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΉ ΦΘΟΡΆ".

Παιδιά δεν ξέρω πως συγκρατήθηκα απλώς τη ρώτησα μπορεί να μου το δώσει γραφτώς εάν χρειαστεί και μου είπε βεβαίως.

Και στο δια ταύτα τι παίρνουμε θήκες τζαμακιά και τι είναι αυτή η εγγύηση που πάμε και σκάμε ένα κάρω λεφτά.

Θα μου πείτε στα τόσα εκατομμύρια που κατασκευαζωνται πόσα είναι αυτά που δεν έκατσε ή δεν ψήθηκε καλά η μπογιά???

Για αυτό μίλησα για γκαντεμιά πιο πάνω.

Παιδιά δεν ξέρω τι να κάνω και προπάντων να σταματήσω το ξεφλούδισμα...

Παίζει να γράψω τον πόνο μου και στη Samsung. gr ή Samsung.com?

Σας βάζω και κάποιες φώτο.

Παιδιά πέστε μου καμιά άποψη please......

 

Γιώργος.

 

ΥΓ.... Συγνώμη για τον τόνο μου και για το.... κατεβατό.... af882b3a76f3b9021a3e502448d8b076.jpgcf958bb38b43614d98aa07babe02026e.jpgf3711986df389ec31fe0d5500785453f.jpg49ea41d0f49629eec6cd2e22e99e4264.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχως φιλε μου οι 2 μεγαλυτερες εταιριες στον χωρο (samsung, apple) δεν αναγνωριζουν τετοιου ειδους προβληματα. Το θεμα απο εδω και περα ειναι το αν το κινητο μενει στην εγγυηση για οποιοδηποτε αλλο προβλημα ή αν στο βγαζουν εντελως εκτος θεωροντας οτι ολο αυτο εγινε απο κακη χρηση ή απο καποια πτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...