Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποτε η υπαλληλος που με πήρε απο το 13800 η ηταν ασχετη εντελως η προσπαθουσε να με κοροιδεψει λέγοντας μου οτι θελει 12ε καθε 2μηνο.

 

Ερωτηση,τα 5ε πως μπορω να τα βαλω?υπαρχει online φορμα αγορας η απο μαγαζι μονο?

 

Εχει δοκιμασει καποιος να βαλει τετοιο 5ευρο τελευταια?

 

Πήγαινε σε κατάστημα να ξεμπερδεύεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

οποτε η υπαλληλος που με πήρε απο το 13800 η ηταν ασχετη εντελως η προσπαθουσε να με κοροιδεψει λέγοντας μου οτι θελει 12ε καθε 2μηνο.

 

Ερωτηση,τα 5ε πως μπορω να τα βαλω?υπαρχει online φορμα αγορας η απο μαγαζι μονο?

 

Εχει δοκιμασει καποιος να βαλει τετοιο 5ευρο τελευταια?

Από το site της wind :

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/fast-topup/?d=null&locale=el_GR

Θα πάρεις 2gb με πέντε ευρώ και θα ανανεωθεί για ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά που ανανέωσα το έκανα από το pc, στο προηγούμενο interface της εφαρμογής και στο τωρινό δεν το βρίσκω.

 

Edit

Είναι το link που έγραψε ο panosss567

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς να βάλεις 5 ευρώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς να βάλεις 5 ευρώ.
Πως βάζεις 5 ευρώ; Αφού αφήνει από 10 έως 50 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζεις 5 ευρώ; Αφού αφήνει από 10 έως 50 ευρώ.

 

Στο link που έγραψε ο Panoss567 βάζεις 5€ για να πάρεις 2GB και έτσι ανανεώνεται η κάρτα για 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζεις 5 ευρώ; Αφού αφήνει από 10 έως 50 ευρώ.

Οι ανανεώσεις του Simple File On The Go με κάρτα δεν έχουν σχέση με τις ανανεώσεις του F2g.

Δες το παραπάνω link και θα βρεις όλα τα ποσά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από δύο σιμ που έχω λόγω σταθερών τηλεφωνικών συνδέσεων η μία ξαφνικά λέει no service. H άλλη ακόμα λειτουργεί.

να δω τι θα γίνει από 1 Σεπτεμβρίου και θα ενημερώσω.

 

Μπήκαν κανονικά και στις 2 σιμ το 1γιγα.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Το 1GB μπαίνει κανονικά κάθε μήνα, χωρίς να χρειάζεται ανανέωση κάθε 2 μήνες, όπως λέγανε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει τον αριθμό της σύνδεσης του Simplefi, υπάρχει τρόπος να τον βρω κάπως;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι στο όνομα σου ή στην ταυτότητα σου θα στον βρεί η εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις την κάρτα sim στα χέρια σου,στελνεις μηνυμα στο 1280 (με τη λέξη ΑΡΙΘΜΟΣ αλλά απανταει και με οτιδηποτε απ'οτι εχω δοκιμάσει)
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις την κάρτα sim στα χέρια σου,στελνεις μηνυμα στο 1280 (με τη λέξη ΑΡΙΘΜΟΣ αλλά απανταει και με οτιδηποτε απ'οτι εχω δοκιμάσει)
Άψογος, ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από κατάστημα Wind και μου επιβεβαίωσε ο πωλητής πως πλέον είναι 5€ το δίμηνο

Επίσης μετα από μερικά λεπτά μου ήρθε μηνυμα:

"Επιτυχής ανανέωση ,έχετε 2GB για 2 μηνες"

 

Ότι ναναι;;;;;

Edited by DarthStergius

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λένε αλλά τουλάχιστον για τις δωρεάν καρτούλες που δίνουν σε συνδυασμό με τη σταθερή προς το παρόν δεν ισχύει. Το ερώτημα είναι αν αλλάζει κάτι όταν τολμήσει κάποιος και βάλει στη συγκεκριμένη κάρτα 5 ευρώ,μήπως μπαίνει σε αυτό το καθεστώς της υποχρεωτικής ανανέωσης ανα 2μηνο και αυτή η κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Λέγανε ότι θα γίνει δίμηνο και αυτοί από τις 11/6. Προσωπικά, ανανέωσα στις 6/6, οπότε ισχύει για ένα χρόνο. Δε ρισκάρω να ανανεώσω πριν περάσει αυτός ο χρόνος, αν κάποιος έχει κάνει ανανεωση μετα τις 11/6 και έχει περάσει το δίμηνο, μπορεί να απαντήσει πιο σωστά. Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από κατάστημα Wind και μου επιβεβαίωσε ο πωλητής πως πλέον είναι 5€ το δίμηνο

Επίσης μετα από μερικά λεπτά μου ήρθε μηνυμα:

"Επιτυχής ανανέωση ,έχετε 2GB για 2 μηνες"

 

Ότι ναναι;;;;;

Γιατί ότι να ναι, σε αυτή την κάρτα δεν μπαίνουν λεφτά βάζεις 5 ευρώ και παίρνεις 2 giga

Βέβαια αν θυμάμαι καλά τα 2GB ήταν για 30 μέρες μέχρι πρότινος.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές θα συζητάμε πάλι, για τις κάρτες της δωρεάν παροχής του 1 GB λόγω σταθερού στην Wind;

Η ανανέωση γίνεται μια φορά το χρόνο με 5€.

Τελευταία ανανέωση ήταν το ΝΟΕ 2018, δεν έχω ξαναβάλει χρήματα, τα data μπαίνουν την 1η κάθε μήνα και σκοπεύω να ανανεώσω στις αρχές ΝΟΕ 2019.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συζητάμε επειδή έτσι μας κάπνισε ή δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουμε. Η ίδια η εταιρεία ανακοίνωσε κάποιες αλλαγές, οι οποίες τροφοδοτούν αυτήν την κουβέντα. Το ότι δεν ακολουθεί αυτά που ανακοινώνει, είναι δικό της θέμα. Από εκεί και πέρα αν ρωτήσει κανείς, η μόνη σωστή απάντηση είναι "επίσημα" θέλει κάθε δίμηνο, αλλά στην πράξη ανεπίσημα κάθε χρόνο(προς το παρόν). Αν και η δικιά μου κάρτα είχε πρόβλημα πριν περάσει ο χρόνος. Έχω μια θεωρία, που θα δω αν επιβεβαιωθεί σε 2,5 μήνες περίπου (έχω αγοράσει πρόσφατα πακέτο διάρκειας 60 ημερών σε αυτήν την κάρτα).

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από κατάστημα Wind και μου επιβεβαίωσε ο πωλητής πως πλέον είναι 5€ το δίμηνο

Επίσης μετα από μερικά λεπτά μου ήρθε μηνυμα:

"Επιτυχής ανανέωση ,έχετε 2GB για 2 μηνες"

 

Ότι ναναι;;;;;

Εμενα μου ειπαν 12ε για 6 μηνες..οτι ναναι.

 

Εβαλα τελικα απο το site 5ε.

 

Τα 2gb που πηρες ειναι γιατι σου περασε ο υπαλληλος το πακετο 2gb με 5ε.Κι εγω αυτο αγορασα απο το site,ειναι το φθηνοτερο που εχει.

 

Οσο για το διμηνο θα δουμε σε 2 μηνες..

Αν το εφαρμοσουν εγω το σταθερο το παιρνω απο την wind,ηταν βασικο κινητρο για μενα το δωρεαν 1 gb το μηνα λογω σταθερου.

Μετα το "τσαμπα" γινεται 2.5ε το gb,μας περνανε για χαζους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

επιβεβαιώνω και εγώ πως η δικη μου data καρτα του δωρεάν 1gb λόγω σταθερού εγινε 2μηνη απο την τελευταία ανανέωση της.

 

Καλά κρασιά wind . Στον πάτο θα μείνεις οπως σου αξίζει.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γελοία πράγματα.

Τουλάχιστον να παραμείνει η ισχύς της κάρτας για ένα χρόνο. Έτσι κι αλλιώς 1Gb δεν είναι τίποτα. Αν θες να το χρησιμοποιήσεις μια φορά το χρόνο πχ, να μην πρέπει να αλλάζεις sim.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και εγώ πως η δικη μου data καρτα του δωρεάν 1gb λόγω σταθερού εγινε 2μηνη απο την τελευταία ανανέωση της.

 

Καλά κρασιά wind . Στον πάτο θα μείνεις οπως σου αξίζει.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Εννοείς οτι ένω έπαιρνες το 1gb δωρεάν, οταν έβαλες άλλα πέντε ευρώ αρχισε να σου ζητάει ανά δίμηνο ανανέωση?

Πιστεύω ότι ισχύει αυτό το οποίο έγραψα στο post #599. Ότι δηλαδή αν δεν κάνεις καθόλου ανανεώσεις σε αυτή τη δωρεάν κάρτα θα συνεχίσει να ισχύει χωρίς να ζητάει λεφτά για ένα χρόνο. Αν κάποια στιγμή όμως από μόνος σου βάλεις 5 ευρώ τότε μπαίνει στο καθεστώς της δίμηνης ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...