Jump to content

HTC U12+ 2018 Edition


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν προκειτε να κλεισει η HTC, στη χειροτερη θα απορροφηθει απο μεγαλο παιχτη και η κληρονομια της θα συνεχισει

 

έτσι ακριβώς ειναι όπως τα λες!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, λίγα πρώτα λόγια έπειτα από 2 ημέρες και κάτι ψιλά.

 

- Η μπαταρία από 100 σε 0 --> 1 ημέρα και σχεδόν 12 ώρες (όλα ανοιχτά)

- SOT περί τις 3:30 ώρες με φουλ/auto

- Προερχόμενος από Pixel, η κάμερα έχει πολλά modes / το βράδυ βγάζει πολύ καθαρές, με έντονα χρώματα (hdr auto) και ελάχιστο noise. Επίσης, έχει μία επιλογή (3d noise το ονομάζει) και ο ήχος στο video είναι σαν να είσαι μέσα στο τηλέφωνο!!

- Κατασκευή ΟΚ τι να πω, αν κλείσει η htc πραγματικά θα χαθεί ένας πολύ μεγάλος παίχτης σε ό,τι έχει να κάνει με την ποιότητα και το manufacturng process.

- Ήχος:

1. από τα ηχεία είναι δυνατός, μεστός, στέρεο με αρκετά δυνατό μπάσο.

2. από τα ακουστικά, οκ χάσιμο, τύφλα να έχουν τα Fostex που έχω..

 

Το πήρα 725 με το express - next day ship - από το amazon.de , και έχω ήδη ξεχάσει το Pixel..:rolleyes:

 

ανέβασε δηγματα απο την καμερα νύχτερινες και ημερησιες αν θελεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, λίγα πρώτα λόγια έπειτα από 2 ημέρες και κάτι ψιλά.

 

- Η μπαταρία από 100 σε 0 --> 1 ημέρα και σχεδόν 12 ώρες (όλα ανοιχτά)

- SOT περί τις 3:30 ώρες με φουλ/auto

- Προερχόμενος από Pixel, η κάμερα έχει πολλά modes / το βράδυ βγάζει πολύ καθαρές, με έντονα χρώματα (hdr auto) και ελάχιστο noise. Επίσης, έχει μία επιλογή (3d noise το ονομάζει) και ο ήχος στο video είναι σαν να είσαι μέσα στο τηλέφωνο!!

- Κατασκευή ΟΚ τι να πω, αν κλείσει η htc πραγματικά θα χαθεί ένας πολύ μεγάλος παίχτης σε ό,τι έχει να κάνει με την ποιότητα και το manufacturng process.

- Ήχος:

1. από τα ηχεία είναι δυνατός, μεστός, στέρεο με αρκετά δυνατό μπάσο.

2. από τα ακουστικά, οκ χάσιμο, τύφλα να έχουν τα Fostex που έχω..

 

Το πήρα 725 με το express - next day ship - από το amazon.de , και έχω ήδη ξεχάσει το Pixel..:rolleyes:

 

Το σημαντικοτερο ολων δεν ανεφερες περαν της μπαταριας. Με τα updates τι γινεται και ειδικα με τα Security ?

Αυτο ηταν απο τα μεγαλα παραπονα του κοσμου απο το u11 αν δεν κανω λαθος.

Παντως το SoT δεν δικαιολογει την αποφαση της εταιρειας να μειωσει την μπαταρια απο το U11+ στο U12 σχεδον 500mah.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η οθονη ειναι φωτεινη σε εξωτερικο χωρο πως την βλεπεις? Κατα τα αλλα το ψηνω ασχημα το κινητο αλλα δε πεφτει και η τιμη με τιποτα ρε ****το...

 

Αν το U12+ το βρισκαμε στο σκρουτζ μεχρι 500ευρω,οσο βρισκουμε XZ2 και G7 πιστεψε με μονο για την καμερα,τα στερεο ηχεια και την απουσια του notch θα το ειχαν αγορασει παρα πολλοι και το θεμα θα ηταν γεματο.

 

Αλλα οταν σου ζηταει 750ευρω εδω και τοσο καιρο που σε λιγο θα φτασει τοσο το Note 9,ε δεν ειναι παραλογο γιατι το εχουν παρει λιγοι.

Και σε λιγο καιρο αναμενουμε και pixel.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο ολων δεν ανεφερες περαν της μπαταριας. Με τα updates τι γινεται και ειδικα με τα Security ?

Αυτο ηταν απο τα μεγαλα παραπονα του κοσμου απο το u11 αν δεν κανω λαθος.

Παντως το SoT δεν δικαιολογει την αποφαση της εταιρειας να μειωσει την μπαταρια απο το U11+ στο U12 σχεδον 500mah.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν το U12+ το βρισκαμε στο σκρουτζ μεχρι 500ευρω,οσο βρισκουμε XZ2 και G7 πιστεψε με μονο για την καμερα,τα στερεο ηχεια και την απουσια του notch θα το ειχαν αγορασει παρα πολλοι και το θεμα θα ηταν γεματο.

 

Αλλα οταν σου ζηταει 750ευρω εδω και τοσο καιρο που σε λιγο θα φτασει τοσο το Note 9,ε δεν ειναι παραλογο γιατι το εχουν παρει λιγοι.

Και σε λιγο καιρο αναμενουμε και pixel.

 

συν το λογισμικο το οποιο ειναι αλαγκαριστο....πως και πως περιμενω να πεσει στα 500 για να το χτυπησω...τοσο εχω βαλει ταβανι να δωσω για κινητο,,σκεφτομαι να ξαναπαω σε u11 μιας και το ειχα για λιγο καιρο αλλα μονο και μονο μη ξαναπαρω κατι ιδιο γιαυτο και περιμενω...καλοριζικο κοιτα να το ευχαριστηθεις..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν προκειτε να κλεισει η HTC, στη χειροτερη θα απορροφηθει απο μεγαλο παιχτη και η κληρονομια της θα συνεχισει

Έχει ήδη απορροφηθεί από τον Σεπτέμβριο του 2017 από τη Google.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι πλήρως , έχουν μια συμφωνία αλλά όχι αποκλειστική μεταξύ τους . Πήρε η google αυτό που ήθελε και η thx συνεχίζει να υπάρχει σαν αυτόνομη εταιρία
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις αναβαθμίσεις, έχω πάρει 2 με το που το άνοιξα, και πριν μερικές ημέρες ήρθε και 3η με το securiy του Σεπτ.

 

Σε ό,τι έχει να κάνει με τα κουμπιά, με το που το άνοιξα και πριν βάλω κάποιο update, ήταν δράμα είναι η αλήθεια. Με το που μπήκαν τα updates, κανένα απολύτως θέμα. Σε μερικές ώρες το είχα συνηθίσει και πλέον μου φαίνεται στην αίσθηση και καλύτερο από τα συμβατικά.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις αναβαθμίσεις, έχω πάρει 2 με το που το άνοιξα, και πριν μερικές ημέρες ήρθε και 3η με το securiy του Σεπτ.

 

Σε ό,τι έχει να κάνει με τα κουμπιά, με το που το άνοιξα και πριν βάλω κάποιο update, ήταν δράμα είναι η αλήθεια. Με το που μπήκαν τα updates, κανένα απολύτως θέμα. Σε μερικές ώρες το είχα συνηθίσει και πλέον μου φαίνεται στην αίσθηση και καλύτερο από τα συμβατικά.

 

ανέβασε καμία φώτο νυτερινά πλάνα κυρίως να δουμε και απο κάμερα πώς τα πάει???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχετικά με τις αναβαθμίσεις, έχω πάρει 2 με το που το άνοιξα, και πριν μερικές ημέρες ήρθε και 3η με το securiy του Σεπτ.

 

Σε ό,τι έχει να κάνει με τα κουμπιά, με το που το άνοιξα και πριν βάλω κάποιο update, ήταν δράμα είναι η αλήθεια. Με το που μπήκαν τα updates, κανένα απολύτως θέμα. Σε μερικές ώρες το είχα συνηθίσει και πλέον μου φαίνεται στην αίσθηση και καλύτερο από τα συμβατικά.

 

Το τσίμπησες βλέπω.

Αυτό με τα κουμπιά, για εμβάθυνε λίγο.

Δεν είναι hard button; Είναι αφής; Τι είναι; Πες λεπτομέρειες.

Για την οθόνη κάτω από τον ήλιο δεν απάντησες.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησες βλέπω.

Αυτό με τα κουμπιά, για εμβάθυνε λίγο.

Δεν είναι hard button; Είναι αφής; Τι είναι; Πες λεπτομέρειες.

Για την οθόνη κάτω από τον ήλιο δεν απάντησες.

 

Ναι το πήρα, δε με έψησε το Pixel 3 XL, οπότε είπα να πάω πίσω σε htc:p.

Λοιπόν, τα κουμπιά. Δεν πιέζονται, είναι σαν κανονικά κουμπιά στην υφή αλλά δεν πιέζονται. Σκέψου είναι σαν εξογκώματα στο σασί κάπως. Με το που θα τα πιέσεις όμως, και το επίπεδο πίεσης προσωμοιάζει τόσο τέλεια τα tactile κουμπιά, νοιώθεις μία ανάδραση τόσο -όσο. Είναι μία λογική που, αν δουλεύει σωστά (το οποίο με τα τελευταία 2 updates που ήρθα, δουλεύει υποδειγματικά) είναι και καλύτερο από τα κουμπιά (δίοτι δεν τζογάρουν καθόλου).

 

Για τη φωτεινότητα, κοίτα, στην καθημερινότητα μου ΔΕΝ έχω ξενερώσει κάπου. Βέβαια μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να πάω κάπου που να είναι ντάλα ήλιος, κάθετα φουλ στην οθόνη, για να δω τι και πως.

 

Αυτό που με έχει βολέψει αφάνταστα, είναι το πόσο smooth είναι το UI. Ακόμα και στο Pixel, μετά από 1 χρόνο και 2 updates στο OS (με beta Oreo και beta Pie) - χωρίς βέβαια να κάνω clean install καμμία φορά - το έβλεπες πως όταν ξύπναγε από deep sleep έτρωγε κάτι μικροφρικούλες για λίγα λεπτά.

Το htc τίποτα, αγέρωχο, ακαριαία όλα (βέβαια δεν έχει τόσα πολύ delay στα animations, όπως τα Pixel) αλλά και πάλι..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι το πήρα, δε με έψησε το Pixel 3 XL, οπότε είπα να πάω πίσω σε htc:p.

 

Λοιπόν, τα κουμπιά. Δεν πιέζονται, είναι σαν κανονικά κουμπιά στην υφή αλλά δεν πιέζονται. Σκέψου είναι σαν εξογκώματα στο σασί κάπως. Με το που θα τα πιέσεις όμως, και το επίπεδο πίεσης προσωμοιάζει τόσο τέλεια τα tactile κουμπιά, νοιώθεις μία ανάδραση τόσο -όσο. Είναι μία λογική που, αν δουλεύει σωστά (το οποίο με τα τελευταία 2 updates που ήρθα, δουλεύει υποδειγματικά) είναι και καλύτερο από τα κουμπιά (δίοτι δεν τζογάρουν καθόλου).

 

 

 

Για τη φωτεινότητα, κοίτα, στην καθημερινότητα μου ΔΕΝ έχω ξενερώσει κάπου. Βέβαια μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να πάω κάπου που να είναι ντάλα ήλιος, κάθετα φουλ στην οθόνη, για να δω τι και πως.

 

 

 

Αυτό που με έχει βολέψει αφάνταστα, είναι το πόσο smooth είναι το UI. Ακόμα και στο Pixel, μετά από 1 χρόνο και 2 updates στο OS (με beta Oreo και beta Pie) - χωρίς βέβαια να κάνω clean install καμμία φορά - το έβλεπες πως όταν ξύπναγε από deep sleep έτρωγε κάτι μικροφρικούλες για λίγα λεπτά.

 

Το htc τίποτα, αγέρωχο, ακαριαία όλα (βέβαια δεν έχει τόσα πολύ delay στα animations, όπως τα Pixel) αλλά και πάλι..

 

 

 

Θα ήταν περίεργο να σ άρεζε το XL3.

Η μετάβαση από amoled σε lcd; Πως σου φάνηκε;

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις πως δεν είναι amoled - εάν είσαι γκικας και έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια σου :lol: - ειδάλλως μπορεί άνετα να περαστεί για amoled.

 

Κλείνοντας σχεδόν ένα μήνα συμβίωσης, με θλίβει το γεγονός του ότι, και εδώ φέρουν πολύ μεγάλο μέρος ευθύνης οι διάφοροι youtubers και ο ξένος τύπος γενικότερα, ο κόσμος συρρέει στα Huawei/Samsung (ναι οκ, έχουν δυνατό service στην Ελλάδα) και δεν αγγίζει τα htc. Και όχι, δεν είναι ακριβά, είναι άκρως ανταγωνιστικές οι τιμές τους με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες και σε κάποιες περιπτώσεις καλύτερο value for money.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις πως δεν είναι amoled - εάν είσαι γκικας και έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια σου :lol: - ειδάλλως μπορεί άνετα να περαστεί για amoled.

 

 

 

Κλείνοντας σχεδόν ένα μήνα συμβίωσης, με θλίβει το γεγονός του ότι, και εδώ φέρουν πολύ μεγάλο μέρος ευθύνης οι διάφοροι youtubers και ο ξένος τύπος γενικότερα, ο κόσμος συρρέει στα Huawei/Samsung (ναι οκ, έχουν δυνατό service στην Ελλάδα) και δεν αγγίζει τα htc. Και όχι, δεν είναι ακριβά, είναι άκρως ανταγωνιστικές οι τιμές τους με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες και σε κάποιες περιπτώσεις καλύτερο value for money.

 

 

 

Βρε να ήταν μόνο οι YouTubers... Έχω πετύχει συζήτηση μέσα στο φόρουμ, ο ένας χρήστης ενός HTC και ο άλλος να είχαμε να λέγαμε. Ήθελε να βγάλει σκάρτη με το στανιό την οθόνη του HTC διότι η SLCD που έχει δεν είναι ips!!!

Πραγματικά δε το έχω ψάξει. Ίσως να ισχύει. Το Super δίπλα στο lcd, μάλλον πρέπει να είναι κάτι σα τη Retina της Apple. Εμπορικό και πιασάρικο μεν αλλά έχουν στάνταρ προδιαγραφές που άλλοι OEM δεν τα έχουν.

Από την άλλη, δεν έχω ακούσει ή διαβάσει κάποιον κάτοχο HTC να έχει παράπονο με τις γωνίες θέασης.

Η ουσία είναι ότι κάθε χρόνο βλέπουμε όλο και ανώτερη οθόνη στις ναυαρχίδες της, βγάζω έξω το HTC U11 +.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπήκε προς πώληση, όποιος ενδιαφέρεται εδώ είμαστε.

Τόσο πολύ σε κέρδισε!!!!

Αστειεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ σε κέρδισε!!!!

Αστειεύομαι.

Χαχαχαχαχαχα, έβαλα μωρέ παραγγελία το μικρό το Pixel 3.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα, έβαλα μωρέ παραγγελία το μικρό το Pixel 3.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

 

Πολύ καλεσ επιλογες και οι δυο, μπραβο!

Στο u12+ ηταν κατι που δε σου αρεσε;

Επισης και εγω σκεφτομαι το μικρο pixel, απο που το παρηγγειλες?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης και εγω σκεφτομαι το μικρο pixel, απο που το παρηγγειλες?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7704356#post7704356

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Και επέστρεψε πάλι στην κανονική τιμή..

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν είχε OLED panel μαζί με την μέτρια μπαταρία η 2 βασικοί λόγοι αποτροπής αγοράς του αλλιώς θα το χτυπαγα χαλαρά διότι πιστεύω σε αυτά τα επίπεδα τιμών αξίζει αυστηρά και θα ήταν εξαιρετικό deal.

 

Και επέστρεψε πάλι στην κανονική τιμή..

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

 

Οχι δεν επέστρεψε παραμένει και στα 3 χρώματα αμα πας στη λίστα με όλα τα μαγαζιά που το πουλάνε.

Πρώτη πρώτο στη λίστα το ίδιο το Amazon στα 499.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

αν είχε To development που είχε καποτε η HTC τότε θα το επαιρνα με κλειστά μάτια.

Αυτό το εχω βρει στην One Plus που συγκριτικά εδώ που τα λέμε έχει αγγίξει τα επίπεδα της HTC κατά πολύ. Αλλά 6t versus U12+ σίγουρα 6+

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...