Jump to content

HTC U12+ 2018 Edition


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ βρε παιδιά. Θέλει προσπάθεια να το συνηθίσει κανείς. Τώρα αναφορικά με τη κάμερα θα κοιτάξω να διαβάσω αν βρω κάπου για να τραβάω όταν χρειαστεί καμία καλή φώτο.

Άρα λοιπόν λέτε να το κρατήσω και θα το συνηθίσω εν καιρό η να το δώσω?

Εάν σε βολεύουν τα κουμπιά, κράτα το είναι η γνώμη μου... βέβαια δεν έχω άποψη για το Mix που λες, οι περισσότεροι έχουν να λένε για τη κάμερα του HTC.

Για τα κουμπιά πες μας. Τι αίσθηση έχουν;

Όπως ειπώθηκε, δεν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα να το δούμε γι αυτό γινόμαστε κουραστικοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα λοιπόν λέτε να το κρατήσω και θα το συνηθίσω εν καιρό η να το δώσω?

Να συνηθίσεις....τί ακριβώς;:confused:

 

Το εάν θα το κρατήσεις ή όχι δεν μπορεί να στο πει κανένας. Από την στιγμή που το έχεις, μπορείς να κρίνεις εάν είναι καλό για σένα συγκρίνοντάς το με άλλα κινητά που είχες. Από την στιγμή που έχεις την συσκευή στα χέρια σου, δεν έχει καμία σημασία το τι θα πω εγώ ή ο Α ή ο Β.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε βολεύουν τα κουμπιά, κράτα το είναι η γνώμη μου... βέβαια δεν έχω άποψη για το Mix που λες, οι περισσότεροι έχουν να λένε για τη κάμερα του HTC.

Για τα κουμπιά πες μας. Τι αίσθηση έχουν;

Όπως ειπώθηκε, δεν υπάρχει διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα να το δούμε γι αυτό γινόμαστε κουραστικοί.

 

Αναφορικά με τα κουμπιά έχω να πω ότι η αίσθησή τους είναι λίγο παράξενη γιατί είναι πολύ σκληρά όπως επίσης τα Είχα συνηθίσει από την αριστερή πλευρά και όχι από τη δεξιά πλευρά του κινητού .Τώρα όσον αφορά την κάμερα θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες πως θα εγκαταστήσω το gcam για να μπορώ να πετυχαίνω τις καλύτερες λήψεις. Κατά τα άλλα η ποιότητα του κινητού είναι πάρα πολύ καλή σε σύγκριση με όλα τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Αλόχες, μπήκα στο club του 12+ (αγορά από amazon.de), μέσα δεν είχε 3.5mm headphone jack to USB-C adapter, πια δεν βάζουν? Που μπορώ να βρω για αγορά φθηνά?

 

Thanx!

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Αλόχες, μπήκα στο club του 12+ (αγορά από amazon.de), μέσα δεν είχε 3.5mm headphone jack to USB-C adapter, πια δεν βάζουν? Που μπορώ να βρω για αγορά φθηνά?

 

Thanx!

Καλοτάξιδο το εργαλείο!

Δεν βάζουν μέσα adapter.

Οι "κακές" γλώσσες λένε ότι δουλεύει ΜΟΝΟ το adapter της HTC...:sick:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο το εργαλείο!

Δεν βάζουν μέσα adapter.

Οι "κακές" γλώσσες λένε ότι δουλεύει ΜΟΝΟ το adapter της HTC...:sick:

 

Ναι με λίγη έρευνα που έκανα έβαζε στα αρχικά batches στην Ευρώπη και μετά το κατάργησε.

Τώρα που μπορούμε να βρούμε φθηνό/compatible adapter?:ninja:

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι με λίγη έρευνα που έκανα έβαζε στα αρχικά batches στην Ευρώπη και μετά το κατάργησε.

Τώρα που μπορούμε να βρούμε φθηνό/compatible adapter?:ninja:

Ψάξε (αν βρεις) στο ίντερνετ μόνο το αυθεντικό. Δεν λειτουργεί τίποτα άλλο.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Στον δρόμο είναι. Υποτίθεται ότι πολύ σύντομα θα έρθει.

 

from my HTC U12+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά ξέρετε καμιά version να παίζει σωστά με το τηλέφωνο μας?

 

Θα πρέπει να περιμένουμε την pie διότι δεν υπάρχει ακόμη έκδοση που να αξίζει.

Θέλουν 845 και pie για βέλτιστο συνδιασμό από ότι λένε.

Ο μόνος λόγος που περιμένω με αγωνία την 9 έκδοση του Android είναι η σωστή λειτουργία της Gcam

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος ενός U12+ και μου έσπασε η οθόνη.

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να το φτιάξω μιας και κανένα repair shop από αυτά που βρήκα στο google και πήρα τηλέφωνο δεν μπορούσε να το αναλάβει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος ενός U12+ και μου έσπασε η οθόνη.

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να το φτιάξω μιας και κανένα repair shop από αυτά που βρήκα στο google και πήρα τηλέφωνο δεν μπορούσε να το αναλάβει?

Ευχαριστώ

Κάνε μία ερώτηση στην TS Solutions(Arvato).

Λεωφ. Κηφισού 38, Αθήνα 104 42

2105197500

 

Εάν μπορείς, ενημέρωσέ μας για το τί θα σου πούνε.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τηλ στην TS Solutions(Arvato) σήμερα και μου είπαν ότι πρέπει να στείλουν το τηλ. στο εξωτερικό. Το κόστος για την επισκευή-αλλαγή της οθόνης δεν το γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι.

Θα τους ενημερώσουν όταν το τηλ. φτάσει στο service (στο εξωτερικό) και τότε θα ενημερώσουν και εμένα.

Σε περίπτωση που δεν με συμφέρει επισκευή του κινητού τότε θα με χρεώσουν περί τα 18€ ως έξοδα για τον έλεγχο.

Σε ότι αφορά τον χρόνο παράδοσης (σε περίπτωση που επισκευαστεί το κινητό) μιλάμε για τουλάχιστον 10ημέρες plus.

...Τελικά όλοι οι έρωτες πληρώνονται μιας και αγοράζω κινητά μόνο της htc από την εποχή του Desire HD...

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνει μόνο 10 ημέρες (δεν το γνωρίζω καθόλου γιατί δεν έχει τύχει να στείλω HTC στο service) μην το πεις ούτε του παππά.

Είναι πάρα πολύ καλός χρόνος.

 

Η εξέλιξη είναι αρκετά θετική. Κράτα μας ενήμερους εάν μπορείς γιατί είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού οι κάτοχοι HTC και ότι πληροφορία μοιραζόμαστε είναι σημαντική.

 

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έρχεται.... επιτέλους...

 

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έφτασε Ευρώπη.

Από ότι φαίνεται, στέλνουν μια ενδιάμεση με 8άρα...και μετά έρχεται η 9.

 

1.68.401.6 (101.25 ΜΒ) - oreo

 

2.55.401.1 (977.11) - pie

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε Ευρώπη.

Από ότι φαίνεται, στέλνουν μια ενδιάμεση με 8άρα...και μετά έρχεται η 9.

 

1.68.401.6 (101.25 ΜΒ) - oreo

 

2.55.401.1 (977.11) - pie

 

from my 1+6t

 

Μόλις πριν λίγο το είδα και γω.

Δεν μου έχει έρθει η πίτα...

Περιμένω....

 

Ηρθε!!!!!! οντως

 

Αν κάποιος το ψάξει και βρει καμιά λειτουγική gcam να ενημέρώσει.

Ευχαριστώ...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ρε Πέτρο!!! Έφτασε η τιμημένη!

Για να δούμε τι θα δούμε...

Και δεν είμαι σπίτι να κάνω το update... Παρασκευή βράδυ θα γυρίσω...την αδικία μου μέσα!

:-)

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ρε Πέτρο!!! Έφτασε η τιμημένη!

Για να δούμε τι θα δούμε...

Και δεν είμαι σπίτι να κάνω το update... Παρασκευή βράδυ θα γυρίσω...την αδικία μου μέσα!

:-)

 

from my 1+6t

 

Μια gcam που είχα πάνω την ίδια συμπεριφορά έχει και τώρα.

Θα έχω το νου μου σε ξένα forums, αν κάποιος βρει κάτι να ενημερώσει.

Από την pie αν πάρουμε και λίγο βελτιωμένη αυτονομία, εγώ προσωπικά είμαι κομπλέ...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από λίγο καιρό με την Pie, δεν μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος

Πέρα από ένα θεματάκι που έχω σε συνδιασμό U12-Galaxy watch- bluetooth ακουστικά, έχει προστεθεί ακόμη ένα.

To GPS στο Here We Go, σταματά να δουλεύει για μια 2η διαδρομή πχ, και θέλει επανεκκίνηση. Η αν διακόψω την πλοήγηση για να απαντήσω πχ μια κληση,οταν γυρίζει, ψάχνει το gps και πάλι και δεν το βρίσκει.

Εκανα και hard reset που δεν το είχα κάνει με την εγκατάσταση της Pie αλλά τα ίδια.

Εχει κανείς από εμάς..... τους λίγους παρόμοιιο θέμα?

Και Gcam δεν έχω βρει ακόμα που να έχει κάτσει καλά...

Αυτονομία θα έλεγα τα ίδια...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται νέα αναβάθμιση 2.47.709.1.

improve system performance.

 

Gmac δεν χρησιμοποιώ.

Από πλοηγό μόνο Google Maps εδώ και χρόνια ο οποίος δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Αυτονομία και εγώ θα έλεγα τα ίδια. Νομίζω ότι βλέπω καλύτερη συμπεριφορά στο stand by. Πάνω κάτω όμως είναι ίδια. Δεν έχω κάνει επαναφορά. Θα κάνω σε κάποιο φάση.

 

from my 1+6t

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προσωπικά από την 9.0 προβληματάκια συνέχεια βλέπω στην καθημερινή χρήση....
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από την 9.0 προβληματάκια συνέχεια βλέπω στην καθημερινή χρήση....

Σαν τί προβλήματα;

Για πές....

 

Εγώ το χρησιμοποιώ 4-5 μέρες τώρα. Δεν παρατήρησα κάτι. Μάλλο παρατήρησα : Σε ανοιχτή ακρόαση για να σε ακούσει ο άλλος πρέπει να σε ακούσει και όλη η γειτονιά...bug...το έχουν σχεδόν όλοι με την πίτα...όσοι γύρισαν σε 8άρι, το πρόβλημα διορθώθηκε. Ελπίζω να έχουμε σύντομα αναβάθμιση γιατί είναι σπαστικό...ειδικά στην βόντεο κλίση που είσαι σχεδόν πάντα με ανοιχτή ακρόαση (εγώ αναγκάζομαι και χρησιμοποιώ bluetooth για να μην γκαρίζω).

 

Εσύ σε ποιά σημεία έχεις πρόβλημα; Με συγκεκριμένες εφορμογές ή γενικά.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...