Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το IMEI

Δες το 7ο και 8ο ψηφίο, εδώ βλέπουμε τη τοποθεσία του εργοστασίου παραγωγής της συσκευής.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 00 αυτό δείχνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί στο αρχικό εργοστάσιο που εξασφαλίζει την καλύτερη ποιότητα.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 01 ή 10 αυτό σημαίνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί στη Φινλανδία που είναι υψηλής ποιότητας.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 13 αυτό δείχνει το κινητό σας συναρμολογείται στο Αζερμπαϊτζάν που είναι πολύ κακή. Και είναι επίσης επικίνδυνα για την υγεία !

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 02 ή 20 αυτό σημαίνει το κινητό σας συναρμολογείται στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα που είναι πολύ κακή ποιότητα.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι είτε 30 / 03 ή 04 / 40 , αυτό δείχνει το τηλέφωνό σας γίνεται στην Κίνα, αλλά η ποιότητά του είναι καλή. Αλλά δεν είναι καλό σαν τα 00, 01 ή 10.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 05 ή 50 αυτό σημαίνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί είτε στη Βραζιλία, τις ΗΠΑ ή τη Φινλανδία.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 06 ή 60 αυτό σημαίνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί είτε στο Χονγκ Κονγκ,την Κίνα ή το Μεξικό.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 08 ή 80 αυτό σημαίνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί στη Γερμανία που είναι μέτριας ποιότητας.

 

Στη παρακάτω ιστοσελίδα με το ΙΜΕΙ του κινητού μας μπορούμε να μάθουμε χρήσιμες πληροφορίες για τη συσκευή μας: http://www.imei.info/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το IMEI

Δες το 7ο και 8ο ψηφίο, εδώ βλέπουμε τη τοποθεσία του εργοστασίου παραγωγής της συσκευής.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 00 αυτό δείχνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί στο αρχικό εργοστάσιο που εξασφαλίζει την καλύτερη ποιότητα.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 01 ή 10 αυτό σημαίνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί στη Φινλανδία που είναι υψηλής ποιότητας.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 13 αυτό δείχνει το κινητό σας συναρμολογείται στο Αζερμπαϊτζάν που είναι πολύ κακή. Και είναι επίσης επικίνδυνα για την υγεία !

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 02 ή 20 αυτό σημαίνει το κινητό σας συναρμολογείται στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα που είναι πολύ κακή ποιότητα.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι είτε 30 / 03 ή 04 / 40 , αυτό δείχνει το τηλέφωνό σας γίνεται στην Κίνα, αλλά η ποιότητά του είναι καλή. Αλλά δεν είναι καλό σαν τα 00, 01 ή 10.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 05 ή 50 αυτό σημαίνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί είτε στη Βραζιλία, τις ΗΠΑ ή τη Φινλανδία.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 06 ή 60 αυτό σημαίνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί είτε στο Χονγκ Κονγκ,την Κίνα ή το Μεξικό.

Αν το έβδομο και το όγδοο ψηφίο είναι 08 ή 80 αυτό σημαίνει το κινητό σας έχει κατασκευαστεί στη Γερμανία που είναι μέτριας ποιότητας

 

Τρολλάρεις τώρα ή τα γράφεις σοβαρά αυτά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ο Γερμανός το δίνει 329 με επιστροφή 20% με κάρτες Eurobank.Νομιζω 263 βγαίνει.Θεωρω πολύ καλή τιμή και εκεί που δεν είχα σκοπό να αλλάξω,το σκέφτομαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχουμε δοκιμασμένο tempered glass? Γιατί αυτό που έχω τώρα αφήνει 4-5mm δεξία κ αριστερά και θέλω να το αλλάξω...

από το Gearbest είχα πάρει το https://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_009808586159.html?wid=1433363

και μια χαρά ταιριάζει, απλά λίγο στο περιθώριο αφήνει ένα σημείο που δεν πατά πλήρως (τύπου 1 mm)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και χρονια πολλα.Ποιο πιστευετε ειναι το μεγαλο πλεονεκτημα του τηλεφωνου περα απο την εμφανιση του?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και χρονια πολλα.Ποιο πιστευετε ειναι το μεγαλο πλεονεκτημα του τηλεφωνου περα απο την εμφανιση του?

 

Οτι δεν υστερει καπου. Ακομα και αν δεν ειναι το καλυτερο.....ειναι σε ολα παρα πολυ καλο.

 

Για παραδεγμα το 1+6 ειναι τουρμπο αλλα χανει στον ηχο

Το Μi8 δεν εχει 3,5 mm jack.

κτλ

 

Δεν ειναι το καλυτερο αλλα δεν χανει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι του κινητου οταν το πηρατε ειχε μεσα θηκη?

 

Σε εμένα όχι, μόνο φορτιστή και (περασμένη) την προστατευτική μεμβράνη...Από σκρουτζ το είχα πάρει

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όχι, μόνο φορτιστή και (περασμένη) την προστατευτική μεμβράνη...Από σκρουτζ το είχα πάρει
Όχι, ούτε εγώ βρήκα θήκη. Περίεργο??

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε κάποια unboxing έχω δει και μια θήκη σιλικόνης να περιλαμβάνεται στη συσκευασία, προφανώς μπορεί να έχει να κάνει με την αγορά που απευθύνεται η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα είχε θήκη σιλικόνης στο κουτί και περασμένο προστατευτικό στην οθόνη. απο σκρουτζομάγαζο το πήρα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα είμαι στην αναζήτηση για αγορά κινητού και είμαι μεταξύ του honor 10 και του p20 lite( ένα 70/30) ήθελα να ρωτήσω τα 64Gb είναι ικανοποιητικά? Γιατί είδα ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης και γενικά διαβάζω ότι η οθόνη είναι αρκετά ευαίσθητη σε γρατζουνιές,ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα είμαι στην αναζήτηση για αγορά κινητού και είμαι μεταξύ του honor 10 και του p20 lite( ένα 70/30) ήθελα να ρωτήσω τα 64Gb είναι ικανοποιητικά? Γιατί είδα ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης και γενικά διαβάζω ότι η οθόνη είναι αρκετά ευαίσθητη σε γρατζουνιές,ισχύει κάτι τέτοιο?

Για το 1ο ερώτημα θα πρέπει έσυ να απαντήσεις ανάλογα με το τί θα έχεις μέσα στο τηλέφωνο.

Προσωπικά θεωρώ αρκετά τα 64GB μιας και φωτό/βίντεο τα έχω cloud με το Google photos αλλά και μεγάλα αρχεία σε dropbox/onedrive κτλ.

Όσο για την οθόνη και τις γρατζουνιές, ακόμα και πιο ακριβές συσκευές είναι επιρρεπείς. Και να μην ήταν, ένα tempered glass είναι, κατά την άποψή μου, πάντα απαραίτητο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

φορτίζει γρήγορα στην αρχή και μετά ρίχνει στροφές προς το τέλος για να προστατέψει τη μπαταρία

για να κλείσεις το ΑΙ ανοίγεις την κάμερα στη λειτουργία ''φωτογραφία'' και ξετικάρεις το εικονίδιο ''ΑΙ'' πάνω δεξιά δίπλα απο το γρανάζι

 

Παιδιά κανένα καλό tempered έχετε να προτείνετε;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι κάτοχος ενός HONOR 10 εδώ και μία εβδομάδα και έχω κάποια θεματάκια με το κινητό:

Α) Η φωτογραφίες που βγάζει είναι πολύ μέτριες έως χάλια

Β) Στο Facebook και στο Instagram τα βίντεο που τρέχουν στον τοίχο εμφανίζονται με άθλια ποιότητα, συγκεκριμένα με πολλά Pixel (τετραγωνάκια) πράγμα πολύ ενοχλητικό

Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν κάτοχος ενός Samsung Galaxy S6 το οποίο και σε φωτογραφία ήταν τέλειο και δεν παρουσίαζε ε΄τσι τα βίντεο στις εφαρμογές που ανέφερα.

Συμβαίνει και σε άλλον αυτό το πρόβλημα, ξέρετε αν αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις αν θα δω βελτίωση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όσοι δεν ήταν με την beta.... τώρα θα λάβουν το custom Android P-based OS της Huawei, EMUI 9.0 μ' ένα πιο απλοποιημένο design εμπνευσμένο από τη φύση, νέα gestures και βελτιωμένες AI δυνατότητες.

https://www.digitallife.gr/ta-smartphones-ton-huawei-kai-honor-gia-ta-opoia-ksekina-i-pagkosmia-diathesi-tou-emui-9-0-75937

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρε κάποιος το καινούργιο update?

Έχετε κάποια ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήρε κάποιος το καινούργιο update?

Έχετε κάποια ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το BLA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο είναι αυτό το καινούριο update;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...