Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/lg_g7_thinq_will_receive_android_9_pie_update_in_q1_2019-amp-34863.php

 

Πολυ μας καθυστερεί η lg απο Φλεβάρη δλδ.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/lg_g7_thinq_will_receive_android_9_pie_update_in_q1_2019-amp-34863.php

 

Πολυ μας καθυστερεί η lg απο Φλεβάρη δλδ.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο Φλεβάρη στην Κορέα, εμείς καλο καλοκαίρι

 

Θέλω να δω τα μούτρα κάποιου που πλήρωσε Full Price το LG V40, για να πάρει αναβαθμιση...ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το κινητό λόγω του οτι πιστεψα την lg οτι ανοιξε δικο της τμημα για updates αλλά δυστυχως για αλλη μια φορα την πατησαμε μετα απο το g4..ειναι κριμα πραγματικα να σκας τοσα λεφτα και να σου δινει ενα update για μια μεγαλη αναβάθμιση και αυτο με το ζορι.που το κινητο βγηκε τον Μάιο και επρεπε ήδη να εχει την 9 οταν η αλλες εταιριες σχεδον ειναι με 9.οπως και να εχει ελπιζω να αλλαξει γρηγορα μυαλο η lg και να δωσει την αναβαθμιση αμεσα αλλιως ουτε καρφιτσα δεν προκειται να ξαναγορασω.

Καλη χρονια παιδια με υγεια ευτυχισμένο το 2019.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το κινητό λόγω του οτι πιστεψα την lg οτι ανοιξε δικο της τμημα για updates αλλά δυστυχως για αλλη μια φορα την πατησαμε μετα απο το g4..ειναι κριμα πραγματικα να σκας τοσα λεφτα και να σου δινει ενα update για μια μεγαλη αναβάθμιση και αυτο με το ζορι.που το κινητο βγηκε τον Μάιο και επρεπε ήδη να εχει την 9 οταν η αλλες εταιριες σχεδον ειναι με 9.οπως και να εχει ελπιζω να αλλαξει γρηγορα μυαλο η lg και να δωσει την αναβαθμιση αμεσα αλλιως ουτε καρφιτσα δεν προκειται να ξαναγορασω.

Καλη χρονια παιδια με υγεια ευτυχισμένο το 2019.

 

Οταν τα λεγαμε καποιοι το καλοκαιρι στο θεμα του G6,ορισμενους τους ενοχλουσε που τονιζαμε συνεχεια την ανικανοτητα της LG στο κομματι των updates.

1.5χρονος περασε για να παρει το G6 απο Android 7 σε android 8 και φυσικα αγνωστο ποτε θα παρει android 9.

 

Και μην κολλας στο παραπανω που λες για το G7.Και το νεωτερο και ακριβοτερο V40 που κυκλοφορησε στο εξωτερικο με Android 8.1 βγηκε,ουτε καν Android 9 οπως και το V30 την προηγουμενη χρονια.

 

Τσαμπα περιμενετε διορθωση σε αυτο απο την LG.Μονο αν πεταξει το παλιο της skin και βαλει stock android κατι θα γινει,που δεν το κοβω να γινει ποτε.

 

Και στην σειρα G γιαυτο ως τωρα δεν ειχε βαλει Amoled Οθονες,γιατι και η ιδια ξερει την πραγματικη της αξια.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα ευχαριστημένος από την απόδοση της μπαταρίας. Η LG έχει κάνει τρομερή διαχείριση της μικρής μπαταρίας του G7. Όλες οι κλήσεις έγιναν από bluetooth ακουστικό. Όλη τη ώρα όλα ανοιχτά.2f4063d71188236006a79840eb045f9d.jpgb29ef7994ebc2f446ff622677cdd97ed.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το σκεφτομαι για g7 πως τα παει η καμερα σε σχεση με των ανταγωνισμο?

samsung s9,one plus 6,xiaomi mi 8,η ακομα και pixel 2 xl?

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/138745045@N06/shares/AAsgJ6

 

Αυτοματο

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με την μπαταρια του κινητου.Κραταει μια μερα με κανονικη χρηση?

Επισης βρισκομαι σε διλλημα αναμεσα σε αυτο και στο pocophone.Ισχυει η αποψη μου οτι το G7 υπερτερει σε ολα πλην επιδοσεων?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θέμα με τις κάρτες SIM της COSMOTE λύθηκε;

Σκέφτεται ένας φίλος να το πάρει και κολλάει εκει...

το βλέπω στο skroutz έπεσε στα 372€!

τι καλύτερο παίρνεις σε αυτά τα λεφτά;

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να πάρω νέο κινητό και είμαι ανάμεσα σε αυτό και το V30. Έχει κάποιος γνώμη να μου πει διαφορές μεταξύ τους; Πιο πολύ η οθόνη και η μπαταρία με ενδιαφέρει αλλά και κάτι γενικό δεν με πειράζει! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θέμα με τις κάρτες SIM της COSMOTE λύθηκε;

Σκέφτεται ένας φίλος να το πάρει και κολλάει εκει...

το βλέπω στο skroutz έπεσε στα 372€!

τι καλύτερο παίρνεις σε αυτά τα λεφτά;

 

Ναι λύθηκε άμεσα απο την LG, κανα δυο μέρες κράτησε το πρόβλημα, βγήκε άμεσα Fix.

 

Τι καλύτερο παίρνεις, ανάλογα τι ζητάς απο το κινητό. Αν δε σε ενδιαφέρουν τα Updates, το G7 συνεχίζει να είναι μια πολύ καλή επιλογή κατα τη γνωμη μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να πάρω νέο κινητό και είμαι ανάμεσα σε αυτό και το V30. Έχει κάποιος γνώμη να μου πει διαφορές μεταξύ τους; Πιο πολύ η οθόνη και η μπαταρία με ενδιαφέρει αλλά και κάτι γενικό δεν με πειράζει! Ευχαριστώ!

 

Τo V30 έχει παλιότερο επεξεργαστή, λίγο χειρότερη κάμερα αλλα μεγαλύτερη μπαταρία/αυτονομία και AMOLED οθόνη χωρίς Notch. Αν σε ενδιαφέρει μπαταρία και οθόνη, νομίζω το V30 είναι καλύτερη λύση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με την μπαταρια του κινητου.Κραταει μια μερα με κανονικη χρηση?

Επισης βρισκομαι σε διλλημα αναμεσα σε αυτο και στο pocophone.Ισχυει η αποψη μου οτι το G7 υπερτερει σε ολα πλην επιδοσεων?

 

Ναι τη μια μέρα στη βγάζει άνετα. Το Pocophone έχει καλύτερες επιδόσεις, και υποστήριξη απο μια εταιρία της προκοπής. Και φυσικά καλύτερη αυτονομία.

Το LG έχει καλύτερη κατασκευή, περισσότερες επιλογές στην κάμερα, NFC, ασύρματη φόρτιση, καλύτερο ήχο, και το καλύτερο μοτέρ δόνησης της αγοράς σε android, αλλα αυτό μάλλον απασχολεί μόνο εμενα :P

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία σε σχέση με το g6πως τα πάει; Τι sot παίρνετε; Αξίζει πιστεύετε η μετάβαση στο v30 ή στο g7 ή μικρές οι διαφορές, so nope;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το bootloop πως διορθώθηκε τελικά; έχω κάρτα της κοσμοτε και σκέφτομαι να το αγοράσω. Με το που θα την βάλω, θα μ βγάλει αναβάθμιση σε έκδοση μη επηρεαζομενη από το θέμα του του δικτύου;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το bootloop πως διορθώθηκε τελικά; έχω κάρτα της κοσμοτε και σκέφτομαι να το αγοράσω. Με το που θα την βάλω, θα μ βγάλει αναβάθμιση σε έκδοση μη επηρεαζομενη από το θέμα του του δικτύου;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν το αγορασα εγω δεν ειχε κανενα θεμα με τη καρτα κοσμοτε.Και την επομενη μερα ειδα οτι ειχε να κανει ενα Securite Update του Νοεμβριου αλλα αμφιβαλλω οτι ειναι αυτο το update που διορθωσε το προβλημα.Ειναι προηγουμενο. Δε θα εχεις κανενα θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Τελευταία ερώτηση όμως τώρα... Έχω καταλήξει σε αυτό, το mi8 και το p20. Από μπαταρία φαντάζομαι είναι και τα 3 πάνω κάτω τα ίδια. Το ίδιο και σε εμπειρία χρήσεις. Από κάμερες όμως; στέκεται καλά;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάνω κάτω είναι και τα τρία που σε ενδιαφέρουν στην ίδια κατηγορία τιμής, όπως και οι κάμερες τους. Από εκεί και πέρα είναι θέμα προσωπικού γούστου λαμβάνοντας υπόψιν και το λειτουργικό (EMUI, MIUI, LG Home).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκέφτομαι το συσκεκριμενο μοντελο….πρωην κατοχος g4..g5..g6...εδώ από καμερα τι λεει ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
από καμερα τι λεει ??

 

Είναι καλή, αλλά όχι η καλύτερη. Στο youtube θα δεις πολλά συγκριτικά για να πάρεις μια εικόνα σε σχέση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες της αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις ήρθε και σε μένα, φαίνεται μεγάλο, βρε λες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

500MB είναι δε φαινεται για 9.0 αλλά ούτε για security patch

 

V10q security patch Δεκεμβρίου. Android 8.0.0. Δεν παρατήρησα κάποια άλλη αλλαγή

Edited by Papp0us
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω παντως 500mb ειναι μεγαλο security patch.μηπως ειναι για την 9 που θα παρει και ειναι τοσο μεγαλο θα δειξει.7ba3bc18875123e026e025563e7fb31e.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σήμερα εκανα παραγγελία το εν λογο κινητο! εχω-ειχα το G6 αλλα χθες καθως εβγαινα απο το αμαξι επεσε αλλα χωρις να κανει ουτε ενα σημάδι η οθονη παρεδωσε πνευμα..

το ερώτημα μου ειναι τι γίνετε με το θεματάκι που βγηκε εχει ληξει η υπαρχουν ακομα καινουργιες περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...