Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μερικοί πραγματικά είναι λες και τα παίρνουν από τις άλλες εταιρίες. Το τηλέφωνο είναι υποδειγματικό στα πάντα. Ψάχνω εδώ και ένα μήνα να βρω ένα ψεγάδι, κάτι να μην λειτουργεί σωστά ρε παιδί μου. Δεν υπάρχει τίποτα. Έγινε μια βλακεία από τους γερμανούς και ξαφνικά ξεσπάθωσαν όλοι. Γελάω πραγματικά. Η LG μετά το G4 (που ούτε για αυτό έφταιγε μιας και ήταν πρόβλημα της Qualcomm) είναι υποδειγματική. Έχει μαζί με την smartec το καλύτερο service στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ας μην ειχαν κανει τα καρναβαλια που εκαναν σε καποιους τομεις να εβλεπες αν θα ειχε το θεμα αυτο την κινηση του G6.

 

Και οταν λεω καρναβαλια εννοω μεγαλυτερη μπαταρια(παιζει να ειναι το μοναδικο κινητο/ναυαρχιδα με οθονη πανω απο 6 ιντσες με 3000 μπαταρια),

βαλανε το notch και εχασε την ταυτοτητα της η συσκευη,

1 κατω ηχειο που οσο δυνατο και να ειναι παραμενει 1

και φυσικα μια ζωη στην σειρα G με ips οθονες και οχι amoled(μεχρι και η Sony εβαλε φετος amoled)

Α παρολο που εχει απο τα πιο παλια/βαρια skins ,μια ζωη με 4gb ram...

Φυσικα μενει να δουμε με το Android 9 τι θα γινει μιας και ηταν απο τα μεγαλυτερα παραπονα του κοσμου αυτο(μεταξυ αυτων και το δικο μου).

 

Το μονο θετικο της υποθεσης ειναι οτι δεν εχουμε τα περσινα καρναβαλια με τις διαφορετικες εκδοσεις και πλεον σαν συσκευη εχει επιτελους και ασυρματη φορτιση και dac για τα ακουστικα.Αν ειχε μεγαλυτερη μπαταρια(εστω 3500)θα ηταν μονοδρομος τουλαχιστον για μενα,αλλα δεν τα ξαναπερναω οπως με το G6 προσωπικα απο πλευρας αυτονομιας.

Αλλα ηρθε τωρα και το κερασακι στην τουρτα με το bootloop και τελος η LG και επισημα για τους περισσοτερους.

Ειναι η 6η συσκευη της τα τελευταια 3χρονια(δεν ειναι μονο το G4 Alex.....)που παρουσιαζει Bootloop,ελεος δηλαδη.

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/1/31/16957332/lg-bootloop-lawsuit-settlement-g4-v10-v20-nexus-5x-g5

 

Κατα τα αλλα ναι Alex ολοι πληρωμενοι ειναι που δεν προτιμανε τα ''διαμαντια''της LG.

Τυχαιο ειναι που οι περισσοτεροι προτιμανε να δωσουν παραπανω χρηματα για τα Oneplus κινητα που και ακριβοτερα ειναι,και μεγαλυτερο δεικτη Sar εχουν και εχουν ποσες ελλειψεις(αδιαβροχοποιηση,θυρα ακουστικων,notification led,ασυρματη φορτιση,επισημο service στην χωρα μας)σε σχεση με το G7??

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

fulgore1 και η google με μια καμερα και σαρωνει τα παντα.με 4 gb ram και ειναι το ποιο γρηγορο και ποιο free android απο ολα και ειναι google..τιποτε αλλο!και εγω αγαπω lg αλλα καπου το χανει σιγα σιγα!ο ανταγωνισμος εχει ανεβει και πρεπει να προλαβει να ανεβει πριν καταληξει σαν την HTC!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε λιγο καιρο θα αγορασω κινητο. Λεω να παρω το G7 γιατι μου αρεση γενικα. Θελω να εχει καλη καμερα να βγαζει τουλαχιστον αξιοπρεπεστατες φωτογραφιες. Την ημερα ειδα απο reviews οτι βγαζει καλες φωτογραφιες, το βραδυ τι γινεται? Ειμαι αναμενα σε αυτο και το xiaomi mi 8. Προτείνετε καποιο απο τα 2 η καποιο αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε λιγο καιρο θα αγορασω κινητο. Λεω να παρω το G7 γιατι μου αρεση γενικα. Θελω να εχει καλη καμερα να βγαζει τουλαχιστον αξιοπρεπεστατες φωτογραφιες. Την ημερα ειδα απο reviews οτι βγαζει καλες φωτογραφιες, το βραδυ τι γινεται? Ειμαι αναμενα σε αυτο και το xiaomi mi 8. Προτείνετε καποιο απο τα 2 η καποιο αλλο?

 

σε αυτα τα λεφτα παρε το pixel 2 xl,

κανεις συμβιβασμο απο 845 σε 835 αλλα εχεις την καλυτερη καμερα,

 

οι επιλογες σε αυτα τα λεφτα ειναι οπως ειπες mi 8, lg g7 , 1+6.(450-500 ευρω)

ΑΛΛΑ ενω εχεις καλες καμερες με τα παραπανω ειναι μακρια απο pixel 2 xl και p20 pro.

αρα αμα βρεις με 500 ευρω το πιξελ η κανα μεταχειρ,εισαι κομπλε.

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Ας μην ειχαν κανει τα καρναβαλια που εκαναν σε καποιους τομεις να εβλεπες αν θα ειχε το θεμα αυτο την κινηση του G6.

 

Και οταν λεω καρναβαλια εννοω μεγαλυτερη μπαταρια(παιζει να ειναι το μοναδικο κινητο/ναυαρχιδα με οθονη πανω απο 6 ιντσες με 3000 μπαταρια),

βαλανε το notch και εχασε την ταυτοτητα της η συσκευη,

1 κατω ηχειο που οσο δυνατο και να ειναι παραμενει 1

και φυσικα μια ζωη στην σειρα G με ips οθονες και οχι amoled(μεχρι και η Sony εβαλε φετος amoled)

Α παρολο που εχει απο τα πιο παλια/βαρια skins ,μια ζωη με 4gb ram...

Φυσικα μενει να δουμε με το Android 9 τι θα γινει μιας και ηταν απο τα μεγαλυτερα παραπονα του κοσμου αυτο(μεταξυ αυτων και το δικο μου).

 

Το μονο θετικο της υποθεσης ειναι οτι δεν εχουμε τα περσινα καρναβαλια με τις διαφορετικες εκδοσεις και πλεον σαν συσκευη εχει επιτελους και ασυρματη φορτιση και dac για τα ακουστικα.Αν ειχε μεγαλυτερη μπαταρια(εστω 3500)θα ηταν μονοδρομος τουλαχιστον για μενα,αλλα δεν τα ξαναπερναω οπως με το G6 προσωπικα απο πλευρας αυτονομιας.

Αλλα ηρθε τωρα και το κερασακι στην τουρτα με το bootloop και τελος η LG και επισημα για τους περισσοτερους.

Ειναι η 6η συσκευη της τα τελευταια 3χρονια(δεν ειναι μονο το G4 Alex.....)που παρουσιαζει Bootloop,ελεος δηλαδη.

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/1/31/16957332/lg-bootloop-lawsuit-settlement-g4-v10-v20-nexus-5x-g5

 

Κατα τα αλλα ναι Alex ολοι πληρωμενοι ειναι που δεν προτιμανε τα ''διαμαντια''της LG.

Τυχαιο ειναι που οι περισσοτεροι προτιμανε να δωσουν παραπανω χρηματα για τα Oneplus κινητα που και ακριβοτερα ειναι,και μεγαλυτερο δεικτη Sar εχουν και εχουν ποσες ελλειψεις(αδιαβροχοποιηση,θυρα ακουστικων,notification led,ασυρματη φορτιση,επισημο service στην χωρα μας)σε σχεση με το G7??

 

 

 

σωστοτατος σε ολα

κατοχος lg g4 g5 g6

δεν νοειτε μπαταρια 3000

ουτε 4gb ram

ουτε οθονη lcd

updates???

και η καμερα μια απ τα ιδια

 

γι αυτο ολοι παμε σε mi 8

 

ααααααα και με λιγοτερα φραγκα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις μπαταριες το διαβαζω παντου..Α εχει 3000 ειναι λιγα..Α θα παρω το αλλο που εχει 3300..

Την καταναλωση μεταξυ διαφορετικων μοντελων τη μετραει κανεις αραγε πριν φτασει σε συμπερασμα?

Χωριστα τον "τζογο" αληθινης-δηλωμενης χωρητικοτητας..Χωριστα το βαρος..Γιατι τα mAh προσθετουν κ βαρος εκτος απο αυτονομια.

Δε μιλαμε για υπερατου -οποιος εχει το μεγαλυτερο κερδιζει- αλλα τη χρυση τομη μεταξυ καταναλωσης και λειτουργικοτητας.Και το 845 με αυτη την οθονη τα παει πολυ αερατα κ περιφημα για μια μερα φουλ χρησης αποτι φαινεται.

Προτιμω αν θελω εξτρα ενεργεια να παρω κ powerbank μαζι αν χρειαστει,κ να χω την επιλογη για ελαφρυα συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις μπαταριες το διαβαζω παντου..Α εχει 3000 ειναι λιγα..Α θα παρω το αλλο που εχει 3300..

Την καταναλωση μεταξυ διαφορετικων μοντελων τη μετραει κανεις αραγε πριν φτασει σε συμπερασμα?

Χωριστα τον "τζογο" αληθινης-δηλωμενης χωρητικοτητας..Χωριστα το βαρος..Γιατι τα mAh προσθετουν κ βαρος εκτος απο αυτονομια.

Δε μιλαμε για υπερατου -οποιος εχει το μεγαλυτερο κερδιζει- αλλα τη χρυση τομη μεταξυ καταναλωσης και λειτουργικοτητας.Και το 845 με αυτη την οθονη τα παει πολυ αερατα κ περιφημα για μια μερα φουλ χρησης αποτι φαινεται.

Προτιμω αν θελω εξτρα ενεργεια να παρω κ powerbank μαζι αν χρειαστει,κ να χω την επιλογη για ελαφρυα συσκευη.

 

μη χρυσωνεις το χαπι.....

διαβασε τα παραπανω και θα δεις οτι υστερει πολυ σε σχεση με τον ανταγωνισμο και σε αυτη την τιμη,

κατοχος g4 g5 g6(παρολα αυτα αν και θελω δε βρισκω λογο να παρω το g7,προσπαθω αλλα δεν βρισκω....)

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις μπαταριες το διαβαζω παντου..Α εχει 3000 ειναι λιγα..Α θα παρω το αλλο που εχει 3300..

Την καταναλωση μεταξυ διαφορετικων μοντελων τη μετραει κανεις αραγε πριν φτασει σε συμπερασμα?

Χωριστα τον "τζογο" αληθινης-δηλωμενης χωρητικοτητας..Χωριστα το βαρος..Γιατι τα mAh προσθετουν κ βαρος εκτος απο αυτονομια.

Δε μιλαμε για υπερατου -οποιος εχει το μεγαλυτερο κερδιζει- αλλα τη χρυση τομη μεταξυ καταναλωσης και λειτουργικοτητας.Και το 845 με αυτη την οθονη τα παει πολυ αερατα κ περιφημα για μια μερα φουλ χρησης αποτι φαινεται.

Προτιμω αν θελω εξτρα ενεργεια να παρω κ powerbank μαζι αν χρειαστει,κ να χω την επιλογη για ελαφρυα συσκευη.

 

LG G6

 

5.7 ιντσες αναλυση 2880x1440 μπαταρια 3300

 

LG G7

6.1 ιντσες αναλυση 3120x1440 μπαταρια 3000

 

Δεν πιανω καν αλλες εταιρειες για συγκριση,με διαφορετικες αναλογιες/μπαταριες/skin σου βαζω την ιδια την LG.

 

Ναι οκ ο snap845 ειναι καλος στο κομματι της καταναλωσης,αλλα σου φαινεται λογικο να σου ανεβαινει η εταιρεια σε ιντσες και αναλυση(και αρα σε καταναλωση συνολικα)αλλα να σου βαζει μικροτερη μπαταρια????

 

Θες και ενα παραδειγμα απο Samsung που και αυτη εχει τα ιδια χαλια?

 

Samsung Galaxy S7 edge

5.5 ιντσες αναλυση 2560x1440 μπαταρια 3600

 

S8+

6.2 ιντσες αναλυση 2960x1440 μπαταρια 3500

 

Δηλαδη και η Samsung ανεβηκε σε ιντσες και αναλυση και επεσε σε μπαταρια(πιο εμφανες ειναι στο S8).Γιαυτο και out of the box σου εχει την αναλυση σε 1080p και γιαυτο και ο κοσμος περιμενε πως και πως το Note 9 με την 4000αρα μπαταρια για να μπορει να λιωνει κυριολεκτικα το κινητο και να του βγαζει με τοσο μεγαλη καταναλωση απο οθονη και αναλυση την ημερα.

 

Εκει παταει και η Huawei που στο mate 10 pro και p20 pro εμεινε σε 1080p αναλυση με 4000 μπαταρια και το κινητο ειχε συνολικα καλη αυτονομια. Ανεβηκε στο mate 20 pro σε αναλυση και ιντσες?Περαν του νεωτερου επεξεργαστη εβαλε και μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Τωρα αν ειναι να κανουμε συγκεκριμενη χρηση ή το κινητο να φτανει κοντα στο 10% για να βγαινει μεγαλο το Screen on time και να ''δικαιολογει''τις τραγικες αποφασεις της εταιρειας ε ενταξυ ακρη δεν βγαινει.

 

Και στο G6 υπηρχε κοσμος που ειχε συμφωνα με την χρηση του 5 και 6ωρες οθονης και αλλοι δεν εβγαζαν ουτε 4-4.5ωρες.

 

Παντως το ξαναλεω οτι ειναι τραγικο για την LG που ειναι ο κατασκευαστης των οθονων για τις αλλες εταιρειες να τους βαζει Amoled οθονες και η ιδια στα κινητα της(περαν της σειρας V)να συνεχιζει να βαζει Lcd οθονες.Τα ιδια ισχυουν και για την HTC αλλα η τελευταια ειναι στα ορια μετα την εξαγορα απο την Google να κλεισει το υπαρχον τμημα της.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

LG G6

Ναι οκ ο snap845 ειναι καλος στο κομματι της καταναλωσης,αλλα σου φαινεται λογικο να σου ανεβαινει η εταιρεια σε ιντσες και αναλυση(και αρα σε καταναλωση συνολικα)αλλα να σου βαζει μικροτερη μπαταρια????

 

Πιο πανω στα σκρινς εχει screen on 6 ωρες.Δε το λεω λιγο σε καμια περιπτωση,κ χωρις να γνωριζουμε σε τι φωτεινοτητα ηταν,auto η οχι,μεσα σε σπιτι η ολες εξω μερα,ποσο timeout κλπ.Κ προφανως αυτες τις 6 ωρες ο χρηστης δε κοιταγε την ωρα κ το widget του καιρου :lol:

Η αναλυση κ οι ιντσες δε λενε κ πολλα μονα τους στην καταναλωση,θελω να πω πως ρολο παιζει κυριως το λειτουργικο η κατασταση που αυτο βρισκεται κ η διαχειρηση που κανει.Πχ σε lg v10 με τον 808 (πλεον ενεργοβορος)εχω ακουσει απο 8 ωρες συνολικης χρησης (οχι οθονης),αλλα εχω ακουσει κ μιαμιση μερα παρεμφερους νορμαλ χρησης.

Οσο για την οθονη του G7,αν κ "απλη" IPS το vibrance κ η φωτεινοτητα που μπορρει να δωσει εχει λιγους αντιπαλους..

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχαν θέμα με το bootloop στο g7 το έλυσαν?? Ξαναέκανε κάτι? Το παρέλαβα από το σέρβις της lg για το θέμα αυτό και μέχρι στιγμής όλα καλά... Εκαναν τι έκαναν και Απλά έγινε και φόρματ, μικρό το κακο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ηρθε και εμενα χθες το κινητο με πλέον ολοκαίνουργια οθονη και με το update του Νοεμβρίου,σημερα μου ηρθαν η θηκη spigen και το τζαμακι 3MK μολις τα τοποθετησα και το κινητό εγινε ερωτας.παραθετω φωτο δεν ειχα καλο κινητο με το οποιο τραβηκα της φωτο.88c8c3b80ac419d1c33d492a8cdb6796.jpg357cb587083a5f0053e75da6153c6341.jpg5d17644aa5206fd969cbac17fdafdc3c.jpgaa42bbc08d730660e8cd4f148ff96357.jpgfc1562146bb5bd141b6207643a09b82d.jpgdf0200ab1b2590f67fb0e0a179856f43.jpgc628f0b77a137249ff136a8986044330.jpg4293073e9e802393cb8dedcd9f524561.jpg

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι σε αναζήτηση κινητού και επειδή βλέπω ότι η τιμή του G7 εχει φτάσει στο πάτωμα με ψήνει πολύ να προβώ στην αγορά του, είχα ξανά LG στο παρελθόν με G2 (άψογο) και κακή εμπειρία με G3. Είμαι ανάμεσα σε OP 6 και S9 αλλά το τελευταίο ξεφεύγει αρκετά σε τιμή.

 

Τι λέτε να πάω πάλι σε LG, G7, ή να πάω σε OP; Πιο πολύ με ανησυχεί το θέμα των updates ειδικά αυτό που έσκασε με τα bootloops πάλι

Link to comment
Share on other sites

20181221_133140_HDR

Η πρωτη ειναι με HDR

 

20181221_133211

Η δευτερη με κλειστο HDR

 

20181221_135139

Η τριτη με κλειστο HDR με φλας

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι σε αναζήτηση κινητού και επειδή βλέπω ότι η τιμή του G7 εχει φτάσει στο πάτωμα με ψήνει πολύ να προβώ στην αγορά του, είχα ξανά LG στο παρελθόν με G2 (άψογο) και κακή εμπειρία με G3. Είμαι ανάμεσα σε OP 6 και S9 αλλά το τελευταίο ξεφεύγει αρκετά σε τιμή.

 

Τι λέτε να πάω πάλι σε LG, G7, ή να πάω σε OP; Πιο πολύ με ανησυχεί το θέμα των updates ειδικά αυτό που έσκασε με τα bootloops πάλι

 

Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος σε ιλα μέχρι τώρα από το g7 πρώτο LG κιόλας το πήρα να δοκιμάσω και αυτή την εταιρία... Το μόνο που με ξενέρωσε ήταν αυτό με το bootloop αλλά οκ πήγε σέρβις σε 4 μέρες πίσω και όλα κομπλέ πάλι... Τώρα αν το δεις και από θέμα τιμής είναι τα μισά λεφτά σχεδόν από τα άλλα δύο...

Link to comment
Share on other sites

Ομορφη η Spigen(μονο λιγο το πανω μερος δειχνει ασχημο επειδη δεν εχει τιποτα αλλο)αλλα το τζαμακι στο πανω μερος μου κακοφαινεται καπως. Σαν να το δαγκωσε σκυλος ειναι εκει στο ακουστικο :P
Link to comment
Share on other sites

Ομορφη η Spigen(μονο λιγο το πανω μερος δειχνει ασχημο επειδη δεν εχει τιποτα αλλο)αλλα το τζαμακι στο πανω μερος μου κακοφαινεται καπως. Σαν να το δαγκωσε σκυλος ειναι εκει στο ακουστικο :P
Καλημέρα.ναι η θηκη ειναι εξαιρετική.οσο για το τζαμακι το ξερω ειναι ασχημο .εχω βρει ενα της mocolo που πιανει ολο μεχρι τερμα επανω αλλα θα μου το πεταει η θηκη.παντως αυτο εχει καθησει καλα εκτος απο αυτο το σημείο.υπαρχει αλλο που να πιανει αλλο που να ερχεται ακριβως με την θηκη?

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω spigen με το καρμπόν και ένα ωραίο τζαμακι που δεν έχω θέμα κανένα ... Volte-Tel Tempered Glass έχω τζαμακι και είναι πολύ καλό και στην τοποθέτηση εύκολο και πιάνει ωραία το κινητο

4c6a6a18d364ef25df8047e706318cec.jpg893b5c0e10ce68ff671ce54499d65545.jpgee01d110f2faa61b23dc02083f939319.jpg049ba3a53aa8eb0a20b1ac19baa5dab8.jpgd42748cbad679f3edc9ebfece2bc66ef.jpg

Edited by kostasQuattro
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα γαι το τηλέφωνο γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω.

Έχει φωτεινή ένδειξη Led για ειδοποιήσεις?

Μπορούμε να το φορτίζουμε με οποιονδήποτε φορτιστή η μόνο με τον δικό του?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει φωτεινή ένδειξη Led για ειδοποιήσεις?

 

Ναι έχει.

 

Μπορούμε να το φορτίζουμε με οποιονδήποτε φορτιστή η μόνο με τον δικό του?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιονδήποτε φορτιστή, προτίμησε όμως κάποιον επώνυμο και όχι no name κινέζικο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους με υγεια. Κανενα νεο για pie δεν εχουμε? Στην κορεα εχει ξεκινησει εδω και 2 βδομαδες.
Link to comment
Share on other sites

το Night mode που εχει για τις βραδυνες ληψεις...πως ειναι σε σχεση με το

super night mode της Xiaomi?

 

Γενικά... δεν είναι. Μη περιμένεις πολλά σε νυχτερινές φωτογραφίες, και το Night Mode, εκτός του οτι δεν κάνει πολύ καλή δουλειά, χρησιμοποιεί Pixel Bining, και ρίχνει την ανάλυση στα 4MP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...