Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου Αν θυμάμαι καλά μόνο σε κινητά με mediatek επεξεργαστές μπορει να χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι απενεργοποιημένα.. αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί είναι τόσο δύσκολο να βάλει σε λειτουργία πτήσης στο κινητό και να το αφήσεις ανοιχτό για να χτυπήσει το ξυπνητήρι;; Όλο το βράδυ πάνω από 1 με 2% δεν πρόκειται να χάσεις από μπαταρία.. και να το κλείσεις και να το ανοίξεις μετά από 8 ώρες πάλι θα δεις μία πολύ μικρή διαφορά στην μπαταρία της τάξης του ενός με 2%.. ενα και το ίδιο είναι

Καλησπέρα.ευχαρηστω για την διευκρινηση.το λεω αυτό σαν πρόβλημα γιατι το G2 επι 5 χρονια και 3 δουλευε συνεχως.η σε κανονικη λειτουργια η σε λειτουργια πτησης.δεν είναι θεμα μπαταριας αλλα θα ηθελα να μπορω να ξεκουραζω καποιες στιγμες και τον επεξεργαστη.περιπου 1900 μερες συνεχους λειτουργιας δεν είναι νομιζω και ότι καλυτερο στην συμπεριφορά μου απεναντη σε μια συσκευή.το μονο που αποφασισα να κανω ηταν να κανω κάθε βραδυ πριν κοιμηθώ μια επανεκινηση για να μειωσω και τις πιθανότητες για λαγκαρισματα.

GRIGORIS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προχθές παρατήρησα οτι το Google Phone app λειτουργεί κανονικα στη συσκευή μας χωρίς Port και τέτοια. Κατευθείαν απο το Playstore το κατέβασα. Αν θυμάμαι καλα σε άλλα κινητά που είχαν δεν ηταν συμβατό, οπότε φαντάζομαι οτι ειναι "προνόμιο" του LG. To έβαλα και προεπιλεγμένη εφαρμογή κλήσεων απο τις ρυθμίσεις και δουλέυει άψογα.

 

Έχει και την αναγνώριση τηλεφώνων επιχειρήσεων αν έχετε σύνδεση δεδομένων ανοικτή

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια άτυχη πτώση έσπασε η οθόνη,μυαλό δεν βάζω το ξερω. πήρα τηλ την procordia 240 αλλαγή.αξίζει να παραγγείλω από Κίνα που έχω βρει ανταλλακτικά και να το αλλάξω μονος μου? Κάτι άκουσα για κάποια μαγαζιά που σου βάζουνε οθόνη όχι γνήσια. Τι λέτε αξίζει να βάλω γνήσια και η ιμεντασιον?
Link to comment
Share on other sites

Μονο γνησια αλλιος μην το κανεις παρε αλλο. Οταν αγοραζεις τέτοιο τηλ το περνεις και για την οθονη του ...τωρα τι ποιότητα οθονης θα ειναι η μετασιον ενας θεος ξερει !
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδες ψαχνω για αμεση αγορα lg g7 blue or silver.για αμεση αγορα..sorry για το off topic
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γνήσια λέω να του βάλω άλλα είπα μήπως και δεν είχε τεράστια διαφορά με την κανονική, anyway πήρα τηλ την procordia και Δευτέρα το στέλνω. Απλά μου είπανε δεν έχουνε κόλλα και περιμένουν από το εργοστάσιο ποτέ θα φέρουν άγνωστο.
Link to comment
Share on other sites

To Lg V30 έφτασε σήμερα στα 336 ευρώ (τώρα πήγε 350) και συ φίλε μου θα δώσεις 240 ευρώ για ν' αλλάξεις την οθόνη στο G7? (βάλε και πόσες μέρες να κάνει το ανταλλακτικό να τους έρθει και αν γίνει και η αρχική στεγανοποίηση ορθά!) Δυστυχώς θα ήταν καλύτερα να το πουλήσεις σαν ανταλλακτικά και να πάρεις ένα καινούργιο ΜΑΖΙ ΜΕ ΘΗΚΗ αυτή τη φορά για να είσαι ήσυχος. Γνώμη μου φυσικά! ;)

Υ.γ. To lg g7 είχε φτάσει τα 369 ευρώ τις προάλλες που είδα. Σε λίγο καιρό θα πλησιάσει τα 300! Σκέψου εσύ να δώσεις τώρα 240, σε συμφέρει???

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

To Lg V30 έφτασε σήμερα στα 336 ευρώ (τώρα πήγε 350) και συ φίλε μου θα δώσεις 240 ευρώ για ν' αλλάξεις την οθόνη στο G7? (βάλε και πόσες μέρες να κάνει το ανταλλακτικό να τους έρθει και αν γίνει και η αρχική στεγανοποίηση ορθά!) Δυστυχώς θα ήταν καλύτερα να το πουλήσεις σαν ανταλλακτικά και να πάρεις ένα καινούργιο ΜΑΖΙ ΜΕ ΘΗΚΗ αυτή τη φορά για να είσαι ήσυχος. Γνώμη μου φυσικά! ;)

Υ.γ. To lg g7 είχε φτάσει τα 369 ευρώ τις προάλλες που είδα. Σε λίγο καιρό θα πλησιάσει τα 300! Σκέψου εσύ να δώσεις τώρα 240, σε συμφέρει???

Η χαμηλότερη τιμή στο Σκρουτζ είναι στα 426 κι αν το θέλεις ετοιμοπαραδοτο τότε πρέπει να σκάσεις 493 ευρώ. Σε λίγο θα χει 300€;;; Βασικά θα το δίνουν 100€ και δώρο άλλο ένα... Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το led ειδοποιήσεων όταν έχετε ειδοποίηση ανά πόσα δευτερόλεπτα ανάβει;

Έχω ένα χαζo-sony που ανάβει ανά 6sec...

Τις περισσότερες φορές που του ριχνεις μάτια δεν το βλέπεις καν γιατί είναι πολύ αραιή..

 

Αντίθετα σε ένα xiaomi που είχα πιο παλιά είναι κοντά ανα 2 sec

 

Το πιο καλό είναι ότι μια τόσο απλή λειτουργία και δεν έχουν προβλέψει μια ρύθμιση.

Έχει 3rd party εφαρμογές να το ρυθμίσεις αλλά σου καταπίνουν την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Η χαμηλότερη τιμή στο Σκρουτζ είναι στα 426 κι αν το θέλεις ετοιμοπαραδοτο τότε πρέπει να σκάσεις 493 ευρώ. Σε λίγο θα χει 300€;;; Βασικά θα το δίνουν 100€ και δώρο άλλο ένα... Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρώτα απ' όλα μάθε να σέβεσαι άτομα που είναι χρόνια εδώ μέσα και δεν λένε του κεφαλιού τους αδερφέ, όπως και μάθε να μην ειρωνεύεσαι! Να σ' ενημερώσω επίσης πως υπάρχει και το best price! Στείλε μου αν θες σε pm, για να μην κάνω διαφήμιση στο κατάστημα που το είχε πριν 2 μέρες στα 369 ευρώ, να τους πάρεις ο ίδιος τηλέφωνο και ζήτα τους τον λόγο γιατί το έκαναν και σου χάλασαν την διάθεση.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

To Lg V30 έφτασε σήμερα στα 336 ευρώ (τώρα πήγε 350) και συ φίλε μου θα δώσεις 240 ευρώ για ν' αλλάξεις την οθόνη στο G7? (βάλε και πόσες μέρες να κάνει το ανταλλακτικό να τους έρθει και αν γίνει και η αρχική στεγανοποίηση ορθά!) Δυστυχώς θα ήταν καλύτερα να το πουλήσεις σαν ανταλλακτικά και να πάρεις ένα καινούργιο ΜΑΖΙ ΜΕ ΘΗΚΗ αυτή τη φορά για να είσαι ήσυχος. Γνώμη μου φυσικά! ;)

Υ.γ. To lg g7 είχε φτάσει τα 369 ευρώ τις προάλλες που είδα. Σε λίγο καιρό θα πλησιάσει τα 300! Σκέψου εσύ να δώσεις τώρα 240, σε συμφέρει???

 

Κοίτα από την μία αυτό που λες έχει ένα δίκιο διότι το παίρνεις σφραγισμένο και έχεις και δύο χρόνια εγγύηση από την άλλη είναι ότι το κινητό δεν το έχω ούτε 5 μήνες δλδ θα μου έρθει η μία ή άλλη.ερχονται και γιορτές τώρα δεν νομίζω να πέσει τόσο πολύ η τιμή του σε ένα μήνα στα 300!

Link to comment
Share on other sites

Να φίλε μου, το καταλαβαίνω πως είσαι σε τεράστιο δίλημμα και στεναχώρια. Όλοι εδώ είμαστε ερωτευμένοι με τα μαραφέτια αυτά και σε ανάλογες περιπτώσεις θέλουμε άμεσα μια λύση για να το έχουμε γρήγορα πίσω στα χέρια μας. Εσύ πρέπει ν' αποφασίσεις τι θα κάνεις, βάλτα όλα κάτω και υπολόγισε τι σε συμφέρει, όπως και κάνει μια έρευνα αγοράς τριγύρω μπας και βρεις κάποιο καταρτισμένο κατάστημα που μπορεί να στο επισκευάσει φτηνότερα. (βέβαια είναι και η εγγύηση που σ' ενδιαφέρει οπότε είναι δίκοπο μαχαίρι να μην πας στο εξουσιοδοτημένο της Lg) Εγώ απλά σου είπα την γνώμη μου, ότι θα το πούλαγα γι' ανταλλακτικά και θα πρόσθετα τα 240 ευρώ (που ούτως ή άλλος θα δώσεις για την επισκευή) και θα έπαιρνα το Lg V30 που πίστεψέ με θα σε ικανοποιήσει εξίσου με το Lg g7!
Link to comment
Share on other sites

Άλεξ, το πρώτο κατάστημα που βλέπεις στην λίστα σου το είχε ρίξει στα 369 ευρώ τις προάλλες. Τέλος πάντων , πάμε παρακάτω! :)

Στην τελική ένα είναι το σίγουρο παιδιά, το G7 όπως και το V30 είναι για μένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς, όπως και το g6 (που πλέον έπεσε στα 250 ευρώ)! Αν είχε μυαλό η Lg θα είχε πατήσει κάτω τους ανταγωνιστές της και δεν θα χρειαζόταν να ρίχνει τόσο γρήγορα τις τιμές της. Όπως επίσης να πρόσεχε παραπάνω τον τομέα των αναβαθμίσεων!

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ, το πρώτο κατάστημα που βλέπεις στην λίστα σου το είχε ρίξει στα 369 ευρώ τις προάλλες. Τέλος πάντων , πάμε παρακάτω! :)

Στην τελική ένα είναι το σίγουρο παιδιά, το G7 όπως και το V30 είναι για μένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς, όπως και το g6 (που πλέον έπεσε στα 250 ευρώ)! Αν είχε μυαλό η Lg θα είχε πατήσει κάτω τους ανταγωνιστές της και δεν θα χρειαζόταν να ρίχνει τόσο γρήγορα τις τιμές της. Όπως επίσης να πρόσεχε παραπάνω τον τομέα των αναβαθμίσεων!

Έρχομαι από OnePlus 5t και Samsung S8+. Δεν μου έχει λείψει κανένα από τα 2. Αυτό που χαίρομαι στο g7 είναι πως δεν έχει ούτε ένα bug. Κάτι ρε παιδί μου να πεις ότι περιμένω μια αναβάθμιση για να βελτιωθεί ένα πρόβλημα. Είναι ότι πιο απροβλημάτιστο είχα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε πως βλέπετε την κάμερα μετά από καιρό χρήσης; κρατήθηκα μακριά από το θεσμό της μαύρης Παρασκευής, αλλά ελέω Χριστουγέννων ψάχνομαι για νέο κινητό. Βραδυνές φωτός κυρίως σας ικανοποιούν;
Link to comment
Share on other sites

Το led ειδοποιήσεων όταν έχετε ειδοποίηση ανά πόσα δευτερόλεπτα ανάβει;

Έχω ένα χαζo-sony που ανάβει ανά 6sec...

 

Έχει 3rd party εφαρμογές να το ρυθμίσεις αλλά σου καταπίνουν την μπαταρία

 

δεν ξερει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Λοιπόν πήρα τηλ πριν λίγο την procordia για να το στείλω και μου λένε θα σας πάρουμε τηλ σε λίγο να μου πούνε τελική τιμή και διαθεσιμότητα, με πήρανε μετά από 3 λεπτά και μου λένε το ανταλλακτικό θα είναι διαθέσιμο μέσα στην βδομάδα και τελική τιμή 140€. Τους ρώτησα αν είναι γνήσια κτλπ και μου είπανε εννοείτε.πηγα και εδώ στην περιοχή μου στην αντιπροσωπία της Samsung και μου λένε 210ευρω. Και θελω να ρωτήσω πως γινεται να ει αι 100 ευρω επάνω της Samsung?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σας! Λοιπόν πήρα τηλ πριν λίγο την procordia για να το στείλω και μου λένε θα σας πάρουμε τηλ σε λίγο να μου πούνε τελική τιμή και διαθεσιμότητα, με πήρανε μετά από 3 λεπτά και μου λένε το ανταλλακτικό θα είναι διαθέσιμο μέσα στην βδομάδα και τελική τιμή 140€. Τους ρώτησα αν είναι γνήσια κτλπ και μου είπανε εννοείτε.πηγα και εδώ στην περιοχή μου στην αντιπροσωπία της Samsung και μου λένε 210ευρω. Και θελω να ρωτήσω πως γινεται να ει αι 100 ευρω επάνω της Samsung?

 

Τι δουλειά έχει η Samsung με την οθόνη του G7 σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά έχει η Samsung με την οθόνη του G7 σου;

 

ενας φιλος μου το πηγε σημερα για αλλαγη οθονης samsung αντιπροσωπεια επισης γραφει απεξω lg sony ktlp.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

η συσκευή υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση?

Εάν ναι, την χρησιμοποιεί κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

η συσκευή υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση?

Εάν ναι, την χρησιμοποιεί κάνεις?

Ναι αμέ. Και υποστηρίζει και την χρησιμοποιώ.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα θέμα με την συσκευη.την έχει η κοπέλα μου καινούργια ενός μηνών. Εχθές το βράδυ έμεινε από μπαταρία το έβαλε να φορτίσει αλλά από τότε απλά κάνει επανεκκίνηση συνεχεια.δεν το έκανε κάτι τι μπορεί να φταιει.δεν μπορεί να φορτώσει το λειτουργικό

 

Στάλθηκε από το BBB100-2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια... σήμερα το πρωι πήγα να πάρω τηλ μαύρισε η οθόνη και έκανε επανεκκινησεις συνέχεια μέχρι που έσβησε από μπαταρία... Το έβαλα να φορτίσει άνοιξε και πάλι τα ίδια... Δοκίμασα ότι υπάρχει σε reset αλλά δεν πέτυχε τπτ.... Κινητό τριών μηνών... Τι να πω? Και είδα στο YouTube πολλά άτομα με αυτό το θέμα... Κανείς άλλος το έχει?

Παραθέτω και σύνδεσμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...