Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχαν κάτι θεματάκια οι εγγραφές μετά το update. Έκανα επανεκκίνηση και δουλεύει.

Αν και έχω δοκιμάσει πάρα πολλά το μόνο απροβλημάτιστο είναι:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder

 

Εμένα το acr ενω δουλευει μια χαρα, με τα hasdfree δε λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ μείον από το πλαίσιο και 100 ευρώ δωροεπιταγη. Για οποιον χρειάζεται κατι από Πλαίσιο πάει 200 κάτω. Στην φυσιολογική τιμή του δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ μείον από το πλαίσιο και 100 ευρώ δωροεπιταγη. Για οποιον χρειάζεται κατι από Πλαίσιο πάει 200 κάτω. Στην φυσιολογική τιμή του δηλαδή

 

Ειχα δωσει μαξ μια εβδομαδα για να βγει σοβαρη προσφορα. Την τεταρτη μερα (αν θυμαμαι καλα απο την ημερομηνια του ποστ μου) ανακοινωθηκε :lol:

Νομοτελειακο ηταν παιδια...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

με όλα αυτά που αναφέρεις ανοικτά και τις δύο κάρτες μέσα πολύ δύσκολο μα πάρεις 6 ώρες sot. Γενικά νομίζω δεν θα βρείς εύκολα flagship συσκευή σήμερα που να βγάζει 6 ώρες οθονή με όλα ανοικτά άν και αυτό εξαρτάται και από τη ποιότητα το δικτύου 4G που έχει ο πάροχος σου δίοτι καταλανώνει αρκετά.

 

Δεν εχω ιδιαιτερο θεμα με τα ζητηματα των μπαταριων .

Να βγαζει 24ωρο χωρις να παω φορτιστη αλλα με χρηση αντε να πω πανω απο 4 ωρες το 6 που ειπα ειναι το ιδανικο για μενα προσωπικα τουλαχιστον δεν γινεται να τα κλεινω λογο εργασιας .Λεω μπας και ...μια και εχει 4000m μπαταρια.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Boys μια μικρη χαρη .Εαν καποιος απο σας τις επομενες μερες σε μια πληρη φορτιση 100% και μεχρι να φτασει στο 15% περιπου μονιμα ανοιχτα 3 λειτουργιες: gps , bluetooth , 4G.να δουμε εαν θα βγαλει 6ωρο sot αλλιως δεν το παιρνω.Οχι να απενεργοποιηστε καποιο απο αυτα ομως μονιμα ανοιχτα.Εαν λοιπον καποιος κανει τετοια χρηση παρακαλω ανεβαστε τα ποσοστα μπαταριας.Thanks.

 

Μέσες άκρες έτσι το λειτουργώ και σου επιβεβαιώνω πως δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις 6 ώρες SOT.

Παρόλα αυτά θεωρώ πως είναι το μόνο flagship με μεγάλη μπαταρία που γενικά θα ικανοποιήσει εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων .

 

Η καθημερινότητα μου :

Ανοιχτά Location,

check facebook αρκετά συχνά,

mail εργασίας (διάβασμα απάντηση και άνοιγμα αρχείων PPT ή Excel) καμιά 40αριά με 60 ανά ημέρα,

σεταρισμένο gmail και outlook mail χωρίς να τα τσεκάρω και τόσο συχνά,

καμιά ώρα τη μέρα Spotify με Bluetooth ακουστικά και 2 με 3 ώρες Spotify ή TuneIn radio στο αμάξι,

κάνα μισάωρο ή και λίγο παραπάνω navigation μέσω waze ή google maps,

καμιά 20αριά με 30 τηλεφωνικές κλήσεις μες στη μέρα,

αρκετό chat σε viber, WhatsApp και Messenger και με φωτό (λίγες όμως),

tapatalk μέτρια προς μικρή χρήση, google news μέτρια προς μικρή χρήση, LinkedIn μέτρια προς μικρή χρήση ..

και ότι άλλο δεν βλέπετε με μικρή εως ελάχιστη χρήση

 

Έχω βάλει να κλείνει η οθόνη στα 15Sec, έβαλα το μαύρο θέμα, κατέβασα την ανάλυση σε HD+ και το έχω μόνιμα στο power saving mode (με μόνο μειονέκτημα απ' όσο έχω παρατηρήσει προς το παρόν οι push ειδοποιήσεις Mail) και με βγάζει από 7.00 που ξεκινάω τη χρήση μέχρι 00.30 δλδ μια μέρα.

Από αυτές τις ώρες, μόνο 2 με 3 ώρες είμαι σε wifi. Οι υπόλοιπες είναι σε GSM (4G, 3G ή ότι άλλο έχει στην περιοχή που είμαι)

Αν απενεργοποιήσω το power saving Mode στις 21.00 με 21.30 έχω φτάσει στα 10% μπαταρία.

 

Το μόνο τηλέφωνο που μου έβγαζε μια full μέρα και ίσως και μιάμιση χωρίς φόρτιση ακόμα και με χρήση video ( Netflix) είναι το Lenovo P2 (που φυσικά δεν είναι για σύγκριση... απλά το αναφέρω)

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Η Προσφορά στο Πλαίσιο είναι μείον 100ευρω

Και η δωροεπιταγη είναι αλλά μείον 100ευρω για οποιαδήποτε άλλο προϊόν

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Η Προσφορά στο Πλαίσιο είναι μείον 100ευρω

Και η δωροεπιταγη είναι αλλά μείον 100ευρω για οποιαδήποτε P20 σειρά κινητό ΜΌΝΟ!!!

Και όχι σε ότι θες εσύ δυστυχώς

 

Αρα αν πας στο ΠΛΑΙΣΙΟ και τους πεις για -100 ευρω σου λενε οκ;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν πας στο ΠΛΑΙΣΙΟ και τους πεις για -100 ευρω σου λενε οκ;

 

779ευρω πλέον και μέτα την αγορά σου δίνουν μια δωροεπιταγη 100ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρα λογικα ειναι -100 και οχι 200! :lol: δηλαδη πρεπει να αγορασεις 2 για να παρεις τα 200?:p:p:p:p

speechless....

 

Νομίζω είναι έτσι

Ας πάρει κάποιος στο Πλαίσιο να ρωτήσει

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Και μετά την αναβάθμιση το acr για όσους ενδιαφέρονται δουλεύει υποδειγματικα παιδιά!!!

 

 

Nikos P20 Pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φιλικη συμβουλη για αλλη μια φορα οταν καποιος αναφερει μια προσφορα να βαζει και το αναλογο link για να μπορει να το επιβεβαιωσει.

 

Ειναι το λιγοτερο τραγικο να μπαινεις να δεις την προσφορα που αναφερεται και να μην βλεπεις τιποτα,ελεος δηλαδη

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/HUAWEI-P20-Pro-Mauro-51092EPD.htm

Link to comment
Share on other sites

Φιλικη συμβουλη για αλλη μια φορα οταν καποιος αναφερει μια προσφορα να βαζει και το αναλογο link για να μπορει να το επιβεβαιωσει.

 

Ειναι το λιγοτερο τραγικο να μπαινεις να δεις την προσφορα που αναφερεται και να μην βλεπεις τιποτα,ελεος δηλαδη

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/HUAWEI-P20-Pro-Mauro-51092EPD.htm

 

 

Και όμως

http://i63.tinypic.com/mcw75y.png

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αναφερθηκε πουθενα οτι η εκπτωση ειναι αν το βαλεις στο καλαθι?Να μυρισουμε τα νυχια μας οι υπολοιποι για αυτο?

Για την δωροεπιταγη των 100ευρω μια απο τα ιδια.Θα το μαθουμε οι υπολοιποι αφου αγορασουμε το κινητο?

Και αν δεν μας την δωσουν τι θα πουμε στο καταστημα?

- καποιος σε ενα forum ειπε οτι δινετε δωροεπιταγη 100ευρω- ?

 

Ελατε τωρα ρε παιδια αυτονοητα πραγματα ειναι αυτα. Κανετε που κανετε την καλη κινηση να ενημερωσετε για την εν λογω προσφορα,καντε το σωστα αυτο θελω να πω :)

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Αναφερθηκε πουθενα οτι η εκπτωση ειναι αν το βαλεις στο καλαθι?Να μυρισουμε τα νυχια μας οι υπολοιποι για αυτο?

Για την δωροεπιταγη των 100ευρω μια απο τα ιδια.Θα το μαθουμε οι υπολοιποι αφου αγορασουμε το κινητο?

Και αν δεν μας την δωσουν τι θα πουμε στο καταστημα?

- καποιος σε ενα forum ειπε οτι δινετε δωροεπιταγη 100ευρω- ?

 

Ελατε τωρα ρε παιδια αυτονοητα πραγματα ειναι αυτα.

 

Δωροεπιταγη στο δίνουν εφόσον παραλαβεις το κινητο...

2)και πριν το βάλω στο καλάθι είχε προσφορά 779ευρω

Τι να σου πω αδερφέ

Ότι είδα το είπα για το καλό όλων μας

Καλό απόγευμα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια.........

 

Γυρισα απο το Πλαισιο του Ταυρου πριν λιγη ωρα με ενα P20 PRO ανα χειρας, το αγοραρα μολις πριν 1 ωρα και δεν ηξερα καν για καμια προσφορα -100 ευρω κ.τ.λ. ουτε με ενημερωσε για κατι τετοιο τοσο ο πωλητης αλλα και ο ταμιας την ωρα που πληρωνα.

Ανοιξα τωρα το PC και διαβασα αυτα που λετε για την προσφορα...... μπαινω επιτοπου plaisio.gr και βαζω το P20 PRO στο καλαθι μου για να δω τι τιμη θα μου βγαλει.... Καμια εκπτωση...... 879 ευρω παραμενει η τιμη του....

 

Μηπως ηταν για πολυ λιγη ωρα η προσφορα ??? Τι παιζει γνωριζει κανεις ?

 

http://i65.tinypic.com/2qx46jd.jpg

 

http://i68.tinypic.com/2wdws1y.jpg

 

http://i64.tinypic.com/dgsqr.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Αναφερθηκε πουθενα οτι η εκπτωση ειναι αν το βαλεις στο καλαθι?Να μυρισουμε τα νυχια μας οι υπολοιποι για αυτο?

Για την δωροεπιταγη των 100ευρω μια απο τα ιδια.Θα το μαθουμε οι υπολοιποι αφου αγορασουμε το κινητο?

Και αν δεν μας την δωσουν τι θα πουμε στο καταστημα?

- καποιος σε ενα forum ειπε οτι δινετε δωροεπιταγη 100ευρω- ?

 

Ελατε τωρα ρε παιδια αυτονοητα πραγματα ειναι αυτα. Κανετε που κανετε την καλη κινηση να ενημερωσετε για την εν λογω προσφορα,καντε το σωστα αυτο θελω να πω :)

 

779 στο ταμειο το P20 pro και 100 ευρω δωροεπιταγη.

Εχει ερθει ενημερωτικο newsletter, παλι με "limited" παραληπτες, οποτε παρε τηλ στην εξυπηρετηση πελατων και διεκδικησε κι εσυ το σχετικο email, με τον αντιστοιχο κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια.........

 

Γυρισα απο το Πλαισιο του Ταυρου πριν λιγη ωρα με ενα P20 PRO ανα χειρας, το αγοραρα μολις πριν 1 ωρα και δεν ηξερα καν για καμια προσφορα -100 ευρω κ.τ.λ. ουτε με ενημερωσε για κατι τετοιο τοσο ο πωλητης αλλα και ο ταμιας την ωρα που πληρωνα.

Ανοιξα τωρα το PC και διαβασα αυτα που λετε για την προσφορα...... μπαινω επιτοπου plaisio.gr και βαζω το P20 PRO στο καλαθι μου για να δω τι τιμη θα μου βγαλει.... Καμια εκπτωση...... 879 ευρω παραμενει η τιμη του....

 

Μηπως ηταν για πολυ λιγη ωρα η προσφορα ??? Τι παιζει γνωριζει κανεις ?

 

http://i65.tinypic.com/2qx46jd.jpg

 

http://i68.tinypic.com/2wdws1y.jpg

 

http://i64.tinypic.com/dgsqr.jpg

Καλορίζικο φιλαράκο, προσπάθησε να πάρεις την έκπτωση και τη δωροεπιταγή είναι κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και εμένα newsletter από plaisio για 100 ευρώ έκπτωση και 100 δωροεπιταγη. Έχω μπει σε σκέψεις αλλά νομίζω ότι ίσως κάνουν κάτι καλύτερο αργότερα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το viber μου χτυπάει με τον ήχο των ειδοποιήσεων... Έχω επιλέξει τον ήχο του viber αλλά αυτό τπτ... Τι λάθος κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το viber μου χτυπάει με τον ήχο των ειδοποιήσεων... Έχω επιλέξει τον ήχο του viber αλλά αυτό τπτ... Τι λάθος κάνω?

 

Κάτσε τώρα... Τι εννοείς... Μιλάς για τον ήχο των κλήσεων στο Viber ή των μηνυμάτων? Γιατί στα μηνύματα εμένα δεν με αφήνει καν να βάλω ήχο.... Εκτός και αν έχει να κάνει με κάποια άδεια... Τώρα το σκέφτηκα... Για πες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σε θέμα μπαταρίας - αυτονομίας αν και ακόμα είμαι στην πρώτη φόρτιση δείχνει την υπέροχη του απέναντι σε S9+... Ακόμα και από το απλο Mate 10 που] που είχα δείχνει αρκετά καλύτερη μέχρι στιγμής στην δική μου χρηση 1,5 ώρα περισσότερο οθόνη (37 ώρες με 6,5 ώρες οθόνη και υπόλοιπο 20%)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα viber... Μου έχει σπάσει τα νεύρα.. Δεν αλλάζει δλδ?

 

Νομίζω πως όχι... Αν πας στην εφαρμογή του viber στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων και πας να επιλέξεις ήχο ειδοποιήσεων για τα μηνύματα σε πηγαίνει στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της εφαρμογής χωρίς να υπάρχει μενού εκεί να επιλέξεις κάποιον ήχο σε αντίθεση με το s9+ (android 8 oreo) που σε πήγαινε στο ίδιο μενού αλλά υπήρχε το μενού για επιλογή ήχου.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

στο Public τρεχει ακριβως η ιδια προσφορα μνε το κουπονι "huawei0418promo"

βαλτε το στο καλαθι αγορας...εκπτωση 100 ευρω και 100 ευρω δωροεπιταγη!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και εμένα newsletter από plaisio για 100 ευρώ έκπτωση και 100 δωροεπιταγη. Έχω μπει σε σκέψεις αλλά νομίζω ότι ίσως κάνουν κάτι καλύτερο αργότερα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Αργότερα θα έχει πέσει κι η τιμη μεταπώλησης του s9+ σου, οπότε όλα σχετικά είναι ;)

Εγώ θα το δοκιμάσω με αυτή την προσφορά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...