Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα Note 8 duos και σκεφτόμουν να το αντάλλαξω με mate pro 10 ή p20 pro κυρίως λόγω μπαταρίας και χωρητικότητας. Αξίζει η μεταβαση; Ρωτάω να μου απαντήσουν ατομα που είχαν το note 8 και τώρα έχουν το mate ή το p20 pro.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Note 8 duos και σκεφτόμουν να το αντάλλαξω με mate pro 10 ή p20 pro κυρίως λόγω μπαταρίας και χωρητικότητας. Αξίζει η μεταβαση; Ρωτάω να μου απαντήσουν ατομα που είχαν το note 8 και τώρα έχουν το mate ή το p20 pro.

 

Επειδη εχεις Note 8 το απλο P20 βγαλτο απ'εξω.Μονο συγκριση με P20-Pro και αυτο γιατι ο ντορος γινεται περισσοτερο για το θεμα καμερας.Δεν εχει κατι παραπανω απο το Note 8.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Note 8 duos και σκεφτόμουν να το αντάλλαξω με mate pro 10 ή p20 pro κυρίως λόγω μπαταρίας και χωρητικότητας. Αξίζει η μεταβαση; Ρωτάω να μου απαντήσουν ατομα που είχαν το note 8 και τώρα έχουν το mate ή το p20 pro.

Σιγα μην βρεις κανέναν

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην βρεις κανέναν

Βρήκα ήδη δυο συγγνώμη αν σε απογοήτευσα ευχαριστώ για το.....ενδιαφέρον

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Note 8 duos και σκεφτόμουν να το αντάλλαξω με mate pro 10 ή p20 pro κυρίως λόγω μπαταρίας και χωρητικότητας. Αξίζει η μεταβαση; Ρωτάω να μου απαντήσουν ατομα που είχαν το note 8 και τώρα έχουν το mate ή το p20 pro.

Ειχα note 8, έχω Mate 10 & s9+ οπότε θα σου πω ότι το Note 8 αν και με μικρότερη μπαταρία είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή (κατά την δική μου γνώμη) έστω και αν δεν είσαι λάτρεις του s pen.... Και μιλάω σε σύγκριση με Mate 10....σε σύγκριση με P20 pro (δεν συζητάμε για τα υπόλοιπα P20) εκεί θα γίνει μάχη.... Εσύ αποφασίζεις ανάλογα με τις ανάγκες σου.... Αλλά θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα να σχολιάσουν οι χρήστες που πήραν το P20 pro τι πιάνει τελικά από μπαταρία και κάμερα.....αλλα θα χρειαστούν λίγες ημέρες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν η οθονη με λιγοτερα bezel θα ειχα προπαραγγειλει την συσκευη και θα την περιμενα τωρα! πραγματικα τα πρωτα δειγματα στην καμερα ειναι τρομερα,ειδικα σε συσγκριση με το mate 10 pro εχω δει αρκετα βιντεακια και φωτος και ειναι η μερα με την νυχτα! Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

Ειχα note 8, έχω Mate 10 & s9+ οπότε θα σου πω ότι το Note 8 αν και με μικρότερη μπαταρία είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή (κατά την δική μου γνώμη) έστω και αν δεν είσαι λάτρεις του s pen.... Και μιλάω σε σύγκριση με Mate 10....σε σύγκριση με P20 pro (δεν συζητάμε για τα υπόλοιπα P20) εκεί θα γίνει μάχη.... Εσύ αποφασίζεις ανάλογα με τις ανάγκες σου.... Αλλά θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα να σχολιάσουν οι χρήστες που πήραν το P20 pro τι πιάνει τελικά από μπαταρία και κάμερα.....αλλα θα χρειαστούν λίγες ημέρες....
Είχα 2 φορές το Note και άλλες 2 το mate 10 pro. Το s9 plus το κράτησα 3 ημέρες. Τώρα έχω ένα iPhone x 256 και το p20 pro. Μπορώ να σου πω υπέρ και κατά αλλά θέλει πολύ ώρα. Πιο premium αίσθηση και από τα 3 το Note. Καλύτερη οθόνη άλλοι λένε το s9 plus. Εγώ νομίζω του note γιατί ήταν πιο φωτεινή. Στα λευκά κλπ μου φαίνονται ίδιες. Καλύτερη οθόνη το p20 pro από mate αλλά Samsung δεν φτάνουν. Το s9 plus το έδωσα γιατί η μπαταρία του ήταν απογοητευτικη.Μιλανε για χάλια εάν έχεις μάθει στο Huawei η στο iPhone. Κάμερα καλύτερη από όλα το p 20 pro. Εάν έπρεπε να κρατήσω ένα android θα ήθελα το Note με μπαταρία Huawei. Αλλά δεν γίνεται. Και επειδή δεν θέλω το απόγευμα να ψάχνω φορτιστή σε Samsung ξανά όταν φτιάξει αυτό το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι. Πολλά χρόνια είχα Samsung, τώρα αποφάσισα για huawei. Στα Samsung υπήρχε ο τρόπος να δονείται το τηλέφωνο όταν το "σήκωνε" η άλλη πλευρά, έτσι δεν το είχες συνέχεια στο αυτί σου μέχρι να απαντήσει. Έχει αυτή την "ευκολία" το pro? Αν ναι πως μπορώ να την ενεργοποιήσω ή αν ξέρετε κάποια εφαρμογή που κάνει το ίδιο. Ευχαριστώ
Στο mate 10 το δικό μου το έχει χωρίς να κάνω καμιά ρύθμιση.....
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Note 8 duos και σκεφτόμουν να το αντάλλαξω με mate pro 10 ή p20 pro κυρίως λόγω μπαταρίας και χωρητικότητας. Αξίζει η μεταβαση; Ρωτάω να μου απαντήσουν ατομα που είχαν το note 8 και τώρα έχουν το mate ή το p20 pro.

 

Το έκανα με mate 10 pro φίλε, με ενδοιασμούς κ το αποτέλεσμα είναι ότι δεν ξανά γυρνάω σε Samsung :-)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με mate 10 pro φίλε, με ενδοιασμούς κ το αποτέλεσμα είναι ότι δεν ξανά γυρνάω σε Samsung :-)

από πλευράς μπαταρίας πως είναι; αυτό κυρίως με ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με mate 10 pro φίλε, με ενδοιασμούς κ το αποτέλεσμα είναι ότι δεν ξανά γυρνάω σε Samsung :-)

 

Ας βαλει ασυρματη φορτιση,, sd καρτα καμια καλυτερη οθονη ,ας κατεβαση καμια 300ε καξ οκ θα συμφωνησω μαζι σου ολα τα υπολοιπα μπουρδες ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ας βαλει ασυρματη φορτιση,, sd καρτα καμια καλυτερη οθονη ,ας κατεβαση καμια 300ε καξ οκ θα συμφωνησω μαζι σου ολα τα υπολοιπα μπουρδες ειναι

 

Για Ελλαδα δεν ειναι τοσο χρησιμη οσο στο εξωτερικο που βρισκεις παραπανω εφαρμογες και στα μαγαζια εξω.Αντιθετα σου δινει IR Blaster που ειναι σαφως πιο χρησιμο και μπορεις να χρησιμοποιησεις παντου.

 

Για την sd καρτα εχεις εν μερη δικιο αλλα σου δινει βασικο μοντελο 128gb σε αντιθεση με τα 64 της samsung.

Και απο τιμη επισημη του mate 10 ηταν τα 800ευρω και του note 8 τα 1030.

 

Οσο για την οθονη αγαπητε ειναι δωρο αδωρο αν δεν αποφασισει η Samsung να βαλει επιτελους μεγαλες μπαταριες στα κινητα της.

Τι να την κανω την 1440p αναλυση αν η μπαταρια δεν ειναι αναλογη και αρκετος κοσμος αναγκαζεται να γυρναει σε full hd(κυριως οι κατοχοι απλων s συσκευων)?

 

Τα μονα πραγματικα υπερ που εχουν τα galaxy κινητα σε σχεση με huawei στα δικα μου ματια ειναι

1)χαμηλοτερο δεικτη sar(για οποιους τα κοιτανε)

2)θυρα ακουστικων.

3)Πληθωρα service σε ολη την χωρα(για samsung μιλαμε ουτως ή αλλως)αλλα και πληθωρα αξεσουαρ.

Ενα παραδειγμα στο τελευταιο.Θηκες spigen για mate 10 pro στο σκρουτζ μονο 1.

Θηκες spigen για S9 και S9+ που μολις βγηκαν,κοντα 60.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει μπορεί να δει αν συνδέεται στην τηλεόραση όπως το mate?

 

Ναι, δουλεύει και ως τηλεκοντρόλ ,το δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει και ως τηλεκοντρόλ ,το δοκίμασα
Έχοντας το Gear S3 να πω ότι το Samsung apps δεν είναι συμβατό με το τηλέφωνο. Το ρολόι δουλεύει όπως και το companion app του απλά δεν μπορείς να προσθέσεις watch faces. Δεν σε βάζει στο Galaxy apps για να κάνεις αγορές κλπ.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με mate 10 pro φίλε, με ενδοιασμούς κ το αποτέλεσμα είναι ότι δεν ξανά γυρνάω σε Samsung :-)
Από το στόμα μου το πήρες.........
Link to comment
Share on other sites

Έχω s7 edge και θέλω κι εγώ το p20 pro... Περιμένω εντυπώσεις :)

 

Από Τρίτη κ μετά σιγουρα θα επανέλθω με εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ποτέ ξανά Huawei, τα θέματα με:

έλλειψη κάρτας (με 128gb εσωτερική) , έλλειψη jack , το έχουν όλα τα νεα iphone και αρκετά από άλλα τηλέφωνα, οπότε δεν το χρεώνουμε μόνο στην Huawei. Εμένα βέβαια τα ανωτέρω με πειράζουν όπως θα με πείραζαν και σε οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο.

Από μπαταρία ησύχασα, (προερχόμενος από Note 8).

Η κάμερα είναι καλύτερη και από του Note 8 (μην περιμένετε τεράστιες διαφορές).

Ram αφήνει άνετα 2,5gb ελεύθερα.

Θα έλεγα πως με την δωροκάρτα του πλαισίου 200€ είναι τέλεια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Κατοχος και εγω απο το Σαββατο προερχομενος απο S8.

 

- Η κυλιση και η αποκριση μεσα σε εφαρμογες και διαφορες λειτουργιες μου φαινεται πιο αργη και απο το S8

- Επειδη πολλοι ειπαν για το λευκο της οθονης και κιτρινιλα κατεβασα λευκο wallpaper και δοκιμασα με ολα τα σταδια φωτεινοτητας και δεν υπαρχει καμια κιτρινιλα.

- Απο μπαταρια φαινεται αρκετα υποσχομενο μεχρι στιγμης μου εβγαλε 2 μερες με φουλ ψαξιμο & χρηση 6 ωρες Screen (στην δευτερη φορτιση θα επανελθω με screen time)

- Η καμερα αν και δεν την δοκιμασα φουλ ακομα οι πισω τραβανε παρα πολυ καλες φωτο αλλα η σελφιε μου φαινεται χειροτερη και απο S8. Οσον αφορα το καμερα APP ειναι σχετικα αργο και θα το ηθελα λιγο πιο ευχρηστο. Επισης ακομα και στα 10MP η φωτο εχουν μια μεγαλυτερη καθυστερηση να τραβηχτους απ οτι το S8.

- Απο βιντεο το εβαλα στα 1080p 60fps αλλα και παλι την σταθεροποιηση του S8 δεν την εχει

- Ο ηχος πολυ καλος με ωραια μπασα. Ισως ενα τικ πιο δυνατη ενταση

- To πληκτρολογια που εχει βαλει η Huawei δεν μου πολυαρεσει και δεν μου φαινεται τοσο ευχρηστο (ισως λογω συνηθειας). Εβαλα το Gkboard

- Το GPS μεσω Google maps δεν μου κολλαει αλλα εχει μια πολυ μικρη καθυστερηση. Θα δοκιμασω και το Here Maps.

 

 

Τι θα ηθελα σαν extra:

- Θα ηθελα το fingerprint πισω

- Η οθονη σαφως και δεν ειναι ιδια με Samsung και φαινεται με το που ανοιξεις πρωτη φορα το κινητο χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι χαλια. Θα την ηθελα πιο καλη

- Θυρα ακουστικων

- Μια υλοποιηση στο μενου οπως και η σαμσουνγκ για να μπορεις να Γκρουπαρεις APP οταν το εχεις σε APP drawer

- Θα ηθελα να υπαρχει επιλογη να μπορεσω να απερνεργοποιω τον στερεο ηχεο απο το ακουστικο και το Dolby Atmos

- Καμερα shortcut για γρηγορη προσβαση στο app native

- Πιο πολλες επιλογες στο μεγεθος γραμματοσειρας

- Θα ηθελα να μπορω να απενεργοποιησω το NFC icon απο το notification bar χωρις να απενεργοποιησω την λειτουργια

- Γενικα απ οτι βλεπω θελει καποιες βελτιωσεις το UI

- Οπως ανεφερε και ενα μελος πιο πριν καποιες λειτουργιες οπως δονηση οταν το σηκωνει η αλλη πλευρα, δονηση οταν το σηκωνεις αν εχεις notifications

 

 

Απο extra app δοκιμαστηκαν και λειτουργουν:

ACR, Automatic call recorder

 

Απορια:

Πως στο καλο απενεργοποιειται το μονιτορ των βηματων στην οθονη κλειδωματος (to health ειναι απενεργοποιημενο) και πως οριζουμε lock screen wallpaper χωρις να αλλαζει καθε λιγο και λιγακι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ παραθέτω 2-3 φωτο

Επισης αυτό που παρατήρησα είναι ότι αποθηκεύει πάρα πολύ μικρά αρχεία φωτό σε σχέση με το s8. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό.6b29f904ecc86897c4f45b31b142be9b.jpgf495f21303a4c1c8a5df53164400edc2.jpgd9ef6f141eb2e9cae3dad39a8dc5d3e2.jpgf13bb53cc7db5c022ea53c1a87bde9c0.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by Andre_1982
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

 

 

Κατοχος και εγω απο το Σαββατο προερχομενος απο S8.

 

 

 

- Η κυλιση και οι αποκριση μεσα σε εφαρμογες και διαφορες λειτουργιες μου φαινεται πιο αργη και απο το S8

 

- Επειδη πολλοι ειπαν για το λευκο της οθονης και κιτρινιλα κατεβασα λευκο wallpaper και δοκιμασα με ολα τα σταδια φωτεινοτητας και δεν υπαρχει καμια κιτρινιλα.

 

- Απο μπαταρια φαινεται αρκετα υποσχομενο μεχρι στιγμης μου εβγαλε 2 μερες με φουλ ψαξιμο & χρηση 6 ωρες Screen (στην δευτερη φορτιση θα επανελθω με screen time)

 

- Η καμερα αν και δεν την δοκιμασα φουλ ακομα οι πισω τραβανε παρα πολυ καλες φωτο αλλα η σελφιε μου φαινεται χειροτερη και απο S8. Οσον αφορα το καμερα APP ειναι σχετικα αργο και θα το ηθελα λιγο πιο ευχρηστο. Επισης ακομα και στα 10MP η φωτο εχουν μια μεγαλυτερη καθυστερηση να τραβηχτους απ οτι το S8.

 

- Απο βιντεο το εβαλα στα 1080p 60fps αλλα και παλι την σταθεροποιηση του S8 δεν την εχει

 

- Ο ηχος πολυ καλος με ωραια μπασα. Ισως ενα τικ πιο δυνατη ενταση

 

- To πληκτρολογια που εχει βαλει η Huawei δεν μου πολυαρεσει και δεν μου φαινεται τοσο ευχρηστο (ισως λογω συνηθειας). Εβαλα το Gkboard

 

- Το GPS μεσω Google maps δεν μου κολλαει αλλα εχει μια πολυ μικρη καθυστερηση. Θα δοκιμασω και το Here Maps.

 

 

 

 

 

Τι θα ηθελα σαν extra:

 

- Θα ηθελα το fingerprint πισω

 

- Η οθονη σαφως και δεν ειναι ιδια με Samsung και φαινεται με το που ανοιξεις πρωτη φορα το κινητο χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι χαλια. Θα την ηθελα πιο καλη

 

- Θυρα ακουστικων

 

- Μια υλοποιηση στο μενου οπως και η σαμσουνγκ για να μπορεις να Γκρουπαρεις APP οταν το εχεις σε APP drawer

 

- Θα ηθελα να υπαρχει επιλογη να μπορεσω να απερνεργοποιω τον στερεο ηχεο απο το ακουστικο και το Dolby Atmos

 

- Καμερα shortcut για γρηγορη προσβαση στο app native

 

- Πιο πολλες επιλογες στο μεγεθος γραμματοσειρας

 

- Θα ηθελα να μπορω να απενεργοποιησω το NFC icon απο το notification bar χωρις να απενεργοποιησω την λειτουργια

 

- Γενικα απ οτι βλεπω θελει καποιες βελτιωσεις το UI

 

- Οπως ανεφερε και ενα μελος πιο πριν καποιες λειτουργιες οπως δονηση οταν το σηκωνει η αλλη πλευρα, δονηση οταν το σηκωνεις αν εχεις notifications

 

 

 

 

 

Απο extra app δοκιμαστηκαν και λειτουργουν:

 

ACR, Automatic call recorder

 

 

 

Απορια:

 

Πως στο καλο απενεργοποιειται το μονιτορ των βηματων στην οθονη κλειδωματος (to health ειναι απενεργοποιημενο) και πως οριζουμε lock screen wallpaper χωρις να αλλαζει καθε λιγο και λιγακι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ παραθέτω 2-3 φωτο

Επισης αυτό που παρατήρησα είναι ότι αποθηκεύει πάρα πολύ μικρά αρχεία φωτό σε σχέση με το s8. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό.6b29f904ecc86897c4f45b31b142be9b.jpgf495f21303a4c1c8a5df53164400edc2.jpgd9ef6f141eb2e9cae3dad39a8dc5d3e2.jpgf13bb53cc7db5c022ea53c1a87bde9c0.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

 

 

Και εγώ από s8 θέλω να κάνω την μετάβαση..Για να είμαι ειλικρινής πιο πολύ κλείνω προς το p20 pro σε σύγκριση με s9+,το μονο που με προβληματίζει ειναι το βίντεο.

Είσαι ευχαριστημένος 100% από την μετάβαση η αν είχες την δυνατότητα θα το ξανά σκεφτοσουν ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από s8 θέλω να κάνω την μετάβαση..Για να είμαι ειλικρινής πιο πολύ κλείνω προς το p20 pro σε σύγκριση με s9+,το μονο που με προβληματίζει ειναι το βίντεο.

Είσαι ευχαριστημένος 100% από την μετάβαση η αν είχες την δυνατότητα θα το ξανά σκεφτοσουν ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μεχρι στιγμης δεν μπορω να εκφερω αποψη καθοτι προσπαθω να συνηθισω τις διαφορες αλλα αυτο που μπορω να πω ειναι οτι δεν βρηκα κατι τοσο σημαντικο που να με κανει να μετανιωνω (οι επομενες μερες θα δειξουν). Βεβαια εκτος απο τις φωτο δεν ειναι και ενα τηλεφωνο που με κανει να πω wow απο την μεταβαση οπως πιστευω δεν θα με εκανε και το S9+

Το βιντεο σιγουρα ειναι καλυτερο στο S9 σαν σταθεροτητα αλλα δεν ειναι και λογος να το αλλαξω ουτως η αλλιως και 1080 μια χαρα ειναι.

 

Οσο για το UI οσο αυξανονται οι χρηστες με HUAWEI πιστευω θα εισακουστουν ολα και ολα θα φτιαξουν προς το καλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πρωτη ερωτηση η αγορα θηκης απο το συγκεκριμενο καταστημα υπαρχει ο κινδυνος του τελωνειου?

Δευτερη ....ποιες θηκες προτεινετε για το κινητο?

Οι παρακατω ειναι οι επισημες απο τη huawei. Καποια γνωμη η προταση αγορας? Ευχαριστω.

 

https://www.mobilefun.co.uk/official-huawei-p20-pro-smart-view-flip-case-black-67183

 

https://www.mobilefun.co.uk/official-huawei-p20-pro-color-case-deep-blue-67554

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Κατοχος και εγω απο το Σαββατο προερχομενος απο S8.

 

.....

Απορια:

Πως στο καλο απενεργοποιειται το μονιτορ των βηματων στην οθονη κλειδωματος (to health ειναι απενεργοποιημενο) και πως οριζουμε lock screen wallpaper χωρις να αλλαζει καθε λιγο και λιγακι?

...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Στο Mate 10 pro, στο μενού "ασφάλεια και απόρρητο" --> Κλείδωμα οθόνης και πας στο στυλ κλειδώματος οθόνης για απενεργοποίηση του "ξεκλειδώματος περιοδικού" και λίγο πιο κάτω για την "εμφάνιση μέτρησης βημάτων...." (on/off)

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που με ανησυχεί είναι με το bt (Bose wireless) και την αναπαραγωγή μουσικής. Σχεδόν δεν ακούγεται καθόλου. Με την ομιλία όλα σούπερ, αλλά όταν θέλω να ακούσω μουσική σχεδόν δεν ακούγεται τίποτα.

d255a1274868cc8f1db54c3a0ebab8e3.jpg

 

 

Νίκος OnePlus 5t

 

Αγόρασα αυτά https://www.optomausa.com/audioproduct/be6i που έχουν και aptx δεν ξέρω αν τα Bose εχουν.

Ακούγονται ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ. Βαθύ μπάσο, καθόλου φύσιμα, ρεαλιστικά πρίμα.

Πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...