Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο. Το βρήκα. Απλά δεν ανοίγει αυτόματα με το πρόσωπο και θέλει slide. Λίγο το κακο. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Μα ξεκλειδώνει και χωρίς slide. Απλά δεν θα βλέπεις τα notifications. Διαλέγεις και παίρνεις.

Ή αυτόματο ξεκλείδωμα χωρίς να βλέπεις τα not's ή αναγνώριση προσώπου, προβολή των not's και slide to unlock.

 

 

Καλά μεγάλη μπούρδα αυτό.. Δλδ να μην ξέρουμε αν χτυπάει για μνμ, μνμ viber και η κάτι άλλο????

 

Τι εννοείς; Το viber έχει τον δικό του γνωστό ήχο μηνυμάτων. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλά μεγάλη μπούρδα αυτό.. Δλδ να μην ξέρουμε αν χτυπάει για μνμ, μνμ viber και η κάτι άλλο????

 

Αυτο είπα και εγω

Μόνο το whatsapp έχει ξεχωριστο ήχο μέχρι στιγμής

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=tvtDR5EdefE

 

Έφτιαξα στα μπαμ ένα βιντεάκι για να δείτε όλοι ότι το viber χτυπάει με τον δικό του χαρακτηριστικό ήχο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε μπερδευτεί λίγο και θα μπερδέψουμε και όλους τους υπόλοιπους αλλά η αλήθεια είναι κάπου στην μέση

Ας τα ξεκαθαρίσουμε λίγο.

1)Στις ρυθμίσεις ήχων της Huawei ο ήχος ειδοποιήσεων ρυθμίζεται με όποιον ήχο θέλετε είτε από τους στοκ είτε από δικούς σας και απευθύνεται - λειτουργεί για όλες τις ειδοποιήσεις οποιαδήποτε εφαρμογής έχεις εγκαταστήσει sms, ημερολόγιο, social apps κτλ (αυτό ισχύει εφόσον δεν έχεις πάει σε κάποια εφαρμογή να αλλάξεις εσύ τον ήχο ειδοποιήσεων μέσα από την εφαρμογή με επιφύλαξη το Viber στο οποίο οι ήχοι ειδοποιήσεων λειτουργούν προβληματικά στις τελευταίες Huawei συσκευές)

2)Στις εφαρμογές όπως ημερολόγιο, Facebook, Facebook messanger, whatsup, Gmail, stock mail app δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί στις ρυθμίσεις των εφαρμογών (εσωτερικά) μπορείς να επιλέξεις όποιον ήχο ειδοποιήσεις θέλεις εσύ

3)Σε εφαρμογές όπως Twitter, Instagram κτλ που δεν έχουν (εσωτερικά) μέσα οι εφαρμογές ξεχωριστή ρύθμιση για ήχους ειδοποίησης αναγκαστικά χτυπάνε με τον ήχο ειδοποιήσεων που έχετε καθορίσει εσείς από το κεντρικόυ μενού στις ρυθμίσεις ήχων

4)Στο sms Google message app υπάρχει το ίδιο πρόβλημα γιατί δεν μπορείς (εσωτερικά) από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής να αλλάξεις ήχο ειδοποιήσεις ούτε για 1 ούτε για 2 σιμ (ενώ σε πολλές άλλες συσκευές υποστηρίζεται) με αποτέλεσμα να χτυπάνε τα SMS με τον κεντρικό ήχο ειδοποιήσεων από τις ρυθμίσεις ήχων.

Δηλαδή αναγκαστικά τα SMS θα χτυπάνε με τον ίδιο ήχο του Twitter ή του Instagram ή και οποίων άλλων εφαρμογών έχουν την ίδια συμπεριφορά.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=tvtDR5EdefE

 

Έφτιαξα στα μπαμ ένα βιντεάκι για να δείτε όλοι ότι το viber χτυπάει με τον δικό του χαρακτηριστικό ήχο. :cool:

 

Έφτιαξε!!!!!! Με έσωσες ξαδελφε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ακομα να λυθουν αυτα:blink:

Σε Mate 10 ειχα τα ιδια θεματα αρχες Δεκεμβριου που το πηρα και το εδιωξα για αυτους τους λογους μεταξυ αλλων.:X

 

Με κουραζει το λευκο egodemis.

Και αυτα τα μπλε φίλτρα άχρηστα τα θεωρό.

 

το αντίθετο από μένα είσαι δλδ αχαχα

εγώ με το μαύρο αρχίζω μετά από λίγο να ζορίζομαι και να πονάνε τα μάτια (λόγο υψηλού contrast)

βάζω άσπρο και τέρμα το λευκό στο κίτρινο γυρνάω (να μην έχει καθόλου άσπρο πουθενά αλλα προς κίτρινο )

 

αν και χρησιμοποιώ το κινητό ελάχιστα (μια ώρα την μέρα στο σύνολο) λόγο οτι έχω θέματα με τα ματια οτιδιποτε με high contrast με σκοτώνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.youtube.com/watch?v=tvtDR5EdefE

 

Έφτιαξα στα μπαμ ένα βιντεάκι για να δείτε όλοι ότι το viber χτυπάει με τον δικό του χαρακτηριστικό ήχο. :cool:

ναι δυστυχώς στο viber δεν μπορεις να αλλαξεις ηχο στο android oreo (εχω αγανακτισει και βαραει και δυνατα)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και αναφερθηκε και στο διπλα θεμα επιβεβαιωμενα(το δοκιμασα μολις τωρα)με το κουπονο huawei0418promo

η τιμη του P20 pro πεφτει 100ευρω απο Public αλλα δεν ξερω αν στο καταστημα δινει και δωροεπιταγη(δεν φαινεται δυστηχως αυτο ηλεκτρονικα).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά custom λειτουργικά και support εχει? Χάνουμε εγγύηση η οχι?

 

πλέον όλα τα κινητά εκτός από τα Pixel και one plus για να περάσεις οτιδιποτε custum θα πρέπει να ξεκλειδώσεις το bootloader

αν το κάνεις χάνεις πλήρως την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Update έχουν συχνα? Διαβαζω κατι παράπονα για το smoothness στο xda ισχυουν?

 

Θεωρώ ότι είναι μεμονωμένα περιστατικά... Το τηλέφωνο είναι όσο smooth είναι και το Mate 10, Mate 10 PRO και αν αυτό δεν λεει κάτι είναι στα επίπεδα του S9+ ίσως και λίγο καλύτερο.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

πάντως όποιος βρει τον τρόπο να αλλάξουμε ήχο μηνυμάτων στο viber στο android oreo στα huawei θα πω μεγάλο ευχάριστο (προφανώς οχι μονο εγω)
Link to comment
Share on other sites

πάντως όποιος βρει τον τρόπο να αλλάξουμε ήχο μηνυμάτων στο viber στο android oreo στα huawei θα πω μεγάλο ευχάριστο (προφανώς οχι μονο εγω)

Δεν νομίζω ότι είναι κάτι το πολύ δύσκολο η samsung μια χαρά το έχει καταφέρει και εκεί στο μενού ρυθμίσεων της εφαρμογής του viber (όχι στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων του viber) έχει πρόσθεση και την επιλογή ήχου.... Τόσο δύσκολο είναι πια?Προφανώς δεν ασχολήθηκαν οι Κινέζοι γιατί στην Κίνα δεν λειτουργούν το Viber...αλλιώς δεν εξηγείται...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

πάντως όποιος βρει τον τρόπο να αλλάξουμε ήχο μηνυμάτων στο viber στο android oreo στα huawei θα πω μεγάλο ευχάριστο (προφανώς οχι μονο εγω)

 

Κάτσε, για να καταλάβω.

Πως χτυπάει τώρα το κινητό σου σε ειδοποίηση viber;

Edited by jg_sot
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι απαντήθηκε η ερώτηση σου στα προηγούμενα σχόλια. Το θέμα δεν είναι πως χτυπάει αλλά πως θέλει ο κάθε χρήστης να χτυπάει... Δηλαδή ότι χτυπάει με ότι γουστάρει το Viber και ότι δεν γίνεται να βάλω έναν δικό μου ήχο ο οποίος θα είναι και διαφορετικός από τον κεντρικό ήχο ειδοποιήσεων.... Πράγμα που γίνεται σε όλες τις συσκευές από 50 μέχρι 1000€ και στο Galaxy S9+ με Android 8 oreo ενώ δεν γίνεται σε Mate 10, Mate 10 pro, P20, P20 pro τουλάχιστον...και από τότε που βγήκε το Mate 10 έχει πάρει 3,4 update και καμια 10αρια το Viber... Τραγικοί οι Κινέζοι όπως πάντα κάνουν τον Κινέζο... Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το πράγμα όσο πάει γίνεται και καλύτερο.... Πάρτε και μια δωρεάν 3μηνη ασφάλεια αντικατάστασης οθόνης μέσο του Hicare app μου το έβγαλε σαν διαφήμιση το έκανα και ενεργοποιηθηκε κανονικά θα ισχύει μετά από 7 ημέρες

Screenshot_20180422-235710.jpg"]Screenshot_20180422-235710.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει σε κάποιο κατάστημα το twilight χρώμα με 100 ευρώ έκπτωση και 100 δωροεπιταγη?

 

Πλαίσιο Σύνταγματος έιχε το Σάββατο απόθεμα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι απαντήθηκε η ερώτηση σου στα προηγούμενα σχόλια. Το θέμα δεν είναι πως χτυπάει αλλά πως θέλει ο κάθε χρήστης να χτυπάει... Δηλαδή ότι χτυπάει με ότι γουστάρει το Viber και ότι δεν γίνεται να βάλω έναν δικό μου ήχο ο οποίος θα είναι και διαφορετικός από τον κεντρικό ήχο ειδοποιήσεων.... Πράγμα που γίνεται σε όλες τις συσκευές από 50 μέχρι 1000€ και στο Galaxy S9+ με Android 8 oreo ενώ δεν γίνεται σε Mate 10, Mate 10 pro, P20, P20 pro τουλάχιστον...και από τότε που βγήκε το Mate 10 έχει πάρει 3,4 update και καμια 10αρια το Viber... Τραγικοί οι Κινέζοι όπως πάντα κάνουν τον Κινέζο...
Εμένα στο mate μια χαρά χτυπάει σε ήχο που του έχω ορίσει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πάντως όποιος βρει τον τρόπο να αλλάξουμε ήχο μηνυμάτων στο viber στο android oreo στα huawei θα πω μεγάλο ευχάριστο (προφανώς οχι μονο εγω)
Εμένα μια χαρά δουλεύει σε Mate 10 pro 651624c771ea8a498f76556b935cc463.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To viber χτυπάει ξεχωριστά

 

Screenshot_20180422-134438.jpg

Μαρκαρε τους ήχους συστήματος φιλαράκι.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο mate μια χαρά χτυπάει σε ήχο που του έχω ορίσει.

 

[/color]Εμένα μια χαρά δουλεύει σε Mate 10 pro https://uploads.tapatalk-

 

[/color]Μαρκαρε τους ήχους συστήματος φιλαράκι.

 

Φιλε μου έχω μαρκάρει τους ήχους συστήματος έχω επιλέξει με ποιον ήχο κλήσεων να χρυπαει αλλά όταν πάω πιο κάτω να επιλέξω "ήχο ειδοποίησης" εκεί δεν μπορώ να βάλω οποιον ήχο θέλω εγώ. Είσαι σίγουρος ότι αλλάζει ο ήχος ειδοποίησης στο Mate 10?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με nova κρασαρει το μαμα weather widget ρε γμτ...

Τι να κανω ομως που δεν παλευεται με τιποτα το skin της huawei...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Με nova κρασαρει το μαμα weather widget ρε γμτ...

Τι να κανω ομως που δεν παλευεται με τιποτα το skin της huawei...

Δυστυχως, αυτο θεωρω κι εγω το μεγαλυτερο μειονεκτημα της Huawei. Το UI ειναι εικαστικα επιεικως για τα πανηγυρια. Γραμματοσειρες, εικονιδια και γενικο στησιμο επαρχιακου ξενοδοχειου του 1980...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...