Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με pinch to zoom;

 

Οχι απλα το κανει full screen πχ στο youtube αλλα δεν παει ποτε στο Notch. Ειναι σαν να επιλεγεις να το κρυψεις αυτοματα.

Θα επρεπε να υπαρχει ρυθμιση αν ηθελες να πηγαινει και εκει και ας χανεις καποιο κομματι ας λεμε του βιντεο.

Το εχω ψαξει παντου δεν υπαρχει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα το κανει full screen πχ στο youtube αλλα δεν παει ποτε στο Notch. Ειναι σαν να επιλεγεις να το κρυψεις αυτοματα.

Θα επρεπε να υπαρχει ρυθμιση αν ηθελες να πηγαινει και εκει και ας χανεις καποιο κομματι ας λεμε του βιντεο.

Το εχω ψαξει παντου δεν υπαρχει τιποτα.

 

Νομιζω αυτο το διορθωσαν με update γι αυτο δεν δειχνει στο notch καθοτι δεν υπαρχει νοημα να βλεπεις κομενο video.

Στα μαγαζια εχουν το πρωτο πρωτο version

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτο το διορθωσαν με update γι αυτο δεν δειχνει στο notch καθοτι δεν υπαρχει νοημα να βλεπεις κομενο video.

Στα μαγαζια εχουν το πρωτο πρωτο version

 

Ναι καταλαβα. Κανονικα επρεπε να σου δινει την επιλογη να το διαλεγεις εσυ. Στο iphone X μπορεις κανονικα στο youtube να παιζει και στο notch το video.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα. Κανονικα επρεπε να σου δινει την επιλογη να το διαλεγεις εσυ. Στο iphone X μπορεις κανονικα στο youtube να παιζει και στο notch το video.
Έχεις δίκιο, θυμόμουν λάθος.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το screen rotate λειτουργει στα δικα σας στην αρχικη οθονη? στο δικο μου όχι, αν και ειναι επιλεγμενο, ενω στο mate 10 pro παιζει κανονικα, να σημειωσω οτι έχω επιλεξει τους πιο μεγαλους χαρακτηρες για να αποφευγω να βαζω γυαλια
Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα. Κανονικα επρεπε να σου δινει την επιλογη να το διαλεγεις εσυ. Στο iphone X μπορεις κανονικα στο youtube να παιζει και στο notch το video.

 

Ρε φιλε δηλαδη εσενα τωρα σου αρεσει να παιζει το βιντεακι και να εχει καπου σε μια ακρη ενα περιεργο κοψιμο;

Ειλικρινα τωρα... :wacko:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε δηλαδη εσενα τωρα σου αρεσει να παιζει το βιντεακι και να εχει καπου σε μια ακρη ενα περιεργο κοψιμο;

Ειλικρινα τωρα... :wacko:

 

χαχα κοιτα δε το εχω δοκιμασει ποτε. Προφανως ναι θα ειναι περιεργο και σιγουρα θα κοβει ενα μικρο κομματι αλλα απο την αλλη στην ακρη του βιντεο συνηθως δεν βλεπεις κατι σημαντικο και σου δινει αισθηση μεγαλης οθονης οταν χρησιμοποιει ολη την οθονη. Θα ηθελα να εχω αυτη την επιλογη οπως την εχουν και αλλα κινητα με notch.

Εκτος απο video αν εχετε παρατησησει πχ στο instagram μολις ανοιξεις ενα story ενω στην αρχη το δειχνει και στο Notch μετα το κοβει και φαινεται κομμενο εκτος και αν κρυψεις απο τις ρυθμισεις το notch.

Γενικα πιστευω θα ερθει μια αναβαθμιση να λυνει αυτα τα θεματα και να σου δινει μια πιο μεγαλη ελευθερια στο τι μπορεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Και στο s8 plus όταν βλέπω βιντεάκια λ.χ. στο YouTube δεν επιλέγω το φουλ screen μιας και ουσιαστικά χάνεις λόγω aspect ratio της οθόνης του οπότε σε σχέση με το 7edge που έχω δίπλα δίπλα λόγω 16:9 βλέπεις κατά βάση την ίδια οθόνη άντε κάτι τις περισσότερο με μηδαμινή διαφορά στο μάτι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια η καλυτερη διαφανη θηκη (εννοω να εχει καποια προστασια σε πεσιμο ,να εχει υπερυψομενο το σημειο που ειναι η καμερα και τελος να ειναι εντελως διαφανη). Εψαξα και βρηκα αυτη , της Olixar.

Olixar ExoShield Tough Snap-on Huawei P20 Pro Case - Crystal Clear

https://www.mobilefun.co.uk/olixar-exoshield-tough-snap-on-huawei-p20-pro-case-crystal-clear-67590

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη αλλα δεν ξερω εαν ειναι χοντρο το περιγραμμα ειχα κατι παρομοιο σε αλλη βεβαια συσκευη και με ενοχλησε στην πορεια. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τελικά έκανα την μετάβαση και εγώ από S9+ σε P20 pro.

Ήταν πρόκληση η τιμή και δεν μπορούσα να αντισταθώ.

Σε σύγκριση με το S9+ έχουμε υποδεέστερη οθόνη χωρίς να είναι κακή και ηχεία όχι τόσο δυνατά σε ένταση.

Από την άλλη εξαιρετική η υλοποίηση του ξεκλειδωματος είτε με το δακτυλικό είτε με το πρόσωπο.

Άμεσα θα φύγει η προεγκατεστημένη μεμβράνη γιατί είναι άθλιας ποιότητας.

Μπορεί να προτείνει κάποιος καλό tempered glass;

Τέλος τα πρώτα δείγματα της φωτογραφικής μηχανής είναι εξαιρετικά αλλά θέλω πιο πολύ χρόνο για τα τελικά

συμπεράσματα.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τελικά έκανα την μετάβαση και εγώ από S9+ σε P20 pro.

Ήταν πρόκληση η τιμή και δεν μπορούσα να αντισταθώ.

Σε σύγκριση με το S9+ έχουμε υποδεέστερη οθόνη χωρίς να είναι κακή και ηχεία όχι τόσο δυνατά σε ένταση.

Από την άλλη εξαιρετική η υλοποίηση του ξεκλειδωματος είτε με το δακτυλικό είτε με το πρόσωπο.

Άμεσα θα φύγει η προεγκατεστημένη μεμβράνη γιατί είναι άθλιας ποιότητας.

Μπορεί να προτείνει κάποιος καλό tempered glass;

Τέλος τα πρώτα δείγματα της φωτογραφικής μηχανής είναι εξαιρετικά αλλά θέλω πιο πολύ χρόνο για τα τελικά

συμπεράσματα.

 

Oντως ηχεια, οθονη και ποιοτητα ακουστικου κατα την κληση ειναι μπροστα το S9+.

Μπαταρια, καμερα (φωτο ημερησιες και βραδινες), αυτονομια, σημα κινητης, μπροστα το P20 Pro.

Δυστυχως εχω ακομα τη μαμα μεμβρανη πανω, αλλα κι εγω σκεφτομαι να βαλω καμια αλλη...

Κοιταζω προς Mobilefun.co.uk μερια...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε 3mk 7H tempered glass το έχω σε mate 10 pro και είναι ότι καλύτερο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θελετε δοκιμασμενη λυση? η μεβρανη του mediamarkt Που καλυπτει και για θραυση και εχει εγγυηση 6 μηνες. Ασε που σαν ποιοτητα ειναι τελεια και HD. Την εχω βαλει και σε s7 edge ,s8 ,s8 plus ,xiaomi mi note 3 και τωρα σε αυτο....Το βασικοτερο ειναι οτι δεν φαίνεται...της μανας του εκτος ηταν δεν καλυπτε κανενα σοκ γινοταν ευκολα μεσα στη βρωμα και φαινοταν ασχημα.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε 3mk 7H tempered glass το έχω σε mate 10 pro και είναι ότι καλύτερο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαγγέλη, από που το πήρες; (για το mate)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, από που το πήρες; (για το mate)
https://plusmobi.net

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θελετε δοκιμασμενη λυση? η μεβρανη του mediamarkt Που καλυπτει και για θραυση και εχει εγγυηση 6 μηνες. Ασε που σαν ποιοτητα ειναι τελεια και HD. Την εχω βαλει και σε s7 edge ,s8 ,s8 plus ,xiaomi mi note 3 και τωρα σε αυτο....Το βασικοτερο ειναι οτι δεν φαίνεται...της μανας του εκτος ηταν δεν καλυπτε κανενα σοκ γινοταν ευκολα μεσα στη βρωμα και φαινοταν ασχημα.

 

την zagg δεν χρησιμοποιουν στα mm; εχει καλή διαύγεια ή κάνει ''νερά'';

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ με το P20 Pro ρε παλικάρια πως φεύγει η δόνηση από το πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του SwiftKey υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις πληκτρολογήσης - ήχος, δόνηση
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του SwiftKey υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις πληκτρολογήσης - ήχος, δόνηση

 

Να είσαι καλά αδερφέ ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κανα τριμηνο ποσο λετε να εχει φτασει η τιμη του p20 και του p20 pro? ηδη εχουν πεσει αρκετα μπορω να πω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...