Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου έχω μαρκάρει τους ήχους συστήματος έχω επιλέξει με ποιον ήχο κλήσεων να χρυπαει αλλά όταν πάω πιο κάτω να επιλέξω "ήχο ειδοποίησης" εκεί δεν μπορώ να βάλω οποιον ήχο θέλω εγώ. Είσαι σίγουρος ότι αλλάζει ο ήχος ειδοποίησης στο Mate 10?
Τι να σου πω. Εγώ έχω & ήχο κλήσης δικό μου & SMS.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Γραμματοσειρες, εικονιδια και γενικο στησιμο επαρχιακου ξενοδοχειου του 1980...

 

Xαχαχαχαχααχααχχα :lol::lol::lol::lol::lol:

Δυστυχως δεν μπορεις να τα εχεις ολα ρε γμτ...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Εγώ έχω & ήχο κλήσης δικό μου & SMS.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα συνεννοηθούμε φίλε χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω.... Εγώ δεν αναφέρθηκα ποτέ σε SMS αναφέρθηκα στα μηνύματα του viber...

Στην παρακάτω ρυθμίση σε αφήνει όταν πατάς και πας στο επόμενο μενού ρυθμίσεων να επιλέξεις δικό σου ήχο ειδοποιήσεων???

Screenshot_20180423_094438.jpg"]Screenshot_20180423_094438.jpg[/url]

 

Γιατί εγώ όταν μπαίνω εκεί δεν υπάρχει κάποιο μενού ώστε να επιλέξω ξεχωριστό ήχο ειδοποιήσεων μόνο για το Viber, ενώ στο s9+ υπάρχει η επιλογή

 

Screenshot_20180423-094519.jpg"]Screenshot_20180423-094519.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συνεννοηθούμε φίλε χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω.... Εγώ δεν αναφέρθηκα ποτέ σε SMS αναφέρθηκα στα μηνύματα του viber...

Στην παρακάτω ρυθμίση σε αφήνει όταν πατάς και πας στο επόμενο μενού ρυθμίσεων να επιλέξεις δικό σου ήχο ειδοποιήσεων???

Screenshot_20180423_094438.jpg"]Screenshot_20180423_094438.jpg[/url]

 

Γιατί εγώ όταν μπαίνω εκεί δεν υπάρχει κάποιο μενού ώστε να επιλέξω ξεχωριστό ήχο ειδοποιήσεων μόνο για το Viber, ενώ στο s9+ υπάρχει η επιλογή

 

Screenshot_20180423-094519.jpg"]Screenshot_20180423-094519.jpg[/url]

 

Eτσι κανει και σε μενα στο Mate 10 pro που εχω...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Eτσι κανει και σε μενα στο Mate 10 pro που εχω...

 

Οκ το ξέρω γιατί και εγώ είχα Mate 10 και το πρόβλημα υπάρχει κανονικά, ο φίλος hd1980 δεν είχε καταλάβει

Ας κλείσει το θέμα με το Viber αρκετά ασχοληθήκαμε και αν φτιαχτεί ποτέ τότε οκ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες καλορίζικο και καλοδούλευτο το εργαλείο, έχετε παρατηρήσει στις συσκευές σας αυτό που ανέφερε ο φίλος gkp στο βίντεο του με τη διχρωμία της οθόνης? Όντως σε εσάς υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σάς παιδιά. Δεν έχω παρακολουθήσει το νήμα από τήν αρχή απλά ήθελα να κάνω μία ερώτηση αν έχει προσέξει κανείς σε φουλ φωτεινότητα μία διχρωμία να το πω μία διαφορά στό λευκό από την μέση κ κάτω της οθόνης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σάς παιδιά. Δεν έχω παρακολουθήσει το νήμα από τήν αρχή απλά ήθελα να κάνω μία ερώτηση αν έχει προσέξει κανείς σε φουλ φωτεινότητα μία διχρωμία να το πω μία διαφορά στό λευκό από την μέση κ κάτω της οθόνης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Στο δικό μου τίποτα. Όλα μια χαρά. (και η αλήθεια είναι ότι αφού ανακάλυψα με την βοήθεια του φίλου εδώ πως να βλέπω κανονικά τις ειδοποιήσεις στη lockscreen το λάτρεψα).

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να φαίνεται το ποσοστό μπαταρίας των Bluetooth ακουστικών τι πρέπει να κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Για να φαίνεται το ποσοστό μπαταρίας των Bluetooth ακουστικών τι πρέπει να κάνουμε?

Εγώ με Xiaomi απλά τα σύνδεσα και μου την έβγαλε αυτόματα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Xiaomi απλά τα σύνδεσα και μου την έβγαλε αυτόματα

 

Πήρα αυτά https://www.thehouseofmarley.com/headphones/uplift-2-wireless-bluetooth-headphones.html

 

Αλλά δεν το εμφανίζει..

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τίποτα. Όλα μια χαρά. (και η αλήθεια είναι ότι αφού ανακάλυψα με την βοήθεια του φίλου εδώ πως να βλέπω κανονικά τις ειδοποιήσεις στη lockscreen το λάτρεψα).

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Έχω βρει σε καταπληκτική τιμή το P20 pro.

Αξίζει η αλλαγή από Samsung S9 plus;

Μπορεί κάποιος που έχει και τα δύο, να πει την άποψη του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Έχω βρει σε καταπληκτική τιμή το P20 pro.

Αξίζει η αλλαγή από Samsung S9 plus;

Μπορεί κάποιος που έχει και τα δύο, να πει την άποψη του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Πού δινεις περισσοτερη βαση; Καμερα; Αυτονομια; Ομορφια;

Πες και θα σου προτεινω!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Έχω βρει σε καταπληκτική τιμή το P20 pro.

Αξίζει η αλλαγή από Samsung S9 plus;

Μπορεί κάποιος που έχει και τα δύο, να πει την άποψη του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Όταν λες καταπληκτική? Δώσε μας λεπτομέρειες ενδιαφέρονται & άλλοι για ξτην αγορά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καταπληκτική? Δώσε μας λεπτομέρειες ενδιαφέρονται & άλλοι για ξτην αγορά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τιμή είναι 579 ευρώ αλλά αφορά αγορά προσωπικού από αλυσίδα λιανικής

και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλους.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι 579 ευρώ αλλά αφορά αγορά προσωπικού από αλυσίδα λιανικής

και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλους.

 

Κοτσοβολος;

Αντε πες μας πού δινεις βαση σε ενα κινητο για να σε βοηθησουμε!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες είμαι και εγώ κάτοχος του γερασμενου g4 και το σκέφτομαι σοβαρά για το 20 pro. Αναρωτιέμαι αν οι διαφορές σε επιδόσεις που βλέπεις σε κάνουν να αισθάνεσαι δικαιωμένος όσον αφορά τη ν αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Οι διαφορές είναι πολύ μεγάλες, από την οθόνη, την ταχύτητα λειτουργίας και την μπαταρία, ενώ η φωτογραφική είναι έτη φωτός μπροστά (στην εποχή του το g4 ήταν πολύ καλό σε αυτό τον τομέα)

Γιάννης Χανιά....
Link to comment
Share on other sites

Κοτσοβολος;

Αντε πες μας πού δινεις βαση σε ενα κινητο για να σε βοηθησουμε!

 

Με ενδιαφέρει η φωτογραφία, video, αυτονομία και τα notification.

Το βασικό μειονέκτημα του s9+ που έχω, είναι η αυτονομία χωρίς να θεωρείται κακή.

Απλώς είχα συνηθίσει σε iPhone 7 και 8 plus που κατά την άποψη μου είχαν εξαιρετική απόδοση.

Θα το είχα πάρει ήδη το p20 pro αλλά με έχει προβληματίσει η αναφορά αρκετών χρηστων σε ότι έχει να κάνει με τις ενημερώσεις και το video.

Το Samsung σε αυτά τα δύο λειτουργεί εξαιρετικά.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η φωτογραφία, video, αυτονομία και τα notification.

Το βασικό μειονέκτημα του s9+ που έχω, είναι η αυτονομία χωρίς να θεωρείται κακή.

Απλώς είχα συνηθίσει σε iPhone 7 και 8 plus που κατά την άποψη μου είχαν εξαιρετική απόδοση.

Θα το είχα πάρει ήδη το p20 pro αλλά με έχει προβληματίσει η αναφορά αρκετών χρηστων σε ότι έχει να κάνει με τις ενημερώσεις και το video.

Το Samsung σε αυτά τα δύο λειτουργεί εξαιρετικά.

Οτι αποφασίσεις συμβιβασμό θα κάνεις αναγκαστικά.

Οτι πλεονεκτεί το ενα μειονεκτεί το άλλο και το αντιστροφο.

Προσωπικά θα έμενα σε S9 plus ανάμεσα στα 2 μιας και πιο πληρες και ισορροπημένο το θεωρω χωρις κάποια χτυπητή έλλειψη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η φωτογραφία, video, αυτονομία και τα notification.

Το βασικό μειονέκτημα του s9+ που έχω, είναι η αυτονομία χωρίς να θεωρείται κακή.

Απλώς είχα συνηθίσει σε iPhone 7 και 8 plus που κατά την άποψη μου είχαν εξαιρετική απόδοση.

Θα το είχα πάρει ήδη το p20 pro αλλά με έχει προβληματίσει η αναφορά αρκετών χρηστων σε ότι έχει να κάνει με τις ενημερώσεις και το video.

Το Samsung σε αυτά τα δύο λειτουργεί εξαιρετικά.

 

Aυτονομια, φωτο σαφως καλυτερο το p20 pro.

Βιντεο δεν εχω δοκιμασει ακομα, στα 1080 λογικα ειναι κοντα, στο 4k υπερεχει το s9+ λογω ois.

Notifications και στις 2 συσκευες ειναι μια χαρα, Το edge lighting του s9+ ειναι χαρμα οφθαλμων βεβαια.

Ενημερωσεις τα huawei παιρνουν πιο σπανια απο τα samsung, αλλα απο την αλλη οι ενημερωσεις της sammy ειναι πολλες φορες δικοπο μαχαιρι.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, για να καταλάβω.

Πως χτυπάει τώρα το κινητό σου σε ειδοποίηση viber;

 

μια χτυπάει με τον ηχο του viber μια με την default ειδοποίηση του κινητού

το ιδιο κανει και στο

mate 9

p20 pro

Δεν νομίζω ότι είναι κάτι το πολύ δύσκολο η samsung μια χαρά το έχει καταφέρει και εκεί στο μενού ρυθμίσεων της εφαρμογής του viber (όχι στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων του viber) έχει πρόσθεση και την επιλογή ήχου.... Τόσο δύσκολο είναι πια?Προφανώς δεν ασχολήθηκαν οι Κινέζοι γιατί στην Κίνα δεν λειτουργούν το Viber...αλλιώς δεν εξηγείται...

 

δεν έχει πλέον

στο viber επιλογή χάθηκε όπως και στα pixel μόνο στα pixel στο επομενο screenshot που στέλνω εχει επιλογή ήχου (μέσα απο system) εδώ δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα

 

https://ibb.co/dF9rKH

 

https://ibb.co/hcJU6x

 

μια βαράει με default viber sound (dim dim) μια βαραει με default system sound (ποιο πολύ βαράει με viber sound)

και ναι εχω κάνει format και στα δυο καμία αλλαγή φαντάσου έστισα μονο το viber να δω μήπως κάτι άλλο φταει αλλά.....

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσε κανείς με nova ή ote tv?

Προσπαθώ αλλά δεν το έχω καταφέρει.

 

Nikos P20 Pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η φωτογραφία, video, αυτονομία και τα notification.

Το βασικό μειονέκτημα του s9+ που έχω, είναι η αυτονομία χωρίς να θεωρείται κακή.

Απλώς είχα συνηθίσει σε iPhone 7 και 8 plus που κατά την άποψη μου είχαν εξαιρετική απόδοση.

Θα το είχα πάρει ήδη το p20 pro αλλά με έχει προβληματίσει η αναφορά αρκετών χρηστων σε ότι έχει να κάνει με τις ενημερώσεις και το video.

Το Samsung σε αυτά τα δύο λειτουργεί εξαιρετικά.

Στην αυτονομία είναι μπροστά το p20.

Οπως επίσης και στις φωτογραφίες με zoom.

Στα υπόλοιπα το s9 είναι εφάμιλλο και σε κάποιες περιπτώσεις καλύτερό συνολικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...