Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pie ο παλιός ο χρόνος!

Καλή Χρονιά παιδιά με υγεία και ευτυχία!

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Pie ο παλιός ο χρόνος δεν μας έφερε. Ελπίζω να φέρει ο καινούργιος σύντομα.

Καλή Χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.Ανοιξα το κινητό,όλα καλά,κάνει αναβαθμίσεις κλπ και η μπαταρία έπεσε γρήγορα(υποθέτω είναι λόγω του ότι είχε μήνες κλειστό στο κουτί ή κάτι τέτοιο) οθόνη πολύ κομπλέ (όχι σαν της Samsung που μου αρέσει αλλά οκ) και φαίνεται ότι πάει καλά.Κατεβαζει μια αναβάθμιση CLT-L29C 8.1.0.4(C150) και το μόνο που θέλω είναι μια βοήθεια στις κάμερες.Η σελφι δείχνει πολύ ψεύτικη στο πρόσωπο μου..Τι ρυθμισεις πρέπει να κάνω;Έχω βγάλει το AI.Επισης η μπροστινή όταν κάνω ζουμ μου βγάζει θορυβο στο αντικείμενο (σε γράμματα κυρίως).Τι ακριβώς ρυθμίζω για να εχω την τέλεια κάμερα;Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν μέσα στο σπίτι με ανοιχτό το φως χωρίς φλας.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Έκανα την προσπάθεια α αναβάθμισης όπως στον οδηγό του xda αλλά στο τέλος μου λέει αποτυχία εγκατάστασης δεν έχετε επιλέξει το σωστό update! Όλες οι προσπάθειές άκαρπες.. Πλέον μόνη επιλογή η αναμονή για ota..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια να εχουμε !!!! Υπαρχει διαδικασια υποβαμισης για μη ρουταρισμενο ?? απο την 161 στην 158 ??
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Έκανα την προσπάθεια α αναβάθμισης όπως στον οδηγό του xda αλλά στο τέλος μου λέει αποτυχία εγκατάστασης δεν έχετε επιλέξει το σωστό update! Όλες οι προσπάθειές άκαρπες.. Πλέον μόνη επιλογή η αναμονή για ota..

 

Για δες μήπως στην μνήμη έχεις κατεβάσει το αρχείο για l09 και όχι για l29? Την πάτησα έτσι στην πρώτη προσπάθεια

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Για όση ώρα ασχολήθηκα με τις κάμερες παρατήρησα ότι στη σελφι σε βγάζει λες και είναι κάποιο πρόγραμμα ομορφιάς ανοιχτό...Υπάρχει επιλογή απενεργοποιησης ή τρόπος να βγαίνουν φυσικές οι φωτογραφίες;Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βγω σε εξωτερικό χώρο ακόμα να τραβήξω.
Link to comment
Share on other sites

Για δες μήπως στην μνήμη έχεις κατεβάσει το αρχείο για l09 και όχι για l29? Την πάτησα έτσι στην πρώτη προσπάθεια

 

Δυστυχώς το σωστό κατέβασα.. Τι πάει στραβά δεν μπορώ να καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους... Αναμένουμε...βασιλοpie

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Για όση ώρα ασχολήθηκα με τις κάμερες παρατήρησα ότι στη σελφι σε βγάζει λες και είναι κάποιο πρόγραμμα ομορφιάς ανοιχτό...Υπάρχει επιλογή απενεργοποιησης ή τρόπος να βγαίνουν φυσικές οι φωτογραφίες;Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βγω σε εξωτερικό χώρο ακόμα να τραβήξω.

 

Δεν το έχεις σε πορτρέτο αλλά το γυρνάς σε φωτογραφία, ένα σκρολ προς τα δεξιά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχεις σε πορτρέτο αλλά το γυρνάς σε φωτογραφία, ένα σκρολ προς τα δεξιά.

 

Εκεί το είχα αλλά στα μάγουλα πχ φαινόταν λες και έχουν μακιγιάζ πως αλλιώς να το πω :P Κατά τα άλλα καθαρή και ωραία.ο θόρυβος όταν κάνω Ζουμ είναι φυσιολογικός;Σε δωμάτιο με ανοιχτό φως τράβηξα 2-3 φωτογραφιες.Καλη χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Έκανα την προσπάθεια α αναβάθμισης όπως στον οδηγό του xda αλλά στο τέλος μου λέει αποτυχία εγκατάστασης δεν έχετε επιλέξει το σωστό update! Όλες οι προσπάθειές άκαρπες.. Πλέον μόνη επιλογή η αναμονή για ota..

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Έχω κατεβάσει το σωστό αρχείο. Κάνω την διαδικασία και όταν πάει να κάνει install μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Σε εσένα αν μπεις μέσω Firmware Finder σε όποια από τα 2 αρχείο σε βγάζει approved; Γιατί έχω την εντύπωση ότι μου το βγάζει στο αρχείο του L09 εννω έχω το L29.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το σωστό κατέβασα.. Τι πάει στραβά δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Aυτο που έχω να προτείνω είναι να ξανακατεβασεις τα αρχεία και να τα περάσεις σε φρεσκοφορμαρισμενο στικακι exfat. Αν έχεις την δυνατότητα δοκιμασε και κανένα άλλο αντάπτορα usb otg.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που έχω να προτείνω είναι να ξανακατεβασεις τα αρχεία και να τα περάσεις σε φρεσκοφορμαρισμενο στικακι exfat. Αν έχεις την δυνατότητα δοκιμασε και κανένα άλλο αντάπτορα usb otg.

Καλη χρονια. Ερωτηση ασςχετου.. Μπορει να γινει χωρις καλωδιο otg?

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια. Ερωτηση ασςχετου.. Μπορει να γινει χωρις καλωδιο otg?

 

Δυστιχως όχι. Αυτός ο τρόπος εγκατάστασης προοιποθετει είτε microSD(που η συσκευή μας δεν υποστηρίζει φυσικά) είτε usb stick.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχως όχι. Αυτός ο τρόπος εγκατάστασης προοιποθετει είτε microSD(που η συσκευή μας δεν υποστηρίζει φυσικά) είτε usb stick.

Εγινε ευχαριστω. Παμε απο αυριο τοτε

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα στο xda είχαν και άλλοι το ίδιο θέμα και κάποιοι είπαν ότι κατάφεραν να το περάσουν χρησιμοποιώντας άλλο USB stick.
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση βιασύνη για την 9 ? Μια χαρά δουλεύει το τηλέφωνο ας μην βάζουμε και άγχος .....

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε σε εμένα ήρθε η 9.Ανοιξα το κινητό,άρχισα να το στήνω,έκανε 2-3 ενημερώσεις (αργεί πολύ να τις κατεβάσει πάντως δεν έχω και καλό ίντερνετ).Τώρα σταμάτησε στην CLT-L29 8.1.0.152(C432) GPU Turbo.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε σε εμένα ήρθε η 9.Ανοιξα το κινητό,άρχισα να το στήνω,έκανε 2-3 ενημερώσεις (αργεί πολύ να τις κατεβάσει πάντως δεν έχω και καλό ίντερνετ).Τώρα σταμάτησε στην CLT-L29 8.1.0.152(C432) GPU Turbo.
Έχει και άλλη, η 161 είναι η τελευταία. Αν δεν στη βγάζει, στην ενημέρωση πάτα πάνω δεξιά τις τρεις τελίτσες, επέλεξε κατέβασμα πλήρους πακέτου και λογικά θα στην εμφανίσει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα πουλάω το P20 Pro 3 μηνών με ασφάλεια θραύσης άψογο χρησιμοποιήθηκε σαν φωτογραφική πιο πολύ άμα ενδιαφέρεται κανείς p.m
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε και το δικό μου σε 9 με το ζόρι τελικά. Ακολούθησα τη μέθοδο του ΧDA.

Μια ερώτηση:

Πλέον στα βίντεο στο youtube όταν τα βλέπω σε full screen, έχουν το κόψιμο του notch, ενώ με την 8αρα σε full screen δεν εδειχνε.

Διορθώνεται κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Αναβάθμισα και εγώ το τηλέφωνο σε pie... Θα σας πω ακριβώς τι έκανα

1.Αρχικά κατεβάζουμε το firmware Finder...επιλεγουμε την 9.0.0.163 και τσεκάρουμε πια είναι συμβατή για εγκατάσταση (check firmware access)

2.επιλεγουμε το get an update via erecovery... Πατάμε next σε όλα τα κουτάκια που θα μας βγάλει και σε κάποια στιγμή θα βγάλει επιλογή που λέει register update... Πατάτε register και μετά next...

3.Αφήνουμε το κινητό από τα χέρια και πιάνουμε τον υπολογιστή... Μπαίνουμε στις ρυθμίσεις του ρουτερ και αλλάζουμε την διεύθυνση dns σε 188.225.84.142 (αποθηκεύουμε τον αρχικο αριθμό dns γιατί μετά θα πρέπει να τον ξανά βάλουμε πίσω)

4. Κλείνουμε το κινητό... Έπειτα πατάμε το volume up και συνδέουμε το κινητό στον υπολογιστή με το καλώδιο... Για να μπείτε σε erecovery Mode θα πρέπει να βγάλει η οθόνη τα λογότυπα της εταιρείας και μόλις φύγουν από την οθόνη τότε να αφήσετε το κουμπί volume up... Αφού γίνει και αυτό πατάτε την πρώτη επιλογή update recovery νομίζω λεει... Πατάτε εκεί και θα αρχίσει να ψάχνει για WiFi... Αφού συνδεθεί στο δικό σας θα σας βγάλει την τελευταία έκδοση λογισμικού που θα κατεβάσει... Αν σας βγάλει την pie τότε τα κάνατε όλα σωστά... Αν σας βγάλει την oreo σημαίνει ότι δεν βάλατε σωστά την διεύθυνση dns...

 

Ελπιζω να βοήθησα... Για οποιαδήποτε απορία, ρωτήστε με

Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλη, η 161 είναι η τελευταία. Αν δεν στη βγάζει, στην ενημέρωση πάτα πάνω δεξιά τις τρεις τελίτσες, επέλεξε κατέβασμα πλήρους πακέτου και λογικά θα στην εμφανίσει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ωραίος ευχαριστώ φίλε.Το κακό είναι ότι στο σπίτι μου η Forthnet πιάνει 6mbps και δεν κατεβαίνουν ούτε μέχρι αύριο και έχω αναγκαστεί να βάλω 2-3 πακέτα από Wind και Cosmote για να τις βάλω.

Link to comment
Share on other sites

είναι ένα πολύ καλο κινητό και το προτείνω να το αγοράσουνε όλοι για παρα πόλους λόγους στα 577 euro τιμή skroutz είναι vfm για αυτές της δυνατότητες που έχει...! αλλα αν κάποιος που θέλει μια πιο smooth εμπειρία στην συσκευή του και χωρίς bloatware προτείνω stock android... χωρίς να θεωρώ την συσκευή μούφα... και σε καμια περίπτωση δεν προσπαθώ να καταφέρω κάτι με αυτό... απλά υπάρχουνε άνθρωποι πιο απαιτητική η μάλλον ψυχαναγκαστικοί που θέλουνε κάτι το καλύτερο.... σε αυτούς αναφέρομαι εγώ...

φιλικά πάντα :)

 

κανε μια βόλτα στα νήματα του Α1, του Α2, του Α2 lite και δες πόσο smooth ειναι.

Από αναβαθμίσεις που βγαίνουν 2-3 φορές και τις παίρνουν πίσω μέχρι να χάνονται μπάντες, και να παίρνουν μόνα τους τηλέφωνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακολουθώ το κάνεις απ την αρχή του ποστ, μια το ανεβάζεις, οπότε πάνε να το συγκρίνουν, του φορτώνεις τα εξ αμαξης...

Έλα πες σε μένα, είμαι φίλος σου και θέλω το καλό σου, ελα πες... έτρωγες ξύλο ε;;;

 

είναι το alter ego του nickcris

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα

Αναβάθμισα και εγώ το τηλέφωνο σε pie... Θα σας πω ακριβώς τι έκανα

1.Αρχικά κατεβάζουμε το firmware Finder...επιλεγουμε την 9.0.0.163 και τσεκάρουμε πια είναι συμβατή για εγκατάσταση (check firmware access)

2.επιλεγουμε το get an update via erecovery... Πατάμε next σε όλα τα κουτάκια που θα μας βγάλει και σε κάποια στιγμή θα βγάλει επιλογή που λέει register update... Πατάτε register και μετά next...

3.Αφήνουμε το κινητό από τα χέρια και πιάνουμε τον υπολογιστή... Μπαίνουμε στις ρυθμίσεις του ρουτερ και αλλάζουμε την διεύθυνση dns σε 188.225.84.142 (αποθηκεύουμε τον αρχικο αριθμό dns γιατί μετά θα πρέπει να τον ξανά βάλουμε πίσω)

4. Κλείνουμε το κινητό... Έπειτα πατάμε το volume up και συνδέουμε το κινητό στον υπολογιστή με το καλώδιο... Για να μπείτε σε erecovery Mode θα πρέπει να βγάλει η οθόνη τα λογότυπα της εταιρείας και μόλις φύγουν από την οθόνη τότε να αφήσετε το κουμπί volume up... Αφού γίνει και αυτό πατάτε την πρώτη επιλογή update recovery νομίζω λεει... Πατάτε εκεί και θα αρχίσει να ψάχνει για WiFi... Αφού συνδεθεί στο δικό σας θα σας βγάλει την τελευταία έκδοση λογισμικού που θα κατεβάσει... Αν σας βγάλει την pie τότε τα κάνατε όλα σωστά... Αν σας βγάλει την oreo σημαίνει ότι δεν βάλατε σωστά την διεύθυνση dns...

 

Ελπιζω να βοήθησα... Για οποιαδήποτε απορία, ρωτήστε με

 

 

αν γίνει αυτή η διαδικασία θα κατέβει η αναβάθμιση απο τους servers της huawei ή απο κάπου αλλού.

Χρειάζεται root?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...