Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρατήρησα κι εγώ..

Αυτο που εχω καταλαβει εγω τοσο καιρο ειναι οτι με το που κλειδωνω το κινητο ειναι σαν να απενεργοποιει το viber και γι αυτο δεν ερχονται οι ειδοποιησεις...ενω με το που ανοιγω το κινητο και μπω στην εφαρμογη ερχονται αμεσα + αν τρεχω καποια αλλη εφαρμογη (παιχνιδι πχ) ερχονται αμεσα τα μηνυματα στο viber

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αυτο που εχω καταλαβει εγω τοσο καιρο ειναι οτι με το που κλειδωνω το κινητο ειναι σαν να απενεργοποιει το viber και γι αυτο δεν ερχονται οι ειδοποιησεις...ενω με το που ανοιγω το κινητο και μπω στην εφαρμογη ερχονται αμεσα + αν τρεχω καποια αλλη εφαρμογη (παιχνιδι πχ) ερχονται αμεσα τα μηνυματα στο viber

 

Νομιζω εχεις δικιο διοτι παρατηρησα και το εξης με το whatsapp. Οταν κανω εκκαθαριση ανοιχτων εφαρμογων και κλειδωσω την οθονη, το whatsapp για windows μερικες φορες δεν συνδεεται καν (βγαζει μηνυμα πως δεν μπορει να συνδεθει με το whatsapp του κινητου). Το θεμα ειναι πως εμενα δεν το κανει παντα ειναι με την ωρα του. Αρα υποψιαζομαι πως προκειται για καποιο κολλημα. Επισης με το P9 Lite δεν εχω θεμα κανενα αρα δεν φταιει η εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, tempered glass που να κάθεται κάπως καλά; Έβαλα nillkin αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος λόγω 2.5d δεν κολλάει στα πλάγια. Οπότε πάμε σε full screen?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, tempered glass που να κάθεται κάπως καλά; Έβαλα nillkin αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος λόγω 2.5d δεν κολλάει στα πλάγια. Οπότε πάμε σε full screen?

 

Το full screen σπαει αρκετα ευκολα από την άλλη..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω Να έχει δωθει στα p20 το emui 9.1

 

Δεν εχει δωθει ακομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δουλευει κανεις χωρις ζελατινα κ χωρις γυαλι? Κανει γρατζουνιες η οθονη; Με εχει κουρασει το γυαλι που παιρνει αερα συνεχεια κ λεω να το βγαλω. Καθε μηνα αλλαζω κι απο ενα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει δωθει ακομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δουλευει κανεις χωρις ζελατινα κ χωρις γυαλι? Κανει γρατζουνιες η οθονη; Με εχει κουρασει το γυαλι που παιρνει αερα συνεχεια κ λεω να το βγαλω. Καθε μηνα αλλαζω κι απο ενα...

Εγώ, και μετά από καμιά 10ρια πεσίματα απλά αγρατζουνιστη, δεν πρόκειται να ξανά βάλω τζαμάκι

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, και μετά από καμιά 10ρια πεσίματα απλά αγρατζουνιστη, δεν πρόκειται να ξανά βάλω τζαμάκι

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω! Μαλλον αυτο θα κανω κι εγω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρησα πως στα 20MP η καμερα δεν ζουμαρει; Χανω κατι ή πρεπει να το ρυθμισεις στα 12MP αν θες ζουμ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Μαλλον αυτο θα κανω κι εγω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρησα πως στα 20MP η καμερα δεν ζουμαρει; Χανω κατι ή πρεπει να το ρυθμισεις στα 12MP αν θες ζουμ;

Δεν χανεις κατι,ετσι ειναι....αν θελεις ζουμ το βαζεις στα 12mpx

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική των εταιρειών στο θέμα ανάλυσης κάμερας.

Πας να ρυθμίσεις την ανάλυση σε fullscreen και βλέπεις ότι πέφτεις στα 8mp ανάλυση την οποία την είχε το προηγούμενο κινητό μου (Α5 '16).

Υποτίθεται έκανα αναβάθμιση κινητού, πήρα καλύτερο. Ειλικρινά όλα αυτά τα κόλπα που κάνουν με νευριάζουν! Θες ζουμ; Πέσε στα 12mp. Θες fullscreen; Πέσε στα 8.

Προσωπικά θεωρώ ότι οι φώτο πρέπει να είναι fullscreen, αλλιώς χάνουμε το όφελος της μεγάλης οθόνης στο συγκεκριμένο κομμάτι.

Εσείς που το έχετε ρυθμισμένο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική των εταιρειών στο θέμα ανάλυσης κάμερας.

Πας να ρυθμίσεις την ανάλυση σε fullscreen και βλέπεις ότι πέφτεις στα 8mp ανάλυση την οποία την είχε το προηγούμενο κινητό μου (Α5 '16).

Υποτίθεται έκανα αναβάθμιση κινητού, πήρα καλύτερο. Ειλικρινά όλα αυτά τα κόλπα που κάνουν με νευριάζουν! Θες ζουμ; Πέσε στα 12mp. Θες fullscreen; Πέσε στα 8.

Προσωπικά θεωρώ ότι οι φώτο πρέπει να είναι fullscreen, αλλιώς χάνουμε το όφελος της μεγάλης οθόνης στο συγκεκριμένο κομμάτι.

Εσείς που το έχετε ρυθμισμένο;

 

Το εχω στα 20MP αφου σπανιως δουλευω με ζουμ. Ομως αν το κατεβασω στα 12ΜΠ για να ζουμαρω καμια φορα το ξεχναω εκει. Οντως κι εμενα μου φανηκε πολυ κουφο αυτο που δεν μπορει να ζουμαρει στα 20MP....

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ψηφιακό το zoom και όχι οπτικό, και έχει να κάνει με τον αισθητήρα μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

EMUI 9.1 ξερουμε ποτε περιπου θα παρουμε; Πρεπει να βελτιωνει σημαντικα την αποδοση του Android.

 

Ειναι σε Beta σε ολες τις συσκευες αυτη την στιγμη, μεσα στο καλοκαιρι σιγουρα θα ερθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Στο instagram έχω boomerang εστίαση κλπ αλλά δεν μου εμφανίζει πουθενά την «αναπαραγωγή βίντεο αντίστροφα» καμία βοήθεια ????

Stouri
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι για κλήσεις το VoWiFi γιατί μου έβγαλε και VoLTE σήμερα πρέπει να έκανε αναβάθμιση η cosmote
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι για κλήσεις το VoWiFi γιατί μου έβγαλε και VoLTE σήμερα πρέπει να έκανε αναβάθμιση η cosmote

 

Κι εμενα το εβγαλε. Ειναι για βελτιωση επικοινωνιας σε HD. Βεβαια παρατηρησα πως τρωει μπαταρια και το απενεργοποιησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στους 3 μηνες μου κανει κατι νερα η μπαταρια, παρομοια με αυτα που εκανε το P9 Lite μετα τον 1.5 χρονο! Γενικα προσπαθω να το φορτιζω οταν πεσει στο 15-20%. Χθες ημουν εξω και μου εκλεισε απο μπαταρια, βαζω να φορτισω και ξεκιναει η φορτιση απο το 10%! Το ανοιγω και το βγαζω απο τη φορτιση (για να δω αν η λαθος ενδειξη ηταν το 0% ή το 10%) και μετα απο 15-20 λεπτα λειτουργιας πεφτει παλι στο 0% (αρα μαλλον είχα 10% ή και περισσοτερο). Προσπαθω να το ανοιξω δεν ανοιγε καν. Ξαναβαζω φορτιστη παλι ξεκιναει απο το 10%. Το ανοιγω το ξαναβγαζω απο φορτιση και μετα απο 10-15 λεπτα χρησης πεφτει στο 0%. Βαζω φορτιστη, παλι 10% και τελικα αυτη τη φορα μολις πηγε στο 5% το εβαλα να φορτισει κανονικα.... Δεν ξερω αν ειναι προβλημα της μπαταριας ή λογισμικου. Ισως να παω για εναν ελεγχο τη μπαταρια τωρα που ακομα ειναι μεσα στην εγγυηση.

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει διαφορά όσον αφορά την ταχύτητα που λαμβάνει τις αναβαθμίσεις το single sim σε σχέση με το dual sim?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει διαφορά όσον αφορά την ταχύτητα που λαμβάνει τις αναβαθμίσεις το single sim σε σχέση με το dual sim?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Οι αναβαθμισεις κυριως πανε αναλογα με το region και τον παροχο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θα περιμένουμε νομίζω κι εμείς την αναβάθμιση, αν και θα έπρεπε να γίνονται πιο συχνά κάποιες ενημερώσεις ασφαλείας..
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε από κάπου να μειώσουμε το μέγεθος των εικονιδίων ή πάνε πακέτο με το θέμα που έχουμε επιλέξει;

Δεν αναφέρομαι σε nova κτλ.

Μίλαν πάντα για τον μαμά launcher.

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...