Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

huawei-p20-3.jpg

 

huawei-p20-4.jpg

 

huawei-p20-0.jpg

 

Size:

Width: 70.8 mm Height: 149.1 mm Depth: 7.65 mm

 

Weight: About 165 g

 

Colour

 

Black

Champagne Gold

Twilight

Pink Gold

Midnight Blue

 

Display Size: 5.8 inches;Type: LCD;Colour: 16.7 M colours; Resolution: FHD 1080 x 2244, 428 PPI

 

Chipset: HUAWEI Kirin 970 CPU, octa-core, 4 x Cortex A73 2.36 GHz + 4 x Cortex A53 1.8 GHz

 

Operation System: Android 8.1

Memory: 4 GB RAM + 128 GB ROM

 

Emily-L09C: Single SIM Card

 

Emily-L29C: Dual SIM Card

 

LTE TDD / LTE FDD / WCDMA / EDGE / GPRS

 

GPS / AGPS / Glonass / BeiDou Navigation Satellite System

 

Connectivity: Standard USB Type-C

 

Sensors: Gravity sensor,Ambient light sensor,Proximity sensor,Front fingerprint sensor,Hall-sensor,Gyroscope,Compass,Colour temperature sensor

 

Rear Camera: Dual-lens camera

 

12 MP (RGB, f/1.8 aperture) + 20 MP (Monochrome, f/1.6 aperture), supports autofocus (laser focus, deep focus, phase focus, contrast focus)

 

Front Camera: Single-lens camera:

 

24 MP, f/2.0 aperture, supports fixed focal length

 

Audio: *.mp3, *.mp4, *.3gp, *.ogg, *.amr, *.aac, *.flac, *.wav, *.midi

Video: *.mp4, *.3gp

 

EMUI 8.1

 

Battery: 3400 mAh (Typical Value)*

 

NFC Supported (Read Mode, P2P Mode, Card Emulation Mode (UICC, HCE)

Edited by Running_Rabbit

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Νομιζω υπαρχουν λαθακια στα χαρακτηριστικα..Δεν εχει ραδιοφωνο και φυσικα δεν εχει και 3.5 jack αλλα ουτε και υπερυθρες...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπαρχουν λαθακια στα χαρακτηριστικα..Δεν εχει ραδιοφωνο και φυσικα δεν εχει και 3.5 jack αλλα ουτε και υπερυθρες...

Προφανως δεν ειναι το pro. Εν παση περίπτωση, καθε εξι μηνες βγάζει κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανεις δεν το πηρε ακομα?

Τι να πάρουμε πριν εξι μηνες βγήκε το 10,μας τρέλανες ρε huawei, περαν της αλλαγης της κάμερας ειναι ιδιο με το 10,αντε και το notch.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπαρχουν λαθακια στα χαρακτηριστικα..Δεν εχει ραδιοφωνο και φυσικα δεν εχει και 3.5 jack αλλα ουτε και υπερυθρες...

 

Καλησπερα αυτο δεν ειναι ο Pro αλλα το απλο το Huawei P20.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν ειναι το pro. Εν παση περίπτωση, καθε εξι μηνες βγάζει κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να πάρουμε πριν εξι μηνες βγήκε το 10,μας τρέλανες ρε huawei, περαν της αλλαγης της κάμερας ειναι ιδιο με το 10,αντε και το notch.

 

Μαρτιο του 2017 βγηκε το P10. Πριν 1 χρονο (οπως ειναι και το συνηθες με τα κινητα) όχι 6 μηνες.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αυτο δεν ειναι ο Pro αλλα το απλο το Huawei P20.

 

Κι εγω τι λεω??Ἕχεις βαλει το P20 με τα χαρακτηριστικα του P20 PRO

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τι λεω??Ἕχεις βαλει το P20 με τα χαρακτηριστικα του P20 PRO

Φιλε μ ΔΕΝ το εβαλα με τα χαρακτηριστικα του PRO δες εδω διαφορες:

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9107&idPhone2=9106

 

Εν παση περιπτωση το ειδα σημερα απο κοντα Live και μ αρεσε πραγματικα αξιζει η μεταβαση απο το Ρ10 ή το Mate 10 Pro:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Κε xxxx ,

 

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με το τμήμα εξυπηρέτησης της HUAWEI.

Oνομάζομαι xxxx και θα σας ενημερώσω σχετικά με το ερώτημα σας, πως η συσκευή Huawei P20 Pro

για την οποία και ενδιαφέρεστε δεν υποστηρίζει τη λειτουργία ραδιοφώνου.

Σας επισυνάπτω και τον ιστότοπο με τα χαρακτηριστικά της συσκευής

 

https://consumer.huawei.com/gr/phones/p20-pro/specs/

 

Παραμένω στην διάθεση σας.

 

Η υπόθεση σας έχει καταχωρηθεί με κωδικό υπόθεσης :3xxxx

 

Ευχαριστούμε που επιλέξατε προϊόντα HUAWEI

 

Με εκτίμηση,

xxxx

 

Τμήμα

εξυπηρέτησης πελατών

HUAWEI

 

http://consumer.huawei.com/gr/index.htm

Link to comment
Share on other sites

το ειδα απο κοντα σημερα.πολυ ωραιο κινητο!αντε να αρχισει να πεφτει η τιμη του!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει πριν μια εβδομάδα σε μαύρο. Είχα το P10, mate 10 pro, galaxy s9. Από το Ρ10 είναι σαφώς καλύτερο σε όλα. Με το Mate 10 pro δεν μπορώ να πω. Εγώ το προτιμώ λόγω μεγέθους. Το s9 το έδωσα για δύο λόγους. 1) Ασυμβατότητα με το karkit του αυτ/του (έκανε συνεχώς σύνδεση / αποσύνδεση) και ανεπαρκής μπαταρία. Αυτό τα πάει πολύ καλά με την μπαταρία, και λειτουργεί άψογα στο αυτ/το. Μου αρέσει ιδιαίτερα το σχέδιο της οθόνης σαν iphone X.

Μια ερώτηση. Το πήρα από Πλαίσιο, και δεν φαίνεται να είναι branded. Όμως μετά την πρώτη εκκίνηση μου κατέβασε μια αναβάθμιση vodafone που μου έβαλε το my vodafone & start. Το start το απεγκατέστησα. Όμως με προβληματίζει το ότι στην ενημέρωση συστήματος μου δείχνει τρέχουσα έκδοση VDF.GR 8.1.0.5(LT.F01) και από κάτω EML-L29 8.1.0.106(C432). Μήπως μου πέρασε η vodafone δικό της firmware; Αν ναι, πως μπορώ να γυρίσω στο καθαρό; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει πριν μια εβδομάδα σε μαύρο. Είχα το P10, mate 10 pro, galaxy s9. Από το Ρ10 είναι σαφώς καλύτερο σε όλα. Με το Mate 10 pro δεν μπορώ να πω. Εγώ το προτιμώ λόγω μεγέθους. Το s9 το έδωσα για δύο λόγους. 1) Ασυμβατότητα με το karkit του αυτ/του (έκανε συνεχώς σύνδεση / αποσύνδεση) και ανεπαρκής μπαταρία. Αυτό τα πάει πολύ καλά με την μπαταρία, και λειτουργεί άψογα στο αυτ/το. Μου αρέσει ιδιαίτερα το σχέδιο της οθόνης σαν iphone X.

Μια ερώτηση. Το πήρα από Πλαίσιο, και δεν φαίνεται να είναι branded. Όμως μετά την πρώτη εκκίνηση μου κατέβασε μια αναβάθμιση vodafone που μου έβαλε το my vodafone & start. Το start το απεγκατέστησα. Όμως με προβληματίζει το ότι στην ενημέρωση συστήματος μου δείχνει τρέχουσα έκδοση VDF.GR 8.1.0.5(LT.F01) και από κάτω EML-L29 8.1.0.106(C432). Μήπως μου πέρασε η vodafone δικό της firmware; Αν ναι, πως μπορώ να γυρίσω στο καθαρό; :mad:

Ειναι Vodafone branded σιγουρα 1000%, το τηλεφωνο φιλε μου,τωρα πως γυρνας σε unbranded δεν ξερω...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Όλα τα P20 είναι dual SIM?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο σκρουτζ απ οτι βλέπω υπάρχει και μονόκαρτη έκδοση.. αυτα που φέρνουν οι μεγάλες αλυσίδες πάντως ειναι dual

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει πριν μια εβδομάδα σε μαύρο. Είχα το P10, mate 10 pro, galaxy s9. Από το Ρ10 είναι σαφώς καλύτερο σε όλα. Με το Mate 10 pro δεν μπορώ να πω. Εγώ το προτιμώ λόγω μεγέθους. Το s9 το έδωσα για δύο λόγους. 1) Ασυμβατότητα με το karkit του αυτ/του (έκανε συνεχώς σύνδεση / αποσύνδεση) και ανεπαρκής μπαταρία. Αυτό τα πάει πολύ καλά με την μπαταρία, και λειτουργεί άψογα στο αυτ/το. Μου αρέσει ιδιαίτερα το σχέδιο της οθόνης σαν iphone X.

Μια ερώτηση. Το πήρα από Πλαίσιο, και δεν φαίνεται να είναι branded. Όμως μετά την πρώτη εκκίνηση μου κατέβασε μια αναβάθμιση vodafone που μου έβαλε το my vodafone & start. Το start το απεγκατέστησα. Όμως με προβληματίζει το ότι στην ενημέρωση συστήματος μου δείχνει τρέχουσα έκδοση VDF.GR 8.1.0.5(LT.F01) και από κάτω EML-L29 8.1.0.106(C432). Μήπως μου πέρασε η vodafone δικό της firmware; Αν ναι, πως μπορώ να γυρίσω στο καθαρό; :mad:

 

Για πες μας σε παρακαλω αν εχει το κινητο ραδιοφωνο,υπερυθρες και jack 3.5,γιατι εχουμε μπερδευτει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας σε παρακαλω αν εχει το κινητο ραδιοφωνο,υπερυθρες και jack 3.5,γιατι εχουμε μπερδευτει...

 

Τίποτα δεν έχει απ ολα αυτά. Εχει ανταπτοράκι βασικά για να βάλεις τα ακουστικά στη θύρα type c.

Το πακέτο είναι πλήρες πάντως. Εχει ακουστικά, ζελατίνα εργοστασιακή τοποθετημένη και διάφανη θήκη σιλικόνης στη συσκευασία.

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχει απ ολα αυτά. Εχει ανταπτοράκι βασικά για να βάλεις τα ακουστικά στη θύρα type c.

Το πακέτο είναι πλήρες πάντως. Εχει ακουστικά, ζελατίνα εργοστασιακή τοποθετημένη και διάφανη θήκη σιλικόνης στη συσκευασία.

 

Οκ,ευχαριστω...;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο σε ολους τους νεους κατοχους και Χρονια Πολλα.

Δεν ειδα κανεναν ρε παιδια να γραφει για τον τραγικο ικτερο στο κατω μερος της οθονης. Η με αλλα λογια, κακη αποδοση του λευκου και κιτρινιλα στο κατω μερος (1/5) της οθονης. Ειδα 3 εκθεσιακα κι ηταν όλα ετσι.

Πως είναι αυτά που αγορασατε?

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο σε ολους τους νεους κατοχους και Χρονια Πολλα.

Δεν ειδα κανεναν ρε παιδια να γραφει για τον τραγικο ικτερο στο κατω μερος της οθονης. Η με αλλα λογια, κακη αποδοση του λευκου και κιτρινιλα στο κατω μερος (1/5) της οθονης. Ειδα 3 εκθεσιακα κι ηταν όλα ετσι.

Πως είναι αυτά που αγορασατε?

 

Ποια κιτρινίλα; Μια χαρά είναι η οθόνη μου. Έχω βάλει και την θερμοκρασία λευκού στο ψυχρό, και είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια κιτρινίλα; Μια χαρά είναι η οθόνη μου. Έχω βάλει και την θερμοκρασία λευκού στο ψυχρό, και είμαι οκ.

Στο κατω μερος της οθονης. Στα εκθεσιακα που ειδα υπηρχε τεραστιο πρόβλημα. Αν είναι ετσι όπως λες, τα κομματια που διατίθενται προς πωληση δεν το εχουν ( το ελπιζω)...

Link to comment
Share on other sites

Στο κατω μερος της οθονης. Στα εκθεσιακα που ειδα υπηρχε τεραστιο πρόβλημα. Αν είναι ετσι όπως λες, τα κομματια που διατίθενται προς πωληση δεν το εχουν ( το ελπιζω)...
Βαγγέλη χρόνια πολλά. το είδα και εγώ αυτό στο golden hall στο εκθεσιακό του Γερμανού. Ελπίζω το PRO να μην έχει τέτοια θέματα, δεδομένου ότι είναι άλλη οθόνη. το έχω προπαραγγειλια . φαντάζομαι και εσύ.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη χρόνια πολλά. το είδα και εγώ αυτό στο golden hall στο εκθεσιακό του Γερμανού. Ελπίζω το PRO να μην έχει τέτοια θέματα, δεδομένου ότι είναι άλλη οθόνη. το έχω προπαραγγειλια . φαντάζομαι και εσύ.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρονια Πολλα Δημητρη. Ναι, θα το δοκιμασω κι εγω το Προ, κι ελπιζω να μην υπαρχει θεμα εκει. Το χειροτερο είναι ότι μπορει να το δειξεις σε δεκα ατομα και να σου πουν "δε βλεπω κανενα θεμα", ενώ στην πραγματικοτητα είναι απαραδεκτο για συσκευες αυτου του επιπεδου...

Αντε να δουμε...

Παντως τα νεα από φιλο στην Αγγλια, με αντιστοιχα μεγαλη εμπειρια σε θεματα screen uniformity, μου ανεφερε ότι ειδε ανομοιομορφίες, σε διαφορα σημεια της οθονης στο Προ (σε εκθεσιακα κομματια). Επειδή τον εμπιστεύομαι απολυτα, κραταω μικρο καλαθι και για το προ...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...