Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το s7 δύο χρόνια και το μόνο πρόβλημα είναι η μέτρια μπαταρία.

 

Το p20 θα με βγάζει μια μέρα με πολύ φβ και μηνύματα ή θα πρέπει να συμβιβαστώ με το να τελειώνει η μπαταρία από το απόγευμα?

Επειδή είχα κι εγώ το S7 πριν πάρω το P20, έχω να σου πω ότι η μπαταρία του κρατάει περοσσότερο από του S7, είναι απίστευτα πιο γρήγορο και αξιόπιστο το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό αποτύπωμα και είναι εμφανώς πιο γρήγορο το κινητό σε όλα, συν του ότι έχει καλύτερη κάμερα.

Δεν το μετάνοιωσα ούτε στιγμή, το μόνο μειονέκτημα απέναντι στο S7 είναι η πλήρης αδιαβροχοποίηση.

 

Άσχετο, πότε θα βγει η οπτική σταθεροποίηση για το βίντεο στα 4Κ ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κάτοχος και εγώ εδώ και μια βδομαδα

Προηγουμένως είχα το p10 που γενικά μου είχε αφήσει μια πολύ αδιάφορη αισθηση

Το p20 πυροβολαει

Πραγματικά είναι πολύ καλό σε όλα, το σκεφτόμουν να ξανά πάω σε Huawei, κυρίως γιατί ήμουν απογοητευμένος στο p10 απο την οθόνη με τη φωτεινότητα αλλά και η κάμερα δεν με εντυπωσίαζε, η μπαταρία οκ

Στο p20 δεν ισχύει τίποτα απο όλα αυτα

Οθοναρα, τέλεια κάμερα και μπαταρία πολύ καλύτερη του p10

 

Είναι ένα πραγματικό flagship κινητό και σε πολύ καλή τιμη

 

Όσον αφορά το φίλο που ρωτάει για το αν θα του βγάζει τη μέρα με αρκετή χρήση και εν σύγκριση με το s7 εγώ θα έλεγα ναι, θα τη βγάζει τη μέρα, έχει πολύ καλύτερη αυτονομία από το s7, το είχα και αυτό πριν το 10

 

Τελος για ois στα 4k είναι θέμα hardware, οπότε δε νομίζω να το δούμε ποτε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις έφτιαξαν μόνες τους. Το άλλο φοβερό που μ κάνει τωρα είναι ότι ενώ γράφω μήνυμα στο βαιμπερ πχ η στο φεισ ξαφνικά εξαφανίζεται η εφαρμογή κ με πετάει στην αρχική οθόνη. Είναι πρόβλημα του τηλεφώνου; να το πάω πίσω; η κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ θα ξηλωνα τις εφαρμογές αυτές και θα τις ξανά περναγα
Καλησπέρα, σε ποια έκδοση λογισμικού είστε; Εγώ εδώ και καιρό ακόμα στην 8.1.0.120.

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το p20 πριν 4 μέρες. Η μετάβαση από iPhone ειναι πολύ δύσκολη αλλά δεν είναι του παρόντος..

Το θέμα μου είναι ότι ενώ έχω τις ειδοποιήσεις ανοικτές για εφαρμογές όπως ebay κ email. Δεν έρχεται καμία. Μ έχουν σπάσει τα νεύρα. Έχω δοκιμάσει για μαιλ3 διαφορετικές εφαρμογές Gmail, my email.. Σε σπάνιες περιπτώσεις σκάνε μέιλ αλλά τις περισσότερες όχι.

Επίσης έβαλα το next να έρχονται ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματοσ,, δεν δουλεύει.. Φλασαρει Στιγμιαίο κ εξαφανίζετε. Έβαλα ένα ρολόι για την αρχική οθόνη, δούλεψε μισή ώρα μετά τίποτα..

Μπορεί να μ. Πει. Κάποιος τι σημβαινει πριν το σπάσω;;

 

πουλα το οσο ειναι νωρις....... εχω το p20 pro και τα ιδια σκατα ειναι..... :mad:

 

ειχα pixel 2 xl πριν.... ολα τελεια ητανε...!!!! για καλητερα πηγα στο huawei αλλα μουφα........

Link to comment
Share on other sites

πουλα το οσο ειναι νωρις....... εχω το p20 pro και τα ιδια σκατα ειναι..... :mad:

 

ειχα pixel 2 xl πριν.... ολα τελεια ητανε...!!!! για καλητερα πηγα στο huawei αλλα μουφα........

Το emui φταίει ....
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

πουλα το οσο ειναι νωρις....... εχω το p20 pro και τα ιδια σκατα ειναι..... :mad:

 

ειχα pixel 2 xl πριν.... ολα τελεια ητανε...!!!! για καλητερα πηγα στο huawei αλλα μουφα........

 

Μαλλον πρεπει να αγορασετε Iphone.

 

Καλησπέρα, σε ποια έκδοση λογισμικού είστε; Εγώ εδώ και καιρό ακόμα στην 8.1.0.120.

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

152.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να αγορασετε Iphone.

 

 

 

152.

Ποια έκδοση κινητού έχεις; Εγώ C782.

Την πήρε με OTA?

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση κινητού έχεις; Εγώ C782.

Την πήρε με OTA?

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

C432

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε να μην αποθηκευινται οι φωτογραφίες αυτιματα που σου στέλνουν στο viber; βρήκα την σχετική ρηθμηση στην εφαρμογή, την έκλεισα αλλά κ πάλι αποθηκευινται. Υπάρχει ρύθμιση στο p20 σχετικό μαυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση κινητού έχεις; Εγώ C782.

Την πήρε με OTA?

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω C432 με 152 OTA

:alien:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά το 2 χρόνων s7 μου βγάζει 2:10 sot και έχω απελπιστεί.

Το p20 πόσο sot περίπου βγάζει?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 2 χρόνων s7 μου βγάζει 2:10 sot και έχω απελπιστεί.

Το p20 πόσο sot περίπου βγάζει?

 

Το 5ωρο το βγάζει άνετα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας παρακαλω,θελω να παραγγειλω απο εδω το P20...βλεπεται εσεις κατι περιεργο (λογω χαμηλης τιμης ρωταω) ή τι να προσεξω μολις το παραλαβω??? Λογω του οτι ειναι dual θα ειναι προβλημα αν εχω μονο μια καρτα μεσα και αν γινεται σαν δευτερη να βαλω SD?

https://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=17068&ref=bestprice.gr

 

Σας ευχαριστω για την βοηθεια

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας παρακαλω,θελω να παραγγειλω απο εδω το P20...βλεπεται εσεις κατι περιεργο (λογω χαμηλης τιμης ρωταω) ή τι να προσεξω μολις το παραλαβω??? Λογω του οτι ειναι dual θα ειναι προβλημα αν εχω μονο μια καρτα μεσα και αν γινεται σαν δευτερη να βαλω SD?

https://www.kiniti.net/index.php?route=product/product&product_id=17068&ref=bestprice.gr

 

Σας ευχαριστω για την βοηθεια

 

Μια χαρά είναι η τιμή του. Είναι σε προσφορά. Μόλις το πάρεις να μπεις στον λογαριασμό σου Huawei ID και να ενεργοποιήσεις την εγγύηση.

Λογικά η συσκευασία θα είναι μέσαε σε σφραγισμένη ζελατίνη.

Κανένα πρόβλημα αν έχεις μόνο 1 κάρτα sim. Δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Η υποδοχή είναι μόνο για 2 micro sim.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η τιμή του. Είναι σε προσφορά. Μόλις το πάρεις να μπεις στον λογαριασμό σου Huawei ID και να ενεργοποιήσεις την εγγύηση.

Λογικά η συσκευασία θα είναι μέσαε σε σφραγισμένη ζελατίνη.

Κανένα πρόβλημα αν έχεις μόνο 1 κάρτα sim. Δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Η υποδοχή είναι μόνο για 2 micro sim.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου,θα το κανω το βημα τελικα! :D

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου,θα το κανω το βημα τελικα! :D

 

Καλή αγορά, δεν θα το μετανιώσεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα αν έχεις μόνο 1 κάρτα sim. Δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Η υποδοχή είναι μόνο για 2 micro sim.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου,θα το κανω το βημα τελικα! :D

 

:nuke::nuke::nuke:ΠΡΟΣΟΧΗ!!:!::!::!::!:

 

οχι micro sim, nano sim παίρνει!

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα. Πηρα στην κοπέλα μου το p20 και το έκανα κλώνο από το honor 8. Το θέμα είναι ότι δεν μου εμφανίζει να διαλέξω κανένα widget γιατί να συμβαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, επειδή ενδιαφέρεται δικό μου άτομο για αγορά του συγκεκριμένου κινητού, θα ήθελα την γνώμη σας συγκεκριμένα για το night mode του. Είναι αξιοπρεπές; Είναι καλύτερο του ανταγωνισμού; Σε σύγκριση με το p20 pro έχουν μεγάλη διαφορά στο night mode ή και γενικότερα; Για φωτογραφίες και βίντεο ρωτάω. Από αυτονομία με ελαφρα

έως μέτρια χρήση πως πάει; Ευχαριστώ.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, επειδή ενδιαφέρεται δικό μου άτομο για αγορά του συγκεκριμένου κινητού, θα ήθελα την γνώμη σας συγκεκριμένα για το night mode του. Είναι αξιοπρεπές; Είναι καλύτερο του ανταγωνισμού; Σε σύγκριση με το p20 pro έχουν μεγάλη διαφορά στο night mode ή και γενικότερα; Για φωτογραφίες και βίντεο ρωτάω. Από αυτονομία με ελαφρα

έως μέτρια χρήση πως πάει; Ευχαριστώ.

Ως προς την αυτονομια, ειχα το P10 και πριν 3 μερες πηρα το P20, ειναι η μερα με την νυχτα....βγαζει πολυ ευκολα την ημερα (τραβαω αρκετες φωτο λογω δουλειας κ μιλαω στο τηλ, οποτε ανοιγοκλεινιε συνεχεια το τηλ)

Για βραδυνες φωτο δεν εχω μετρο συγκρισης γτ δεν τραβαω παρα ελαχιστες,το βαζω παντα στο αυτοματο κ τελος

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νεος και εγω στο P20, κατενθουσιασμενος, αλλα θελω να ρωτησω κατι αν εχετε παρατηρησει και εσεις...οταν με καλουν στο τηλ καποιες φορες δεν αναβει η οθονη να φανει το νουμερο ή το ονομα αυτου που με καλει, αλλα πρεπει εγω να ξεκλειδωσω το τηλ...καμια ιδεα τι μπορει να παιζει? :blink:

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Ως προς την αυτονομια, ειχα το P10 και πριν 3 μερες πηρα το P20, ειναι η μερα με την νυχτα....βγαζει πολυ ευκολα την ημερα (τραβαω αρκετες φωτο λογω δουλειας κ μιλαω στο τηλ, οποτε ανοιγοκλεινιε συνεχεια το τηλ)

Για βραδυνες φωτο δεν εχω μετρο συγκρισης γτ δεν τραβαω παρα ελαχιστες,το βαζω παντα στο αυτοματο κ τελος

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νεος και εγω στο P20, κατενθουσιασμενος, αλλα θελω να ρωτησω κατι αν εχετε παρατηρησει και εσεις...οταν με καλουν στο τηλ καποιες φορες δεν αναβει η οθονη να φανει το νουμερο ή το ονομα αυτου που με καλει, αλλα πρεπει εγω να ξεκλειδωσω το τηλ...καμια ιδεα τι μπορει να παιζει? :blink:

 

Κάποια εφαρμογή νομίζω σου κάνει την ζημιά ή έπεσες σε bug. Δεν μου έχει συμβεί. Οπότε θα πρότεινα reset.

 

Πέρασες δεδομένα από την παλιά συσκευή με το come phone?

 

To night mode κάνει πολύ καλή δουλειά. Δεν έχω πετύχει συσκευή να βγάζει καλύτερο αποτέλεσμα σε night mode.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...