Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας χαιρετώ!

Κάτοχος από χθες.

Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος, αλλά όταν προσπάθησα να μεταφέρω κάποιες φωτογραφίες που τράβηξα δοκιμαστικά, δεν τα κατάφερα να μου αναγνωρίσει την συσκευή από το καλώδιο που χρησιμοποιούσα πριν με το Honor 8.

Πως μπορώ να τις μεταφέρω;

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση!

(Το βρήκα, αλλά γιατί τόση διαδικασία, και όχι με απλή σύνδεση) ;

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εχω εκνευριστεί πολύ με την διαχείριση φωτογραφιών.

Σήμερα δεν μπορώ να δω το κινητό από το wifi.

Δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθώ καλωδιακά και να το αναγνωρίσει;

Μετάνιωσα ήδη που το αγόρασα.

Παρακαλώ μία απάντηση..

Link to comment
Share on other sites

Εχω εκνευριστεί πολύ με την διαχείριση φωτογραφιών.

Σήμερα δεν μπορώ να δω το κινητό από το wifi.

Δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθώ καλωδιακά και να το αναγνωρίσει;

Μετάνιωσα ήδη που το αγόρασα.

Παρακαλώ μία απάντηση..

 

Τι θελεις να κανεις ακριβως;

Αν θες να μεταφερεις φωτογραφιες απο το κινητο στον υπολογιστη τοτε απλα το συνδεεις με τον υπολογιστη και στο popup που θα εμφανιστει στο κινητο επιλεγεις μεταφορα αρχειων, μετα ανοιγεις τον windows explorer (οχι internet explorer) και θα δεις την συσκευη σου με τη ονομασια που εχεις δωσει. Οι φωτογραφιες που τραβας απο την καμερα του κινητου αποθηκευονται στον φακελο DCIM.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγνωρίζει την συσκευή.

 

Να γινεσαι λιγο πιο συγκεκριμενος. Αν ο υπολογιστης σου δεν την αναγνωριζει τοτε κατι πηγε λαθος οταν εκανε εγκατασταση τους drivers. Δοκιμασε καταρχην με το καλωδιο που ειχε μεσα η συσκευη και οχι με καποιο αλλο και βαλτο σε διαφορετικη usb θυρα. Αν και παλι δεν την αναγνωριζει τοτε πρεπει να κανεις remove τις αποσυνδεδεμενες συσκευες και μετα ενα restart στον υπολογιστη σου. Αν δεν ξερεις πως να βρεις τις αποσυνδεδεμενες συσκευες δες το βιντεο

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, επειδή ενδιαφέρεται δικό μου άτομο για αγορά του συγκεκριμένου κινητού, θα ήθελα την γνώμη σας συγκεκριμένα για το night mode του. Είναι αξιοπρεπές; Είναι καλύτερο του ανταγωνισμού; Σε σύγκριση με το p20 pro έχουν μεγάλη διαφορά στο night mode ή και γενικότερα; Για φωτογραφίες και βίντεο ρωτάω. Από αυτονομία με ελαφρα

έως μέτρια χρήση πως πάει; Ευχαριστώ.

 

Το night mode του p20 είναι ίδιο με του p20 pro. Έχω δει συγκριτικά και το λέω. Οι φωτογραφίες την νύχτα είναι απίθανες. Απλά δεν θα το πιστεύεις. Πάρτο με κλειστά μάτια. Το κινητό πετάει. Και έχω πάρει όλες τις ναυαρχίδες μέχρι το s8 plus

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το night mode του p20 είναι ίδιο με του p20 pro. Έχω δει συγκριτικά και το λέω. Οι φωτογραφίες την νύχτα είναι απίθανες. Απλά δεν θα το πιστεύεις. Πάρτο με κλειστά μάτια. Το κινητό πετάει. Και έχω πάρει όλες τις ναυαρχίδες μέχρι το s8 plus

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!

Και κάτι ακόμα, παρατήρησα ότι στο gsmarena υπάρχει μόνο ως 128gb / 4gb ram , δεν υπάρχει κάπου το 64αρι!!! Παρόλα αυτά αναρωτιέμαι... Μήπως υπάρχει κάπου να το δώ ως προς τα χαρακτηριστικά του; Διότι ο Κωτσόβολος το δίνει 200€ κάτω από ότι το άλλο, άρα μήπως πετσοκοβουν σε επεξεργαστή ή κάμερα ή κάτι άλλο;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

P20 128gb έχει και το eshop.gr στα 499€ λέτε να υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση; να μην είναι ευρωπαϊκό;

Επίσης p20 64gb στα 499€ εχει και το πλαίσιο...

Χθες πέτυχα 2 p20 στο ebay που έβγαιναν στα 270€ αλλά οι πωλητές δεν τα έστελναν Ελλάδα :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπάρχει κάπου το 64αρι!!!

Μάλλον δεν έχεις ψάξει καλά... και ειδικά την ελληνική επίσημη σελίδα της εταιρείας..

https://consumer.huawei.com/gr/phones/p20/specs/

Link to comment
Share on other sites

P20 128gb έχει και το eshop.gr στα 499€ λέτε να υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση; να μην είναι ευρωπαϊκό;

Επίσης p20 64gb στα 499€ εχει και το πλαίσιο...

Χθες πέτυχα 2 p20 στο ebay που έβγαιναν στα 270€ αλλά οι πωλητές δεν τα έστελναν Ελλάδα :( [/url]

 

To eshop έχει και "ελληνικά" και δικής τους εισαγωγής.Τα "ελληνικά" στο τέλος γράφουν GR.Αυτό τουλάχιστον λένε στο τηλ.οι πωλητές.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια θηκη Spigen σημερα, τωρα ψαχνω γυαλι για το P20, προτασεις?:happy::rolleyes:

 

Καλημερα. Σημερα θα το εχω κι εγω το κινητο το οποιο θα παει δωρο στη γυναικα μου. Επειδη κι εγω μαλλον spiegen θηκη θα του φορεσω ειδα αυτο εδω το τζαμακι https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/screen-protectors/spigenr-glas-tr-slim-hd-tempered-glass-gia-to-huawei-p20 που ειναι και συμβατο με τις θηκες της. Δε το λες φτηνο αλλα απο την αλλη σε προστασια οθονης συγκεκριμενα δεν θελω να κανω τσιγγουνιες. Για αρχη θα το αφησω με την δικη του ζελατινα που ερχεται προεγκατεστημενο και μετα μαλλον θα παω σε αυτο.

 

Εντυπωσεις απο την συσκευη? Διαβαζω και το νημα του P20 Pro και βλεπω διφορουμενες αποψεις και για τις καμερες ενω γενικα ξερω οτι ειναι το πιο δυνατο καμεροκινητο αυτη τη στιγμη και ο 1ος λογος που το διαλεξα ηταν αφενος οτι το βρηκα σε τρελη τιμη καινουριο αφετερου οι δυνατοτητες της καμερας και γενικα οτι ειναι μια δυνατη συσκευη για βαθος 3-4ετιας (social apps,fotos κτλ)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

399€ καθαρά βγαίνει το 64gb στο Πλαίσιο , ξεκίνησε σήμερα το πρόγραμμα επιστροφή της eurobank 498,93 € - 99,79 € επιστροφή :ninja:

Με τρώει να αλλαξω το 1+3Τ :X

Link to comment
Share on other sites

399€ καθαρά βγαίνει το 64gb στο Πλαίσιο , ξεκίνησε σήμερα το πρόγραμμα επιστροφή της eurobank 498,93 € - 99,79 € επιστροφή :ninja:

Με τρώει να αλλαξω το 1+3Τ :X

Καλή φάση, λέω να το τσιμπήσω. Δεν ξέρω όμως πως λειτουργεί το σύστημα με την επιστροφή?

Πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο ή γίνεται αυτόματα?

Έχω πιστωτική στη Eurobank αλλά στο λογαριασμό ειμαι συνδικαιουχος και δεν ξέρω αν έχει επιστροφή(είναι του αδερφού μου)!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση, λέω να το τσιμπήσω. Δεν ξέρω όμως πως λειτουργεί το σύστημα με την επιστροφή?

Πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο ή γίνεται αυτόματα?

Έχω πιστωτική στη Eurobank αλλά στο λογαριασμό ειμαι συνδικαιουχος και δεν ξέρω αν έχει επιστροφή(είναι του αδερφού μου)!

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η κάρτα θα χρεωθεί με 498,93 € , όσο η αξία της συσκευής και θα πιστωθούν 99,79 € για επόμενες αγορές (καύσιμα-super markets κτλ)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχει κανείς ξεκλειδώσει τον bootloader;

είχα προλάβει να πάρω τον κωδικό από την huawei όσο τον έδινε αλλά δεν ξέρω πώς να το χρησιμοποιήσω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

Εχω ενα θεμα με το τηλεφωνο απο οταν εβαλα καρτα Q .

Το κινητο μου ειναι το huawei P20 με συμβολαιο cosmote εδω και 6 μηνες.

Απο την προηγουμενη βδομαδα που εβαλα και q οταν παω να κανω κληση απο τις επαφες μου βγαζει προθεμα Ηνωμενο Βασιλειο +44.. και μετα τον αριθμο της επαφης τοσο στα σταθερα οσο και στα κινητα,χωρις να κανω κλησεις στο εξωτερικο και χωρις να εχω αλλαξει καποια ρυθμιση...

Παιρνω τηλ στην q μου λενε ειναι θεμα τηλεφωνου,μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων huawei και για την ωρα περιμενω απαντηση.

Καποια βοηθεια για το τι μπορει να συμβαινει...

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι ανάμεσα στο p20(4 GB / 64 GB) και στο p10 plus(6 GB / 128 GB) σε dual. Τα λεφτά είναι 80€ διαφορά(400€ vs 320€, προγραμμα επιστροφή). Με μια μικρή σύγκριση που έκανα με όσες γνώσεις διαθέτω, δεν είδα μεγάλη διαφορά υπεροχής του p20. Το p10 plus έχει καλύτερη μπαταρία καθώς επίσης RAM+ROM όσον αφορά στα σημαντικά σημεία. Το p20 εχει τρομερή κάμερα όπως το έχω δοκιμάσει από έναν φίλο με πιο καινούργιο επεξεργαστή. To EMUI δεν ξερω τι είναι! Οι συγκρίσεις έγιναν μέσω του gsmarena.

Γενικά σε κολλήματα, γρηγοράδα και λειτουργικό θεωρω πως όλα πλέον είναι σε αρκετά ικανοποιητικό στάδιο. Αν εξαιρέσεις την μπαταρία που είναι θέμα για τον καθένα μας, ζητάω ενα κινητο με καλή κάμερα αλλά δεν είμαι και επαγγελματίας για να θελω και το τελειο τελειο. Απλα θεωρώ και με το p10plus θα μαι πολυ ευχαριστημένος. Βέβαια στο p10 plus διαβασα σε άλλο νήμα ότι δεν βγαζει τελικα τοσο καλές φωτογραφίες με πρόβλημα σε εκείνες με χαμηλο φωτισμό. Όποιος γνωρίζει περι αυτού ας μου πει.

Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας οι πιο ειδικοί κυρίως σε καμερες, ηχεία+εσωτερικό ήχο,αποθ. χώρο,μπαταρία

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

Εχω ενα θεμα με το τηλεφωνο απο οταν εβαλα καρτα Q .

Το κινητο μου ειναι το huawei P20 με συμβολαιο cosmote εδω και 6 μηνες.

Απο την προηγουμενη βδομαδα που εβαλα και q οταν παω να κανω κληση απο τις επαφες μου βγαζει προθεμα Ηνωμενο Βασιλειο +44.. και μετα τον αριθμο της επαφης τοσο στα σταθερα οσο και στα κινητα,χωρις να κανω κλησεις στο εξωτερικο και χωρις να εχω αλλαξει καποια ρυθμιση...

Παιρνω τηλ στην q μου λενε ειναι θεμα τηλεφωνου,μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων huawei και για την ωρα περιμενω απαντηση.

Καποια βοηθεια για το τι μπορει να συμβαινει...

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δεν ξέρω αν αυτή είναι η λύση, αλλά για δες στο τηλέφωνο, περισσότερα, ρυθμίσεις και στην κάρτα της Q δες στις πρόσθετες ρυθμίσεις, ψάξε στην επιλογή καθορισμένοι αριθμοί κλίσεις αν είναι εκεί κάτι ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση....δεν βρισκω το slow motion video στο κινητο,ξερεις καποιος που βρισκεται η επιλογη αυτη?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση....δεν βρισκω το slow motion video στο κινητο,ξερεις καποιος που βρισκεται η επιλογη αυτη?

 

Μπες στην εφαρμογή της κάμερας και προχώρα δεξιά: φωτογραφία, βίντεο, επαγγελματική, περισσότερα. Στο περισσότερα θα δείς την επιλογή αργή κίνηση

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα!

Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος, όταν προσπαθώ να ανοίξω στο επάνω μέρος στα εικονίδια τις ρυθμίσεις, να μην μου ανοίγουν οι τελευταίες εφαρμογές αλλά να πηγαίνω αμέσως στα εικονίδια;

Είναι πολύ εκνευριστικό αυτό, είχα μάθει να ρυθμίζω με αυτό τον τρόπο ορισμένες ρυθμίσεις και τώρα με δυσκολεύει αυτή η συσκευή πολύ στο συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ για την κάθε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό του κατά την διάρκεια κλήσης μου φαίνεται αδύναμο σε σχέση με άλλα τηλέφωνα...έχετε παρατηρήσει και εσείς κάτι τέτοιο ή έχω αρχίσει να κουφένω??
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό του κατά την διάρκεια κλήσης μου φαίνεται αδύναμο σε σχέση με άλλα τηλέφωνα...έχετε παρατηρήσει και εσείς κάτι τέτοιο ή έχω αρχίσει να κουφένω??

Μη μας λες τέτοια τώρα!!!

Σήμερα το παρήγγειλα και το περιμένω, και εγώ έχω ήδη μια κουφαμάρα αποδεδειγμένα... :cry::blink:

Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό του κατά την διάρκεια κλήσης μου φαίνεται αδύναμο σε σχέση με άλλα τηλέφωνα...έχετε παρατηρήσει και εσείς κάτι τέτοιο ή έχω αρχίσει να κουφένω??

 

Μάλλον δεν ακούς καλά, :p τα huawei είναι (ήταν) κορυφαία σε ποιότητα κλήσεων και σημάτων δικτύων.. Μήπως ένας από τους συνομιλητές δεν είχατε καλό σήμα; χαμηλωμένη ένταση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...