Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το κινητο μου κλεινει στο 4%. Δε φτανει μέχρι το 0%.Εκανα κατι λαθος στη φόρτωση;

 

Θα μπορούσε να είναι ένα είδος προστασίας για τη μπαταρία ώστε να μην αποφορτιστεί πλήρως, πράγμα που καλό θα ήταν να αποφεύγεται.

 

Διάβασε και αυτό, καλά τα λένε,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7592442#post7592442

 

Επίσης, τώρα το είδα, σου απάντησαν και εδώ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7592125#post7592125

Edited by autofocus
Παραπομπές
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αγόρασα το κινητό σε πολύ καλή τιμή κάνοντας χρήση του προγράμματος επιστροφής της Huawei και γενικά είμαι ευχαριστημένος.

 

Έχω όμως ένα θέμα:

Έχω 2 κάρτες στο κινητό (1 Cosmote και 1 δικτύου εξωτερικού).

Όταν έχω και τις 2 κάρτες ενεργοποιημένες, δεν έχω mobile internet ενώ δείχνει πως είμαι στο 4G δίκτυο. Είναι σαν να μην είμαι συνδεδεμένος.

Όταν ενεργοποιώ μόνο την μια κάρτα όλα οκ. Στις 2 κάρτες έχω το θέμα αλλά μόνο για το internet. Κλήσεις και SMS δουλεύουν κανονικά.

Με ακριβώς τις ίδιες κάρτες όταν είχα το Ρ10 που αντάλλαξα, δεν είχα κανένα θέμα. Όλα δούλευαν οκ.

 

Έχει κανένας καμια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Έχω αλλάξει τις κάρτες, έχω κάνει reboot & reset και έχω ελέγξει και τα APN.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα,

 

Αγόρασα το κινητό σε πολύ καλή τιμή κάνοντας χρήση του προγράμματος επιστροφής της Huawei και γενικά είμαι ευχαριστημένος.

 

Έχω όμως ένα θέμα:

Έχω 2 κάρτες στο κινητό (1 Cosmote και 1 δικτύου εξωτερικού).

Όταν έχω και τις 2 κάρτες ενεργοποιημένες, δεν έχω mobile internet ενώ δείχνει πως είμαι στο 4G δίκτυο. Είναι σαν να μην είμαι συνδεδεμένος.

Όταν ενεργοποιώ μόνο την μια κάρτα όλα οκ. Στις 2 κάρτες έχω το θέμα αλλά μόνο για το internet. Κλήσεις και SMS δουλεύουν κανονικά.

Με ακριβώς τις ίδιες κάρτες όταν είχα το Ρ10 που αντάλλαξα, δεν είχα κανένα θέμα. Όλα δούλευαν οκ.

 

Έχει κανένας καμια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Έχω αλλάξει τις κάρτες, έχω κάνει reboot & reset και έχω ελέγξει και τα APN.

 

Ευχαριστώ.

Καλημερα και εγω εχω δυο καρτες μεσα εσωτερικου και οι δυο ειναι. Δεν χρειαστηκα ποτε μου να κλεισω την μια καρτα για να εχω 4G Internet αντιθετος εχω και οταν ειναι και οι δυο ενεργες. Λογικα πηρες ελαπτωματικη συσκευη πιστευω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τη μεμβράνη με το κόκκινο? Βγάλτο αυτό, από κάτω είναι η μεμβράνη. Βέβαια μαζεύει πολλές δαχτυλιές τελικά.

 

Βγήκε το βίντεο του Jerry rigs everything με το p20pro.. Κακά τα νέα για το τζάμι της συσκευής. Είναι ευπαθες σε σπάσιμο αν και αντέχει γρατσουνιές. Νομίζω χρήζει, tempered glass.

 

Εχει όντως και άλλη μεμβρανη προστασιας κατω από αυτην με το κοκκινο αυτακι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σκέφτομαι να αγοράσω το απλό p20

Έχω τώρα το p10 που γενικά είναι οκ, αλλά ενα πράγμα που ώρες ώρες μου τη σπάει είναι που ρίχνει τέρμα χαμηλά τη φωτεινότητα ορισμένες φορές και η οθόνη γίνεται πολύ κουραστικη

Έχω διαβάσει ότι το ίδιο γίνεται και στο p20, ισχύει?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σκέφτομαι να αγοράσω το απλό p20

Έχω τώρα το p10 που γενικά είναι οκ, αλλά ενα πράγμα που ώρες ώρες μου τη σπάει είναι που ρίχνει τέρμα χαμηλά τη φωτεινότητα ορισμένες φορές και η οθόνη γίνεται πολύ κουραστικη

Έχω διαβάσει ότι το ίδιο γίνεται και στο p20, ισχύει?

 

Και εγώ από το Ρ10 πήρα το Ρ20. Στο Ρ10 σπάνια μου έτυχε αυτό που λες απλά σήκωνα λίγο τη φωτεινότητα και όλα καλά.

Στο Ρ20 που το έχω 2 μήνες δεν μου έχει συμβεί αλλά και να μου τύχει πάλι δεν θα με κάνει να το μετανιώσω που το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σκέφτομαι να αγοράσω το απλό p20

Έχω τώρα το p10 που γενικά είναι οκ, αλλά ενα πράγμα που ώρες ώρες μου τη σπάει είναι που ρίχνει τέρμα χαμηλά τη φωτεινότητα ορισμένες φορές και η οθόνη γίνεται πολύ κουραστικη

Έχω διαβάσει ότι το ίδιο γίνεται και στο p20, ισχύει?

Το κινητό είναι μπόμπα απλά. Κάνενα πρόβλημα με τον ήλιο κόντρα. Screen protector από το εργοστάσιο. Του βάζεις και μια καλή θήκη και είσαι έτοιμος.

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποτέ θα πάρουμε το GPU turbo update ρε παιδιά;

 

με την 131 δεν παλεύετε η συσκευή... πιο smooth ήτανε το p10lite που είχα πριν..

Link to comment
Share on other sites

ποτέ θα πάρουμε το GPU turbo update ρε παιδιά;

 

με την 131 δεν παλεύετε η συσκευή... πιο smooth ήτανε το p10lite που είχα πριν..

 

Λογικά, βάση των ανακοινώσεων θα το πάρουν

Huawei P20 and P20 Pro Europe, Russia, Asia Pacific, Middle East, Africa August 2018

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, βάση των ανακοινώσεων θα το πάρουν

Huawei P20 and P20 ProEurope, Russia, Asia Pacific, Middle East, AfricaAugust 2018

Μόνο σε παιχνίδια που υποστηρίζουν το GPU turbo θα δούμε διαφορά όχι σε εφαρμογές...

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε παιχνίδια που υποστηρίζουν το GPU turbo θα δούμε διαφορά όχι σε εφαρμογές...

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.gsmarena.com/huaweis_cpu_turbo_what_does_it_do-news-32519.php

 

Τώρα η Huawei ετοιμαζει και το CPU turbo εκτοε από το GPU turbo:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το s7 δύο χρόνια και το μόνο πρόβλημα είναι η μέτρια μπαταρία.

 

Το p20 θα με βγάζει μια μέρα με πολύ φβ και μηνύματα ή θα πρέπει να συμβιβαστώ με το να τελειώνει η μπαταρία από το απόγευμα?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Έχω το s7 δύο χρόνια και το μόνο πρόβλημα είναι η μέτρια μπαταρία.

 

Το p20 θα με βγάζει μια μέρα με πολύ φβ και μηνύματα ή θα πρέπει να συμβιβαστώ με το να τελειώνει η μπαταρία από το απόγευμα?

Δε θα σε βγάζει

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Δε θα σε βγάζει

 

Sent from my SM-G930F

 

Σε ευχαριστώ για την ειλικρίνεια σου.

(με γλίτωσες από 500ευρω)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το p20 πριν 4 μέρες. Η μετάβαση από iPhone ειναι πολύ δύσκολη αλλά δεν είναι του παρόντος..

Το θέμα μου είναι ότι ενώ έχω τις ειδοποιήσεις ανοικτές για εφαρμογές όπως ebay κ email. Δεν έρχεται καμία. Μ έχουν σπάσει τα νεύρα. Έχω δοκιμάσει για μαιλ3 διαφορετικές εφαρμογές Gmail, my email.. Σε σπάνιες περιπτώσεις σκάνε μέιλ αλλά τις περισσότερες όχι.

Επίσης έβαλα το next να έρχονται ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματοσ,, δεν δουλεύει.. Φλασαρει Στιγμιαίο κ εξαφανίζετε. Έβαλα ένα ρολόι για την αρχική οθόνη, δούλεψε μισή ώρα μετά τίποτα..

Μπορεί να μ. Πει. Κάποιος τι σημβαινει πριν το σπάσω;;

Link to comment
Share on other sites

Πως;;;;;;;
Με την μαμά εφαρμογή mail της Huawei πάντως δεν είχα θέμα. Gmail κλπ ούτε που τα έχω χρησιμοποιήσει

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πούλα το και πάρε ξανά iPhone :)

Πήρα το p20 πριν 4 μέρες. Η μετάβαση από iPhone ειναι πολύ δύσκολη αλλά δεν είναι του παρόντος..

Το θέμα μου είναι ότι ενώ έχω τις ειδοποιήσεις ανοικτές για εφαρμογές όπως ebay κ email. Δεν έρχεται καμία. Μ έχουν σπάσει τα νεύρα. Έχω δοκιμάσει για μαιλ3 διαφορετικές εφαρμογές Gmail, my email.. Σε σπάνιες περιπτώσεις σκάνε μέιλ αλλά τις περισσότερες όχι.

Επίσης έβαλα το next να έρχονται ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματοσ,, δεν δουλεύει.. Φλασαρει Στιγμιαίο κ εξαφανίζετε. Έβαλα ένα ρολόι για την αρχική οθόνη, δούλεψε μισή ώρα μετά τίποτα..

Μπορεί να μ. Πει. Κάποιος τι σημβαινει πριν το σπάσω;;

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το p20 πριν 4 μέρες. Η μετάβαση από iPhone ειναι πολύ δύσκολη αλλά δεν είναι του παρόντος..

Το θέμα μου είναι ότι ενώ έχω τις ειδοποιήσεις ανοικτές για εφαρμογές όπως ebay κ email. Δεν έρχεται καμία. Μ έχουν σπάσει τα νεύρα. Έχω δοκιμάσει για μαιλ3 διαφορετικές εφαρμογές Gmail, my email.. Σε σπάνιες περιπτώσεις σκάνε μέιλ αλλά τις περισσότερες όχι.

Επίσης έβαλα το next να έρχονται ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματοσ,, δεν δουλεύει.. Φλασαρει Στιγμιαίο κ εξαφανίζετε. Έβαλα ένα ρολόι για την αρχική οθόνη, δούλεψε μισή ώρα μετά τίποτα..

Μπορεί να μ. Πει. Κάποιος τι σημβαινει πριν το σπάσω;;

 

Αν το email σου ειναι της Google τοτε κανε απενεργοποιηση το Huawei email (Email στις εφαρμογες) περνα το Gmail και σιγουρεψου οτι στο:

Ρυθμισεις->Χρηστες και λογαριασμοι->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες->Αυτοματος συγχρον. δεδομενων ειναι ενεργοποιημενο

Μετα εκει μεσα πατας στον λογαριασμο Google και ενεργοποιεις το Συγχρονισμος Gmail

Τελος στο Ρυθμισεις->Μπαταρια->Πανω δεξια στο γραναζι->Να παραμενει ενεργο το Wi-Fi κατα την αναστ. λειτουργιας->Παντα

και εκει μεσα ενεργοποιεις το Κρατηστε ενεργοπ. τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας κατα την αναστ. λειτουργιας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς να ξέρω τι φταίει το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι έχω 3 mail στο myMail και 1 στη μαμά εφαρμογή, μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις χωρίς να έχω κάνει καμία ρύθμιση πέρας των ρυθμίσεων ειδοποιησεων, στο θέμα με την οθόνη κλειδώματος από την στιγμή που δεν είναι amoled δεν μπορείς να δεις ούτε ρολοι ούτε ειδοποιήσεις.
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ειλικρίνεια σου.

(με γλίτωσες από 500ευρω)

 

Αν το έχεις 2 χρόνια θα σε βγάζει. Από του κολλητού μου που το έχει από όταν κυκλοφόρησε, έχει καλύτερη αυτονομία το ρ20 ίσως λόγω φθοράς της μπαταριας του 1ου ίσως

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία η καλύτερη επιλογή είναι να το Έχεις στα 20mp ? Τι κάνει συνδυασμό; Αφού η έγχρωμη είναι 12mp
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...