Jump to content

Huawei P20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εχω κανει και εγω προπαραγγελια για το pro! Το plaisio μου ειπε αυριο, ο κωτσοβολος Δευτέρα!
Link to comment
Share on other sites

Εχω συνέχεια samsung, και τελευταία με το note 8 απογοητευμένος απο μπαταρία το έδωσα, είδα το s9plus και το p20 σε καμερα μου άρεσε το p20 αν και λίγο αργό το night Mode θέλει 3 sec για να βγάλει φωτο.. Θα δω αύριο το pro και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Οι ερώτησεις που θέλω να κάνω είναι service ποια εταιρία το έχει είναι καλο; η σαν lg που είναι χάλια; root αμα κάνω έχει σαν το knox της samsung που χάνει εγγύηση η το ξανα επαναφέρω;; απο update πως πάει; το υποστηρίζει η είναι σαν της Samsung; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

διαθεσιμο στη γνωστη αλυσιδα συνταγμα απο σημερα το 20 pro οπως μου ειπαν στο τηλεφωνο

 

Στην γνωστή πορτοκάλι αλυσίδα στο κόσμος Θεσσαλονίκη ο πωλητής ειχε πάρει φτιαρι και εθαβε συν ότι απο εβδομάδα είπε ίσως είναι διαθέσιμο.. :X:X

Link to comment
Share on other sites

Στην γνωστή πορτοκάλι αλυσίδα στο κόσμος Θεσσαλονίκη ο πωλητής ειχε πάρει φτιαρι και εθαβε συν ότι απο εβδομάδα είπε ίσως είναι διαθέσιμο.. :X:X

Αύριο πρωί στο Πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Στον Κωτσόβολο μου είπαν Δευτερα απογευμα, τους πήρα τηλ αν γίνεται να παραλάβω νωρίτερα και μου είπαν να πάρω τηλ το πρωί για να δούμε που υπάρχει διαθέσιμο και να το δεσμεύσουν να πάω να το πάρω! Στο Πλαίσιο μου έστειλαν τώρα μνμ οτι αυριο στις 10 θα είναι στο καταστημα!
Link to comment
Share on other sites

στο Public τρεχει προσφορα μνε το κουπονι "huawei0418promo"

βαλτε το στο καλαθι αγορας...εκπτωση 100 ευρω και 50 ευρω δωροεπιταγη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχος του P20 εδώ και μερικές μέρες. Έχει κανείς θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Παρέλαβα και εγώ χθες το κινητό και είπα να σας αναφέρω τις πρώτες μου εντυπώσεις.

 

Πρώτα από όλα είναι μια όμορφη και στιβαρή κατασκευή. Δυστυχώς σε κάποια καταστήματα που είχα πάει δεν το είχαν σε προβολή οπότε ήταν έκπληξη αυτό που θα πιάσω. Το σεταρα με την εφαρμογή clone phone που δεν αποδείχθηκε σοφή απόφαση. Είχα xiaomi σαν πρώτη συσκευή και μετέφερε μαζί και εφαρμογές του συστήματος. Με αποτέλεσμα να χρειαστεί το σκ που θα έχω χρόνο να το ξανά σεταρω. Κάποιες εφαρμογές όπως το mi music και file transfer που εύκολα αναγνωριζονται αλλά και κάποιες msa, MBA που είναι πολύ πιθανό να δημιουργήσουν θέμα στο μέλλον.

 

Έπειτα μου ζήτησε, όπως είναι λογικό, να κάνω huawei account για τις υπηρεσίες της που διαπίστωσα πως είναι αρκετές.

 

Καπου εδώ χρειάστηκε να γίνει σκαναρισμα προσώπου και fingerprint για ξεκλείδωμα καθώς και pin. Βέβαια το pin μου το ζητούσε σε πολλές φάσεις που χαωθηκα λίγο γιατί δεν κατάλαβα για ποιο σημείο το ζητούσε, οπότε με το δεύτερο στήσιμο θα έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα, δεν θα βιάζομαι.

 

Στο θέμα του notch. Πάντα προτιμούσα full screen όπως το mix οπότε και επέλεξα να το κρύψει. Όμως σύντομα το απενεργοποιησα διότι μου φαινόταν ότι δημιουργούσε μεγάλο πάνω bezel. Κατέληξα ότι η συσκευή είναι πιο όμορφη με το notch και απλά βάζοντας ένα wallpaper σε σκούρες αποχρώσεις δεν με ενοχλεί καθόλου. Ίσα ίσα που μου αρέσει. Το ui διαχειρίζεται όμορφα το notch και πολλές φορές το καλύπτει όταν χρειάζεται. Κάποιες εφαρμογές από όσο κατάλαβα θα χρειαστούν κάποιο update για την καλύτερη απόδοση τους.

 

Είχα συσκευή με fingerprint sensor στο πίσω μέρος. Πράγμα που σημαίνει ότι η θέση του στο μπροστά μέρος με δυσκολεύει αλλά με την αναγνώριση προσώπου διόρθωσα το θέμα. Η αναγνώριση προσώπου, πέρα από γρήγορη, είναι και πολύ αποδοτική. Για παράδειγμα μέχρι να σηκώσω και να βάλω το δάχτυλο στο σωστό σημείο για να ξεκλειδώσει, έχει φροντίσει η συσκευή να έχει αναγνωρίσει το πρόσωπο μου και να ξεκλειδώσει. Ακόμα και σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό με βρίσκει. Ευχάριστη έκπληξη.

 

Για την πλοήγηση μέσα στην συσκευή έχει 3 επιλογές. Με τα εικονικά πλήκτρα του Android, μία μπάρα διαχείρισης ή με gestures πάνω στο fingerprint sensor. Κατέληξα στο τελευταίο γιατί αφήνει περισσότερη οθόνη με περιεχόμενο και μου άρεσε πιο πολύ.

 

Τέλος να αναφέρω ότι σε απόδοση η συσκευή μου φάνηκε αναμενόμενα καλή. Το μόνο που χρειάστηκα και δεν βρήκα είναι η απενεργοποιηση της Γρηγόρης φόρτισης. Οπότε όποιος γνωρίζει θα χαρώ να με βοηθήσει..

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή απενεργοποιησης γρηγορης φόρτισης. Απλά φόρτιζε το με αργό φορτιστή. Καλορίζικο.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Παρέλαβα και εγώ χθες το κινητό και είπα να σας αναφέρω τις πρώτες μου εντυπώσεις.

 

Πρώτα από όλα είναι μια όμορφη και στιβαρή κατασκευή. Δυστυχώς σε κάποια καταστήματα που είχα πάει δεν το είχαν σε προβολή οπότε ήταν έκπληξη αυτό που θα πιάσω. Το σεταρα με την εφαρμογή clone phone που δεν αποδείχθηκε σοφή απόφαση. Είχα xiaomi σαν πρώτη συσκευή και μετέφερε μαζί και εφαρμογές του συστήματος. Με αποτέλεσμα να χρειαστεί το σκ που θα έχω χρόνο να το ξανά σεταρω. Κάποιες εφαρμογές όπως το mi music και file transfer που εύκολα αναγνωριζονται αλλά και κάποιες msa, MBA που είναι πολύ πιθανό να δημιουργήσουν θέμα στο μέλλον.

 

Έπειτα μου ζήτησε, όπως είναι λογικό, να κάνω huawei account για τις υπηρεσίες της που διαπίστωσα πως είναι αρκετές.

 

Καπου εδώ χρειάστηκε να γίνει σκαναρισμα προσώπου και fingerprint για ξεκλείδωμα καθώς και pin. Βέβαια το pin μου το ζητούσε σε πολλές φάσεις που χαωθηκα λίγο γιατί δεν κατάλαβα για ποιο σημείο το ζητούσε, οπότε με το δεύτερο στήσιμο θα έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα, δεν θα βιάζομαι.

 

Στο θέμα του notch. Πάντα προτιμούσα full screen όπως το mix οπότε και επέλεξα να το κρύψει. Όμως σύντομα το απενεργοποιησα διότι μου φαινόταν ότι δημιουργούσε μεγάλο πάνω bezel. Κατέληξα ότι η συσκευή είναι πιο όμορφη με το notch και απλά βάζοντας ένα wallpaper σε σκούρες αποχρώσεις δεν με ενοχλεί καθόλου. Ίσα ίσα που μου αρέσει. Το ui διαχειρίζεται όμορφα το notch και πολλές φορές το καλύπτει όταν χρειάζεται. Κάποιες εφαρμογές από όσο κατάλαβα θα χρειαστούν κάποιο update για την καλύτερη απόδοση τους.

 

Είχα συσκευή με fingerprint sensor στο πίσω μέρος. Πράγμα που σημαίνει ότι η θέση του στο μπροστά μέρος με δυσκολεύει αλλά με την αναγνώριση προσώπου διόρθωσα το θέμα. Η αναγνώριση προσώπου, πέρα από γρήγορη, είναι και πολύ αποδοτική. Για παράδειγμα μέχρι να σηκώσω και να βάλω το δάχτυλο στο σωστό σημείο για να ξεκλειδώσει, έχει φροντίσει η συσκευή να έχει αναγνωρίσει το πρόσωπο μου και να ξεκλειδώσει. Ακόμα και σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό με βρίσκει. Ευχάριστη έκπληξη.

 

Για την πλοήγηση μέσα στην συσκευή έχει 3 επιλογές. Με τα εικονικά πλήκτρα του Android, μία μπάρα διαχείρισης ή με gestures πάνω στο fingerprint sensor. Κατέληξα στο τελευταίο γιατί αφήνει περισσότερη οθόνη με περιεχόμενο και μου άρεσε πιο πολύ.

 

Τέλος να αναφέρω ότι σε απόδοση η συσκευή μου φάνηκε αναμενόμενα καλή. Το μόνο που χρειάστηκα και δεν βρήκα είναι η απενεργοποιηση της Γρηγόρης φόρτισης. Οπότε όποιος γνωρίζει θα χαρώ να με βοηθήσει..

 

από την μπαταρία είσαι ικανοποιημένος; εγώ έτσι και έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορά του public τι γίνεται ακριβως; 100 ή 150 ευρώ εκπτωση; γιατί στο σαϊτ όταν το κάνεις παραγγελία κάνει μόνο 100 ευρώ, και σε μαγαζί που πήγα μου είπαν ότι πρέπει να έχω το μήνυμα της προσφοράς αλλιώς δεν μπορούν να μου κάνουν την έκπτωση.
:alien:
Link to comment
Share on other sites

από την μπαταρία είσαι ικανοποιημένος; εγώ έτσι και έτσι...

 

Ακόμα δεν μπορώ να πω.. Το σκ θα έχω ολοκληρωμένη άποψη

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο πλαίσιο χωρίς κουπόνι. Εχει - 100 και 100 δωροεπιταγη.

 

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών public διαμαρτηρηθηκα ευγενικά και μου έκαναν την παραγγελία με την έκπτωση 100 και δώρο επιταγή 50 οπότε όλα καλά, να ευχαριστήσω όλους στο νήμα για την ενημέρωση

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών public διαμαρτηρηθηκα ευγενικά και μου έκαναν την παραγγελία με την έκπτωση 100 και δώρο επιταγή 50 οπότε όλα καλά, να ευχαριστήσω όλους στο νήμα για την ενημέρωση

 

Μόλις κάτοχος του P20 από το public η έκπτωση είναι 100 ευρώ και η δωροεπιταγη 40 ευρώ πρέπει να σου έχει έρθει mail από το κατάστημα,εγώ έκανα την παραγγελία μέσω της εξυπηρέτησης πελατων:cool:

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Εχω ενα πρόβλημα με το messenger κ την μπροστινή κάμερα!!

Όποτε προσπαθώ να βγάλω selfie δν με αφήνει να τν στειλω κ μ γράφει στην οθόνη

"Προς το παρόν η καμερα δν λειτουργεί.

Ισως χρειαστεί να κλείσετε άλλες ανοικτές εφαρμογές κάμερας."

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει την Spigen θήκη https://www.spigen.com/products/huawei-p20-case-rugged-armor

 

Έχεις κανείς να προτείνει κάποιο καλό tempered glass ;

 

Επίσης η μεμβράνη που έχει από τη μάνα του προστατεύει καθόλου ;

 

Τελικά μετά από 2-3 φορτίσεις είμαι είναι γενικά ευχαριστημένος από την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει την Spigen θήκη https://www.spigen.com/products/huawei-p20-case-rugged-armor

 

Έχεις κανείς να προτείνει κάποιο καλό tempered glass ;

 

Επίσης η μεμβράνη που έχει από τη μάνα του προστατεύει καθόλου ;

 

Τελικά μετά από 2-3 φορτίσεις είμαι είναι γενικά ευχαριστημένος από την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα,

 

Εγώ έχω την spigen liquid crystal. Προστατεύει κάμερα και έχει καλό fit. Πες μας και για την δική σου.

 

Τώρα για την οθόνη, την έχω αφήσει με την μεμβράνη της εταιρείας. Προς το παρόν δεν έχω κάποιο θέμα. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος με αυτήν. Όσο αντέξει και μετά tempered glass.

 

Για την μπαταρία ακόμα δεν έχω καθαρή εικόνα. Από την μία βγάζει πολύ ώρα στο screen on αλλά από την άλλη καταναλώνει νομίζω αρκετά γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Dark theme και always on display μονο στο Pro

 

ναι ,το καταλαβα .σε ευχαριστω

πηρα την original silicone case huawei σε μπλε χρωμα ,με μαυρο το κινητο ,και ειναι πολυ ομορφη για τα γουστα μου .προστατευει και τις καμερες που εξεχουν ,σε σχεση με αυτη που εχει στο κουτι .οποιος ενδιαφερεται την εχει ο κωτσοβολος με παζαρι και βγαινει στα 10 κοντα απο 15 που την εχουν τα αλλα καταστηματα .

Edited by joe4
Link to comment
Share on other sites

ναι ,το καταλαβα .σε ευχαριστω

πηρα την original silicone case huawei σε μπλε χρωμα ,με μαυρο το κινητο ,και ειναι πολυ ομορφη για τα γουστα μου .προστατευει και τις καμερες που εξεχουν ,σε σχεση με αυτη που εχει στο κουτι .οποιος ενδιαφερεται την εχει ο κωτσοβολος με παζαρι και βγαινει στα 10 κοντα απο 15 που την εχουν τα αλλα καταστηματα .

Εξαιρετικά έβαλα παραγγελία ευχαριστω

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ έχω την spigen liquid crystal. Προστατεύει κάμερα και έχει καλό fit. Πες μας και για την δική σου.

 

Τώρα για την οθόνη, την έχω αφήσει με την μεμβράνη της εταιρείας. Προς το παρόν δεν έχω κάποιο θέμα. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος με αυτήν. Όσο αντέξει και μετά tempered glass.

 

Για την μπαταρία ακόμα δεν έχω καθαρή εικόνα. Από την μία βγάζει πολύ ώρα στο screen on αλλά από την άλλη καταναλώνει νομίζω αρκετά γενικότερα.

Σήμερα έφτασε η θηκη Spigen rugged armour. Είμαι πολύ ευχαριστημένος παρόλο που είναι πιο παχιά από την μανισια θήκη της Huawei. Προστατεύει πολύ καλά την οθόνη αλλά και την κάμερα από πίσω καθώς προεξέχει.

 

Και εγώ την αρχική από εργοστάσιο μεμβράνη έχω αλλά ειχε σηκωθεί στην πάνω δεξιά γωνία όταν το έβαλα στην τσέπη μου με αποτέλεσμα να έχει λιγες αεροφουσκες. Αυτό το ενοχλητικό αυτάκι που έχει σε εκείνο το σημείο η μεμβράνη για να μπορείς να την τραβήξεις βγαίνει; Έχει προσπαθήσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το EML-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...